Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Római tál fórum

Római tál (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
12. 'szti
2006. okt. 1. 19:18
én határozottan akarok venni, csak még azt nemtom, hogy hol
11. Zsuccc
2006. okt. 1. 19:18
Nekünk is van. Nagyon szeretjük.
10. Mókica (válaszként erre: 8. - E71af41436)
2006. szept. 2. 12:50

Hú bakker ez nagyon jól hangzik, tutira finke volt:)) Nyamikaaaa


Kacérkodom a gondolattal, hogy én is beruházok egyre....:)

2006. szept. 2. 11:10

Sziasztok, nekünk is van Pataki tálunk, de elég kevés receptet ismerünk, amit el lehet készíteni benne. Van néhány jó receptetek, vagy link, ahonnan lehet szerezni?

Mi zöldséges pulykacombot, meg savanyú káposztás húst szoktunk készíteni benne, nagyon király..

2006. ápr. 20. 14:21
én a barinőmtől kaptam,és ezzel avattam fel:tarja,hagyma,mustár,karfiol,füstölt szalonna,krumpli.ezeket összevissza rétegeztem,és majd 3 órán át rá se néztem. a végén megloccsantottam tejfőllel,és 20 percig pirítottam...nyamnyam....
2006. ápr. 20. 09:44

nekem is van, de még én sem használtam. Olyan nagy, főleg 1 személyre.

De olyan jók ezek a receptek, hogy lehet, hogy mégis kipróbálom.. max 3 napig ugyanazt eszem :)

2006. ápr. 19. 20:37
Még valami.Nem kell több órát áztatni!Az elsö használatnál igen,de aztán max 20 perc.De ennyi idö meg általában kell egy kaja elökészülethez.Pl:burgonyát pucolsz,hagymát tisztítasz,husit vágsz föl...bla-bla.
2006. ápr. 19. 20:35

Szia!


Èn akkor használtam,amikor nem kellett gyorsan kaját csinálni.Vagy akkor is nagyon jó volt,ha nem volt ugyan nagyon sok idöm,de tudtam,hogy mellette még mást is kell csinálnom,nem állhatok a tüzhely mellett,hogy elkészüljön a kaja,hanem bedobtam a sütöbe,aztán például:elmentem hajat mosni,sminkelni,öltözködni,mert tudtam,hogy jönnek vendégeink.Ezt a kaját nem kell külön edényekben elkészíteni,nem kell külön edényben tálalni,amíg ázik az edény,addig elökészülsz,aztán sutty be...és csinálhatod a dolgodat,nem kíván semmi felügyeletet.

Ha kész,kidobod az asztalra és te vagy a háziasszonyok gyöngye,hogy milyen csodaszép és ízletes ,no meg különleges kaját csináltál:))))

Nos....mennyire macera az elmosása.Hát....

Ajánlat:mihamarabb be kell áztatni,tehát ha lehet ne álljon órákat a maradék kaja a tálban,mert odaragad.Amúgy meg be fog patinásodni,de ettöl nem veszít az értékéböl a tál,csak bebarnul.

Nos,valamit valamiért.Meg attól is függ,hogy mit csináltál benne.Nekem macerásabbnak tünt,mint egy sima tepsi elmosása.De hátha van valakinek a tisztítására valami jó kis trükkje:)


Üdv

2006. ápr. 19. 17:02

Tényleg, van otthon egy római tálam, csak még sosem használtam. Nem szoktam előre tervezgetni, hogy mi lesz a kaja, és a septében összerittyentett kajákhoz nem fér a több órás áztatás...

De ha már ennyi recept van, akkor egyiket csak kipróbálom.:)

Mennyire macerás a tál elmosása?

2006. ápr. 19. 16:12

Nekem is volt,szintén pataki tál névvel.Imádtam!!!!Rengeteget használtam.Nekem befért a sütömbe,pedig csak egy normál"semmiextra" sütöm volt.

Beraktam a mosogatóba,felengedtem vízzel,benne ázott tetöstöl együtt,amíg az alapanyagokat elökészítettem.Kivettem a vízböl és beleraktam mindenféle dolgokat.Nekem pl az egész sült csirke(zsenge kis husikájú)olyan isteni lett,hogy mindig abban csináltam.A végén levettem a tetöt,s visszaraktam,hogy piruljon a böre.

Sosem égett oda.

Persze a kitakarítása macera,de én beáztattam és jó erös súroló kefével kisúroltam belöle a bennemaradt ételmaradékot.


Üdv

2006. ápr. 19. 15:54
Nagyon szuper a pataki tál! (az enyémnek ez a neve) Egy bajom van vele, hogy nem fér be rendesen a sütőmbe, mert a legalsó rácsra téve is beszorul. és még az is a baj, hogy uuuutálom mosogatni, mert böhöm nagy, és féltem. Emiatt ritkán használom, sajnos... nagyobb sütőt kéne vennem? és tényleg kéne! :-)
2006. febr. 27. 07:59
Minden odabent rotyog: húsok, ropogós zöldségek, ízletes köretek, akár könnyű, diétás fogások. Csak beletesszük a hozzávalókat, és várunk, míg a lassan kígyózó illatfelhőből megérezzük, hogy elkészült! Pofonegyszerű és elronthatatlan!

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook