Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Reprofit Brno fórum

Reprofit Brno (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
759. Pipironka (válaszként erre: 758. - Pompom)
2020. nov. 4. 14:07

Ó hát nekem is az volt a “stratégiám”, hogy több lesz, fel se merült hogy ennyi üres vagy kicsi vagy eltűnő is lehet. Az ultrahangokon annyira bizakodó voltam, hogy sokkolt is kicsit. Persze lehetne az is, hogy ennyi sincs, nézőpont kérdése. A gluténmentesség bevezetése utàn volt már stimud? Vagy úgy még nincs tapasztalatod a tüszők fejlődését illetően.

Nálad a szuri dózist emelve is ez a 10petesejt keletkezett?..Legutóbb pl volt enyhe hiperstimulációm ugyanennyi tüsző érésekor, többnek (nagyobbaknak) tűnt is akkor ugyanez a mennyiség. Most néhány nap után már a leszívás hatását se érzem szinte...pedig számra egyforma tüszőt érlelgettem. Hát bizony ez nem egyszerű. Felfoghatatlan mi minden kell klapoljon. Mi a macs miatt vartunk, mert kezeltek a ferjem itthon, de vegul ugy dontottunk nincs ido varni, mert en se fiatalodok. Mi szerencsesek vagyunk, mert a karantent meg tudjuk oldani, de a helyedben en se tudom mi az idealis. Most a cseheknel jobb lesz, de a kijutas megint nem biztos. Mondjuk azt gondolom teljes hatarzar egeszsegugyi esetekre nem fog vonatkozni tobbet. De hat frasz tudja...

758. Pompom (válaszként erre: 757. - Pipironka)
2020. nov. 4. 13:07

Lehet, hogy azok csak tüszők voltak és üresek, ez nagyon összetett dolog, én sem látom át, de még a dokik sem sokszor. 4. kör lesz, igen. Gerit kérni kell és fizetni. Az egy inkubátor, amiből nem veszik ki 2 naponta az embriókat megnézni, ezzel növelik a túlélési esélyeiket.

Mi is abban bízunk, hogy nem lehet, hogy ennyi körből sem jön össze pár embiró. Nekünk az a stratégiánk most, hogy egy embrió nem lesz elég, mert a PGS sem garancia a sikeres terhességre, csak egy komoly szűrő. Ettől még elveszhető a baba és akkor újra kezdeni nem biztos, hogy lenne erőnk.

757. Pipironka (válaszként erre: 756. - Pompom)
2020. nov. 4. 12:00

Köszi a sok információt!

Azt nem értem hogy lehet az, hogy volt olyan stimulációm (itthon), ahol ez a feleződés nem volt meg, kb 1/3-ad “pusztult” el a procedúra közben. Akkor 15 érő tüszőből 12-őt le tudtak szívni, most Brnoban meg ugyanennyiből csak 9-et?...nem tudják megmondani miért, hova tűnhetett a többi.

És most nekem is feleződik és ijesztő nézni...:(

A 4.körötök lesz a cseheknél?

A Timelaps Gerit külön kértétek vagy azt eleve csinálják? Erről még nem hallottam. A Macs nekünk is megvolt most, de aggódom h ezúttal az én petesejtjeim hullanak ki idő előtt. Tudom hogy minden ciklus más, de hát eddig ilyen “rossz” megmaradási arányom nem volt..

A doki akia leszívást csinálta, szerinte 10-15 nyert petesejt az ideális, neked akkor egy szerencses ciklusban ez jo lehet.

Bar tudna a statisztika ellen dolgozni a szerencse v valami..

756. Pompom (válaszként erre: 755. - Pipironka)
2020. nov. 4. 10:49

Átlag 10 petesejtem van (gáz, hogy már van átlagom...). Ahogy én tájékozódtam, azt lehet mondani, hogy statisztikailag a 15-20 petesejt jó a PGS-hez, mert "feleződik" a szám minden résznél (leszívás, megtermékenyítés, PGS). De ettől még lehet 1 db petesejtből is PGS tesztelt, beültetésre alkalmas embrió. Nyilván ezt sok minden befolyásolja (pl. hogy milyen módon öröklődik a meglévő genetikai betegség, pl. csak fiúknál alakul ki, milyen "öregek" a petesejtek, stb.)


Mi a 4. IVF-re készülünk, de nem tudom, hogy a járvány miatt mikor jutunk ki. Férjem nem tud 2 hét karanténban maradni a munkája miatt. Ezt kell mérlegelnünk még Karácsonykor is sajnos. Mi az egyik legjobb magyar multivitamin márkát (GAL, WTN) szedjük az It starts with the egg könyv útmutatásait figyelembe véve, plusz letettük a glutént és igyekszünk a Táplálkozásbeállítás útmutatásait elsajátítani a siker érdekében. Plusz kérünk MACS-ot, PICSI-t, Timelaps Gerit is a leszívás után.

755. Pipironka (válaszként erre: 678. - Pompom)
2020. nov. 4. 09:52
Szia Pompom, olvastam, hogy többedik leszíváson vagy túl, mert volt mikor nem jutottak el az embrióid a PGS-ig. Hány petesettel indult a megtermékenyítés nálad a különböző esetekben és mi lett a PGS-sel?....Nálam a mostani stimuból az érô tüszőkből is kevés maradt, pedig volt korábban nagyon jó stimu itthon! Most megint kötélen táncolok, mert fogalmam nincs, ha egyáltalán van ami eljut a PGS-ig, ott létezik-e, hogy pl 1bol 1 is akár egészséges lehet (?)...
754. marlaa (válaszként erre: 751. - Nelli84)
2020. nov. 3. 15:32
XI. kerulet Angelika patika a Szent Imre korhaz mellett
753. Pipironka (válaszként erre: 751. - Nelli84)
2020. nov. 3. 11:29
Bocs Béke patika, nem béka ;)
752. Pipironka (válaszként erre: 751. - Nelli84)
2020. nov. 3. 11:28
Pesten van az Albatrosz gyógyszertár meg a Béka Patika, ezek nagyon sok lombikos dolgot tartanak készleten. Busán meg nekem a Széna téri patika tudott aznap délutánra gyógyszert rendelni, ezeket kèrdezném első körben
751. Nelli84
2020. nov. 3. 11:10
sziasztok, Kérlek segítsetek, Budapesten melyik gyógyszertárban elérhető a Pergoveris hormon injekció? Köszönöm!
750. TAndi86 (válaszként erre: 749. - Vanda75)
2020. okt. 29. 13:45
A házi orvosod mennyire együttműködő? Mert ha elmondod, hogy lombik miatt kell táppénzre menned, ki tud írni, elég a klinikától papír. Nekem legalábbis mindig sikerült így. Vagy -mivel most úgyis covid van- kegyes hazugsággal felhívod, hogy nem érzed jól magad, a helyzetre való tekintettel, nem kívánnak személyesen is látni.
749. Vanda75
2020. okt. 29. 13:36

Sziasztok! Külföldi klinikán lombikozók hogyan tudják magukat betegállományba kiiratni?

A munkahelyem nagyon nem támogató sajnos...

2020. okt. 29. 09:24
Ha lesz, aki a napokban jön vissza Brnoból, meg tudná osztani velük, hogy az automatikus karantén megy-e már? Vagy a klinika papírja v üzleti utas papírral továbbra is visszaengednek karantén nélkül?...
747. 44a64b262f (válaszként erre: 746. - Nikol_82)
2020. okt. 27. 07:40

Másik fórumon találsz infot.

Petesejt donoros lombik.

Onnan Brnoba járnak a lányok.

2020. okt. 26. 20:04
Sziasztok, készül valaki mostanában a Reprofitbe? Vagy volt valaki az elmúlt napokban? Utazási tapasztalatokra lennék kíváncsi... köszi előre is
745. Nikol_82 (válaszként erre: 685. - Nita05)
2020. okt. 26. 17:37
Nagyon köszönöm a tippet, most beszéltem velük, holnap mehetek is a gyógyszerekért :)
744. Pompom
2020. okt. 22. 10:08

Tájul bemásolom ide a Reprofitos e-mailek láblécét:

"A kezelés során a Covid-19 betegség vagy annak gyanúja, illetve a cseh járványügyi helyzet romlása bármikor megszakíthatja a reprodukciós kezelési ciklust. Ha gyanítja, hogy elkapta a fertőzését, kérjük, ne jöjjön a klinikára, vegye fel velünk a kapcsolatot és megbeszéljük a további lépéseket!"

743. Pipironka (válaszként erre: 742. - Pompom)
2020. okt. 19. 11:26
Köszi az infót. A panzió/szállodás dologgal csupán egy aggodalmam van, hogy van-e szellőztetőrendszer, mert általában az okozza a problémát, ha keringetik az épületen belül. Viszont kétség kívül kényelmesebb, mert ott van mellette és nem kell a nyakadba venni reggel a várost kocsival.
742. Pompom (válaszként erre: 741. - Pipironka)
2020. okt. 16. 10:58
A szomszédos Integrity Panziót ózonnal fertőtlenítik. Mi ott júniusban voltunk, a szobában volt kiírva tájékoztatókon. Amúgy augusztusban meg lakásban voltunk. Szerintem az a lényeg, hogy kissebb forgalmú helyre menj (lakás, kis forgalmú panzió, kevés közösségi tér). Mi mindig is vittünk magunkkal fertőtlenítőt bárhová mentünk a korábbi években, főleg a wct fertőtleníteni.
2020. okt. 15. 23:29
Volt mostanàban valaki kinn petesejtleszíváson v beültetésen a Reprofitban? Érezhető az atmoszféráb, hogy egyre több a vírusos beteg az országban? Ti szállodát vagy airbnb-t választottatok szállásnak ? A virus miatt gondolkozom lehet biztonságosabb egy lakás..?..
740. TAndi86 (válaszként erre: 739. - Macka)
2020. okt. 9. 13:44
Én ebben nem vagyok mérvadó, mert tudatosan hagytam ki akár 1 évet is. De általában 3 hónapot szoktak mondani 2 program között.
739. Macka
2020. okt. 9. 13:27
Köszönöm csajok sokat segítettetek. En SVK bol vagyok es eddig itt probalkoztam. Még az erdekelne ha valakinek volt több IVF mennyi idö telt el a kettö közt, mivel nekem a sikertelen utan egy honapjara ujabb IVF ciklust ajanlottak amely szinten sikertelen volt.
738. Pompom (válaszként erre: 732. - Macka)
2020. okt. 9. 09:25
Szerintem-ha még nem tetted meg-vedd fel párhuzamosan mindkettővel a kapcsolatot és nézd meg mit ajánlanak. Árak eltérnek kicsit, de a két klinika egy utcában van, alig pár száz méterre egymástól. Ahogy írták is, kész leletekkel, diagnózissal érdemes hozzájuk menni, mert nem ők fognak téged kivizsgálni és meggyógyítani, ha eltérésed van. Azt itthon oldd meg egy vagy több orvossal. A többi lombikos fórumon sok javaslat van orvosokra (Fülöp, Vereczkey, Krizsa, Krizsán, én csak Skriba Eszternél jártam, a vizsgálatokat magán laborokban önállóan csináltattam meg). A csehekhez ezek miatt járunk alapvetően: PGS/PGT, magasabb életkor, donor sejtek, stb.
737. Iko (válaszként erre: 736. - TAndi86)
2020. okt. 8. 18:56
Meg tudom erősíteni. Nem nagyon érdekli őket a papír az eredményeiddel. Kell erősködni a dokival hogy te mit vagy hogyan szeretnéd. Néha elutasítják és ha nincs elmozdulás egy idő után csak megcsinálják amit kérsz. Eddig ez a tapasztalatom.
736. TAndi86 (válaszként erre: 735. - Macka)
2020. okt. 8. 18:46
Hát azt ott ne várd. Max. PGS-t fognak ajánlani. Szerintem a többség itthoni nőgyógyász mellett csinálta végig a folyamatot. Mondjuk nekem minden leletem volt, nem tudom, hogy kértek volna bármi pluszt Brnóban, de az se tetszett pl. hogy direkt elküldtem az mthfr mutációról szóló leletemet, meg se nézték, ugyanúgy folsavat javasoltak (folát helyett).
735. Macka (válaszként erre: 734. - TAndi86)
2020. okt. 8. 17:05
Köszönöm a véleményed nagyon fontos mivel a lehetö legjobb klinikat szeretném választani mivel a masodik lombikom is sikertelen volt az 5embrioból egy sem maradt az ötodik napon, hogy miert nem tudtam nyilatkozni igy muszaly adnom magamnak egy utolso eselyt es tapasztalt szakemberre lenne szuksegem.
734. TAndi86 (válaszként erre: 732. - Macka)
2020. okt. 8. 09:15
Csak a Reprogenesisről tudok nyilatkozni. Szerintem semmivel sem tud többet mint más klinikák, de a kommunikáció gördülékeny, az extrákat (MACS, PGS) és a kedvesebb bánásmódot kell megfizetni.
733. Pompom (válaszként erre: 731. - Amira01)
2020. okt. 8. 08:37
Másik fórumokon még tegnap azt írták, hogy simán jöttek és mentek. Ha meg is állították őket, akkor csak megkérdezték, hogy merre jártak és mehettek szabadon tovább. Elég sok külföldre járó lombikossal találkoztak már a határon.
732. Macka
2020. okt. 7. 22:16
Sziasztok. Van itt valaki aki járt Brnoban a Reprogenesisben? Ha igen jobb valasztas e mint a Reprofit?
731. Amira01
2020. okt. 7. 19:41
Sziasztok .Volt valaki mostanàban kint .Hogy járhatò a hatàr?
730. Pompom
2020. okt. 1. 09:38

Sziasztok! Keresem az ország legjobb genetikusát, aki képben van a PGS tekintetében is és az újonnan kialakuló (tehát nem átörökített) genetikai rendellenességekkel is és azok lehetséges elkerülésével!


Ha tudtok ilyet, kérem, itt vagy privátban jelezzétek. Köszönöm!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook