Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A ruhában maradt mosószertől lehet viszketés? fórum

A ruhában maradt mosószertől lehet viszketés? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. 3d787b167a (válaszként erre: 36. - Kristo_f)
2014. nov. 18. 14:27

Bárcsak lenne 30 bugyim! ♥


Fene se indítaná a gépet csak azért a fehérekkel, hogy a bugyikat is kimosassam. :)

2014. nov. 18. 14:23

Én pont most jártam úgy,hogy egy szép alsőneműmet tönkretette a gép,na de először és utoljára,az tuti:/sajnos nekem még a felültöltős H*jdú féle van,biztos sokan esküsznek rá,hát én nem szeretem:/ annyit lehet a javára írni hogy többet bír illetve bírt,mint a maiak,a mienk van vagy 30 éves....


DE ELÁMULTAM:MIAZ HOGY KÁDBAN ÜLVE A SAJÁT FÜRDŐVIZEMBEN MOSNI A ZOKNIMAT,V BÁRMIMET?????

FÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2014. nov. 16. 05:29
igen lehet.
37. 2cc786c515 (válaszként erre: 32. - 3d787b167a)
2014. szept. 3. 12:20
:D :D
36. kristo_f (válaszként erre: 23. - L.luiselotte)
2014. szept. 3. 12:16

30 koszos mosatlan bugyit, ez nagyon megmaradt bennem. .."


És mi maradt benned ennek láttán?

Lehet hogy az öreg hölgy másnap akart volna mosni.


Nem kevés lakás felszámolásában, ürítésben vettem részt ahol a tulaj meghalt. Ilyenkor kitárulkozik az ember élete egy idegen elött.

Aztán egy idő után az maradt meg bennem, jött az agyamba, hogy "ecce homo"

Mindenkinél lehetne találni kivetnivalót, mások vagyunk a nyilvánosság elött , mások a 4 fal között, különösen ha valaki már megöregszik.

35. zebracsikó (válaszként erre: 33. - Globus)
2014. szept. 3. 09:20

egyetértek


szerintem is lehangoló a radiátoron száradó vagy a fregolin lógó egyszem bugyingó

34. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Globus)
2014. szept. 3. 09:19

mitől víztakarékos, ha a fürdővízben lötyböl valaki?

simán be kell dobni a többi szennyes melléé a gépbe és kész

tisztább is lesz, mint kézzel mosásnál

33. globus (válaszként erre: 32. - 3d787b167a)
2014. szept. 3. 08:37

Bebábozódsz, és azzal együtt fürdesz :)

Nem is a mosás miatt értetlenkedek, hanem a magyarázat miatt. Nem biztos, hogy halálunk napján még kimossuk az utolsó rajtunk lévő ruhát. Ha nincs szerencsénk, éven át kitermelünk napi 4 váltás sza.ros ágyneműt. Rendben, akkor már nem leszünk tudatunknál, és nem is fog érdekelni. De amíg vagyunk, akkor ne azon gondolkodjunk, hogy mit mond az utókor, mert maradt a szennyesben 4-5 db bugyi. Végezhetünk felmérést, hogy mi a véleményük arról, hogy 60 éven át minden nap lóg egy bugyogó a ruhaszárítón? Néha felül lehet vizsgálni öregjeink nézetét.

32. 3d787b167a (válaszként erre: 31. - Globus)
2014. szept. 3. 05:53

Na jó is hogy ezt olvasom.

Eztán így teszek én is. :)

Azt még nem tudom, az ágyneművel hogy boldogulok, de hát csak megoldható az is egy fürdés alatt. :)

31. globus
2014. szept. 2. 21:32

Szerintem naponta lögybölni egy-két ruhát gazdaságtalanabb is, mint hetente 1x elindítani a gépet, főleg ha egy családban többen is hasonlóan gondolkodnak.

Van egy férfi ismerősöm, aki fürdőkádban ülve mossa ki a zokniját... helyében inkább nem mesélgetném. Úgy adja elő, mint aki feltalálta a spanyolviaszt víztakarékosságra :)

2014. szept. 2. 21:31

Igen, azt hiszem ez a mondásban a cél, nem is nő tisztasága.

Ha jól emlékszem, sem a szüleim , sem a nagyszüleim után nem maradt szennyes. Ha igy folytatom, akkor utánam sem marad.

29. 2cc786c515 (válaszként erre: 23. - L.luiselotte)
2014. szept. 2. 21:24

...nem ismerem, csak onnan, hogy a nagymamám is kimosta minden este az alsóneműjét. Hogy még halála után se maradjon mosatlanul semmi.


Mi is ketten vagyunk,de kb.2-3 naponta megy a mosógép.... akkor sem jutna eszembe kézzel mosni.

28. l.luiselotte (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2014. szept. 2. 19:49
Azt hiszem ma örökre megjegyeztem.
27. zebracsikó (válaszként erre: 23. - L.luiselotte)
2014. szept. 2. 19:44

és pár napot nem bír ki a bugyingó a szennyestartóban?

nekem ez tényleg fura, de ha Te szereted kézzel mosni, ám legyen. Csak öblíts alaposan! :)

26. f6390e6b9b (válaszként erre: 25. - L.luiselotte)
2014. szept. 2. 19:33
Akkor jó sok mosószer maradt benne.Örülök hogy jobb lett!! :)
25. l.luiselotte (válaszként erre: 24. - F6390e6b9b)
2014. szept. 2. 19:32
Kösz szépen, sokkal jobb lett, már nem is érzem, a bűnös bugyi ázik már majdnem egy órája ( és habos a leve )
2014. szept. 2. 19:30
Jobb lett fürdés után?
2014. szept. 2. 19:29

Szerintem olyan 2 személyes háztartásban ahol a gyerek egyetemista, a szülő jogász, a 4-5 naponta géppel mosás nem olyan ritka.

Nem szeretem, ha van mosatlan v. szennyes fehérnemű, ezt már kiskoromban így tanultam anyukámtól ill. a nagymamától.


Mondás : van vmi olyan mondás, hogy a nő megitélése attól függ, hogy hány használt bugyi van az otthonában. - Ezt főleg azért is fogadom el, mert pár éve voltam hagyatéki leltárt végezni egy magányos öregasszonynál, és találtunk a lakásban vagy 30 koszos mosatlan bugyit, ez nagyon megmaradt bennem. ..

2014. szept. 2. 19:20

géppel mosok, sose jutna eszembe kézzel mosni


nem is értem, miért kell kézzel kimosnod


nincs 7-8 bugyid , hogy egy héten egyszer beledobd a többivel a gépbe, ha ilyen ritkán mosol?

21. 2cc786c515 (válaszként erre: 13. - L.luiselotte)
2014. szept. 2. 18:11
..ez milyen mondás??? - sosem hallottam még!
20. 2cc786c515 (válaszként erre: 3. - L.luiselotte)
2014. szept. 2. 18:06
..sosem jártam még így - géppel mosok :)
19. globus (válaszként erre: 13. - L.luiselotte)
2014. szept. 2. 17:30
Hát vedd le. Hallottunk már olyant, hogy valakin nem volt fehérnemű.
2014. szept. 2. 17:25
Kösz szépen, én is arra gondoltam, hogy hideg vizzel lezuhanyozok vagy a kádban beleülök. Ezért nem teljsen ez volt a tervem ma estére sem ...Kösz mégegyszer, de ha vkinek lenne jó ötlete nagyon örülnék neki.
2014. szept. 2. 17:23

Sajnos én is járok így olykor,gyorsan kézzel kimosom és ki is öblitem,sőt én csak kézzel mosok fehérneműt,majd bolond lennék a finom fehérneműimet gépbe dobálni,ahhoz túlontúl féltem őket.meg nem biztos az aem,ha gépbe mosná,nem járhatna ugyanigy.....

érzékeny vagyok én is,de én még nem kaptam eddig irritáciot csak ettöl.biztos vagy benne hogy a panaszaid sak ettőllehetnek és nem vmi más okozza?vagy csak nekem volt eddig mázlim???amugy érdemes Sensitive öblítőt használni ilyeneknek mint mi vagyunk,és mosópor helyett mosószappannal mosni a fehérneműt,Caola mosószappan mindig van a szekrényünkben.A mosópor rendkívül irritáló hatással lehet és nehezebben jön ki a ruhából,nem véletlen tértek át már sokan a gélváltozatra.én még mindig port használok,de csak gépi mosáshoz....remélem minél hamarabb beáll a javulás,az alapos öblitéstöl sose sajnáld az időt eztán.

16. f6390e6b9b (válaszként erre: 13. - L.luiselotte)
2014. szept. 2. 17:22
Zuhanyozz le és vegyél fel másik bugyit,lehet csak irritál.
15. Puszitolvaj (válaszként erre: 13. - L.luiselotte)
2014. szept. 2. 17:21
huuuu, akkor jajj nekem, mert van amikor kb. 20-25 koszos bugyim is van a szennyesbe...en tutti nem mosnam ki kezzel...szepen ossze lehet gyujteni es csak fehernemuvel kimosni... a mosogep tudja a dolgat...amugy meg nem hinnem, hogy a mosopor/nem kioblites lenne a ludas...fel ora alatt meg maris iritalna...hmmm...
14. 3d787b167a (válaszként erre: 13. - L.luiselotte)
2014. szept. 2. 17:20

Én akkor rusnya dög vagyok, én biza géppel mosatom a napján.


Amúgy ne aggódj, pasik nincsenek is a Hoxán. ;)

13. l.luiselotte (válaszként erre: 5. - 3d787b167a)
2014. szept. 2. 17:17

Azért mosom kézzel, mert l bugyi miatt nem inditom be a mosógépet, csak hétvégén vagy ha több cucc van

akkor. Bugyimat mindennap kézzel kimosom, ( ismeritek a mondást hány piszkod bugyi van otthon ? hát nekem O )De nagyon viszket ( remélem fiúk nem olvassák ) amióta kb fél órája felvettem , és nem igazán szeretnék emiatt orvoshoz menni.

2014. szept. 2. 17:15
Azért ne feledd, a gyógyszert mindkettőtöknek szedni kell!
11. f6390e6b9b (válaszként erre: 3. - L.luiselotte)
2014. szept. 2. 17:15

Én a bioponra eleve algériás vagyok,vakarózok tőle rendesen.Eddig is azt használtad?

Ha csak nem öblítetted ki jól akkor mosd át megint,és figyelj oda az öblítésnél.Ha nem javul,akkor most nem tudom mi van a chlorocyd helyett,írasd fel és elmúlik tőle a viszketés.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook