Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A rendszertelen menstruációs ciklus, és a szex? fórum

A rendszertelen menstruációs ciklus, és a szex? (beszélgetős fórum)


21. trapiti (válaszként erre: 20. - Skia86)
2010. jún. 20. 20:43

Elméletileg PCOS de az agyalapi mirigyem is kisebb mint kellene, Rácz Prof szerint gyerekkoromban érhette valami ami miatt kicsit alulműködik, tehát nem csak PCOS, feltehetőleg emiatt nem lehetett anno stimulációval semmit elérni baba ügyben. Lombikot meg nem akartam :)

Ha mázlim van, kitart még az agyalapi mirigyem úgy 30-40 évig... :)

Egyébként csak sejtés, de kiskamasz voltam Csernobil idején, a kerti zöldségeket napopkig fogyasztottuk, mire kiderült Mo-on hogy nem kellene. Anyukámnak a pajzsmnirigye lett ugyanakkor beteg, dehát biztosat senki nem tud... összetett lehet ez a dolog.

20. skia86
2010. jún. 20. 20:35

Igen látom a kis Lucát...nagyon aranyos!

Egyébként, neked pontosan mi a bajod?

19. trapiti (válaszként erre: 16. - Skia86)
2010. jún. 20. 20:20
Mindennek eljön az ideje, még bőven ráérsz :) Viszont elkeseredni nem szabad, addig is jó ha szem előtt tart egy endokrinológus. És ha nem jön össze a baba, akkor sincs vége a világnak :) A naplómban láthatod ;)
18. trapiti (válaszként erre: 17. - Naplemente.)
2010. jún. 20. 20:19
Ez nagyon jó :) Én a tesómat féltettem így, mivel több generációra visszamenőleg problémás a csládunk. De ő is rögtön terhes maradt, meg is született a kisfia épségben :) Úgy látszik, én gyűjtöttem be minden problémát ezen a téren :)
17. Naplemente. (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2010. jún. 20. 20:17

Én is féltettem végig a barátnőmet, hogy mi lesz, ha nem esik teherbe. Persze ezt nem mondtam meg neki. De amikor akart rögtön teherbe esett 2x, soron kívül még kétszer.


De tudom, minden eset más és más.

16. skia86
2010. jún. 20. 20:16

Sajnos a babavállalással még várnom kell...több okból is. Most épp a kapcsolatom kicsit rosszul megy:(:(:

Valamint egy gyermekvállaláshoz kell sok pénz...

Szoktam igen azon is gondolkodni, hogy mikor és hogyan tudom meg, hogy lehet-e kisbabám vagy sem?(egyébként imádom a gyermekeket...és tényleg nehéz lesz lelkileg-pszichésen elviselnem, ha nem lehetne). Egyébként védekezünk, mint a kisangyal:)

15. trapiti (válaszként erre: 14. - Skia86)
2010. jún. 20. 20:09
Hát ez elég ritka... Persze "csodák" mindig vannak, bár én mindig azt tapasztalom, hogy az ismerős ismerőse aki úgy is teherbe esik, hogy nem is menstruál... szerintem jobb utánajárni a dolgoknak, eljárni kontrollra és amikor babát szeretnél akkor nem túl sokat várni arra hogy magától lesz valami...
14. skia86 (válaszként erre: 12. - Naplemente.)
2010. jún. 20. 20:05

Idén még csak egyszer volt 4 napra...

Volt, hogy több mint 200-250 napra jött meg.

Szóval elég ritka...mikor hogy. Volt, pár hónap mondjuk 5 hónap, amikor nem sokkal később jött meg, mint ahogy kellett volna!

Statisztikia szerint félévente 1szer, max 2szer :)

13. trapiti (válaszként erre: 11. - Skia86)
2010. jún. 20. 20:03
Szerintem időpont pókerarc és egy "ne haragudjon" elég :) nem fog bántani, hidd el!
2010. jún. 20. 19:57

Mennyire ritka?

Az egyik barátnőmnek szülés előtt 2-4 havonta jött meg 2-3 napra és nem volt semmi problémája, azonnal simán teherbe esett.

Most 45 évesen havonta jön meg neki 2 napra.

11. skia86 (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2010. jún. 20. 19:56
Vajon hogy tudnék hozzá eljutni, úgy, hogy ne süllyedjek el előtte?
10. trapiti (válaszként erre: 9. - Skia86)
2010. jún. 20. 19:51

Szerintem irány Rácz Profhoz minél hamarabb!!! Nem tudok jobbat mondani, és rendes-kedves ember, lehet hogy letol de nem fog lenyelni keresztben :)


A rendszertelen menstruáció feltehetőleg megmarad, kontrollra kell járni hogy ne sikkadjon el olyasmi amit kezelni kellene. Amíg nem akarsz tervezett babát, addig pedig másképp védekezni, nehogy "rosszkor" jöjjön az aminek jókor kell :)


Nálunk végül nem lett vér szerinti baba, de van egy 2.5 éves örökbefogadott kislányom, életünk legjobb döntése volt! Ezen sem érdemes keseregni... :) A fogamzásgátló (pl a Diane) egyébként nem rontja a későbbi teherbeesési esélyeidet! A rendszertelen menstruációból lehetnek gondok, pl. ha túl sokáig nem jön meg, nagyon erős lehet a vérzés vagy a túl vastag nyálkahártya nem válik le magától, esetleg szükség lehet kürettre, ami viszont ronthatja sajnos a későbbi beágyazódást... Szóval a fogamzásgátló nem egyértelműen rossz ilyenkor (mondjuk ha dohányzol vagy volt trombózisod, akkor tényleg veszélyes lehet, de egyébként nem).

9. skia86 (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2010. jún. 20. 19:42

Okés, köszönöm, Tegezlek...akkor Szia!

És, hát látom Nektek van egy kis Lucátok:):)

igen, igen...ismerem Dr. Rácz Károly-t. Hozzá jártam, miután megműtöttek a OITI-ben kontrollra. Évente jártam hozzá kb. 5-8 alkalommal, ha jól emlékszem. Egyszer azért nem mentem hozzá vissza mert 1 hétig itthon voltam betegen...és még fősulira jártam (koleszos is voltam)és nekem meg hétfőn kellett volna hozzá visszamennem (de nem mentem vissza, nem akartam már ,még egy napot akkoriban hiányozni a suliból) tudom, hülye kifogás, meg hülyeséget is csináltam ekkor ezzel. Nah, és Dr. Rácz prof. Úr számomra, és sokak számára fontos ember, és az ő ideje is fontos...és nem mertem felhívni, és időpontot kérni tőle újra!!! nem tudtam milyen kifogást mondani neki...hisz egy butaság miatt nem mentem hozzá.

A pattanásos bőröm azóta már elmúlott...igaz, megfizettem érte az árát...kb 200 ezer Ft volt! Egy magán bőrgyógyász Mátyásföldön!!! De azóta csodaszép az arcom!!! :):)

Nem szednék mégegyszer fogamzásgátlót...hisz sejtésem van róla, hogy nehéz lesz a gyermekvállalás...

8. trapiti (válaszként erre: 7. - Skia86)
2010. jún. 20. 19:37

Először is tegezz kérlek :)

Másodszor: A Sote II. Bel Klinikán Rácz Károly Professzor Urat jó szívvel tudom ajánlani.

Nőgyógyászok közül dr Hajnáczky Károly a Péterfyben aki nagyon alapos és nagyon ért az endecrinológiához, szerintem hozzá is érdemes lenne elmenni.

A klinikán kell időpontot kérni hozzá, és elég hosszúa várakozás, de megéri :) Én is hozzá járok, ha gondom van. A Diane jó választás lehet, a pattanásos bőr magas tesztoszteron szintre utal.

7. skia86 (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2010. jún. 20. 19:31

Köszönöm a válaszát! sajnos kicsit elkeseredtem! Szedtem már fogamzásgátlót is (Dianne 35-ezt bőrgyógyász írta fel a pattanásaimra, amikor szedtem, akkor a menszeszem is OK volt)de mióta abbahagytam...nagyon renszertelen. idén még csak egyszer volt:(:(

Már két endokrinológusnál is voltam...az egyik a SOTE-n a másik a MÁV kórházban...otthagytam őket, merthogy semmire sem mentünk. Nem tudták megmondani ők sem, mi a probléma!

Netalán valami segítség...orvosok szempontjából, vagy hol kezdjem újra? Merre induljak el?

6. trapiti (válaszként erre: 4. - Skia86)
2010. jún. 20. 19:25

Orvos vagyok, és nagyjából hasonló betegséggel élek, mint Te. Az agyalapi mirigy alulműködése is okozhat hasonló tüneteket, az alapbetegségedből kiindulva erre nagy esély van. Az agíalapi mirigy működése szabályozza a nemi mirigyek pl. petefészkek, sárgatest, a mellékvesék és a pajzsmirigy működését is. AZ elhízás is összefügghet ezzel.


A sexuális életre azt hiszem nincs különösebb hatása, ha olyan partnert találsz, akivel egyébként minden rendben. Ha zavar, hogy sosem tudod mikor jön meg, vagy hogy éppen miért nem (ismerem ezt az érzést is) akkor érdemes fogamzásgátlót szedni, de mindenképpen endokrinológus kellene megkérdezni milyet szedj, mert nem mindegyik jó a Te esetedben (hormonszintektől is függ mit kell választani).


Ha gyereket szeretnél, sajnos az nehezbb ügy lesz... Érdemes felkészülni lelkiekben, hogy nem lesz könnyű menet esetleg nem sikerül. Jó ha olyan férfi mellett horgonyzol le, aki ezt megérti, esetleg a gyermekvállalás egyéb módját is el tudja fogadni. A lombikprogram sem biztos, hogy sikeres ilyenkor és elég veszélyes is lehet...


Dióhéjban ennyi. Ami a szexuális életet befolyásolja szerintem, az max. a stressz, hogy az ember sosem tudja mi van épp...

2010. jún. 20. 19:16
A PCOS kizárva...megvizsgáltak abból a szempontból is. Sajnos nem foglalkozom/tam akkoriban ezzel.
2010. jún. 20. 19:15

Persze...évekig jártam kontrollra!!! Aztán feladtam, mert mindig csak azt mondták fogyjak le, és akkor megjön!!!

2001-ben műtöttek, volt egy daganat az agyalapi mirigyemben...ezt kivették...De azóta sem állt be:(

3. Bcicus (válaszként erre: 1. - Skia86)
2010. jún. 20. 19:14

Elvileg semennyire. De mivel feltehetőleg valamilyen hormonális betegséged van ezért emiatt változhat a libidó is.

Doki mit mond mi a bajod. Pcos vagy valami más?

2. Night Angel (válaszként erre: 1. - Skia86)
2010. jún. 20. 19:06

24 évesen már illene "beállnia".

Doki látott?

2010. jún. 20. 19:04

Ez itt a nagy kérdés!!! A menstruáció nem rendszeres...mondhatni igen ritka. Ez mennyire van összefüggésben a szexuális életre?

Tapasztalatok, észrevételek, tanácsok! egyszóval S.O.S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook