Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Reprofit Brno fórum

Reprofit Brno (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
729. Pompom
2020. szept. 17. 08:32
Sziasztok! Újra felmerült bennem a kérdés, hogy ha sikerül most és lesz több beültethető embrió a PGS után, akkor hogy a fenébe jutok ki beültetésre. Hisz vagy a célországban vagy hazajövetel után karanténba fognak tenni. Kért valaki méltányossági kérelmet az utóbbi időben egészségügyi ellátás igénybevételére hivatkozva? Aki igen, az megkapta a felmentést?
728. Pipironka (válaszként erre: 725. - Pompom)
2020. szept. 11. 16:36

Nemrég beszéltem erről egy dokival, és azt mondja itthon azért nincs, mert állítólag, magyar oep szerint annyira keves a statisztikai adat hogy a MACStól lenne jobb eredmény, hogy ezért nem finanszíroz...pedig azt a gépet nem most találták ki. Azt pláne nem értem hogy fizetős helyeken sincs. Abból a rengeteg páciensből nem tud egy gépet venni egy labor? Ami viszont tény, hogy a Macs nál dupla seprium centrifugálás van, ami eleve rontja a DNS töredezettséget. És mivel ront is rajta, de elvileg jót is kiválogat + ha Picsi-t csinálnak, még tovább van “szabadon” a spermium, ezalatt az idő alatt romolhat a megtermékenyülés, és mégse érik el vele a célt és a PSG is eljutás kevesebb. Kvázi kicsit ördögi kör.

Most állítólag a Fertile chip amivel próbálkoznak itthon, de arra is azt mondják hogy túl friss dolog, nem bizonyított. Viszont a csehek Fertile chipet nem használnak. Az egy centrifugálás nélküli, viszonylag olcsóbb módszer a klinikáknak. Azt csak a Macsszal hasonlítják össze, de ennyi, konkrétan hogy mennyire jó, arra sincs adat. Szóvalszerintem ezért nem vizsgálják a férfi oldalt normálisan, mert arra rohadtul nincs egyértelmű megoldás rá, szedetnek egy kis ezt meg azt, de valójában nulla konzekvens hatékony módszer létezik rá. Itthon meg csak tapogatóznak az orvosok. Iszonyat nehéz dönteni mi a jó módszer egy rossz spermaképpel.


1. Itthon nem fizetni = valahogy lesz

2. Itthon fizetni X et + egyes helyeken a fertile chip = valahogy lesz

3. Külföldön fizetni 2X et, MACS ICSI v PICSI mindegy, kinn sokkal jobb koncentraciot es petesejtszamot kell produkalni emiatt, hogy a PGS vegere legyen egy valamirevaló egészséges embrió, azaz = valahogy lesz


Senki nem tudja megmondani melyikből születik egészséges gyerek. Így legyen okos az ember hogy mire költ. Eddig mindig próbáltam úgy gondolkozni, hogy az időt vesszük meg, de egyre nehezebb, mert rossz spermaképpel nem látni egyáltalán, hogy valaha lehet-e belőle baba.

Van itt olyan, akinek így sikerült elsőre kinn? Vagy tud vki ilyen esetről? Nekem csak jó spermaképes sikertörténeteimvannak...

727. Pipironka (válaszként erre: 723. - Mókuska85)
2020. szept. 11. 16:11

Mi most tartunk ott, hogy mielőtt kidobunk 1,5miot a frrfi oldalt itthon kezeljük, teljesen megértem amiket írsz. Irtó sok pénz. A csehek egy állapotra adnak lehetséges megoldást, de ezek szerint ők is hagyják hogy feleslegesen próbálkozzunk?...

Nektek van már egy kisfiatok, ő is Reprofit segítségével fogant?

726. TAndi86 (válaszként erre: 725. - Pompom)
2020. szept. 11. 11:20

Pont egyik nap gondolkodtam el ezen. PGS volt itthon a Versysben csak a kormány elkaszálta. A petesejtdonoros eljárásokban óriási biznisz van, nem értem, hogy Magyarországon miért nem engedélyezett. Erre a férjem azt mondta, hogy mert nem elég keresztény... Viszont a spermadonor nem tiltott, sőt, már tb alapon is elérhető.


Az embernek a gatyája is rámegy arra, hogy külföldre kell utazgatni a speciális eljárások miatt. Emiatt tartom felháborítónak, hogy tb-t kell fizetnem, mikor konkrétan semmilyen tb-s ellátást nem tudok igénybe venni. Hiszen az idő sürget minket és hónapok mire sorra kerülhetek egyáltalán...

725. Pompom (válaszként erre: 723. - Mókuska85)
2020. szept. 11. 11:01

Én teljes mértékben egyet értek, noha magam állami ellátást ilyen téren nem kaptam és valószínűleg nem is fogok. Nagyon sok volt amit elköltöttem a kivizsgálásokra, meg vitaminokra is a stimulációs gyógyszerek és a PGS mellett. Már a teljes félretett pénzünket feléltük, de megyünk tovább. Szomorú, hogy itthon jelenleg nem érhető el a legmondernebb technológia (pl. MACS, PGS) és nem is látok változást ezen a téren.

Milyen vitaminokat szedtek, ha megkérdezhetem?

2020. szept. 11. 09:38
Van itt valaki akinél férfi oldalon alkalmaztak hormon kúrát a tesztoszteron, spermiogram növelésére?
723. Mókuska85 (válaszként erre: 720. - Pompom)
2020. szept. 11. 09:37

Nekünk 1 állami és 3 Reprofitos körünk volt eddig. Lehet valami nem stimmel velem hogy így gondolkozok, de nagyon igazságtalannak tartom hogy lényegében a PGS miatt elvileg szinte semmiben nem részesülnénk ebből a nagy államilag ingyenes lombikból.


Ezért most amin lehet próbálunk spórolni, férjemnek 3-6, de lehet hogy 12 havi gonadotropin hormonkúrát írtak fel, ez havonta támogatás nélkül 90.000 Ft-ba kerülne, és senki nem tudja hogy fog e használni; erre jön még a spermiogram, a fragmentáció ellenőrzés, a hormonvizsgálatok, amik szintén egy állami intézetben ingyenesek, utána a női oldalon majd a stimulációra az injekció (legutóbb kb. 150.000 Ft volt), azért ha ezeket összeadjuk ott vagyunk hogy fél milla és még el se kezdtünk semmit...


1 olyan körünk volt Brnoban, ahol nem lett HB embriónk, 1 sikerült, 1nél meg lett 2 egészségtelen a PGS végén.


Erre Bagócsi csak széttárja a kezét, hogy hát ez benne van a pakliban, kértünk Geri inkubátortól kezdve minden sz**t amit lehetett, hogy hátha attól jobb lesz a helyzet...


Na most ugye a MACS-ot csak a csehek csinálják, olyan fel se merült, mikor sikerült a kisfiunk, 1.000.000 volt a sperm. konc, mikor tesóért mentünk, 5000 , ezt vitamin kúrával """javította""" 6000 -re


Tavasszal kiderült, hogy rohadtul ártott a vitamin, megint kidobtunk 1,5 M Ft-ot az ablakon, Bagócsi nem nézetett andrológiai oldalról szinte semmit, ROS érték alacsony volt.


Igazából itt mi voltunk a hülyék, hogy nem gondolkoztunk ezeken hogy 1M vagy 5000 az nem ugyanaz, de mivel az orvos azt mondta csináljuk, belevágtunk. Ez a baj, hogy annyira reménykedik az ember, hogy sokadik pofára esés után hisz az orvosnak...


Úgyhogy ezért most nagyon óvatosak vagyunk, és amit lehet elintézünk állami támogatásra.

2020. szept. 10. 21:50
Sziasztok, Abban kérném a segítséget, hogy ki hogy oldja meg a COVID tesztet, amit hazafelé Magyarországon kérnek? Kint csináltatjátok meg v itthon? Egyszer kell a leszívás után, utána meg megint a beültetés után is? Vagy hogy van pontosan? Az intézet nem kér jelenleg tesztet, azt megkérdeztem. Csak a magyar oldalról kérik. Köszi
721. Pipironka (válaszként erre: 715. - Mókuska85)
2020. szept. 10. 01:22

Milyen előny származik ebből? Vagy van olyan állami aki megcsinálja? Valahogy kétlem, szerintem ez a kiküldéses dolog is súrolja a legalitás határát, ha államiról van szó.

Úgy tudom, hogy a csehek jobb stimut csinálnak mint itthon, legalábbis akiket ismerek erről számoltak be. Mást szedetnek a stimu alatt, van akinek petesejtje is több lesz kinn mint itthon. Fogalmam nincs mit csinalnak ott, de valahogy a legtöbb érv amellett szól hogy a leszívásra kimenni. Ha en ulnek ott abban az autoban ahol utazik az embrio, akkor nyugodtabb lennek. Hanyszor hagytak mar el rendelesemet a szallitok ;) En tutira izgulnek, lehet jobban mint covidos Brnoba menni

720. Pompom (válaszként erre: 720. - Mókuska85)
2020. szept. 8. 14:16

Úgy érted, hogy az itthoni kezdéssel a gyógyszerek árát+az utht spórólnád meg és lelépnél a leszívásra? A csehek sztem talán bele is mennek, mert ez a részükről max. annyit változtatna, hogy nem ők adnák a protokollt. Tehát először velük beszéld meg, itthon meg nem kell tudni senkinnek, hogy nem mész az államiba leszívásra.


Én is gondoltam már rá, de nekem több macera lenne egy államiba eljárni egy másik településre, mint 1-2 alkalommal Brnoba (persze a covid miatt most ez is necces).

719. Pompom (válaszként erre: 718. - 44a64b262f)
2020. szept. 8. 08:26

Oh, ezt akkor rosszul tudtam! A kétszeri fagyasztás végülis létezik, pl. korábban nem tesztelt és lefagyasztott embriókat lehet utólag teszteltetni. Ez is egy szűrő lehet egyébkén, mert amelyik ezt kibírja, az elég erős lehet.

Amúgy szerintem inkább a törvények miatt nem csinálják. Mivel a PGS tilos itthon, talán az azzal kapcsolatos mintavétel is. De az embriók utaztatása nem tilos!

Gondoltunk rá, hogy mi is megyünk a lezárások alatt még egy kört és azt esetleg itthon, de ennek ismeretében nem hiszem, hogy itthon bevállaljuk. De tudom, hogy sokan járnak a Versysbe és jó a híre!

718. 44a64b262f (válaszként erre: 716. - Pompom)
2020. szept. 7. 16:08
Nem a mintát küldik ki hanem magát az embriót, mert itthon nincs megfelelő feltétel vagy szakember a mintavételhez. Így kiküldik az embriót, ott felolvasztják mintát vesznek, majd újra fagyasztják. Csoda kibírják szegény kis embriók.
717. marlaa (válaszként erre: 715. - Mókuska85)
2020. szept. 7. 15:51
Tavaly kerdeztem a Repromedat es ok valljak ezt a szallitassal egyutt. Vagy legalabbis tavaly vallaltak.
716. Pompom (válaszként erre: 715. - Mókuska85)
2020. szept. 7. 14:48
A Versys ismereteim szerint ezt csinálja, tehát: ők adják a protokollt, csinálják a leszívást, kultivációt és kiküldik az embriókból vett mintákat a csehekhez PGS-re, s fagyasztanak is.
2020. szept. 7. 13:40
Sziasztok! Van köztetek akinek sikerült csak embriót kijuttatni PGS-re magyarországi stimulációból? Ha igen melyik intézetnél lehet ? Köszi
714. Pompom (válaszként erre: 712. - Betta1)
2020. szept. 6. 17:19
Azt senkiről (tehát a donorról sem) lehet tudni, hogy mit örökít, addíg amíg meg nem vizsgálják a genetikáját. És az új kialakulású genetikai betegségek nem csak a korhoz (donor korához) kötődnek. Tehát azért mert egy fiatal, okos, szép, egészséges nő petesejtjét kapod meg, az még nem garancia arra, hogy a petsejt egészséges embriót hoz létre. Persze statisztikailag valószínűbb, hogy jó lesz.
713. 44a64b262f (válaszként erre: 712. - Betta1)
2020. szept. 5. 20:29

Nem ajánlják, mert fiatal a donor, de ne hallgass rájuk.

Legyen saját elkepzelesed és rsgaszkodj hozzá.

Nekünk sem ajánlották, de én ragaszkodtam hozzá. Sőt 2 bevizsgalt embriót kertünk vissza. Ezt sem akarták. 2 hétig huzakodtunk. Végül bele egyeztek.

A két bevizsgált egészséges embrióból, egy baba tapadt meg, és 11+2 napos.

712. betta1 (válaszként erre: 711. - Pipironka)
2020. szept. 5. 13:49

Donor embriós beültetés volt és lesz.én kértem volna így is a PGS de a doki azt mondta nincs rá szükség.

.

711. Pipironka (válaszként erre: 710. - Betta1)
2020. szept. 5. 00:14
Nekünk maguktól ajánlották, igaz elsősorban a korunk és a több korábbi próbálkozás miatt. Akiket ismerek és elsőre sikerült nekik, azoknál mind volt PGS is. Azt nem akartok?
710. betta1 (válaszként erre: 709. - Pipironka)
2020. szept. 4. 21:00
nem volt
709. Pipironka (válaszként erre: 708. - Betta1)
2020. szept. 3. 20:47
Nektek is volt PGS-etek ezeknél?
708. betta1 (válaszként erre: 707. - FuriosoNorthStar)
2020. szept. 3. 20:41
Kaáli. Plusz 2 meddőségi központ. Szerintem elég sok vizsgálat volt. Sehol nem találtak semmit.
707. FuriosoNorthStar (válaszként erre: 706. - Betta1)
2020. szept. 3. 20:01

Nekem a 2. FET sikerült a Reprofitben, bevizsgált (PGS) embrióval, a 19. ciklusnapon. Utána is szedtem az estrofemet, kb. végig az első trimeszterben, fokozatosan elhagyva a végén..


Előtte hol próbálkoztatok? milyen vizsgálataid voltak?

706. betta1
2020. szept. 3. 18:37

Sziasztok! Van itt olyan akinek sikerült Bagócsi doktornál a beültetés? nekünk a 2 sem sikerült.összesen a 9 ik volt elégé el vagyok keseredve.A ciklus hányadik napján volt a beültetés nektek?Estrofemet a beültetés után is kaptatok?

köszönöm a válaszokat!

705. Pipironka (válaszként erre: 704. - TAndi86)
2020. szept. 2. 21:31
Túl egyszerűnek tűnik, de drukkolok, hogy sikerüljön. Néha az egyszerűbb dolgok vezetnek sikerhez. Mikor mentek?
704. TAndi86 (válaszként erre: 703. - Pipironka)
2020. szept. 2. 17:31
Mivel sajnos a MACS se 100 %, felesleges ott kísérletezgetni, ha Magyarországon elvégzik a fagyasztás-felolvasztást. Ezügyben eddig a Reprosysszal konzultáltunk, ahol a doktor úr ajánlotta (rá se kellett kérdezni), illetve Papp György mondta, hogy segít és, ha jól emlékszem, a Kaálit említette, hogy ott partnerek ebben.
703. Pipironka (válaszként erre: 702. - TAndi86)
2020. szept. 2. 16:36
Úgy érted, hogy lefagyasztatni a spermiumokat és utána felolvasztani és megnézni, hogy mennyi marad életben? De jó, vajon ezt miért nem csinálják standardként, ha ez ilyen jó megoldás? Mert amúgy nagyon logikusnak tűnik... És ilyet tényleg lehet kérni? Itthon is? És akkor az se biztos, hogy Brnoban fogjátok megcsinálni a stimut?
702. TAndi86 (válaszként erre: 701. - Pipironka)
2020. szept. 2. 16:28
A MACS-hoz csak mennyiség kell, nem kötött fragmentációs %-hoz. Mi amúgy is kihagytunk volna 1 évet 2 stimuláció között, így ez volt a felkészülési idő. Mai fejjel erre felesleges volt a MACS, inkább a fagyasztás-felolvasztás a jobb szelekció. Ezt nekünk Papp György javasolta és gondolkodunk is rajta, hogy egy esetleges következő stimuláció során ezt a módszert fogjuk választani.
701. Pipironka (válaszként erre: 700. - TAndi86)
2020. szept. 2. 16:19

Nálunk a többivel nincsen gond, sőt az andrológusok által javasolt vitamintól extrán jó lett az általános spermiogram lelet. Szóval ez a fragmentáció kicsit villámcsapásként ért. A legutóbbi stimulációnál 11ből 8embriónk megtermékenyült és 5 elment az 5.napig. Persze baba nem lett belőle. Mivel nálam az ég világon semmit nem találnak, valószínű ez lehet a gond nálunk...

De ha jól értem, a 44%-os eredményre a csehek megcsinálják a MACS-ot, csak ti szerettetek volna javítani a helyzeten, hátha nem kell? Mi biztos nem tudunk 1 évet várni...:((

700. TAndi86 (válaszként erre: 699. - Pipironka)
2020. szept. 2. 16:07

Nincs semmi garancia MACS-szal sem sajnos. Sőt, ugye a magas DNS fragmentáció miatt a 3. napon sok embrió megáll a fejlődésben, nálunk is hiába volt kb. ez a szelekció, mert 5. napra 13-ból csak 4 maradt.


Majdnem 1 évig próbáltunk javítani az értékeken, de nálunk a mozgékonysággal és a mennyiséggel is gond van.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook