Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem kellett volna röntgen megfigyelés? fórum

Nem kellett volna röntgen megfigyelés? (tudásbázis kérdés)


2016. márc. 27. 07:07
Rtg.-vel esetleg koponya törést lehetett volna kizárni, de mivel ez fel sem merült a vizsgáló orvosban, gondolom ezért nem küldött. Sajnos az agyrázkódást nem mutatja ki a rtg. Az orvosok is csak tünetek alapján diagnosztizálják, nincs pontos vizsgálati módszer, max. benntartják megfigyelésre a beteget. Ami nálatok otthon meg is történt.
23. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 22. - 937a2a883a)
2016. márc. 23. 19:21
Koszonjuk, jol van. Tovabbra is figyelem, 4 nap telt el, de meg ejszaka mindig tobbszor megnezem, nappal is vegig a nyomaban vagyok, de szerencsere engem jobban megviselt mint ot. Vidam, jo etvagyu, jatszik egesz nap, ugyhogy kezdunk megnyugodni.
2016. márc. 22. 11:23
Jól van a lányod?
21. Cippora (válaszként erre: 1. - 3ef6ed4df1)
2016. márc. 20. 21:30
Ugyanígy jártam januárban. Le fejeltem a radiátort,és szét nyilt a szemöldököm alatt.Engem a traumatológiáról,rögtön röntgenre küldtek,majd utána lekezelték,és leragasztották.És ott ahogy én láttam mindenkit aki beütötte magát,leesett valahonnan automatikusan küldtek röntgenre.
20. kisj
2016. márc. 20. 08:39

A férjem is csapta már szét a fejét, de koránt sem ilyen drasztikus ütéssel.

Ügyeletre kellett mennünk, hogy összevarrják, de őt megröntgenezték.


Felháborítónak találom, hogy nálatok nem volt röntgen!!!!

Már a gyerekekkel sem foglalkoznak az orvosok?!

19. Channa* (válaszként erre: 17. - 3ef6ed4df1)
2016. márc. 20. 08:23

Akkor irány a doki megint. Nyugtasd meg magatokat!


Én is pánikolós vagyok:D

2016. márc. 20. 08:20
Felébredt, nevet, huncutkodik, nem fáj a feje. Figyelem még pár napig.
17. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 16. - Channa*)
2016. márc. 20. 08:19
Hogy eleven, az nem kifejezés! Nem a bőre miatt aggodom, hanem az üés miatt. Durva volt. Igen, az aggódó szülők táborát gyarapítom, de nem betegesen azért.
2016. márc. 20. 07:54

Jó eleven lehet a kislányod:D


Lehet túlaggódod a dolgokat, ami érthető, de szerintem a dokik többsége tudja, hogy mire van szükség.


Én a helyedbe elmennék egy másik dokihoz, ha úgy érezném, hogy nem volt alapos, aki kezelte.


Az én fiamnak 5x minimum felrepedt a fején a bőr. 1x röntgenezték meg.

15. gyöngy:) (válaszként erre: 12. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 20. 07:24
Szerencsére sosem tapasztaltam ezt, hogy ne csináltak volna röntgent, minden alkalommal csináltak így megnyugodhattam.
14. gyöngy:) (válaszként erre: 11. - 3ef6ed4df1)
2016. márc. 20. 07:22
Jajj, tudom milyen aggódás ez, hányszor volt, hogy rohantunk vele, vagy nem vittük aztán aggódva figyeltem...de ilyen, hogy beviszi a szülő és nem csinálnak röntgent...
2016. márc. 20. 07:18

Párom egy betonfalba ütötte be a fejèt, ömlött a vére, de nagyon pici volt a seb. Ő csak a háziorvoshoz szaladt be, mert pont nem volt senki otthon, így nem indult el a legközelebbi kórházba, ami akkor még 70 km-re volt. A doki kitisztította, rakott rá valami összehúzó cuccot és ennyi. El sem küldte sehova. Azt mondta, hogy ha rosszul lenne, menjen be a kórházba, de nem olyan "könnyű" agyrázkódást kapni. Neki tényleg nem volt végül semmi baja.


Azért tényleg figyeld őt, hogy mi a helyzet vele.

2016. márc. 20. 07:17

Nem jellemzô a röntgen es a kórházi megfigyelés.

Az enyhe agyrázkódásnak vannak tünetei.

A koponyacsont nagyon sokat kibír!

2016. márc. 20. 06:55
figyelem megallas nelkul.
2016. márc. 20. 06:55
igen, az az ugyeletes korhazunk.
9. gyöngy:) (válaszként erre: 8. - Gyöngy:))
2016. márc. 20. 06:51
Gondolom csak oda tudnátok vinni ahová tegnap, az az ügyeletes kórház. Hátha ma más ügyel és tudnál kérni röntgent.Nem is értem, hogy miért nem csináltak...
8. gyöngy:) (válaszként erre: 7. - 3ef6ed4df1)
2016. márc. 20. 06:46

Én a helyedben nem hagynám ennyiben, velem ezt tapasztalat mondja.

Egyszer a lányom is beverte a fejét iskolában, így nem láttam mekkora volt az ütés csak közölték a tanárok mi az oka a sebnek a homlokán. Nem láttam rajta különösebben semmit, másnap ment suliba, írt egy 5-ös felmérőt és késő délutánra úgy eltorzult az arca, hogy alig lehetett ráismerni.

Rohanás vele orvoshoz-agyrázkódás.

De tudom, hogy nem könnyű, mert a gyerekek annyiszor ütik meg magukat, nem lehet minden egyes alkalommal az orvoshoz szaladgálni, de lehet te is megnyugodnál, ha elvinnétek ma valahová megnézetni.

Figyeld, reméljük nem lesz semmi baja!

7. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 6. - Panna.33)
2016. márc. 20. 06:31
Alszik, ha simogatom, megebred. Remelem nem lesz semmi.
6. Panna.33 (válaszként erre: 5. - 3ef6ed4df1)
2016. márc. 20. 06:23
Minden rendben?
2016. márc. 20. 06:18
Koszonjuk. Egesz ejjel ebresztgettem, figyeltem. A doki mintha meg se hallotta volna, hogy mekkorat csapodott a kis feje, csak azzal volt elfoglalva, hogy nem nagy a seb.
2016. márc. 20. 02:18

Amit Andi és Böde irt, azzal értek egyet. Szerintem sem lett volna hátrány egy röntgen, bár az, hogy azonnal sírt, nem volt eszméletvesztés, elvileg nem ad okot komolyabb aggodalomra.

Jobbulást a csipetkének!

3. Böce (válaszként erre: 1. - 3ef6ed4df1)
2016. márc. 20. 00:42
Azért egy koponyaröntgen kellett volna szerintem. És természetes, hogy aggódsz. Remélem, semmi komoly baj nincs, szerencsére a gyerekek koponyája meglepően erős tud lenni :-)
2016. márc. 19. 23:49
Figyeld. Hányás, kettős látás, ájulás, szédülés ha nem lép fel, nem lesz gond. Jobbulást!
2016. márc. 19. 23:42
Lanyom delutan nagyon csunyan tiszta erovel beutotte a fejet a radiatorba. Az a regi fajta ontottvas, ami kulon tagokbol all. Mindjart sirt, eszmeletvesztes nem volt, egy kb 2 cm hosszu reszen szetnyilt, ami verzett. Termesztesen azonnal rohantunk az ugyeletes korhazba, ahol se rontgen, se semmi vizsgalat utan hazakuldtek. A sebet osszeragasztottak, figyeljem a gyereket. Ennyi. Nem a seb aggasztott a legjobban, hanem, hogy iszonyatosan nagyot csapodott a feje. Hallottam a nagy reccsenest, koppanast. Hiaba mondtam a dokinak. Most tiszta ideg vagyok, ebresztgetem, lesem. En parazom tul, vagy szerintetek is jobban meg kellett volna vizsgalni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook