Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Torna közben ez normális néha, vagy félnem kell? fórum

Torna közben ez normális néha, vagy félnem kell? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 1. 11:53

Így van az állóképességet kell növelni, nem kell nagyon megijedni tőle.

A vérszegénység pedig nagy hatással van az immunrendszerre én azzal is foglalkoznék,de ez már nem a fórum témája.

25. orsibigyu (válaszként erre: 23. - Titamilla86)
2011. szept. 30. 21:50
Az is lehet, de azon meg a sport segít, ha fokozatosan csinálod, és ha nem dohányzol.
2011. szept. 30. 21:48
Én tudom mit érzel, egyszerű vérszegénység. Én sohasem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Ne haragudj, de szerintem tényleg hipohonder vagy, és ne nyugtató teát igyál. Nekem minden vérteszt kimutatja, és mindig megjegyzik az orvosok. De nem fogok belehalni, egyenlőre. És ha sportolni akarsz kövesd a fokozatosság elvét.
2011. szept. 30. 15:32
Agyi vérellátási probléma, gondolom akkor jön elő mikor már légszomjad is van. Inkább kisebb fokozaton,de hosszabb ideig tornázz.
22. Noorah (válaszként erre: 21. - Angéla78)
2011. szept. 27. 15:03
Akkor hasonló a helyzetünk. Bár nekem inkább a hasmenés a gyakoribb, nem a székrekedés, de puffadok mindentől, nemcsak a gyümülcsöktől, amikből sokat eszem. Engem is nemrég tükröztek, reflux mint eddig is, csak erősebb, vagyis több refluxont kell szednem. De nem hiszem, hogy nagy az összefüggés a "rosszullétek" között. Kicsit még várok, mert lehet, hogy ilyenkor csak nagyon kimerülök (idegileg is és ez is kihat), de ha ráveszem magam a részletes vizsgálatra, feltétlenül mégírom az ereményt!
21. Angéla78 (válaszként erre: 2. - Noorah)
2011. szept. 27. 09:44
Én is ebben a cipőben járok. Nálam is egyből szédülés , színes foltok jelennek meg a meleg vizes fürdőzés után, vagy ha hirtelen ülésből felállok. Volt már ájulás is az eredménye nem egyszer. Természetesen ez nem állandó jelenség, hanem időközönként előjön. Régen vérszegény voltam, a vérnyomásom is sokszor rosszalkodik. Ha fogyizom, tehát kevesebbet eszem, és mellé még tornázom is, akkor pláne kijön rajtam is ez a rosszullét, de ebben az esetben értem, hogy miért. A szervezet kevesebb kaját kap a megszokottnál, azt is úgymond elégeti a tornával így szegény szervezet elgyengül. Ilyenkor kajcsi, vagy szőlőcukor szokott kicsit javítani a helyzeten. De a baj az, hogy normál esetben is időnként kijön ez rajtam amikor nem fogyozóm, és erre én sem tudom mi a "gyógymód". Az orvos szerint lehet, hogy a vérnyomás ingadozik ilyenkor:) Lehet... szóval okosabb nem lettem, tehát ha te véletlenül megtudod mi okozza ezt, jelezd nekem is légyszi:) Erre szerintem mindenképpen egy jó orvos kéne nekünk, aki elküld vizsgálatokra, hogy nem tippelés alapján, hanem az eredmények alapján mondja meg mi a baj. Aztán lehetne kezelni. Nekem is van emésztési problémám, puffadok szinte mindentől, gyógyszer nélkül nincs székletem, voltam tükrözésen is, de ebben sem tudtak segíteni. Szóval ez miatt én sem szívesen megyek már dokikhoz. Bocsi, kicsit hosszúra nyúlt a szöveg...de azt megígérem, ha előbb eljutok dokihoz mint te és tudok valami megoldást, azt azonnal megírom.
20. 4e1fcae85e (válaszként erre: 18. - Noorah)
2011. szept. 26. 22:41
GYÓGYSZERT SEMMIKÉPP!!!!!
19. 4e1fcae85e (válaszként erre: 16. - Noorah)
2011. szept. 26. 22:14
Hm... :), ez a "félnem kell?" egyértelműen meggyőzött egy keményen befigyelő hipochondriára :) :P
18. Noorah (válaszként erre: 17. - Cel)
2011. szept. 26. 21:02
Köszönöm a tippet! Sokkal jobban hangzik, mint egy hosszas gyógyszeres kezelés. :)
17. cel
2011. szept. 26. 20:36

Nagyon jó gyógyteákat lehet kapni, amelyek nyugtatólag hatnak testre, lélekre. Ilyen a citrom fű, macskagyökér (Valeriana). Hasznos lehet még a körömvirág tea is.


Egy próbát megérnek.

16. Noorah
2011. szept. 26. 18:31

Bevallom azért sem "merek" már vizsgálatra menni, mert itthon hipochonder számba veszek... A rosszul szelelő orrom és a több éve savasodó gyomrom miatt jártam egész évben orvosokhoz, az előtt mandulaműtétem volt, e mellett nagyon rosszul alszok és még sorolhatnám...


Őszintén szólva már szégyellem ezt, de mégsem tartom magam képzelt betegnek, mert mindennek az oka az idegesség, ami azóta tart, amióta lediplomáztam és ilyen bizonytalan a helyzetem..


Félek attól, hogy még egy vérnyomás gond is kiderüljön, pedig elkég ájulós vagyok, szóval lehet róla szó.


Azt mondtam már, hogy az egyik szememmel nem látok és a másik is elég rossz??? :D

15. 4c35511f0b (válaszként erre: 14. - Noorah)
2011. szept. 26. 18:22

Én is azt mondom:)

A vércukorra azért reagáltam,mert valaki előbbre írta neked.

14. Noorah (válaszként erre: 13. - 4c35511f0b)
2011. szept. 26. 18:21
Vércukor dolog inkább olyankor van, ha hirtelen sok édességet eszem egy hosszabb kihagyás után. Akkor nagyon ver a szívem, vagy ha pont az ellenkezője. Az szerintem is más.
2011. szept. 26. 18:16
Akkor az nem vércukor...
12. Noorah
2011. szept. 26. 18:15
Igen, el kell mennem. Amúgy ugyanez van ha sokáig vagyok pl. meleg vízben, kiszállok és ugyanilyen rosszul vagyok, de mindig is így volt. :S
11. 4c35511f0b (válaszként erre: 8. - Urbanszkyviki)
2011. szept. 26. 18:04
szerintem is
10. 4c35511f0b (válaszként erre: 9. - 4c35511f0b)
2011. szept. 26. 18:04

vércukor...csak elírtam


(pontosítás miatt meg:

almában van egy kevés ch, de edzés előtt nem vesszük számításba annyira kevés)

2011. szept. 26. 18:03
Húsban és almában a ch = 0, tehát az is számít előtte mit ettél (ha a várcukrot veszitek számításba).
2011. szept. 26. 18:02

Dr. house rátenne egy futógépre.......

Most komolyan: dokival kén beszélned és csinálnának egy terheléses EKG-t. Ennyit ki lehet bírni és megnyugszol te is.

Szép napot és jó egészséget! :)

2011. szept. 26. 17:55
Szerintem sem normális. Velemcsak akkor fordult elő ha tartottam egy valamilyen fogyókurát. ( dinnye diéta) akkor én is ugy éreztem rosszul leszek, sok vizet ittam és rendbejöttem, a diéta után ez megis szünt.
6. Noorah (válaszként erre: 4. - Kolli1987)
2011. szept. 26. 17:55
Ettem előtte egy kis húst meg egy almát..
5. Noorah (válaszként erre: 3. - 4e1fcae85e)
2011. szept. 26. 17:54

Szerintem az állhat a jelenség hátterében, hogy ingadozik a vérnyomásom, mert sokszor van az, hogy felállok és ugyanígy beszédülök, csak az nem tart ilyen sokáig.. (víz ilyenkor nem segít, nem is vagyok szomjas).


De igaz, találgatás helyett inkább segítség kellene, viszont a háziorvosom semmihez sem ért és már picit bolond is, a kórházban meg a sok ember miatt szintén felületesen foglalkoznak velem csak. Amúgy nemrégen voltam gyomortükrözésen akkor vizsgálgattak, de nem mutattak ki semmi furcsát a savan kívül, amit azóta már "lekötöttem"..

2011. szept. 26. 17:54

Nem tudom, hogy milyen tornát csinálsz, de lehet, hogy leesett a vércukrod és a vérnyomásod is rendetlenkedhet.

Én minden félképpen a háziorvosoddal kellene beszélned.

Így neten nem tudok segíteni.

Ha a vércukroddal van csak gond akkor torna előtt egy órával egy él valamit, soha ne éhgyomorral kezdj el tornázni.

Majd írd meg mi lett.

2011. szept. 26. 17:50

Nem mondható normális jelenségnek.

Torna előtt rakj magad mellé egy nagy pohár vizet, és közben kortyolgasd. (A legtöbb videón is ezt teszik, akik bemutatják a gyakorlatokat.)

Azért orvossal is megkonzultálhatnád ezt a problémát.

A "félnem kell?" kérdésnek nincs értelme: nem, nem kell félned, de járj utána.

2011. szept. 26. 17:45

Nem most történik velem először, de nem is állandó jelenség. Ritkább inkább, de annál aggasztóbb.


Mikor tornázok előfordul, hogy egy bizsergető érzés tör rám, elgyengülök, enyhén szineket látok, majdnem elájulok, miután abbahagytam remegek (de nem azért, mert megerőltettem az izmaimat)... PL. az előbb is, de lehet amiatt, hogy ma sok kávét ittam, vagy azért, mert régen tornáztam (bár ez utóbbi nem hiszem).

Akkor fordult még elő ilyen, mikor üres gyomorral csináltam.


Vérnyomásra gyanakszom, lehetséges? Vagy ez néha normális jelenség?

2011. szept. 26. 17:42
Torna közben ez normális néha, vagy félnem kell?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook