Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ricinusolaj és a haj. Tapasztalatok? fórum

Ricinusolaj és a haj. Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
3154. ivett0505 (válaszként erre: 3152. - Belluska24)
2012. nov. 7. 01:12
köszi a tanácsot :)
3153. michelle.r (válaszként erre: 3152. - Belluska24)
2012. nov. 6. 19:44

Az én hajam is sötétbarna, nem változott a színe a ricinustól. De olvastam már olyat, hogy valakinek igen. A legvadabb, hogy valakinek a szőke haja lett zöldes árnyalatú.

A legtöbb barna festékből - főleg a drogériásoktól - előbb-utóbb előjön a vörös árnyalat.

3152. Belluska24 (válaszként erre: 3150. - Ivett0505)
2012. nov. 6. 18:56
én attól félek hogy a csokibarnám bevörösödik vagy kifakul a sok mosástól...de egyszer kipróbáltam tegnap a ricinust és semmi baja nem lett a hajamnak! viszont erre h vörös lesz e kiáncsi vagyok:// nekem is törik a hajam szerintem csináld azt hogy levágatod a törött részt és utánna ápolod heti 2x az egész hajad az olajjal és heti 3x-4x csak a hajvégeidre használod:)
2012. nov. 6. 18:54
Sziasztok!:) csokibarnára van festve a hajam és azt szeretném kérdezni, hogy nem lesz tőle ilyen vöröses?:/ mert azt nagyon nem szeretném....nem rég lettem szőkéből csokibarna kb 4 hónapja..LÉCCI VÁLASZoljaTOK
3150. ivett0505
2012. nov. 5. 17:22

sziasztok :)

most szeretném elkezdeni a ricinusozást és azt szeretném kérdezni, hogy festett (vagyis nekem színezővel van csokibarnára) hajat nem fakítja?

valamint hogy nekem nagyon törékeny hajam van, ha nő is havonta az tuti hogy letörik :S 1-2 centik is letörnek akár belőle :SSS


szóval a ricinus a törékeny hajon is segít? vagy tudnátok ötleteket írni amitől nem fog törni ? :)

3149. lxla
2012. okt. 22. 21:13

Sziasztok!

Én ma tettem fel a pakolást és + 10 cm-t remélek minél gyorsabban! Van naplóm is,akit érdekel,kövessen!:) Szép estét mindenkinek!

2012. okt. 11. 13:59

Tegnap este kipróbáltam, hogy egész éjszaka a fejemen legyen a pakolás. Hát ... nem sokat aludtam. A végeredmény: a hajam szép, de szemeim alatt hatalmas zacskók vannak.

:)

2012. okt. 6. 18:25
Szűrt kókuszzsírt kaptam, de azt olvastam, hogy a szűz jobb rá. Szerintetek azért ezt is lehet használni?
3146. b5ef5132a9 (válaszként erre: 3141. - Peggy73)
2012. okt. 4. 10:32

Persze, hogy nem kell kemikália! Természetes növényi anyag ugyanúgy képes színezni, a hennát már sz ősi Egyiptomban is használták.

Igen, befogja az ősz hajszálakat.

És lehet beszerezni natur növényi porokat, ami nem tartalmaz semmi adalékot.

3145. galagonya90 (válaszként erre: 3144. - Peggy73)
2012. okt. 4. 07:09

Nem éreztem bántásnak.

Kedden festettem hajam és úgy tervezem, hogy szombaton tartom az első nagygenerált. :)

Mondjuk attól egy picit félek, hogy gyorsabban nő majd a hajam, mert így is kéthetente festem a lenövés miatt. Na mindegy, majd kiderül.

3144. Peggy73 (válaszként erre: 3143. - Galagonya90)
2012. okt. 3. 22:44
Elnézést, ha kicsit erőteljesebben fogalmaztam, nem állt szándékomban megbántani téged. :)
3143. galagonya90 (válaszként erre: 3141. - Peggy73)
2012. okt. 3. 07:21
Ezen nem fogunk összeveszni. A kémiához nem értek, ezt én így raktam össze magamban.
3142. Peggy73 (válaszként erre: 3135. - Michelle.r)
2012. okt. 2. 15:29

A henna lehet, hogy kívülről veszi körbe a hajszálat, de nem hiszem, hogy ezzel gátolná bármely anyag (pl olajos pakolásból a hatóanyagok) felszívódását.

Amikor első alkommal kentem ricinust (plusz méz, toj.sárgája, oliva, stb) a hajamra, másnap reggel már nem sok minden maradt a pakolásból amit le kellett mosnom, annyira beszippantotta.

3141. Peggy73 (válaszként erre: 3140. - Galagonya90)
2012. okt. 2. 15:22

Azzal a mondatoddal, hogy vegyi anyag szükséges ahhoz, hogy teljesen befogja a hajadat, nem értek egyet.

A henna-indigó kombinációja simán befogja az ősz hajszálakat is. Az igaz, hogy akkor nem tiszta vörös, hanem inkább barna lesz a végeredmény.


Én por hennát használok, plusz kevés indigót, és tény, hogy az ősz szálaknál világosabb, de nekem teszik, pont a melíros hatása miatt.

2012. okt. 2. 12:27

Szerintem ahhoz, hogy egy festék tényleg be tudja fogni a hajat, ahhoz kellenek vegyi anyagok. Nekem ezekkel nincs is semmi bajom. 2012-ben nem lehet elkerülni a mű (nem természetes) anyagokat, nem lehet steril világban élni, ahol szmog van, vegyszerek a levegőbe, vízben.

Én nem védem, de tény, ha bármilyen más terméket használnék ilyen sűrűséggel, már nem lenne hajam.

Ha meg a teljesen természetes (ebben sem vagyok biztos, hogy az) hennát használnék, akkor meg nem fedné az ősz szálakat.

Szóval a szépségért nem csak megszenvedni kell, hanem meg is kell alkudni.

2012. okt. 2. 10:54

Nem akarlak lebeszélni, elrettenteni, de nézd meg az összetevőit, nem sok köze van a hennához. Legalább annyi kétes anyag van benne, mint a Loreálban, Garnierben.


[link]

3138. galagonya90 (válaszként erre: 3137. - Michelle.r)
2012. okt. 2. 10:48
Nekem klasszul befogja. Szeretem nagyon. Szerintem sokkal természetesebb hatása van, mint sok más hajfestéknek. Mármint nekem. Ezzel nem akarom bántani a többi.
3137. michelle.r (válaszként erre: 3136. - Galagonya90)
2012. okt. 2. 10:30

Igen, én így használom, a tövére olívával kevert ricinust melegítve, bemasszírozva. a hosszára pedig a kókuszt. Ha lusta vagyok, a fejbőrömbe is, a hosszába is kókusz masszírozok.

Bármilyen kókusz jó, ami hidegen sajtolt és igazi kókuszillata van. én a cosmio.hu-n szoktam rendelni, illetve az ázsiaboltban veszem, a vásárcsarnok melett (budapest, IX.), ez olcsóbb.

kókuszdieta.hu-n és kókuszolaj-hu-n van jó kis info :)

Nekem a henna sosem fogta be rendesen az ősz szálaimat, szerencsére nincs sok, de mindig melírozott hatása volt :)

3136. galagonya90 (válaszként erre: 3135. - Michelle.r)
2012. okt. 2. 07:28

Azt hiszem vegyesen próbálom ki. Hullik is, száraz is. Akkor a tövére kell a ricinus a hosszára meg a kókusz, ugye? Jó az a kókuszolaj, amit a gyógynövényesboltban lehet kapni? Vagy van ennek több fajtája?

Egyébként 2 hetente festem a hajam. Nagyon őszülök és pont elől. :( A fodrászom is elismeri, hogy ezt más festékkel nem lehetne megcsinálni, pedig ő nem szereti a hennát.

Szóval a ma festek, hétvégén pedig olajozok.

3135. michelle.r (válaszként erre: 3134. - Galagonya90)
2012. okt. 1. 17:05

Már mástól is hallottam, de ettől még persze nem mindenkinek egyformán hat. A HennaPlusz egyébként nem teljesen tiszta, én viszont porból keverem, az is lehet különbség.

Közben azon is agyaltam, hogy mivel a henna kívülről körbeveszi a hajszálakat, nem hatol be, mint a kémiai festék, lehet, hogy egyéb hatóanyagok sem szívódnak fel. Ezért is hagyom abba most.


A ricinus klassz dolog, de ha nem hullik a hajad, a kókusszal is barátkozz :). Használni is kellemesebb és ha nem növesztesz, vagy nem hullik, csak ápolni akarod, talán még jobb is mint a ricinus. Attól nekem spec. száradt a hajam, ha a hosszára is rákentem.

3134. galagonya90 (válaszként erre: 3116. - Michelle.r)
2012. okt. 1. 12:18

Szia! Én kb 10 éve festem HennaPlus-al a hajam. Az én göndörségem nem változott. Sőt, nagyon ritkán kivasaltatom a hajam és még mindig ugyanannyit szenved vele a fodrász, mint régen.

Ellenben nagyon száraz. Erre szeretném majd a ricinust kipróbálni. Csak még egyelőre infokat gyűjtök.

3133. 13557a13a4 (válaszként erre: 3132. - Nizzagirl)
2012. szept. 28. 19:47
NE a bio változatot használd! A normális, nyers hidegen sajtolt kókuszolaj a legjobb.
3132. nizzagirl (válaszként erre: 3131. - Babyyy)
2012. szept. 28. 13:13
Szia!Igen , hidegen sajtolt és bio változatot használtam.Reggelre jobb lett, bár gyanítom, hogy az évek alatt a zsírosságtól nem látott korpa miatt lett érzékeny, mert most eléggé hámlik.Legalább ez is kiderült...Hullani nem hullik tőle, szóval tovább használom, remélve , hogy késöbb jobb lesz:-)
3131. babyyy
2012. szept. 28. 08:10
Bocsi...nem kötötted fel akart lenni. Szerintem ha még egyszer előfordul, akkor inkább ne használd a kókuszolajat...Egyébként milyet használsz, hidegen sajtolt?
3130. babyyy (válaszként erre: 3129. - Nizzagirl)
2012. szept. 28. 08:09
Nem igazán normális...:-/ Biztos, hogy ettől van? Me kötötted fel esetleg szorosan? Az is lehet, hogy allergiád van...
3129. nizzagirl
2012. szept. 27. 22:40
Sziasztok! Ma este használtam először kókuszolajat pakolásként, fejbőrbe is maszírozva.A hajam alapjáraton zsíros, vékonyszálú.Normális, hogy lemosás és szárítás után most rettentő érzékeny a fejbőröm?
3128. michelle.r (válaszként erre: 3127. - 13557a13a4)
2012. szept. 26. 21:01

A ricinusolajat én csak a hajtőre kenem, a hosszára szűz kókuszolajat rakok. Én is hallottam már, hogy a szőke haj elszíneződik a ricinustól. Az enyémet szárította is, el tudom képzelni, hogy az amúgy is "megnyúzott" szőke hajat eltöri.

A hosszára inkább olívát, tojást, szőlőmagolajat vagy kókuszt ajánlok.


Nem vagyok ricinusszakértő, akár tévedhetek is :o))

2012. szept. 26. 17:48

Sziasztok!


Szeretnék kérdezni egy ricinus olaj szakértőtől :) A hajam 2x szívatott szőke... sok helyen olvastam, hogy szívatott hajra nem jó tenni ricinust, mert töredezik tőle (még jobban) illetve, hogy bezöldíti!! Valaki tudna adni 1-2 tanácsot, hogy rá merjem-e kenni a fejemre :) Nem szeretnék olyat tapasztalni, hogy lemosom a ricinussal együtt a hajamat is, illetve hogy olyan a fejem mint Shreknek :'D Segítségeteket köszönöm :)

3126. b892d196e8 (válaszként erre: 3124. - Michelle.r)
2012. szept. 24. 20:37
Aham igen..nekem is ilyen ,ha nem vasalom:(
3125. Kicsivihar (válaszként erre: 3121. - Cséká11)
2012. szept. 24. 19:11

Én azt gondolom, hogy a hajhullás fő oka mindig "belül" keresendő. Szerintem is csináltass egy vérképet, nézesd át alaposan a fogaidat, esetleg egy góckutatás sem ártana.

Egyszer nekem is elkezdett nagyon hullani a hajam, a doki javasolta a Forcapil tablettát. Nekem az nagyon bevált, évente 1-2 alkalommal mindig végig csinálok egy 3 hónapos kúrát.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook