Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rokkantsági nyugdíj és gyes egyszerre? fórum

Rokkantsági nyugdíj és gyes egyszerre? (tudásbázis kérdés)


1 2
23. f8db0709b8 (válaszként erre: 21. - Forever Love)
2010. febr. 10. 10:17
Akkor legalább megéri:)
2010. febr. 10. 10:16

Csak hogy egy kicsit világossá tegyem az elmét, talán már hallottuk az a mondást, hogy nincs tökéletes ember, és egészséges sincs!!!!!!!!!!!

Mindenkiben ott van a betegség, és nem más életét kellene bírálni és szapulni...

Az, hogy az én nyugdíjamat más fizeti arról nem én tehetek, ebben az esetben az Államnál kell panaszkodni,én se akartam 22 évesen rokkant lenni.

Mi az, hogy nem kellene bármilyen betegséggel gyermeket vállalni??? Melyik betegség az, amivel lehet Ön szerint, kérem tájékoztasson már.

Már van egy egészséges vesém, ami jó működik, csak ehhez kezelésre van szükség!!!

És csak hogy fokozzam a dolgokat a Rokkantsági nyugdíj mellet kapom az árvaellátást is, még iskolába járok nappali tagozaton. És ez is nyugdíjszerű juttatás, és erre is az ön adójából van keret.

21. Forever Love (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2010. febr. 10. 10:07
Nem sokan vannak akik lemondanak a segélyről. Max. egy magasabb összegű ellátásért cserébe...
20. Forever Love (válaszként erre: 14. - Nikolett2010)
2010. febr. 10. 10:05
Tedd ami jól esik! Én fizetem a te segélyedet is...mert mi aktív dolgozók mindent kibírunk. Járni semmi nem jár, de fizessünk életünk végéig mások helyett is. Egyrészről tényleg azért nagyok a terhek mert sok az eltartott, bocsi tudom hogy betegként rá vagy szorulva de attól még ez így müködik sajnos. Ha az én egészségem megromlik vajon kire számíthatok? A kutya sem fog segíteni, hagynak éhenhalni pedig nem kevés pénzt fizettem a kasszába évekig. Mindent csak a betegek meg a rászorulók kapnak, mi akik az ő állátásukat fedezzük meg is dögölhetünk..
19. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - Forever Love)
2010. febr. 10. 10:04
Ha lemond róla akkor igen!És visszacsinálhatja az egészet!
18. Forever Love (válaszként erre: 15. - F8db0709b8)
2010. febr. 10. 09:58
Ki mondta, hogy lehet? Gyesről egy szót sem írtam, mert én is úgy tudom, hogy nem lehet. Egyszerre egyféle állami ellás jár, ha az egyiket egész életében kapja akkor másra nem igen jogosult.
17. Forever Love (válaszként erre: 13. - Nikolett2010)
2010. febr. 10. 09:51

Nem szabadna bármilyen betegséggel gyermeket vállalni. Mit örökítenek tovább ha maguk is betegek? Egészséges géneket? Minden betegségnek van genetikai alapja, aki beteg annak benne van a genetikájában a hajlam. Ami környezeti tényezők hatására manifesztálódik. De persze kihalnának a gyerekek ha ez bárkit is érdekelne. A természetes szelekció, hogy tényleg csak az erősek és életképesek szaporodjanak manapság nem működik. Az orvosok olyan embereket tartanak életben akiknek 50 évvel ezlelött nulla esélyük volt. Ez keményen hangzik, de az állatvilágban mindenhol igy van, a Föld törvénye.

Mi lesz azzal a gyerkőccel aki esetleg ugyanígy beteg lesz? Őt ki fogja ellátni? Majd szül ő is hogy legyen kire támaszkodnia? Miközben a tb a béka segge alatt van a rengeteg segély és ilyen olyan ellátás miatt amit a betegek kapnak(sokszor abszolút jogosulatlanul), olyanok vesznek ki a kasszából akik soha egy fillért sem fizettek be. Sok kicsi sokra megy, ez meddig folytatható így szerinted?

2010. febr. 10. 09:17
Hány százalékos vagy Filcike??
15. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Forever Love)
2010. febr. 10. 09:08
Tudom miről beszélek,én 26 évesen 9,5 év munkaviszonnyal rendelkeztem,de nem lehet egyszerre igénybe venni a gyest és a rokkantnyugdijat!
14. Nikolett2010 (válaszként erre: 11. - Forever Love)
2010. febr. 10. 09:01

Egy részt már több éve együtt vagyunk a párommal, van lakásom. Ami ráadásul nem albérlet. És nyilván nem vagy veseátültetett, mert ha az lennél tudnád, hogy mindenhez akkor van jogod és csak akkor vállalhatsz felelősséget, ha az eredményeid jók! És az enyémek jók. Nekem nincs időm éveket várni, utazgatni, ha azt akarom , hogy a baba is boldog legyen és a család is. Mivel egy vese nem tart örökké, és a gyereknek már iskolába kell járnia, hogy megértse, hogy miért kell majd dialízisre járni az anyjának és , hogy az mit jelent. És én nem vagyok abban a helyzetben, hogy építgessem a karierem, mert nem dolgozhatok bármit és mint tudjuk nincs olyan munkahely, ahol szívese, rendszeresen elengedik az embert munkából, mert "épp kontrollra kell mennem ".

Örülök, hogy világot jártál, én egyenlőre ezen spórolok. És tisztában vagyok azzal, hogy most milyen az anyagi helyzetünk. Nem az Államot akarom lehúzni, csak keresem a lehetőségeket, és úgy gondolom, hogy mindenki a legkönnyebb és legrövidebb utat választja ahhoz, hogy egy kis boldogsághoz jusson. Szerinted hány éves kor az, amikor ideális a szülés? Mert szerintem 24- 25 évesen ideális..

13. Nikolett2010 (válaszként erre: 6. - Forever Love)
2010. febr. 10. 08:40
Rokkant nyugdíjas vagyok, nem járadékos, a kettő között a különbség az, hogy a nyugdíj mellett járhatok iskolába,még a járadék mellett nem. De dolgoztam, csak nem bejelentetten. Szerinted akkor bele se kezdjek, mert veseátültetésem volt??? És akinek rákos szülei vannak??
12. Forever Love (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2010. febr. 10. 08:39

Ez hogy működik? Visszavonható, vagy élethosszig jár? Mellette csak külföldön lehet dolgozni.


rokkantsági nyugdíjhoz szükséges szolgálati idő


22 éves életkor betöltése előtt 2 év,

22-24 éves életkorban 4 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 3 év,

25-29 éves életkorban 6 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 4 év,

30-34 éves életkorban 8 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 6 év,


Az, aki a megrokkanáskor betöltött életkora szerint szükséges szolgálati időt nem szerezte meg, rokkantsági nyugdíjra akkor jogosult, ha az alacsonyabb korcsoportban az előírt szolgálati időt megszerezte és ezt követően szolgálati idejében a megrokkanásig harminc napnál hosszabb megszakítás nincs. E harminc napba nem lehet beszámítani a keresőképtelenség idejét.

"Az, aki az iskolai tanulmányai megszűnését követő 180 napon belül szolgálati időt szerzett és huszonkét éves kora előtt megrokkan, szolgálati idejének tartamára tekintet nélkül jogosult rokkantsági nyugdíjra.

11. Forever Love (válaszként erre: 8. - Ba9d1cefa0)
2010. febr. 10. 08:32

Nem tudom mi van az emberekkel. Csak bennem él, hogy gyerek elött dolgozok pár évet hogy legyen hova visszamenni szülés után mert így sem könnyű munkát kapni de egy kisgyerekkel sokkal-sokkal nehezebb. Arról nem is beszélve, hogy munkával lehet megteremteni az anyagi alapokat, ami azért jó ha megvan mert bárki bármit mond egy gyerek nem olcsó dolog. És nem lehet ugy nekiállni, hogy majdcsak lesz valami és minden segitséget(pénz) az államtól várok. Szomorú, hogy sokan mindenféle rákészülés nélkül vágnak bele közben azon gondolkozva hol min tudnának spórolni. Szerintem régen rossz! Én szeretnék mindent megadni a gyermekemnek és nem filléreskedni ezért inkább dolgozom pár évet, várok hogy felkészülnünk rá anyagilag. Inkább minthogy azon kelljn gondolkodnom miből fizetem a havi pelenkát..vagy csak használtruhára futja... esetleg a páromnak kelljen kétszer annyit gürcölni értünk..

A semmire nem lehet gyereket szülni, én nem értem ami mostanában megy tizen-huszonévesek iskoladpadból mennek szülni alig egyéves kapcsolatból. Én ilyen korban tanultam, világot láttam, élveztem az életet kettesben a párommal, épitgettem a karrierem. Eszembe se jutott gyereket vállalni! Nem tudom hova siet mindenki??

10. f8db0709b8 (válaszként erre: 6. - Forever Love)
2010. febr. 10. 06:18

Miért ne lehetne rokkant nyugdijas?Az nem korhoz,hanem betegséghez kötött!Én is 26 évesen voltam bizottság elött?(

Viszont választani kell melyik juttatás kell,mert együtt a 2 nem lehet!

9. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 7. - Gne2)
2010. febr. 9. 23:50

A Gyedhez legalább 1 év munkaviszony szükséges 2010.

májustól, de ha két éves korig csak akkor, ha elötte volt 2 és jogviszony (munkaviszony)- ezért az ő esetében csak a Gyes jöhet szóba.

8. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 6. - Forever Love)
2010. febr. 9. 23:46

Sajnos lehet rokkantjáradékos, ami nyugdijszerű ellátás. Alanyi jogon Gyesre jogosult. Attól, hogy

még nem dolgozott akarhat gyereket és a veseátültetés sem kizáró ok, de ez már orvosi próbléma.

7. gne2 (válaszként erre: 6. - Forever Love)
2010. febr. 9. 21:33

Biztosan rokkantsági járadékos. Sok fogalom keveredik össze az emberekben.


Nikolett: a gyed jóval több lenne az esetedben, mint a gyes!

2010. febr. 9. 21:24
Rokkantnyugdíjas nem lehetsz 24 évesen, a nyugdig attól nyugdij hogy bizonyos életkor felett jár. ezt az ellátást valószínüleg máshogy hívják. Egyébként bocsi, hogy beleszólok de hogyan akarsz gyereket hisz szinte még nem is dolgoztál és a veseátültetés se épp a legjobb start..
5. gne2
2010. febr. 9. 21:15

Gyermekgondozási díjra (GYED) jogosult:

A gyermeket saját háztatásban nevelő:

- biztosított édesanya, aki a szülést megelőző két éven belül legalább 180 napon át biztosított volt,

- biztosított szülő, aki a gyermekgondozási díj igénylését megelőző két éven belül legalább 180 napon át biztosított volt,

- terhességi-gyermekágyi segélyben részesült édesanya, akinek biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segély folyósítása alatt szűnt meg, ha az ellátásra való jogosultsága a biztosítási jogviszonyának fennállása alatt keletkezett, és a szülést megelőző két éven belül legalább 180 napon át biztosított volt.


A jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási időbe beleszámít:

- a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi- gyermekágyi segély és gyermekgondozási díj folyósításának időtartama, valamint

- a közép – vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán, 1 évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok ideje.

4. gne2 (válaszként erre: 2. - Nikolett2010)
2010. febr. 9. 21:13
A tanulmányaid ideje beleszámít a gyed-hez szükséges biztosítási időbe, mert nappalin jártál.
2010. febr. 9. 21:09

Szia !

Nem rokkant nyugdíjas hanem szociális járadékos vagyok. Illetve az voltam szülés után is. Vagyis nálam semmi sem változott. Ez 14 éve volt.

2010. febr. 9. 21:05

Jelenleg 2 éve rokkant nyugdíjas vagyok (80%), veseátültetésem volt. Mellette nappali tagozaton iskolába járok. A tanulói jogviszonyom meg szűnik június körül. Babát szeretnénk a párommal, de mivel 23 éves vagyok és az elmúlt 15 évben iskolába jártam, ezért csak 37 nap bejelentett ledolgozott napom van. Ebben az esetben milyen járadékot- segélyt kaphatok a baba születése után?

A rokkantsági nyugdíj beleszámít a ledogozott évekbe?

2010. febr. 9. 21:05
Rokkantsági nyugdíj és gyes egyszerre
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook