Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rollátor használata lépcsőn? fórum

Rollátor használata lépcsőn? (tudásbázis kérdés)

28. Guruljka (válaszként erre: 27. - Andarea64)
2018. okt. 1. 15:12
Szokott lenni, biciklinek, gyerekkocsinak. A rollátor lehet tudtommal összecsukható is, csak beférne a tárolóba!
2018. okt. 1. 03:25
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos tanácsokat! Ez a kölcsönzés bennem is felmerült, így ki tudná próbálni előbb. A kapunál van valamilyen tároló, ami azt hiszem, le van zárva, ennek is utánanézek. Talán oda be lehetne tenni.
26. Idhikai (válaszként erre: 1. - Andarea64)
2018. szept. 30. 18:31
Anyukám is használja, lenn tároljuk a rolátort a lépcsőház aljában, így már nem kell lépcsőzni, addig lekapaszkodik a korlát mellett.
25. gizus58 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2018. szept. 30. 18:28

Igen reumatológus, geriátriai szakorvos, neurológus, ortopéd szakorvos orvos felírhatja akkor csak pár ezer forintot kell érte fizetni.Én 3.600 . ft s fizettem, de ha van közgyógy, akkor ingyenes.

De a jófogás is tele van eladó rollátorokkal, csak ott néhányan irreálisan sokat kérnek érte ahhoz, amennyiért kiváltották!

24. gizus58 (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2018. szept. 30. 18:25
Támaszkodva nem biztos, ezért ajánlottam hogy ha van valakinek ki kellene próbálni,mit tud csinálni anyukája vele. .
2018. szept. 30. 17:20

[link]


Kikerestem a korábban már belinkelt jegyzékből. A szakorvos felírhatja.

22. Guruljka (válaszként erre: 20. - Gizus58)
2018. szept. 30. 17:16
Jó kis konstrukció! De szerintem rá támaszkodva fel- és lemenni a lépcsőn... hát az nem menne.
2018. szept. 30. 17:16
B-4258 fékes rollátor.Ez a fajta az enyém pontosan.
20. gizus58 (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2018. szept. 30. 17:13
Betettem a képet, annyi a különbség hogy az enyém tömör kerekes.
19. Guruljka (válaszként erre: 17. - Gizus58)
2018. szept. 30. 17:04
Én a lépcsőfokok szélessége miatt kételkedem, ha jól értem, átlagos lakóházi lépcső. Az nem nagyon széles általában.
18. gizus58 (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2018. szept. 30. 17:04
Mindjárt beteszem a képeim közé hogy milyen. Így most pontosan nem tudom megmondani ,de valahol meg van a gyártási száma..
17. gizus58 (válaszként erre: 12. - Andarea64)
2018. szept. 30. 17:02
Esetleg nincs valami ismerősnek , akitől fél órára kölcsön lehetne kérni és kipróbálni?Ha nem megy, akkor felesleges megvenni, bár a lakásban is jó szolgálatot tesz.Rá lehet pakolni és egy járással be lehet vinni a szobába amit máskor kettővel kell pl.. Ha meredek a lépcső, akkor lehet hogy nem menne.
2018. szept. 30. 17:02
Akkor érdemes kipróbálni. De mindenképp az elérhető típusok között is szét kell nézni. Gizus, a Tied milyen?
15. gizus58 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2018. szept. 30. 16:59
Ez egy könnyűvázas szerkezet ,egyáltalán nem nehéz.Jó, a kor nem mindegy, én most 60 múltam de nem vagyok stabilan álló ,erős .Nekem sikerült.
14. gizus58 (válaszként erre: 11. - Andarea64)
2018. szept. 30. 16:57
Igen ,tudom használni.Nem nehéz, könnyűvázas ,és a hátsó kereke nagyobb,könnyen ráfekszik a lépcsőre. Van rajta kézifék bármikor be tudja fékezni .
13. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2018. szept. 30. 16:52
Lehet, hogy igen.:((
12. Andarea64 (válaszként erre: 9. - Gizus58)
2018. szept. 30. 16:49
Ahogy írtam kb. 8 lépcsőfokot kell megmászni (sose számoltam, de úgy rémlik, annyi lehet). Szerinted annyin fel lehet jutni vele?
11. Andarea64 (válaszként erre: 9. - Gizus58)
2018. szept. 30. 16:47
Ha jól értem, te tudod így használni lépcsőn? Nem nehéz felhúzni? Anyukám 82 éves, ahhoz képest jól van, de azért nem túl erős.
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Gizus58)
2018. szept. 30. 16:05

De ha jól értem, a lépcsőn nem tudsz rátámaszkodni?

Ha egyébként is nehezen jár a lépcsőn, akkor a rollátort húzni még nehezebb. Gondolom én.


Fincsi, a lépcsőre tett felhúzó általában túl meredekre sikerül.

9. gizus58 (válaszként erre: 1. - Andarea64)
2018. szept. 30. 16:02
Igazából, ha csak pár lépcső a gond, akkor megoldható,fel lehet jutni rollátorral. Nem előre kell tolni, és emelni lépcsőnként hanem megfordítani, és felfelé húzni azon a pár lépcsőn,ha nem magasak!Én így használom.Lefele pedig hátrálva,csak így lehet. Nagyon jó egyébként,biztonságot ad!Meg lehet támaszkodni rajta, nem kell cipelni semmit mert van kosara, ha vásárol valamit. Sőt rá is lehet ülni, ha behúzza féket és megpihen.
8. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Andarea64)
2018. szept. 30. 16:01

Ilyen házaknál ú.n. kocsifeltolót szoktak építeni. Ha ez nincs, pótolhatják fából is.

A fenntartóhoz kell fordulni.:)

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Andarea64)
2018. szept. 30. 15:58

Egy ülőkés jó lenne neki az utcán. Nem lehet valahol a lépcső aljánál elzárva tárolni?

Az állapota esetleg a továbbiakban romlani fog, érdemes lenne kicsit előre megoldást keresni a lépcsőre is.

Illetve, ha a rollátorral az utcán többet járna, kitolódna az az időszak, hogy le -fel tud menni a lépcsőn, ha nagy nehezen is.

6. Andarea64 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2018. szept. 30. 15:47

Hát sajnos ettől tartottam, hogy a lépcső miatt nem tudná használni. :( Pedig amúgy nagyon jó lett volna...

Mégegyszer köszönöm neked a választ.

5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Andarea64)
2018. szept. 30. 14:53

Alapesetben nem tud lépcsőzni vele. .

Egyébként van olyan járókeret is, rollátor is, amiben van ülőke. De a lépcsőn ez nem segít.

Fontos lenne a kapcsolattartás a külvilággal.

A Mozgáskorlátozottak Egyesületénél online szétnézhetsz.

Ha Anyukád esetleg kaphatna fogyatékossági támogatást, akkor pénzem kívül még más segítség is elérhető. Ezt a háziorvosa meg tudja mondani.

4. Andarea64 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2018. szept. 30. 14:41
Köszönöm a választ! Nem volt egyértelmű, amit írtam. Emeletes liftes házban lakik, a lépcső a bejáratnál van. Mielőtt eljut a liftig, fel kell menni néhány (azt hiszem nyolc) lépcsőfokot. Tud járni, de sokszor hetekig nem hajlandó kimenni a lakásból, mert gyorsan elfárad ha sétál, és az utcán nincs hol leülni, hogy megpihenjen. Ezért gondoltam, hogy jó lenne egy rollátor, de fogalmam sincs, hogy azzal hogy tudna feljutni a bejáratnál lévő lépcsőn.
2018. szept. 30. 14:33

[link]


Itt megtalálod az elérhető támogatást is a lépcsőlifthez.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Andarea64)
2018. szept. 30. 14:31

Szia! nem írtad, Anyukádnak milyen jellegű a problémája. Rollátor is többféle van. Azt javaslom, gyógytornászt kérdezzetek meg.

Saját ötletem, hogy próbáljatok lépcsőliftet szerezni. Lehet használtan is hozzájutni. Hosszú távon mindenképp az lenne megoldás.

(A férjem volt mozgáskorlátozott, sajnos vannak tapasztalataim a témában.)

Remélem, ismeritek a gyógyeszköz-lehetőségeket. Van Anyudkádnak közgyógyigazolványa?

[link]

2018. szept. 30. 14:24
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Anyukámnak segítene a mozgásban egy rollátor. A probléma, hogy egyedül lakik, és a házban fel kell menni kb. 8 lépcsőfokot. Nem találok róla leírást, hogy rollátorral hogy lehet megoldani a lépcsőn le- és feljutást. Ha valaki tudja, írja meg! Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook