Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ruha vásárlása kicsit duci kislányra fórum

Ruha vásárlása kicsit duci kislányra (beszélgetős fórum)


19. Krisz 18 (válaszként erre: 9. - 0a13a7d41c)
2014. szept. 8. 21:57
És természetesen kihagyhatatlan, h ilyenkor meg ne érkezzen valaki, aki megmondja a tutit. Bár, ha jól emlékszem, ilyen tanácsot nem kértem.
2014. szept. 8. 21:55
Köszi mindenkinek, aki segítő hozzászólásával jó ötleteket adott. Trapiti, Cippora nektek külön is, azt hiszem, célirányosan el is megyek és utánanézek az általatok írottaknak.
17. Zamila
2014. szept. 8. 20:53
Az én lányom vékony,és pont ezért nem kapok rá normális nadrágot,egyedül a gumis derekú jó neki is.Különben kínaiba betévedve,idén két nagyon szuper nadrágot sikerült neki venni,gumis derekúak,és vastag vászon az anyaguk,télre tökéletes.
16. trapiti (válaszként erre: 15. - Mazsinka)
2014. szept. 8. 17:16
Általában igen, de felnőttre azért könnyebb szerintem vásárolni normál vagy egy kicsit nagyobb méretet. De gyerekre csak egyfélét árulnak általában, különösen lányokra kizárólag a oványakra valót.
15. Mazsinka (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2014. szept. 8. 17:04
Miért, a felnőtt ruhák nem abnormális anorexiásokra vannak szabva? Miért a gyerekruha legyen kivétel?
14. Cippora (válaszként erre: 12. - 0a13a7d41c)
2014. szept. 8. 16:30
Oh,értem.A "kis pocakos" szerinted egyenlő azzal,hogy az anyja egészségtelenül zabáltatja,és majd testileg-lelkileg egészségtelen felnőtt váljon belőle.Remélem neked tökéletes alakod van...
13. trapiti (válaszként erre: 12. - 0a13a7d41c)
2014. szept. 8. 16:28

És szerinted mit csináljon? Ha túlsúlya van a gyereknek, az nyilván probléma (és szerintem ezt a fórumindító is tudja az okoskodó hozzászólások nélkül is) de ez nem oldható meg 2 hét alatt. Addig is a gyerekre ruha kell.


Emellett azt is gondolom, hogy a manapság kapható ruhák abnormálisan vékony gyerekekre vannak szabva, sokszor a nosmál testalkatú gyerekre is nehéz a vásárlás, különösen ha magas is, mert akkor hamar átlépi a "kislány" méreteket. 140-es fölött meg a legtöbb helyen inkább elfuserált női ruhákhoz hasonlítanak a ruhák, mint gyerekruhára...

12. 0a13a7d41c (válaszként erre: 11. - Cippora)
2014. szept. 8. 16:12
A címből és a fórumindító hozzászólásból.
11. Cippora (válaszként erre: 9. - 0a13a7d41c)
2014. szept. 8. 16:08
Te láttad már a kislányt? Vagy miből sikerült ezt a felettébb okos,elmés választ leszűrnöd?
10. trapiti (válaszként erre: 9. - 0a13a7d41c)
2014. szept. 8. 15:56
Annyir jó hogy van valaki aki megmondja a tutit...
9. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2014. szept. 8. 15:40
Szerencsésebb lenne fordítva, nem a ruhát igazítani a kislányhoz, hanem a kislányt a ruhához, hogy testileg és lelkileg egészséges felnőtt váljék belőle.
2014. szept. 8. 10:57

Az én kislányomra is csak a körbe gumis derekú nadrágok a jók,pedig ,még csak nem is mondanám pocakosnak,inkább combiban erősebb,de nem is kell ducinak lenni ahhoz,hogy nehezebb legyen a vásárlás mikor csőgatyákkal vannak tele az üzletek.

Én legging + tunikát adok rá amíg az idő engedi,egyébként szó szerint vadászok megfelelő nadrágokra egész évben,ha látok valahol,azonnal megveszem,ha nagyobb akkor is,turizni is járok hátha kifogok jókat,és facebookos adok-veszek csoportokban is ha látok megfelelőt rögtön lecsapok rá.Én is pont a múltkor gondoltam bele,hogy ha sulira nem nyúlik nádszálvékonyra (kétlem) akkor mi lesz,mert oviba még oké a melegítő,de suliba már nem hiszem.Mondjuk az enyém simán felvesz ruhát,szoknyát,de én télen nem szeretem abba járatni.

2014. szept. 8. 09:55

Az én kislányom is erősebb alkat a szokványos nádszál alkatúaknál, a vállas-háta és a popsija is sokkal erősebb, szélesebb, ráadásul sportol is, úgyhogy elég nehéz öltöztetni.

Nálunk ami bevált:

- a leggings+tunika kombináció szuper, ha tudsz keress nagyobb méretű 7/8-os vagy 3/4-es leggingset és 3/4-es ujjú tunikát szintén nagyobb méretben, szuper kombináció.

- a C&A-ban és az H&M-ben szokott lenni elasztikus anyagú farmer rövidnaci, ezt imádja a lányom szines csíkos harisnyával, aminek a feneke-dereka jó rá, az térd fölé ér neki. (7 éves lesz, 135cm magas és kb. a 164-es felsők, leggingsek jók rá szélességében, igaz nem szeretjük a most divatos testhezálló felsőket, tehát lazábbat veszek rá)

- harisnyanaci: az H&M a legjobb, mert elég rugalmasak keresztben, és találsz olyat is aminek nincsen sarka, tehát a lábfejére se lesz nagy. Néha van az Aldiban rugalmas, tavaly női S-est vettem, szuper csini rajta :) Fehérnemű: bugyikat szintén női S-est vettem a C&A-ban, varrás nélküli mikroszálast.

- szoktam rendelni is ruhát neki, a BonPrix-nél általában nem olyan hihetetlenül keskenyek a cuccok, kb. 158-164-es felsők jók onnét is, rövidebb fazonú leggingsek is. Kistrikót is onnét vettem, de abból kisebb is elég bőven.

- ha nem fázós, akkor jó télre is a rövidujjú póló alatta trikóval esetleg egy kardigán hozzá, és akkor nincs gond a túl hosszú ujjával :) +nálunk sokszor a felsők ujja szűk, pedig a karján sem kövér csak nagyon izmos :) Mondjuk nekem szinte hihetetlen, hogy egy 164cm magas lánynak vékonyabb legyen a felkarja mint az én csuklóm, mert sokszor ennyire szűkre veszik...

- Next farmerok között is találni olyat aminek passzés-gumis a dereka, és buggyosabb fazon, vaterán érdemes nézelődni (a "normál" szabású farmerokkal nem is érdemes próbálkozni, sokszor látom, hogy az egészen sovány kislányokat is úgy paszírozzák bele, leguggolni meg már nem is tudnak benne...)


Gondolom emellett az evésre-mozgásra is figyeltek, nagyon fontos ebben a korban megfogni. Az oké, hogy vannak gyerekek (felnőttek) akik sosem lesznek olyanok mint a ma divatos modellek, de nem szabad hagyni hogy elszabaduljon a dolog és túl sokat szedjen fel. Viszont ha most meg tudod fogni annyira hogy úgy nőjön hogy közben nem hízik, akkor pár év és eltűnik a felesleg. Nálunk 4 évesen volt a "mélypont" - az okokat nem részletezném - akkor volt a leginkább kikerekedve, azóta nőtt közel 20cm és 2-3 kilóval lett csak nehezebb, úgyhogy látványos a változás. Annak pedig kifejezettem örülök, hogy klassz izomzata lett a sporttól.

2014. szept. 8. 09:43
Szerintem szuper kis nadrágokat lehetne varratni varrónővel gumis derékkal. Kordnadrág kis dísszel stb. Annyira szép kiegészítők vannak a rövidáru boltokban.
2014. szept. 8. 08:52
Igen, múltkor épp ezt a legging+hosszított felső kombinációját ajánlotta egy eladó a piacon, lehet, h a végén itt kötünk ki. Köszi az ötletet. :)
2014. szept. 8. 08:48
Á, ez jó. A Stop Shop-ban múltkor épp csak a H&M-ben nem voltam, az összes többi üzletet végigjártam.
2014. szept. 8. 08:45
Ja, és a h&m-ben a farmerek belső gumis övvel vannak ellátva, az is lehet opció:) Elég jól ki lehet őket engedni.
2. bowie (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2014. szept. 8. 08:44

Bár nekem nincs lányom, de itt felénk a ducibb kislányok leggingsben és ilyen hosszított kis cuki felsőkben vannak. a tescoban tele van ezekkel a gyerekrészleg.:)

Kényelmes is, és mégis lányos, és nem szoknya:)

2014. szept. 8. 08:41
Sziasztok. Segítséget, tanácsot kérnék. Kislányom most lett első osztályos. Nagyon nehezen kapok rá nadrágot. Régebben kilátszottak a bordái, de az elmúlt egy évben kis pocakos lett, most pedig, h már iskolás, nem adhatok rá melegítőt, mint az oviban. Szoknyát nem vesz fel, tehát mindenképp nadrág kellene, de olyan, ami iskolába megfelelő. Aki érintett esetleg saját gyermeke kapcsán a témában, segítene? Hol lehet olyan farmer v vászonnadrágot (egyéb) venni, ami derékrészben gumis, lazítható,kényelmes, nem csőnadrág? Örülnék bármilyen ötletnek, mert őrület, h nem tudok rá kényelmes nadrágot venni...Előre is köszönöm. Ha mondjuk van konkrét bp-i üzlet, az is jó lenne, egyébként Gödöllőn lakunk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook