Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szendi kontra Schobert fórum

Szendi kontra Schobert (beszélgetős fórum)


1 2
2012. máj. 16. 21:48
Fenn volt a facen a két levél, Schobert és Szendi egymásnak írt levele. Norbi biztos gondolta, hogy majd az elvakult rajongói jól megkommentelik ezt a k. Szendit, de csalódnia kellett, mert a véleményezők nagy része Norbi oldalán nem vele értett egyet, így törölte a leveleket. Egyébként is minden kritikát töröl, ami szerintem gusztustalan.
32. Mazsinka (válaszként erre: 31. - Böbii)
2012. máj. 16. 21:46
Úgy tudom, hogy az update sem a Norbi kitalációja.
31. böbii
2012. máj. 15. 11:32
Szendi. De ez nem az ő kitalációja. Viszont neki köszönhetjük, hogy ezek az elméletek eljutottak hozzánk magyarul. És nem drága feltétlenül. Egyrészt azért nem, mert viszonylag olcsón is lehet művelni, másrészt pedig ha megnézzük a bevásárló kosarakat, a műkajákból, édességekből, csipszekből, alkoholból stb. sokkal drágábban lehet kijönni. Szóval kinek mi a drága. Ja, és a Norbi olcsó???? És egészséges??? Na ez csak költői kérdés volt :)
2012. máj. 15. 08:15

Egyiknek sem adok igazat, de Szendi sok tanácsát megfogadom.

Nem tudom követni a paleo étrendet, mert drága és sokat kell pepecselni. Nem is értek egyet minden részével.

Norbi nem tud meggyőzni.

"Harmadik" életmódot választottam és az is nagyon jól beválik, nem drága, a betegségek nagy része eltűnik.

Szerintem egyik sem lehet szentírás... Fontos a megfigyelés, tapasztalat.

2012. máj. 6. 21:52

Szendi. Tobben hasonloan indokoltatok, mint ahogy en gondolom.

Nem update-ezek, nem paleozok, de ismerem mindkettot. Sot tobb ismerosom is van innen is es onnan is. A betegsegeim miatt nemsokara teljesen atterek a paleora, 8 honapja Atkinsezem. Sok-sok panaszom javult mar eddig is, es a paleotol a maradek problemaim csokkeneset, majd megszuneset varom... Es miert ennyire bizonyosan? Mert a paleoval tobb ismerosom is sulyos betegsegeitol szabadult meg, ma mar gyogyszer nelkul elve pl. "cukorbeteg"-kent, "pajzsmirigy alulmukodo"-kent, "ekcemas"-kent, "refluxos"-kent, valamint kombinalt hormonalis problemaskent. A gyogyszereket el tudtak hagyni!!! Hat nekem ettol nagyobb bizonyitek nem kell... :-)))

28. Sirga (válaszként erre: 10. - B81fcd1219)
2012. máj. 6. 12:40

Teljesen egyetértek. Nem fekete-fehér ez sem.

Szendinek sokmindenben igaza van - ahogy Norbinak is. Eleve ámítás, hogy Szendit nem a profit érdekli: a bolthálózatát ugyan miért hozta létre? Csak merő emberbaráti szeretetből írt könyveket? Miközben pl. a szivárgó bél szindróma leírásáért hálás vagyok neki.

Szóval: valahol a kettő között van az igazság! :)

27. Mazsinka (válaszként erre: 26. - Lilyke)
2012. máj. 6. 12:24
Igen, teljes mértékben egyetértek veled. Hús, zöldség, gyümölcs, mozgás. Én ezt így nem tarom be száz százalékosan, nem nagyon mozgok, de igyekszem megválogatni, mit eszem. Inkább eszek reggelire egy banánt, almát, vagy salátát, mint Norbi kakaós csigát. Józan paraszti ésszel is be lehet látni, hogy melyik egészségesebb.
26. Lilyke
2012. máj. 6. 11:41

Sziasztok!


Nekem Norbi első könyve jött be, amikor még nem voltak Norbi termékek. A környezetemben egy csomóan lefogytak azokkal az elvekkel, amiket ott hirdetett. De gyakorlatilag minden diéta alapja ez: csökkentsd a cukrot, szénhidrátot, és mozogj!


Ő abban az első könyvben még a meglévő ételeket sorolta be 1-es, 2-es meg 3-as kódba, nem voltak saját termékei, és azt mondta, aki fogyni akar, az csak 1-es kódú ételt egyen. Ha alaposan megnézitek a listát, lényegtelen eltérésekkel gyakorlatilag a paleoval találjátok szembe magatokat.


Oda kellene visszanyúlni, és elfeljteni a Norbi termékeket. Feleslegesek, szerintem.

2012. máj. 6. 09:33
Amúgy szerintem van 1-2 jó dolog a Norbi módszerében is, de ez az elvakult fanatizmus a követők részéről és az amit kialakított maga körül az visszataszító szerintem. és az árai is.....
2012. máj. 6. 09:29

Azért eszik az update tormát, mert könnyebb elmenni a boltba, megvenni az update tormát, mint kimenni a piacra, megvenni, lereszelni, ízesíteni. Meg lehet nézni, hogy mi van a tormában, minden, csak az nem, ami kell. Ha ez egészséges, én pap vagyok.


Ez csak egy példa a sok közül.

2012. máj. 6. 09:26
Egyébként szerintem nagyon helyes, hogy Szendi beleállt a vitába, mert így a sok Norbi-hívő tájékozódik a másik álláspontról is, amúgy azt hinnék, hogy újabb nagy életigazságot írt a "fittnessguru", amikor nekiállt támadni...
2012. máj. 6. 09:26

Én igencsak megmosolyogtam a levelek utáni kommenteket. Sokan azt sem tudják, mi az a paleó, mégis nekimennek, mert "nehogymárneanorbinaklegyenigaza", mert kövér kisfiú volt, blabla, meg mennyi irigy van Magyarországon, Réka a példaképem...anyám, borogass, csak ezt fújják!Kit érdekel? Én is kövér kislány voltam, aztán lefogytam, mert nem ettem, és mi van?


A tények meg elkerülik az emberek figyelmét.Mondom ezt úgy, hogy a saját étkezési stílusomat követem, se az updatet, se a paleót, tudom, mindkettő lényegét, olvastam Szendi könyvét, és csak annyit fűznék hozzá, hogy engem Szendi jobban meggyőzött.

21. nik84 (válaszként erre: 18. - Bummihatka)
2012. máj. 6. 09:21
na igen, ezen én is elgondolkodtam, nem kifejezetten pozitív rá nézve ez az egész :))
20. Mazsinka (válaszként erre: 19. - Black Reaper)
2012. máj. 6. 09:19

"Mindkettő rossz.

Drága ételek, én diétákkal fogyok hó/10kg-t."


ÖÖÖ...ezt most igazán nem értem. De te sem...

2012. máj. 6. 09:17

Mindkettő rossz.

Drága ételek, én diétákkal fogyok hó/10kg-t.

Nekik jó pénz, az emberek meg csak veszik a drága cuccokat. Szerintem annak idején amikor Norbi kövér volt ő se az Update-tal fogyott le -.-

2012. máj. 6. 09:14
Norbi minek robbantott ki egy rá nézve nem igazán pozitív vitát? Felesleges öngól...
2012. máj. 6. 09:13
De jó, hogy csak ennyi baja van mind a kettő figurának, hogy ezen vitázzanak.... :-)))
16. one euro (válaszként erre: 11. - 2233257f45)
2012. máj. 6. 09:11
Ez igaz a ch megvonásos,szétválasztó diétát és akkor mi van?Ő is népszerűsítette és bejött neki :))teljesen igazad van nyuszi !
15. zzmm
2012. máj. 6. 09:06
két b-vel, bocs.. :D
14. zzmm (válaszként erre: 10. - B81fcd1219)
2012. máj. 6. 09:06
ez a legigazab!! :)
2012. máj. 6. 09:06

Szendi vs Norbi?

Szendi.

Miért? Mert aki olvasta már könyvét, pontosan tudja, hogy mindegyik egy igen komolyan összerakott "szakdolgozat". Az, hogy most ki hiszi el, hogy a tej nem egészséges, sem a mai gabonák, más kérdés (én hiszek neki).

Norbi? Hát kevés ember van a mai közéletben, aki annyiszor csinált s@gg@t a szájából, mint ő.

Nem tilt semmit?! Ugyan már! Ő mondja, hogy semmi cukor, semmi fehér liszt! Ehhez képest az update péksütik összetevője első helyet a finomliszt! Egyszer ezt mondja, máskor azt.

Anno roppant módon támogatta a paleolitot, akart Norbis Paleo lisztet is stb.

Kicsit megült körülötte a levegő, hát gyorsan nekiment valakinek, hogy parázs vita alakuljon ki.

Már csak azért sem hiteles, mert abból csinál reklámot magának, hogy újra lefogyott? Miért hízott meg, ha az update egy tartható életmód? És a gyerekei miért pufik?

Norbi egy komolytalan vicc.

12. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. máj. 6. 09:03
érdekes, én egyszer közös interjút láttam velük, ahol tulajdonképpen megegyíeztek a táplálkozás elveiben ,és Norbi azt mondta, valójában az ő étrendje elég közel áll a paleohoz, hiszen a szénhidrátfogyasztás ellen van nagyon erősen, csak ő nem totálisan elhagyja az értendből , hanem jelentősen csökkenti.
2012. máj. 6. 09:00

Szendi!

Bocs lányok,de Norbi Update-je,nem az ő ötlete,de mint jó "marketinges",szépen eladta az évekkel ezelött használt és jól bevált fogyási technikát.

Mint aerobik edző egy nagy "0" a szakmájában sem ismerik el. Kiemelte Rékát Béres Alexandra edző köréből-ez is marketing-mert Réka valóban egy nagyon jó edző és szivet-lelket beledob a munkájába. Tehát így építette fel az Update birodalmat.

Ő "csak" jókor dobta piacra amit már nagyon sokat használtak...a ch megvonásos,szétválasztó diétát :)

Ja és még valami!

Norbi nem tud mást,csak köpködni,fikázni mindenkit,aki nem őt követi...ez szényen-itt mutatkozik meg a butasága...nem lát mást csak a dollárjeleket,mint Dagobert bácsi :))).és tapos mindenen és mindenkin aki nem hajbókol neki...

2012. máj. 6. 08:57

Ha azt mondom,hogy egyik sem,akkor mi van?


Mind a kettőnek van igazsága de egyik sem tökéletes!


Minden ember más szervezettel rendelkezik.Ami az egyik embernek jó,az a másiknak méreg!


Úgyhogy mindenki figyelje a saját szervezetének a jelzéseit és pikk-pakk rájön,hogy mi a követendő út.Egy kicsi ebből,egy kicsi abból azt jó napot!


Mind a két szerző elkövette azt a nagy hibát,hogy belement egy meddő vitába egy közösségi oldalon!Kár volt!Saját magukat minősítik ezzel!És nem pozitív irányba!

9. zzmm (válaszként erre: 6. - Nik84)
2012. máj. 6. 08:56

Szendi a teljes kiörlésű tönkölylisztet sem támogatja. Semilyen gabonát, ha jól tudom..

Pont ez nem tetszik benne..

8. zzmm (válaszként erre: 5. - Mazsinka)
2012. máj. 6. 08:55

:))

szerintem Norbi már kifejtette..

A szervezetünknek minden tápanyagra szüksége van, (minden dietetikus ezt állítja) a mérték a lényeg. És a mozgás.

Nem az, hogy ezt vagy azt nem eszünk. A tej pl. fontos B vitamin forrás, de az összes vitamint tartalmazza, fontos szerepe van a csontképzésben, segíti az immunrendszer működését, stb.

Egészséges táplálkozással szinte minden fontos tápanyagot be tudunk vinni a szervezetünkbe, nem látom értelmét mindenfélét megvonni magunktól, azután meg vitaminokat, ásványi anyagokat tartalmazó bogyókat szedni..


Persze, vannak allergiás, túlérzékeny emberek, vagy akiknek valami miatt diétázniuk kell. Rájuk ez nem vonatkozik.

Általánosságban osztom azt, hogy megfelelő, egészséges és mértéktartó táplálkozással, rendszeres mozgással már sokat teszünk az egészségünk megőrzéséért..


Ezzel nem akarok bántani senkit, ez az én véleményem. És tudom, hogy magamtól én semmit se tudnék megvonni huzamosabb ideig..

2012. máj. 6. 08:53
Szendinél sosem olvastam, hogy bármitől is dogmatikusan tiltana, annál inkább azt olvasom, hogy a paleo egy irányelv, mindenki alakítsa kedve szerint. Azt meg magamon tapasztalom, hogy ha nem eszek gabonafélét, az amúgy pattanásos arcom gyönyörűen letisztul, hiába eszek minden nap olajos magokat.
2012. máj. 6. 08:50
Én Szendit támogatom inkább, szerintem tök igaza van abban amit az update termékekről ír. Egy időben én is gondolkodtam, hogy veszek pl Update lisztet, de bementem a boltba, megnéztem az összetételét, és ki is fordultam rögtön. Mondenféle izolált, meg mittudomén milyen szójákkal kezdte, aztán még sorokon keresztül sorolta a számomra ismeretlen összetevőket. Nem hiszem, hogy ez egészségesebb, mint pl egy teljes kiőrlésű tönköly liszt.
5. Mazsinka (válaszként erre: 3. - Zzmm)
2012. máj. 6. 08:25
Aki véleményt nyilvánít, légyszi azt is írja meg, hogy miért. Köszi.
4. Mazsinka (válaszként erre: 2. - Nik84)
2012. máj. 6. 08:24
F.szbúkon olvastam. Norbi Update oldalon van Szendi levele és a válasz is ott van valahol.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook