Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rohamszerű viszketés fórum

Rohamszerű viszketés (beszélgetős fórum)


14. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Brad)
2013. máj. 19. 15:58
Szerintem háziorvos, ugyanis, ha külsőleg nem látszik semmi a lábadon, a bőrgyógyász sem fogja tudni, legfeljebb ő is labort kér. Nekem volt olyan, hogy foltok jöttek a lábamra, és nem tudta a bőrgyógyász sem, hogy mitől. Elküldött laborba, ott sem derült ki. Végül magától elmúlt. Hozzá kell tennem, hogy előtte farmernadrágokat próbáltam egy piacon. Lehet, hogy valami olyan festékkel volt esetleg festve, amit nem bírt a bőröm. De ez csak egy tipp. Sosem derült ki.
13. kszb (válaszként erre: 12. - Brad)
2013. máj. 19. 10:21
első körben bőrgyógyász, vagy háziorvos, és az ad beutalót a megfelelő helyre!
12. Brad
2013. máj. 19. 10:17

Zsirosabb jellegü kremeket probalgattam. A multkor kinomban hoztam anyukamektol egy cserep aleo verat, megpucolotam es bekentem vele a labam. Attol egy negyed oran belül elmult...

Valoban idöszakos. Söt olyan is elöfordul, hogy egesz nap viszket, de van ugy hogy 2-3 ora alatt elmulik. Nem tudom mitöl függ... es nagyon idegesitö, mert kestem mar el igy munkabol. Bekentem kremmel, betakartam nedves, hideg törölközövel... vakartam, stb. Iszonyat.

Cukros biztos nem vagyok, minden 2. evben csinaltatok teljes vervizsgalatot...

Börgyogyasz vagy belgyogyasz?

11. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Kszb)
2013. máj. 17. 17:44
lehet allergia is valamire, ami most virágzik
10. kszb (válaszként erre: 9. - 0084acbe42)
2013. máj. 17. 16:13

sztem nem csak nyáron viszket neki, csak iylenkor gázabb, mert ugye rövidnaci, szoknya, stb... és a véresre vakaródzás miatt ciki...

De lehet csak én értem félre.

2013. máj. 17. 14:04
Viszont neki időszakosan van ilyen, azt mondta csak nyáron, tehát nem folyamatosan viszket. Egyébként tényleg el kellene menni laborba, egy ismerősöm autoimmun beteg (az immunrendszere támadja a máját), neki az őrületes viszketés után derült ki a betegsége, bár az folyamatos volt és nem ilyen idöszakos h csak nyáron jött elő.
8. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Kszb)
2013. máj. 17. 13:22
Persze, gondolom... Én csak ezt az egyet hallottam. Szerintem is mindenképp egy laborral kellene kezdeni, ill. már régen el kellett volna végeztetni a vizsgálatokat. Ha ott nincs semmi gond, akkor lehet kenegetni...
7. kszb (válaszként erre: 6. - Moonlight13)
2013. máj. 17. 13:10

nme csak a cukrosok :)

Direkt nem írtam semmilyen betegséget, mert több is van, ami okozhatja, de senkit nem szeretnék ijesztgetni. Meg butaság is lenne látatlanba, találgatni, rémisztgetni.

Ha tényleg semmi nem segít (krémek, fürdőkrém, antiallergén tusfürdő, stb kipróbálása után sem), tutira orvoshoz fordulnék a dologgal.

6. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Kszb)
2013. máj. 17. 13:06
igen, ha jól tudom a cukrosok is így vannak vele. ezért írtam, hogy előtte egy belgyógyászati kivizsgálás nem ártana.
5. kszb (válaszként erre: 1. - Brad)
2013. máj. 17. 13:03
bizonyos betegségek is okozhatnak ennyire száraz, viszkető bőrt. orvosnál nem jártál még miatta?
4. 0084acbe42 (válaszként erre: 1. - Brad)
2013. máj. 17. 11:14
Nekem is nagyon száraz a bőröm a lábamon ilyenkor, én is sokszor viszketek. A múlt héten vettem egy új krémet, nagyon hamar rendbe jött, pedig eddig semmi nem volt jó rá bármit próbáltam. Egy hét alatt olyan szép sima lett,puha és hidratált pedig "pikkelyes" volt vagy hogy mondjam:) Rossmanban kapható, Evelin Spa Professzionális Oliva testápoló (Hidratáló-ránctalanító, kiszáradt és alul hidratált bőrre.) Nekem nagyon bevált, próbáld ki hátha neked is jó lesz :)
3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Brad)
2013. máj. 17. 10:59
Milyen krémeket próbáltál rá? Próbálj meg esetleg valami gyógyszertári krémet vízhiányos bőrre! Nekem is olyan száraz a bőröm, hogy a bőrgyógyász rosszul volt. Bár nekem nem viszket, és nem vakarom.
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Brad)
2013. máj. 17. 10:57
Esetleg allergia?
1. Brad
2013. máj. 17. 10:21

Sziasztok,


jön a nyar amitöl mindig rettegek. Viccesen hangzik, de annyira szaraz ezekben a honapokban a labam, hogy egyszerüen fogalmam sincs mit tehetnek.

Ami meg szörnyübb, hogy viszketesi rohamok törnek ram. De csak a labaimon. Annyira viszket, hogy egyszerüen gondolkodni nem tudok, a siras kerülget es majd megörülök. A kremek nem segitenek. Rengetet iszom. De megis elöjön. Mar arra is gondoltam, hogy psziches alapon jön elö, de hat ez konkret viszketes. Nem bekepzelt. Ejjel veresre vakaroma labaimat ugy, hogy nem is veszem eszre.

Van valami tippetek, hogy mit lehetne ezzel kezdeni? Tudtok valamit ajanlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook