Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Schobert Norbert nyílt levélben tárulkozik fel fórum

Schobert Norbert nyílt levélben tárulkozik fel (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5
2006. júl. 18. 19:17
Sajnálom őket nagyon .Túlzásnak tartom amit vele csinálnak.
12. gota (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2006. júl. 18. 08:32

Igen, én is így látom, az államnak is inkább erre kéne támogatást adni, nem mindenféle hülye reklámra! DE! Mivel én is kereskedő cégnél dolgozom, látom, hogy mennyit rátesznek ám a boltok is! Lehet, h nem is Norbiék adják drágán, hanem a boltok tesznek rá sokat, mivel így is megveszik, így is eladható, miért is lenne olcsóbb? Nekünk is pl. bele kell írnunk a szerződésbe, h hány százalékos haszonnal dolgozzanak max, mert ha drágán adják, nem veszik meg, ergo, rajtunk marad az áru, mert ha a vevő nem tudja megvenni, az áruházak visszaküldik. Szerintem mondjuk ezt ők is megcsinálhatnák, hiszen mi csak egy középvállalkozás vagyunk, ők pedig nagy cég, tehát szerintem megtehetnék. Mindenesetre én is úgy látom, hogy megint úgy fogunk járni, mint a történelmünk folyamán annyi emberrel: szépen elmegy külföldre, és nagy karriert csinál. És akkor majd sírhatunk utána!

Természetesen ő is csak ember, nyilván ő sem tökéletes. Nem azért kell(ene) tisztelni, mert ő Norbi, hanem azért, amiket csinált, illetve legalább annyira tartsuk tiszteletben az érzéseit, mint egy másik embernek.

11. emagdi (válaszként erre: 10. - Moxy)
2006. júl. 18. 07:23

igen, értem amit mondasz. de az, hogy nem mindenki tudja megvenni a termékeit, szerintem nem norbi hibája.

a piacgazdaság nem úgy működik, hogy mindenki számára egyelően elérhetővé kell tennem a termékem. ha norbinak ennyiért éri meg leginkább eladni a lisztet, akkor adja ennyiért.

a különböző állami akcióknak lenne az a feladata, hogy olyan dolgokat támogassanak, ami pozitív, valóban egészséges, ezáltal elérhetővé téve mindenki számára az egészséges ételeket. ez egy magánszemélytől nyilván nem várható el.

10. moxy (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2006. júl. 17. 21:57

tulajdonkeppen en ugy gondolom,hogy az egeszseges eletmodot pont hogy mindenki szamara elerhetove kellene tenni.merthat a nem tul gazdag csaladbol kikerulo diak,aki orul,ha az osztondijabol a konyveit meg tudja venni,mibol fizessen ki ezer ft-ot csak egy fel kilo lisztre?es akkor meg csak egy lisztet vett.azzal nem fog jollakni.vagy pl a gyermekeit nevelo a minimalberert gyarban robotolo szulo-aki mellesleg orul,ha be tudja iskolazni a gyerekeit-egyszeruen NEM TUD megvenni draga,de egeszseges eteleket.igy az ilyen embereknek marad az olcso krumpli,meg a rizs.


a szegeny embernek nincs joga az egeszseges eletmodhoz.nem errol van szo.egyszeruen csak nem tudja megfizetni.

persze ez nem a norbi hibaja,de azert tenyleg tulzas fel kilo lisztert ezer nemtudomhanyszaz ft-ot elkerni.

9. emagdi (válaszként erre: 7. - Moxy)
2006. júl. 17. 21:00

egyetértek veled.

szerintem Mo-n mindenkit támadnak, aki sikeres, vagy elért valamit, főleg ha ezt saját erejéből tette. Ráadásul korrekt ügyből keresi a pénzét, elvileg le akarja fogyasztani a "népet", egészségesebb étrendet próbál bevezetni.

Nyilván ezt nem altruizmusból teszi, hanem profitot szeretne vele termelni.

Szerintem nem Norbi dolga lenne az, hogy támogassa alacsony árakkal a nevével fémjelzett ételeket (vagy a volt éttermében a szendvicseket), ez igazából valamilyen állami forrásból kellene hogy megvalósuljon. (biztos vagyok benne, hogy milliárdokat költ az állam elhízás elleni programokra, amik nem érnek semmit, esetleg az egészséges ételeket kellene támogatniuk. természetesen nemcsak a norbi-update ételeket, hanem egyéb bio termékeket is.

8. moxy
2006. júl. 17. 20:37
ja es nyomatom am a kikepzest kemenyen. :-)))
7. moxy
2006. júl. 17. 20:35

en csak az araival nem ertek egyet.de ugyanugy ellenzem a mc-i arait is.egy szegeny embernek nincs joga az egeszseges eletmodhoz?ezek szerint nincs,mert nem tudja megfizetni.


de ennek ellenere en elismerem norbi munkassagat,mert tenyleg nagyon sok embernek segitett mar es messze az o dietaja a legbetarthatobb,legkorrektebb,ami nem fosztja meg a szervezetet a vitaminoktol ,szenhidratoktol,amire igenis szuksege van a szervezetunknek.

6. Manon (válaszként erre: 5. - Kisgé)
2006. júl. 17. 10:07

Igen valószínű!

Mondjuk már magán a levélen is érződik, hogy düh-ből van írva!

5. kisgé (válaszként erre: 4. - Manon)
2006. júl. 17. 09:52
Hát nekem egyből úgy tűnt, hogy elszakadt a cérnája, az újságíróknak megírta a véleményét, azok meg kitették, nyílván, hiszen újságírók......
2006. júl. 17. 09:31
Éppen ma volt a rádióban Norbival riport, és kiderült, hogy ő nem a nagy nyilvánosságnak írta a levelet (azt nem hallottam sajna hogy pontosan kinek is!) De nem bánta meg, hogy végülis nyilvánosságra került!
3. Hoxa
2006. júl. 17. 09:04
A rossz szavakat nem ezen a portálon, hanem az indexen kapta. Remélem nem hiszitek, hogy itt írta valaki a gázolásos hozzászólást...
2006. júl. 16. 21:31

Helló Mindenkinek!


Elolvastam ezt a cikket és nagyon komolyan megrázott a dolog!!

Miért vagytok ilyen irígyek emberek??

Norbi!!Te tedd azt amit jónak látsz és soha ne akarjál másoknak megfelni!!!!

Az a baj velünk,hogy mindenki irígy a másikra és ezért támad!!

Ha valakienk nem válik be a módszer ne csinálja!!De minek ez a sok rossz szó??!!

1. Ekka
2006. júl. 11. 13:41
"Egész életemben a hátrányaimmal küszködtem /alacsony, kövér, csóró, rendőr, apátlan, gátlásos kis zsidó gyerek vagyok/, s a hátrányaimat leküzdve próbáltam túlélni az életet és előnyt kovácsolni."

Kedves Györgyi és Barbara!

A cikksorozat (1., 2. - a szerk) az ügynökségem szerint jó reklám, az eladásaink hihetetlenül növekednek és reagálnom sem kéne.

De hagyjuk az üzletembert és beszéljünk az emberről. Engem közérzetemben, igazságérzetemben ez a támadás bánt.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook