Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rothadásnak indult 10 éves kaktuszomat helyre tudom-e még pofozni?Tippeket várok! fórum

Rothadásnak indult 10 éves kaktuszomat helyre tudom-e még pofozni?Tippeket várok! (tudásbázis kérdés)


14. Pircsi24 (válaszként erre: 12. - Dizzz)
2008. dec. 9. 08:40
Éles késsel a még ép részt levágod róla, pár napig hagyod csak úgy lerakva valahova hogy betudjon száradni a metszfelület, utána simán elülteted.
2008. dec. 8. 23:46

Attól függ, h. milyen kaktuszod van. Olyan nagy husos "levelű", v. más fajta, mert ezer féle kaktusz létezik. Nekem a fenti van, óriási tüskékkel és uram bocsá' ki sem tudom irtani, nem győzőm visszavágni, elajándékozni, télen már nem tudom hová tegyem őket. Amit levágok belőle, ledugom egy cserépbe, egy nyáron kb. 10-20 cm-t nő és télen-nyáron virágzik, most a télikertben is!!

A nevét sajnos nem tudom, csak azt, h.nagyon szúr, és nagyon szeretem :) Sok vizet viszont nem igényel!!!

12. Dizzz
2008. máj. 31. 11:48

teljesen kirohadt.

Már a töve is csak egy pép lett.

Hát...jól megsirattam,egy szép emlék volt.

Csak egy kicsike ágat tudtam megmenetni, azt elültettem, de ki tudja mi lesz belőle..

11. szimre (válaszként erre: 8. - Dizzz)
2008. máj. 31. 10:37
Nem sikerült a feldarabolás?
10. M_Marcsa (válaszként erre: 8. - Dizzz)
2008. máj. 31. 08:36
AZ egész?
9. esztella100 (válaszként erre: 8. - Dizzz)
2008. máj. 31. 08:24
ez bizony igen
2008. máj. 31. 08:23
hát...a kaktusz meghalt....
2008. máj. 24. 14:50
Köszönöm nektek a tippeket, aranyosak vagytok!!
2008. máj. 24. 13:34
Vágd le a rothadás felett, ültesd kaktusz-földkeverékbe.
5. szimre (válaszként erre: 3. - Dizzz)
2008. máj. 24. 13:09

Szia Dizzz!

Nekem is volt egy (fiatalabb, kb. 4-5 éves) hasonló "cipőben járó" kaktuszom. Annak idején Nyuszifülnekl neveztem el.

A télen én is túlöntöztem, szegénykém megadta magát.

Megkérdeztem a virágkereskedőmet (egyben a kertészem is, ő készíti most az erkélyládáimat), és azt tanácsolta, hogy az egészséges "leveleket" vágjam le, és ültessem homok-föld keverékbe.

Ez kb. 1 hónapja volt. Azóta az új hajtások meggyökeresedtek, jól érzik magukat. Sajnos, az eredeti Nyuszifül nem élte túl a téli sok vizet. De van helyette négy fiatal....

2008. máj. 24. 12:58

Ne locsold egyáltalán és tedd ki a napra v szabad levegőre. Hátha még megmarad.

Egyébként ha a rothadás alulról kezdődött, akkor nem lehet megmenteni az egészet. Onnan, ahol már nem rothad, ültesd újra és semmi baja sem lesz.

2008. máj. 24. 12:31
Segítség-segítség!!!
2008. máj. 24. 12:27

Sziasztok!

Van egy szép, nagy kaktuszom, amit még örököltem anyukámtól.

Nagyon a szívemhez nőtt, de a házépítési felfordulásban rendszertelenül öntöztem(mert sosem tudtam, hogy na akkor mikor is volt??), így valószínűleg túlöntöztem.

Kérlek titeket, segítsetek, mert már a fél szemem sír érte!!!!!!!!!!!!!

Várom a tippeket!!!

Köszönöm!

2008. máj. 24. 12:25
Rothadásnak indult 10 éves kaktuszomat helyre tudom-e még pofozni?Tippeket várok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook