Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rendszertelen menstruáció fórum

Rendszertelen menstruáció (beszélgetős fórum)


2009. nov. 30. 18:31

Sziasztok!


Nekem is az első menceszem óta rendszertelen és most lesz karácsonykor 5 éves a fiam. El sem akartam hinni, hogy terhes lettem. Nem szabad görcsösen akarni. Én akkor lettem terhes amikor besokalltam a sok gyógyszertő amiktől baba nem lett csak 30 kg plussz. Akkor azt mondtam, hogy most már nem vagyok hajlandó több bogyót szedni és akkor lettem terhes. Tehát lehet babád. Mi is két naponta csináltuk. És hőmérőztem is, bár nem értettem mire jó, mert nagyon össze vissza volt a görbém.

14. Nitka
2008. okt. 14. 09:57

Szia hanita2!

Véleményem szerint simán teherbe eshetsz rendszertelen menstruációval is, csak nyilván nehezebben, mintha pontosan ki tudnád számolni, hogy mikor van peteérésed. Sajnos az egyszerűnek tűnő megoldás sokszor nem is olyan könnyű: JÓKOR, JÓIDŐBEN szexelni :) Én hasonló cipőben járok, mint Te... világ életemben tök rendszertelen volt a menzeszem... voltam több kivizsgáláson, kaptam különböző gyógyszereket, amik ugyan meghozták a menzeszt, de a következő ismét 2 hónappal később jött meg. Szóval sokat nem ért... mára elfogadtam, hogy ez a helyzet, hiszen ezt leszámítva egészséges vagyok, és a dokik sem találtak semmi szervi bajt (fogyás-hízás-diéta-lelki okok) is közre játszhatnak. Ezzel a rendszertelen ciklussal jött össze a kisfiam is... úgyhogy a válaszom: IGEN, LEHETSÉGES, NE ADD FEL!! Most újra babát tervezünk, és ugyan újra nincs könnyű dolgunk... sztem ha másnaponta szexeltek a pároddal,eseteleg hőmérőzöl, vagy reggelente teszteled, hogy van-e peteérésed, akkor nagyobb az esély! Én napi 3x szedek egy abszolut növényi kivonatot, ami segíti a peteérést... Mindent bele és kitartás!! :)

13. Mion (válaszként erre: 12. - 9778ca1817)
2008. szept. 7. 00:18
Azért ennyire ne legyél biztos benne, hogy nem lehet. Soha, semmi sem biztos.
12. 9778ca1817 (válaszként erre: 1. - 3aeb86a367)
2008. szept. 6. 18:23

NEM lehet teherbe esni.

Keress fel egy jó nőgyógyászt, ő talán tud segíteni.

11. Obsoleta (válaszként erre: 8. - 3aeb86a367)
2008. júl. 30. 13:19
remélem minden rendben találnak,és hamarosan összejön a baba is!
10. 3aeb86a367 (válaszként erre: 9. - 2ab728965c)
2008. júl. 29. 13:58
Hát persze, hogy tudtál. köszike
9. 2ab728965c (válaszként erre: 8. - 3aeb86a367)
2008. júl. 29. 11:00
Részemről nagyon szívesen, remélem tudtam valamennyit segíteni!
2008. júl. 28. 22:40
Köszönöm mindkettőtöknek a jó tanácsokat. Megfogadom!!!
2008. júl. 28. 17:16
én is azt tanácsolnám,hogy ha lehet,menj el egy magánrendelésre,ott tényleg rád figyelnek.nálunk az a szokás,ha kérdezni szeretnénk az orvostól,akkor a magánrendelésre megyünk,mert pl. cytológiánál a hangján hallatszik,hogy nincs ideje beszélgetni.panasz semmi?és ezzel el van intézve.
6. 2ab728965c (válaszként erre: 4. - 3aeb86a367)
2008. júl. 28. 13:43

Bocs, ezt meg csak aztán olvastam el hogy írtam...

Van olyan hogy vastagabb méhfal, főleg ha már szültél, de ez nem feltétlenül akadályozza a teherbe esést, mert az nem a méhfal hanem a benne lévő nyálkahártya vastagságától, illetve attól függ, hogy volt-e ovulációd az adott ciklusban.

Ha szülni szeretnél, akkor egy komplex hormonvizsgálat lenne a legfontosabb, és attól függően hogy az mit mutat, meg lehetne kezdeni stimulálni a petefészkeket pl. Clostilbegyttel.

De ehhez egy nagyon precíz és hozzáértő orvost keress, ha tanácsolhatok még valamit.

5. 2ab728965c (válaszként erre: 2. - 3aeb86a367)
2008. júl. 28. 13:36

Szia, én csak most találtam meg ezt a topikot, azért nem szóltam idáig.

Igen, teherbe lehet esni évi akár egyetlenegy menses esetén is, ha abban a ciklusban van peteérés.

Ahogy már előttem is nagyon helyesen írták, vannak gyógyszerek arra, hogy beszabályozzák a ciklust, kinek igényei szerint-- értem ezen azt hogy az illető szándékozik-e teherbe esni, avagy nem.

4. 3aeb86a367 (válaszként erre: 3. - Obsoleta)
2008. júl. 28. 13:04

Szia.

Már többször voltam orvosnál, többnél is. Mindenki elintézte azzal, hogy vastagabb a méhfalam 10 mm-el az átlagosnál és ezért nem jön meg rendesen a menzeszem.Egyébként ilyenről azelőtt még soha nem hallottam. Kaptam rá gyógyszert, a nevét nem tudom, de két tablettából áll össz és azt egyszerre kell bevenni, és az meghozza a menzeszt. Bevettem akkor meghozta, következő hónapban megint semmi. Eleinte is rendszertelen volt a havim de akkor csak 1 hetet késett mindig. Amióta viszont szültem azóta még rosszabb. Lehet hogy a felborult hormonrendszer az oka? Amúgy a kérdést azért tettem fel mert szeretnénk még egy babát a párommal, de már 7 éve semmi. Akkor szültem a fiamat.

2008. júl. 28. 10:05

szia!

én azt olvastam,hogy 21 napnál rövidebb és 35 napnál hosszabb ciklusnál nem lehet teherbe esni,illetve nagyon kicsi a valószínűsége.de állítólag könnyen be lehet állítani normálisra,főleg a hosszabb ciklust.szerintem keress meg egy orvost mindenképpen!

2008. júl. 27. 23:41
Senki nem tud hozzáfűzni semmit?
2008. júl. 25. 10:49
Teherbe lehet-e esni akkor, ha rendszertelen a menstruációm(évi 3-4 alkalom)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook