Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rosszaság, neveletlenség? Vagy csak valahol valamit elszúrtam? fórum

Rosszaság, neveletlenség? Vagy csak valahol valamit elszúrtam? (beszélgetős fórum)


1 2
14. Serry (válaszként erre: 8. - Egypt)
2011. jan. 18. 16:38
Kicsinek 4-5 éves koráig nem is kellett mondani,hogy illik köszönni ha bemész valahová vgay kijössz, vagy ha találkozunk ismerőssel. Most meg észre sem veszi az ismerőst az utcán és fel sem tűnik neki,ohgy pl a pékségbe köszönés nélkül ment be vgay jött ki.
13. Serry (válaszként erre: 6. - Ata06)
2011. jan. 18. 16:36
Mondom köszönni ki fog? Amikor elmegy gyorsan elnézést kérek és utána megyek és elmagyarázom,hogy nem illik, nem szabad, kérem szépen stb. Megpróbálom felnőtt módjára elmondani miért szerettem volna ha velem marad.
12. Serry (válaszként erre: 4. - Ata06)
2011. jan. 18. 16:35
A kicsi harcol a nagyért én néha fordítva. Bár a nagy nem verekszik ő inkább szóban intézi el, szépen ( nem beszélnek csúnyán nálunk nem szokás)
11. Serry (válaszként erre: 3. - Babli)
2011. jan. 18. 16:34
Nálunk vagy a szobájukba mennek büntibe gondolkodni, vagy a nagy megy ki az előszobába a sámlira ahol egyébként a cipőjüket húzzák. A szoba az én választásom a sámli a nagyé.
10. egypt (válaszként erre: 9. - Ata06)
2011. jan. 18. 15:13
Nem azt mondtam, hogy rá kell hagyni, de agyon nem csaphatod. Én elbeszélgetnék vele erről, de szerintem ezt Serry is megteszi. Az én gyerekem szerencsére köszön.
9. Ata06 (válaszként erre: 8. - Egypt)
2011. jan. 18. 15:11

Ez igy van, de ha rá van hagyva az sem jó!

Már elég idős hozzá, hogy bevezethesd ha Te igy, én majd úgy "megoldást". Következetesnek kell lenni, mert ha nem akkor később még komolyabb gondok lesznek!

8. egypt (válaszként erre: 6. - Ata06)
2011. jan. 18. 15:07
Szerintem pl. a köszönés nehéz dolog. Sok gyerek megmakacsolja magát, és azért sem köszön. Majd ha nagyobb lesz, nyilván fog köszönni.
7. babli (válaszként erre: 5. - Egypt)
2011. jan. 18. 15:06
:-)
2011. jan. 18. 15:02
Mi csinálsz ha nem köszön, mit csinálsz ha elszalad, mikor Te beszélgetsz, annak ellenér, hogy Te mondtad, hogy ne szaladjon el?
5. egypt (válaszként erre: 3. - Babli)
2011. jan. 18. 15:00

Ez egyébként a normális. Azoknál a gyerekekmél, akik otthon jók és pl. az oviban rosszak, súlyos problémák vannak a családi háttérrel.


Én hisztinél be szoktam vinni a fürdőbe vagy a szobájába és becsukom az ajtót (persze nem sötétben van és nem zárom rá), és azt mondom, ha abbahagyta, kijöhet, addig nem. És érdekes módon ez beválik, hamar lecsillapodik.

2011. jan. 18. 14:59
Nem értettem ki véd meg kit? A kicsi a nagyot vagy a nagy a kicsit?
2011. jan. 18. 14:54
Szia,Nálunk a nagy 2 hete kezdte az ovit s amit eddig egész nap beosztott rosszaságot azt most délután 4-8ig éli ki,de múlt héten már jó kislány volt.Lehet tudják,hogy az oviban-bölcsiben nem lehet de otthon meg igen.Lehet kellene csinálni egy gondolkodtató lépcsőt vagy fotelt hogyha olyat csinál akkor oda leültetni s gondolkozzon el azon,hogy miért is csinálta.Sok embernél olvastam már és azt írták,hogy bevált náluk jóval kevesebb hiszti van :-)
2011. jan. 18. 14:49
Lehet,hogy az ovin, bölcsin kívül többet kéne társaságba vinni őket?
2011. jan. 18. 14:49

Lehetséges,ohgy a témában, problémás gyerekek, rosszul viselkedik stb már sokan adatok tanácsot. Én most azért írom ki a fórumot,mert most nekem lenne szükségem segítségre bátorításra. Nem tudom egyszerűen megfogalmazni a kérdéseim ezért biztosan közben lesznek ötletek és válaszok s előre bocsátom lehet ellentmondásos leszek.. ez azért van mert magam sem tudom mit csináljak.

a történet röviden: van két fiam 3 és 6 évesek. A nagy akivel mozgáskoordinációs és logopédiai foglalkozásokra járunk, és javaslatunk van előkészítő sulira. Itt az első gond.. nehezen fogadtam el,hogy gondjai vannak. S édesanyám még bonyolítja azzal ,ohgy nem fogadja el... Aztán a kicsit meg néha erőszakos nyáron ő a játszótér réme, elveszi másoktól a saját játékaikat megvédi a tesóját. Löködi a kisebbeket. Leülök velük megbeszélni, van néha kiabálás büntetés.. de szinte semmi nem használ. Mit lehet tenni a kicsit neveletlen gyerekkel? Nem köszönnek, nem marad mellettem ha másik felnőttel beszélek és megkérem maradjon. Mindig rohan nem ér rá? A kicsit hisztis, olyankor is képes hisztit csapni ha rajta kívül nincs más a szobában. ilyenkor és máskor sem veszem fel.. csak fárasztó mindig azon lenni,ohgy megkülönböztessem,most hiszti van vagy komoly a baj és közbeavatkozást igényel. közben együtt képesek órákig eljátszani veszekedés nélkül, szeretnek segíteni vannak feladataik amiket éveznek és sem a bölcsi sem az ovi nem panaszkodott egyikre sem.

Tényleg valamit rosszul csinálok vagy ez egy ilyen korszak? Ki fogjuk nőni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook