Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Közgyógyellátás és rokkantsági nyugdíj fórum

Közgyógyellátás és rokkantsági nyugdíj (beszélgetős fórum)


2012. jún. 4. 09:59
Remélem tudtam segíteni...
2012. jún. 4. 09:59

az, aki


ga) rokkantsági ellátásban részesül és az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján nem haladja meg a 30%-os mértéket,


gb) a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény (a továbbiakban: Mmtv.) 30. § (4) bekezdés b) pont ba) alpontjának vagy 32. § (1) bekezdés a) pontjának alkalmazásával rokkantsági ellátásban részesül és 2011. december 31-én I. vagy II. csoportú rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra volt jogosult,


gc) rokkantsági ellátásban részesül, de nem tartozik a ga) és gb) alpont hatálya alá és a közgyógyellátásra való jogosultságát 2012. április 15-éig megállapították,


gd) az Mmtv. 31. §-ának alkalmazásával öregségi nyugdíjban részesül és 2011. december 31-én I. vagy II. csoportú rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra volt jogosult, vagy


ge) öregségi nyugdíjban részesül, és a nyugdíjra való jogosultságának megállapítását megelőző napon a ga) vagy gb) alpont hatálya alá tartozott;

2012. ápr. 2. 17:43
Én is segítséget szeretnék kérni, talán valaki tudja a választ. 2011. végén lettem II. csoportos rokkantnyugdíjas, 52 éves vagyok. Ez év januárban kaptam kézhez a nyugdíjfolyósító Igazgatóság levelét, melyben közölték, hogy alanyi jogon jár nekem a közgyógyellátás, amit a helyi önkormányzatnál igényelhetek. Ott a hölgy azt mondta, ha még tavaly megkaptam volna a Nyugdíjfolyósító értesítását arról, hogy alanyi jogon jár nekem a közgyógy , vagy betöltöttem volna az 57. évemet, akkor járna, de így nem. Igaz gyógyszert nem nagyon kell szednem, de kötszerekre és egyéb gyógyászati segédeszközre időnként szükségem van. A kérdésem, hogy most jár, vagy sem a közgyógy nekem?
2012. márc. 12. 10:26
Ha alanyi jogon jár neki, teljesen mindegy, hogy mennyit keres, hidd el. Én ezzel foglalkozom:)
2012. márc. 12. 09:58
Én úgy tudom, hogy keresettől függ, hogy jár-e neki. Bizonyos összeg felett megvonják. Tehát eleve 4 óránál többet nem dolgozhat szerintem, de azért kérdezz utána a nyugdíjfolyósítónál, az a biztos.
2012. márc. 11. 21:42
Köszönöm, én meg az OEP-hez akartam menni, de akkor jó, hogy megkérdeztem. :)
2012. márc. 11. 21:01

A polgármesteri hivatalban kell intézni,ott részletesen elmondanak mindent.

A rokkantsági nyugdíjas kérdést nem értem,de a nyugdíjfolyósítónál szerintem elmondják :-)

2012. márc. 11. 20:59

Szia!


A háziorvostól fogsz kapni egy zárt borítékot, amit nem bonthatsz ki. Be kell menned az önkormányzathoz, kapsz egy kérelmet, azt kitöltöd.

Attól függ, hogy milyen fokú rokkan az anyukád. Ha I vagy II fokú, akkor alanyi jogon jár neki, ha csak III fokú, akkor méltányossági alapon. Ha alanyi jogon fogja kapni, akkor nem kell az együtt élők és anyukád jövedelmét igazolni, de ha méltányosságból kapja, akkor be kell vinni a jövedelemigazolást is.

Remélem, tudtam segíteni.

2012. márc. 11. 20:55

Remélem valaki tud segíteni, mert nehezen igazodok ki ezeken a hivatalos blablákon. :) Szóval édesanyám számára lenne szükség közgyógyellátás igénylésére. Az orvosi papírok megvannak. Most mi a következő lépés? A háziorvosunk nem volt túl közlékeny, és nehéz kiigazodni ezeken a dolgokon. Szóval akinek van tapasztalata ebben az kérem írjon, hogy intézte, és hol ezt. Illetve azt is szeretném megkérdezni, ha valaki tudja, hogy a rokkantsági nyugdíj jár-e annak akinek van keresete. Vagy mennyi kereset után jár, mert jelen esetben ez csak négy órás munka.


Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook