Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz szülők lennénk, csak mert nem tetetjük el a köldökzsinór vért? fórum

Rossz szülők lennénk, csak mert nem tetetjük el a köldökzsinór vért? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2015. febr. 26. 16:26
Keptelen lenne tolem ha a mostban gondolkodnek hiszen a pici meg bennem van..a jelenleg szot ne arra ertsd hogy ma hanem arra hogy ha tiz ev mulva szuksegem lenne ra se eri meg a mai allas szerint mivel hogy mar most is az van hogy gyakorlatilag ez nem egy privilegium hanem egy barki altal hozzaferheto dolog raadasul az amit en el akarnek tetetni jo penzert mert hogy mekora ujitasok vannak eteren lathatoan kamu mert kimegy valaki kulfoldre es farzsebbol megkapja ugxanazt az eredmenyt ami itthon ugy van bearanyozva mintha a penzedert egy kulon lehetoseget kapnal
66. Derya (válaszként erre: 65. - 677b566158)
2015. febr. 26. 16:17

hat most lehet, nem tudom, de ez akkor sem a mostrol szol, hanem a jovorol.

ha te csak a mostban gondolkodsz, akkor hagyd a fenebe, neked ez nem eri meg.

2015. febr. 26. 16:11
Hat attol meg szerintem nem jo a rendszer.most azert fizetnek tobb szazezret hogy ugyanazt igenybe tudjam venni mintha nem fizetnem ki.az infok alapjan
64. Derya (válaszként erre: 63. - 677b566158)
2015. febr. 26. 15:58
hat ez nem a jelenrol, hanem a jovorol szol...
2015. febr. 26. 15:53
Mert jelenleg a fizessunk kulon rendszer sem nyujt tobbet mint az ahol a beteg akkor veszi igenybe mikor mar szuksege is van ra.
62. fruska84 (válaszként erre: 59. - Gribedli***)
2015. febr. 26. 15:51

Bocsi vitának vettem :-) Nem kérdeztem rá a továbbiakra, hogy hogyan is fog menni a levétel, mert elkanyarodott a beszélgetés abba az irányba, hogy ezt meg kell tennie egy szülőnek a gyerekért blablabla... (na nekem ez esett egy picit rosszul)


Én hallottam már olyat, hogy elszúrták a levételt... (elsőkézből) pont mellettem ült az anyuka aki hívogatta a génbankot, hogy ilyenkor mi van ??? Szeretné visszakapni a pénzét stb. stb.

2015. febr. 26. 15:51
Ja persze nem erdekelne engem se hat vigyek ha tudnak vele segiteni.csak jelen helyzetben lenne kicsit erdekes es visszaeles is tekintve hogy a kiadott infok szerint fizetned kell azert higy taroljak.kemeny penzeket.ennek fejeben az ember meg elvarja hogy normalisan tajekoztatva legyen.ha mar ugy mukodne hogy leveszik csak ugy akkor meg ne legyenek privat szolgaltatasok.
60. gribedli*** (válaszként erre: 57. - 677b566158)
2015. febr. 26. 15:33
Sőt, így kellene, hogy legyen! Szerintem pár évtized és már így lesz, rutinból, ha kéred, ha nem, leveszik, max, ha te direkt magánbankba teszed, akkor nem viszik át a közösbe.
59. gribedli*** (válaszként erre: 56. - Fruska84)
2015. febr. 26. 15:32
Akkor gratulálok, ha minden szülészorvos ezt naprakészen pontosan meg is tudja csinálni! Mert a mi kórházunkban is van vagy 20 orvos szülésznők és nőgyógyászok között, de ezzel nem jár okvetlenül együtt, hogy le is tudják venni. Legalábbis, amikor én utánajártam a dolognak, felhívtam az itteni legközelebb eső közös bankot és nekik van egy listájuk, hogy ki az aki elvégezte a tanfolyamot. És megnézte, és azt mondta, hogy hölgyem, ebben a kórházban nincs senki, aki jogosult levenni, majd mi küldünk valakit (meg ugye megnyugtatott, hogy ha csak fél évvel később szültem volna, addigra pont lett volna valaki, hát köszi...). Mindenesetre nagyon készséges volt és szerintem nem hazudott, lévén ez tb-rendszer keretében van, szóval nem kap extra pénzt azért, hogy azt mondja nekem, hogy csak ők vehetik le. Ezek után nem tudom, mennyire bíznék abban, hogy bármelyik nőgyógyászhoz odaállítanak a bőrönddel és ő láss csodát, tökéletesen le is tudja venni. Szerintem ha már százezreket fizet az ember, a minimum, hogy az adott magánbank is küldjön egy saját, erre képesített személyt, nem? Nem veled vitázom, csak úgy a téma miatt jegyeztem meg.
58. fruska84 (válaszként erre: 57. - 677b566158)
2015. febr. 26. 15:29
Engem nem zavarna ha levennék alapból, sőt! Csak használják is fel és gyógyítsanak vele! Szerintem ez lenne a normális, de sajnos a világ nem efelé halad...(magánvéleményem szerint!)
2015. febr. 26. 15:22
En igazabol azon sem lepodnek meg ha azt a vert,mintat levennek ha keri az illeto ha nem.ha fizet erte ha nem:)
56. fruska84 (válaszként erre: 54. - Gribedli***)
2015. febr. 26. 15:22

Nem izgatott annyira a dolog, de tessék, ha ennyire kukacoskodsz, Itthon Magyarországon igen így megy, a szülő viszi a dobozt!


A köldökzsinórvér levétele a szülők és az őssejtbank között létrejött szerződés keretében a szülést vezető választott orvos felkérésével kezdődik. A szülészorvos gondoskodik arról, hogy a szülést követően – a kismama és az újszülött ellátása után – az elkötött köldökzsinórt fertőtleníti, és a szülőktől átvett vérvételi dobozban található vérgyűjtő zsákba a köldökzsinórban futó vénából tű segítségével a köldökzsinórvért levegye.

55. gribedli*** (válaszként erre: 53. - Unom)
2015. febr. 26. 15:13

Nem baj, egyszer majd otthon is lesz. Addig is, ha őssejtekkel való kezelés kell valakinek, legalább tudja, hogy hova fordulhat közös bankhoz. Nem hiszem, hogy a szlovákok visszautasítanák. Biztos fizetős lesz, de nem hiszem, hogy megfizethetetlen összeg.


Nálunk pedig amíg az egyház tiltotta, rengetegen thaiföldi klinikákba utaztak, ami abszolút megfizethető áron van, hiába van olyan messze, összességében a kezelések az európai árak alatt vannak jóval. Mostantól pedig létezik itt is közös bank, szépen folyamatosan gyarapszik.

54. gribedli*** (válaszként erre: 50. - Fruska84)
2015. febr. 26. 15:09

Ja, és ezt csak úgy az "ügynöküktől" kapták, gondolom...


Nálunk egy külön mentőautó jön a kisebb városokba, ahol nincs ugye őssejtbank, 2 orvos, akik erre képzettek, ők hozzák a kis bőröndöt és ők veszik le, elteszik és elviszik. És nem lehet csak úgy cincálni ide-oda. A mentőautó is azért kell, hogy azonnal elvihessék és minél kevesebb ideig legyen hűtőházon kívül. Tehát jönnek és mennek. Ezenkívül még a kisvárosokban is vannak képzett személyek (szülésznők), akik elvégeznek egy tanfolyamot, hogy ők is levehessék, de ezt is csak akkor tehetik, ha a mentőautó azonnal viszi el, és az úton egy orvos felügyeli. Szóval ehhez is kell minimum 1 delegált személy az közös őssejtbankból.

53. unom (válaszként erre: 52. - Gribedli***)
2015. febr. 26. 15:06
Sajnos nálunk nincs ilyen lehetőség. Szlovákiában például már működik.
52. gribedli*** (válaszként erre: 29. - 677b566158)
2015. febr. 26. 15:04

A magánbankokban általában egy pici mennyiséget elvesznek a leadottból közös célokra. Ezért véges a lehetőség, szóval ha éppen neked a másé kell, nem biztos, hogy megkapod. De a tied megmarad majdnem az egész. Míg a központi bankokban fordítva van: egy kis mennyiséget tartogatnak neked az általad leadottból, hogy a már említett betegségeket kezeltethesd a sajátodból (bőr, hám, stb.). A nagy részét pedig közös célokra tartják, de ennek az előnye, hogy te is nyugodtabban jutsz a másokéhoz.


Az adományozás pedig ingyenes tehát semmit nem kell fizetned mindezért. És az is lehet, hogy neked soha nem lesz rá szükséged, de addig is segítettél másokon, más pedig ugyanilyen szándékkal leadja az övét. Mivel ingyenes, ahol ezt a módszert bevezették, az emberek sokkal többen hajlandóak adományozni, és ha elmagyaráznák rendesen a dolgokat, akkor valószínű, hogy sokan, akik eredetileg magánban akarták tartani, mégsem magánba teszik, hanem adományozzák a közösbe. Végülis csak ugye 20-30 évig lehet tárolni, teszem azt, most huszonéves vagy, születik egy gyereked, elteszik az őssejtjeit de sem neked, sem neki nem lesz szüksége 60 éves korotok előtt. Mi van ilyenkor? A pénzt elköltötted, de nem jött vissza semmi, tehát a közös őssejtbankra fogsz támaszkodni így is. Akkor pedig mi értelme volt? Nem akarok lebeszélni senkit arról, hogy levetesse az őssejtet, csak arra szeretném buzdítani, hogy ha van erre lehetőség, akkor csakis adományozás formájában (de abban igen! És mondjuk ne egy hónappal szülés előtt szóljon, ahogy én tettem, hogy ünnepek alatt nem tudták időben elintézni a dolgot)

2015. febr. 26. 15:01
Amikor egy üzleti vállalkozás érzelmi manipulációval próbál az ügyfélre hatni az lehet pozitív vagy negatív. Ez a negatívra példa.
50. fruska84 (válaszként erre: 47. - Gribedli***)
2015. febr. 26. 15:01
Amikor terhesgondozásra jártam volt ott egy kismama a férjével és bizony ott volt a kezükben a kis táska (kis hűtőtáska féle). Megkérdeztem mi az és ők mondták nekem, hogy abban a táskában vannak a cuccok a köldökzsinórvér levételéhez, amit ők adnak át a dokinak szüléskor... Nekem ezt mondták én se tudok többet a dologról, az hogy a minta levételét követően ki mit csinál vele, hova viszik fogalmam sincs csak leírtam amit láttam!
49. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - 677b566158)
2015. febr. 26. 14:59
Gengsztermarketing.
2015. febr. 26. 14:54
emberiségében
47. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 677b566158)
2015. febr. 26. 14:53

Teljesen mindegy, ha felvetődne, hogy kell őssejt és valaki nem fagyasztatta le a sajátját, létezik egy csomó országban (leginkább Ázsia fejlett ebben) olyan sejtbank, ahonnan bárki hozzájuthat vele genetikailag kompatibilis őssejthez. Valószínű, hogy azoknak is ez lesz a megoldás, akik kemény összegekért eltették, mivel a saját őssejt rizikós, nem használhatod fel a fontosabb betegségek gyógyítására.


Nagyjából jó pl. bőrsérülések és társai (égési sérülések) esetén bőrpótlásra (ezekből a sejtekből lehet kitenyészteni ezt is), de a komolyabb betegségeknél, pl. születési rendellenességek, genetikai rendellenességek, gyerekeknél "megmagyarázhatatlan" (még nem ismert betegség) idegrendszeri károsodások, rák nem gyógyítható saját őssejtekkel mert a saját őssejtünk hordozza maga is a rák génjét, tehát csak olyan őssejtet használhatsz, ami valaki másé, veled genetikailag kompatibilis és nem hordozza ugyanazokat a genetikai hibákat, mint a tied. Ezért a legjobb megoldás a közös őssejtbank, ahol mindenki tárolhatja ingyen és mindenki hozzájuthat a másikéhoz (ugyanis a legtöbbször pont az kell majd a gyógyításhoz).


Hiszek benne, hogy ez egy fontos dolog az orvostudomány történetében és az emberiségben, de nagy zűrzavar van az emberek fejében erről, azt meg nagyon sajnálom, ha valaki azt gondolja, hogy a pénz elég. Nem hiszem, hogy attól, hogy valaki többet költ erre (akár eladósodik miatta), de félinformált a dologról, és lehúzzák, az jobban teszi, úgy értem, "lehülyézheti" azokat, akik nem teszik. Egy csomóan nem teszik el, akkor is, ha megengedhetik maguknak, lévén mesterségesen is előállítható dologról van szó (jó kísérletek vannak növényi eredetű őssejtekkel is), nincs akkora hiány sem, hiszen Kínában, Thaiföldön nagyon sok őssejtet tárolnak, hiszen ott sosem volt tilos.


Nos, akinek van kidobnivaló pénze, tök mindegy, neki nem lesz nagy tragedia megtudni, hogy megromlott, tönkrement vagy nicsak, nem használhatod a sajátodat szinte semmire, tehát értük nem aggódom. De azokért igen, akik emiatt kölcsönt vesznek fel. Mert nem muszáj. Másrészt már vannak közös bankok is Európában, szóval addig is, amíg Magyarországon nem lesz ilyen központi bank, esetleg lehet azt a pénzt, amit saját őssejt elrakására szánna egy ember, arra tartogatni, ha tényleg szükség lesz ilyenre és egy-egy másik európai ország (vagy ázsiai, ott olcsóbb is és jó kórházak vannak) központi őssejtbankjához forduljon és ott fizessen a tényleges kezelésért. Szóval csak akkor, amikor tényleg szükség lesz rá. A magánbankok nem annyira megbízhatóak mint amennyire keresnek ezzel. Én pl. adományozni szerettem volna legutóbb, de túl későn kezdtem el az utánajárást ezért sajnos hamarabb megszületett a baba, mert nem tudtak időben intézkedni, hogy megfelelő szakember jöjjön levenni és tárolni.


Ja, jut eszembe, furcsa volt olvasni, hogy "apukák kezében lóg a táska", nem értem, hogy ha profik, hogy adhatják apuka kezébe, hiszen csak orvosi személyzet bonyolíthatja végig a dolgot. És nem adják csak úgy a kezébe senkinek még a bőröndkét sem, amiben elviszik. És ők hozzák, senki nem nyúlhat a felszereléshez.

46. Zebra25 (válaszként erre: 32. - 3a5c305959)
2015. febr. 26. 13:46
Éz, hogy működik?
45. Derya (válaszként erre: 43. - 3a5c305959)
2015. febr. 26. 13:44

nyilvanvaloan a koldokszinorverek hosszutavu tarolasara is megvannak a megfelelo protokollok.

ugyanugy, ahogyan az az egyszeru vervetelnel is. :-)

44. Derya (válaszként erre: 41. - Érdekes73)
2015. febr. 26. 13:43

;-)


miert? a teglat melyfagyasztva taroljak bankokban? :-D

43. 3a5c305959 (válaszként erre: 39. - Derya)
2015. febr. 26. 13:28
A vervetel utan 24 oran belul a lab-ban van a verem vizsgalatra. A fontosabbakon kezzel irva minden adatom. Legalabb harom azonositonak egyeznie kell, kulonben a minta ervenytelen. A levett koldokzsinor verrel az evek soran ki tudja mi tortenhet. 24 orat hasonlitunk ossze 24 evvel, akár. Azert barki belathatja hogy ez meroben nem ugyanaz a kerdes.
2015. febr. 26. 13:25
Reszemrol csak azert van bizalmatlansag es bizonytalansag mert sajnos ilyen a vilag hogy mar gatlas nelkul kepesek barmit barhogy es barmiert megtenni:/meg az ellentetes velemenyek miatt.nyilvan mindenre van ellenvelemeny csak ez kb olyan lehangolo nekem mint amikor egy antidepirol mond ket orvos ellentetes velemenyt.na akkro dontsuk el mi a jo:)
41. Érdekes73 (válaszként erre: 39. - Derya)
2015. febr. 26. 13:20
Azért a vér és a tégla tárolása között van különbség :)
40. unom (válaszként erre: 39. - Derya)
2015. febr. 26. 13:15

Nem csak ebben a témában.

Szerintem több értelme lenne közösségi banknak, sajnos még fel sem vetődött a téma nálunk.

Az őssejtek hosszú távú tárolásáról pedig még nincs tapasztalat.

39. Derya (válaszként erre: 38. - Unom)
2015. febr. 26. 13:14

hat ezzel az erovel akkor semmiben se bizzatok meg, meg abban se, hogy vervetelkor a te veredet vizsgaljak-e meg tenyleg, es az az eredmeny tenyleg heyles-e... :-)


rengeteg megbizhato maganceg van, nem is ertema felvetest, hogy miert pont ebben a temaban annyira problemas a megbizhtosag... :-)

38. unom (válaszként erre: 36. - Derya)
2015. febr. 26. 13:12

Ezzel azért megvárnám, amíg lesz róla tapasztalat. A vért, plazmát is fagyasztava tárolják, de ez nem jelenti azt, hogy korlátlan ideig eltartható károsodás nélkül.

Egy magáncéggel pedig sok minden történhet évtizedek alatt, erre senki nem tud garanciát vállalni.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook