Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha te is úgy szereted Schobert Norbit ahogy én… fórum

Ha te is úgy szereted Schobert Norbit ahogy én… (beszélgetős fórum)


1 2
2011. febr. 21. 08:38
Tinaa, gyere át abba fórumba, amit szeszil ajánl!
45. Rebeka2011 (válaszként erre: 44. - Szeszil74)
2011. febr. 20. 14:03
Köszi a meghívást, megyünk!
44. szeszil74 (válaszként erre: 41. - Rebeka2011)
2011. febr. 19. 17:19

Sziasztok!


Gyertek át ebbe a fórumba:


Norbi Update diéta 2010. október 5-től! Csatlakozik valaki?


Nem sokan vagyunk, de azért naponta ránézünk a fórumra :)))


Üdv. Szilvi

43. Rebeka2011 (válaszként erre: 42. - Bfec7fb205)
2011. febr. 19. 11:59

A tojáskönyv nekem bibliám, mert a családban van epekő, és rettentően nem szeretnék beszerezni :-)))


Mióta elolvastam, igyekszem reggelire valami zsírosat enni vagy tojást. Szerencsére imádom a tojást, és nagyon sokféleképpen lehet elkészíteni.

Véget ért a kezelés, aminek örülök, mert kicsit már untam, össz eredmény majdnem 5 kiló, ami tök jó szerintem, a derekamból 10 cm lement!!!! :-)))) Pont ennyi hiányzott a nem gumis derekú nadrágom becsukásához, úgyhogy nagyon boldog vagyok. Tulajdonképpen megtanítottak arra, hogy kisebb adagokat egyek, így nem lesz pocakom. Most szép lassan kell visszatérni a normál mennyiségű kajához, nehogy visszahízzak. És most lassul majd a fogyás, de azért kell még fogynom, messze a cél.

2011. febr. 18. 11:21

Ez már nekem is eszembe jutott,köszi!


Itt úgy tűnik ketten maradtunk, kedves, hogy ilyen "hűséges" vagy hozzám.Egyébként olvasom a tojáskönyvet. Te hogy haladsz?

2011. febr. 18. 11:06
Lehet, át kéne menned másik update fórumba, van egy pár, mert ide nem igazán jön senki, ahogy látom. Én pirított update kenyeret ennék hozzá. Pirítva én szeretem a norbi kenyerét. Egyik nap azt ettem, és másnapra nem híztam, pedig a kenyér totál ki van tiltva az étrendemből, nem csak a diéta miatt, hanem én paleo-hívő is vagyok. Csak unok mindig sütni paleo kenyérkét, főleg, ha a párom nincs itthon. Ilyenkor bespájzolok egy csomag norbi kenyeret, és néha abból pirítok egyet.
2011. febr. 18. 09:12

Update-zők!

Mit lehet enni update szerint pácolt hering mellé?

Önmagában nem dobja meg a gyomorsavam, s leszek éhes utána?

Eszembe jutott főtt tojás pl.

Egyéb ötletek?

Segítsetek!

39. bfec7fb205 (válaszként erre: 36. - Rebeka2011)
2011. febr. 18. 07:24
A pékség elől el lehet menni, (!!!) de otthon az embernek családja van, főz. Ha egyedül élnék, ennek a csábításnak nem lennék kitéve, egymagának nem szöszöl az ember, főként ha diétázik, akár üres is lehet a hűtője.Ez számomra nagyobb gondot okoz.
38. bfec7fb205 (válaszként erre: 37. - Rebeka2011)
2011. febr. 18. 07:20

Tapasztalatból tudom - sajnos - hogy nem jó naponta mérlegre állni, hisz nagyon ingadozó, s lehangoló eredményeket kaphatsz.

Sokszor csalódtam már, mert tényleg így van. Ezért határoztam el, (nem régen, 2-3 hete)hogy most valójában hetente fogok méredzkedni.

A te diétád drasztikusabb, mint az enyém, gyorsabban fogysz, a mérleg is jobban a barátod. Amikor én is Level-eztem, minden nap mérlegeltem. Akkor volt látszatja, de normál "lassú" diétánál tudom, örül az ember, ha hetente látszik valami.

Nagyon sok villámdiétát csináltam már... ill. mindegyikbe belefogtam, egy-két napig esetleg bírtam, vagy épp hétvégén visszaettem, amit lefogytam hét közben. Tudom, láttam nap mint nap a mérlegen. Szinte dekára pontosan.

Na ebből lett elegem.

Nem mondom, hogy nem vonz a dolog, mert mindennap ráugranék a mérlegre, de már rájöttem nincs értelme. Most csúnya leszek. Volt, hogy WC előtt, és utána is ráálltam a mérlegre. Bocs a kifejezésért, de amennyi cucc volt a kagylóban, az rengetegnek tűnt. A mérleg pedig mutatott -10 dekát.


Hát, pont a frusztráció miatt döntöttem úgy, hogy csak hetente mérlegelek.S lehet, még ez is okozhat csalódást, hisz tudjuk, heti fél- egy kiló az egészséges fiogyás. Így igazából egy hónap az, mikor saját magad változást kezdesz látni. Kalóriaszámolással kezdtem, de egy hét után nagyon untam, s egy hét alatt fogytam fél kilót. Tudom, ez az egészséges. De leginkább nem is emiatt, hanem a számolgatás miatt untam meg.


Nem tudom, Norbi módszerrel ki mennyit fogyott a kezdeti szakaszban - tudom, függ attól, hogy mennyiről indul az ember, mennyi idős, stb. de aki tud, írhatna eredményeket.

2011. febr. 17. 14:04
Tinana, merre vagy? Te ennyi időnként mérlegelsz? Én most majdnem naponként (amikor nem felejtem el). De elég frusztráló.
36. Rebeka2011 (válaszként erre: 35. - Bfec7fb205)
2011. febr. 16. 10:04
Nekem a metróbejáratnál illatozó pékség szokott gondot okozni, de kihúzom magam és elfordítom a fejem :-))))
2011. febr. 15. 12:01

Köszi aranyosak vagytok mindnyájan, akik ide, és/vagy a naplómba írtatok nekem. Már ettől jobb a kedvem, nem látom olyan katasztrofálisnak a helyzetet!


Tudom, tudom...

en-vagyok: igen tudom, sőt teljes kiőrlésű tészta is jobb lett volna, vagy pufi búza mellé.


S Rebeka: persze, azt is tudom,ha pörköltet csináltam volna, azt simán megettem volna savanyúsággal, de a tejfölöst? Szóval itt a legnagyobb gond. Valóban szervezésileg még kicsit át kell hangolódnom...


Maradt még mára is csirkepaprikás, de nem fogok mellé enni galuskát.

34. d3752afcf3 (válaszként erre: 32. - Bfec7fb205)
2011. febr. 15. 10:14
csökkentett szénhidrát tartalmú lisztből is lehet galuskát csinálni. :-)
2011. febr. 15. 08:27

Vettem Norbi kenyeret, mert a párom nagyon hiányolja a kenyeret (cukros, nem szabad neki enni), és ebből engedélyezek neki egy-egy szeletet. Ma hajnalban elutazott :-((((


Tinana, száműzd a gondolataidból a galuskákat! :-))

Egyébként én is imádom a csirkepörit, de nem céklával, hanem zöldbabfőzelékkel eszem vagy kelkápifőzelékkel vagy kapros káposztafőzelékkel vagy tökfőzelékkel stb. Amikor a páromnak sok lett a cukra, átvariáltam a konyhát (ez nekem is jót tesz). Kicsit bonyolultabb az élet, de meg lehet szokni.

2011. febr. 15. 06:58

Na igen,én sem vagyok elég kitartó!

Hisz egyetlen diétába sem fér bele a tejfölös csirkepaprikás, vagy a farsangi fánk :-(


(Tudom, Norbisan is lehet készíteni, de valljuk be nem az igazi galuska nélkül, mondjuk céklával. Én itt buktam meg.)

31. Rebeka2011 (válaszként erre: 30. - Erzsi..)
2011. febr. 13. 20:11
Ebben teljesen igazad van, sajna. Én is sokszor elbukom, és sokan vannak így. De a remény hal meg utoljára, és mindig újrakezdjük :-))))
2011. febr. 11. 22:09
Schobert Norbi egy nagyszerű ember, csak bennem kevés az akarat. Mert valamennyi akarat és fegyelem mint mindenhez, itt is kell azért a sikerhez.
2011. febr. 11. 21:22

Persze, a régi update is bevált sok embernél. De én azt hiszem, jó dolog mindig figyelni, tanulni, megújulni. Én ezt becsülöm Norbiban. Arról nem beszélve, hogy ő maga is elkezdett megint hízni, amikor a szíve miatt nem sportolhatott olyan intenzitással, mint eddig, és hát ő is túllépte a 40-et... Azonkívül tanulmányozott más rendszereket, más igazságokat, cukorbetegeket, és rájött, hogy annyi lisztet és cukrot sem kell enni, amennyit ő korábban engedélyezett. Az update termékeket most már főleg ezért emlegeti, hogy segítsen a megszokott ízeket, termékeket fenntartani azok számára, akik nem tudnak kenyér, süti és puding nélkül élni - vagy rémisztő számukra ez a jövő.


Nekem Norbi nagy segítség a cukros páromnál, aki egyáltalán nem kövér, és ezért nem érti, hogy neki miért nem lehet semmit enni. Imádta a kenyeret pl. Veszek neki néha Norbi kenyeret és ehet belőle egy kicsit :-)))) Szegény...

28. bfec7fb205 (válaszként erre: 26. - Rebeka2011)
2011. febr. 11. 11:42

Nem olvastam még egyiket sem.

Sem a Tojáskönyvet, sem Norbiét.

(De ezután utánanézek.)


Norbi többi könyvét olvastam,de ezt az utolsót nem.

Azt le lehet esetleg tölteni? (kétlem)


Tudod, sokan mondják, hogy már bevált náluk a "régi update" rendszer is, minek "bírálni, újítani" azt felül?


Réka 33 naposa azért már "durvább, kötöttebb".

Nem is gondoltam volna, hogy Norbi favorizálná a Levelt, akkor Ő valszeg.jobbnak tartaná a 13 napos diétát. Ez leginkább fehérje alapú, inkább az Atkins-hoz hasonlít. :-)

Norbinál a Level úgyis kiesett a kétszersült, ill. az esti narancs miatt! ;-)


Kellemes hétvégét mindenkinek, s szeressük tovább Schobert Norbit! Én legközelebb hétfőn járok erre, addig pörgessétek a topicot!!! :-D

2011. febr. 11. 11:24
Be van ragadva az m betűm a tasztatúrán :-))))
2011. febr. 11. 11:23

Tinaa, olvastad a Tojáskönyvet? Fent van teljes egészében a neten. Érdekes olvasmány, ha egyszer van egy kis időd.


Egyébként Norbinak ezt A kövér ember nem bűnös c. könyvét el tudtad olvasni? Ebben teljesen felülírja a kódokat, eljutott odáig, hogy vannak hizlaló és nem hizlaló ételek. Kész. A hármas felosztásból kettő maradt, és szerintem ez már jobb. És pontosan leírja, mit kell tenni, hogy a szervezetnek ne legyen más választása, mint a zsírraktárból szerezni energiát. Végső soron inden fogyókúrának ez a célja.


Ha ezt az elméletet elolvasod, akkor azt tudnám mondani, hogy a level diéta nem szerencsés, még akkor sem, ha esetleg nagy induló súlynál nyilvánvaló súlycsökkenést eredményez.

25. Rebeka2011 (válaszként erre: 24. - D3752afcf3)
2011. febr. 11. 11:14
OK, nincs semmi baj.
24. d3752afcf3 (válaszként erre: 22. - Rebeka2011)
2011. febr. 11. 10:54
részemről nem beszólás volt, csak figylemeztetni akartalak, hogy nem jó ez így.
23. bfec7fb205 (válaszként erre: 22. - Rebeka2011)
2011. febr. 11. 07:40

Nem történt semmi...


Hahó, itt senki sem szereti Schobert Norbit?

22. Rebeka2011 (válaszként erre: 17. - Bfec7fb205)
2011. febr. 10. 22:10

Ja, engem nem izgat :-)) Pados Gyula 500 kalórián kezdi a fogyasztást a Szt. Imre kórházban, ehhez képest én jó vagyok a 600 kalóriámmal :-))) Az ő betegei 1 hét alatt átlag 3,8 kg-ot fogynak, ehhez képest kimsiska vagyok a 2 hét alatt 4 kilóval...

Norbi konkrétan azt írja, hogy semmit nem evett, csak ivott, így ment futni és edzeni (A kövér ember nem bűnös: 37. oldal), és egyáltalán nem volt gyenge. Vércukrot is mért, a vércukra emelkedett. Ezzel saját magának is bizonyította, hogy az emberi szervezet elő tud állítani cukrot, amire a működésére szüksége van, a saját zsírjából.


Mivel engem orvos felügyel, nem érdekelnek a beszólások, mindenki csináljon, amit akar. Tinana, elhúzok a fórumodból, mert úgy látszik, elvontam a figyelmet arról, amiért nyitottad. Bocs.

2011. febr. 10. 15:39

A 600 kcal-át csak kórházi körülmények között és rövid ideig szabad csinálni.Ettől valóban megindul a súlyvesztés,DE és az a legfontosabb:A szervezeted átáll tartalék üzemmódba és már ennyitől se fogsz fogyni!

A dietetikusok azt mondják,hogy egy nőnek a napi 1200 kcalt meg kell ennie.

Vannak képletek,hogy személy szerint neked mennyi a napi igényed és ha ez alá mész megindul a fogyás.

Fontos,hogy naponta 5* egyél.A minőség a fontos és nem a mennyiség.

És ami még nagyon fontos!A plusz kilók,nem egyik napról a másikra jönnek fel.Lefogyni is csak úgy lehet egészségesen,ha heti 0.5-1.0 kilót fogysz.

20. e974230abd (válaszként erre: 14. - Rebeka2011)
2011. febr. 10. 15:29
Ha Pados Gyula ezt írta,így is van ,de az alapjakória szükségleted gondolom nem 1000 kalória per nap?!!Mert ilyen felnőtt ember nincsen.ha ülő munjkás vagy,és középkorú legalább 1400-1500 az alapkalóriafogasztásod..abból 500 ...az 1100-1000 kcal/nap,és nem 600 !!!
2011. febr. 10. 15:26
600
18. e974230abd (válaszként erre: 6. - Rebeka2011)
2011. febr. 10. 15:26

Szia!Ezt a 60 kcal/napot ki ajánlotta neked?Norbi,vagy a doki???Vagy önmagad kalkuláltad ki?

Akárki is volt,ez irreális bevitel,kórházi körülmények között ,napi többszöri állapotfelmérés mellet lehet ilen szintű kalóriamegvonásos diétát csinálni!!Ne tedd!!!!Ártasz csak magadnak,arról ne beszélve ,hogy hosszú távon nemhogy foygsze ,de hízni fogsz...

Még Norbiról se gondolom hogy ilyet javasolna,nemhogy másról:D

2011. febr. 10. 13:53

Szegény Rebeka becsöppent ide, s mivel szembesült!!!

Ne haragudj, nem ellened irányult, csak a féltés beszél belőlünk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook