Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kell félnem a röntgen sugárzásától? fórum

Kell félnem a röntgen sugárzásától? (tudásbázis kérdés)


18. Guruljka (válaszként erre: 14. - Levarosbukta)
2020. ápr. 7. 05:29

Mi alól? Nem vagyok bűnöző, a véleményem mondtam, és tartom is.

Menjen szabira, ha teheti, vagy betegállományba, de a leírt körülmények között szerintem nincs veszélyben.

2020. ápr. 6. 11:12
Köszi mindenkinek aki normálisan válaszolt! Még holnap szabadságon vagyok, azután meglátjuk hogyan tovább.
16. bekukucs (válaszként erre: 15. - Levarosbukta)
2020. ápr. 6. 10:35
Goromban letorkolni egy normalisan valaszolo nicket nem helyes ! Legyszives korrekt hangot megutni !
15. levarosbukta (válaszként erre: 13. - Bekukucs)
2020. ápr. 6. 08:00
Terhes a csajszi! Jobb félni mint megijedni.
14. levarosbukta (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2020. ápr. 6. 07:58
Ez nem ment fel.
13. bekukucs (válaszként erre: 11. - Levarosbukta)
2020. ápr. 6. 07:57

Nem atombomba a rontgen , nyugi .

A microd is sugarzik a konyhaban , de a sugarainak "hossza" van...

Rontgen : Teglabol epitett fal elegendo es mar minimum masfel meterre teljes biztonsagban vagy az esetleges szorastol egy tomor teglafal mogott...


Olvassad el a sugarbiologiai intezet altal kiadott cuccot... folosleges panikot kelteni ...van eleg felelem a levegoben hamis hirek nelkul is

[link]

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Levarosbukta)
2020. ápr. 6. 04:00
Visszaolvastam. Ott van, hogy szerintem.
11. levarosbukta (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2020. ápr. 5. 23:40
Te nyilatkoztattad ki tök magabiztosan hogy nincs miért aggódnia, te tanácsodat megfogadva ringatta volna magát hamis nyugalomba. Nem csak 12 óráról van szó hanem a hét minden napján 12 óráról az nem ugyanaz mint ha valaki egy évben egyszer vagy kétszer várakozik röntgenre. Én biztos hogy otthon maradnék, sőt ki is íratnám magam táppénzre, főleg most ebben a vírusos időszakban. Igaz azt mondják nem árt a magzatnak, de az ördög nem alszik. Mindenképpen jobb helye van most otthon.
10. Guruljka (válaszként erre: 7. - Levarosbukta)
2020. ápr. 5. 23:34

Ne ringassa magát hamis nyugalomba, de ne is várakozzon senki több órán át a röntgenre, az lenne a normális.

Nem egy, de 2 ajtó, 10 m távolság és paravánok... hát persze a szabi a legjobb, 12 óra azért tényleg nem három, egy ajtóval és 5 m távolsággal, paravánok nélkül. Reméljük, hogy van mód a normális megoldásra.

9. levarosbukta (válaszként erre: 8. - Picurrri)
2020. ápr. 5. 23:23
Helyes!
2020. ápr. 5. 22:11
Igen, 12 órás műszakban dolgozunk. Szabadságot vettem ki mától, nem megyek dolgozni.
7. levarosbukta (válaszként erre: 6. - Picurrri)
2020. ápr. 5. 21:24
Dr. Guruljka professzor megmondta a frankót! Csak azt felejti el hogy te egész nap ott vagy pár méterre a röntgentől és nem csak addig vagy ott amíg a sorodra vársz. Hamis nyugalomba ne ringasd magad. Tessék beszélni a röntgenessel és a főnököddel hogy helyezzenek át másik osztályra vagy másik beosztásba. Kötelesek a várandós nőknek olyan beosztást ajánlani ahol a legkevesebb ártalomnak, vagy egyáltalán nincs kitéve semmilyen ártalomnak.
6. picurrri (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. ápr. 5. 21:02
Köszönöm szépen!
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Picurrri)
2020. ápr. 5. 14:59

Józan paraszti ésszel, a röntgen szakrendelésre várakozva nincs még 10 m távolság sem a röntgengéptől a folyosóig. A gép bent a helyiségben nincs ólomfallal elkerítve a folyosó felé, és az egy szem ajtó is normális, különben kézzel kinyitni sem lehetne.

Szerintem nincs miért aggódnod.

2020. ápr. 5. 08:53
Kérdeztem, két röntgenest is, de azt mondták, hogy mérések nélkül nem tudják megmondani..
3. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Picurrri)
2020. ápr. 4. 23:08
Szerintem klrdezd meg a röntgenorvost. Ő csak jobban tudja, mint egy laikus.
2020. ápr. 4. 23:03

Olyan messzire nem hiszem, hogy szóródik.

Guglizz rá, vagy kérdezd meg a röntgenest!

2020. ápr. 4. 20:46

Azoktól szeretnék segítséget kérni, akik esetleg radiológián dolgoznak, vagy értenek az ilyesmihez.


11 hetes terhes vagyok, a sürgősségin dolgozom. A koronavírus miatt, leköltöztették a röntgent kb. 13 méterre tőlünk. Elválaszt 2 ajtó és kb. 10 méter folyosó. A falakba nincs ólom, mert nem erre volt kitalálva a terem, de tesznek paravánokat.


Vajon elérhet a sugárzás?

Köszi a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook