Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt szeretnék igényelni. A kérelemhez kell csatolni jövedelemigazolást vagy én töltöm ki a kérelmet? fórum

Rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt szeretnék igényelni. A kérelemhez kell csatolni jövedelemigazolást vagy én töltöm ki a kérelmet? (tudásbázis kérdés)

1 2
36. mamuci55 (válaszként erre: 35. - Mariskamama)
2011. jan. 16. 09:00
Sajna nem emelkedett a nyugdíjminimum,így 39.900 Ft/fő.
2011. jan. 15. 14:33
Azt szeretném megkérdezni,hogy mennyi az 1 főre jutó jövedelem 2011-ben,ha emelt családi pótlékra jogosult gyermek is van.Előre is köszönöm.
2010. nov. 14. 07:01
Sziasztok!A rendszeres gyermekvédelmi kedvezménynél csak a szűk család/anya,apa,20 év alatti jövedelemmel nem rendelkező testvér jövedelme számít/az együtt lakó nagymama,nagypapa,rokon jövedelme nem.A törvény úgy rendelkezik,hogy a tartásra köteles hozzátartozó,a gyermek törvényes képviselőjének jövedelme.Elvált szülőknél a törvényes képviselő az, akinél a gyermeket elhelyezték.
33. Sicike
2010. nov. 13. 19:57

igen,az összeghatár az 1 főre jutó,de mindenki jövedelme számít,aki ott él,még ha külön háztartás is van....

Igyekszem utána keresni a papírok közt,amint lesz időm.

32. zsanci79 (válaszként erre: 18. - Mamuci55)
2010. nov. 12. 23:55
Köszönöm: Itt már meg is kaptam a választ minden kérdésemre. Nem kell bemenjek, mert e jövedelem feletti a az 1 főre jutónk.
31. zsanci79 (válaszként erre: 9. - Sicike)
2010. nov. 12. 23:48

Szia!

Meg tudnád mondani, hogy mi az össz jövedelem határ?

Én anyukámnál élek, egyedül maradtam a kisfiammal. Csak egy kocsim van. Ilyen esetben fel kell tűntetni annak a lakásnak az értékét is???

Most meglepődtem, én még nem kérelmeztem, de nem gondoltam, hogy a vagyontárgyak összegét is be kell írni. Azt hittem, hogy az 1 főre eső jövedelem számít.

2010. nov. 12. 19:35
Sziasztok!Természetesen szívesen segítünk egymásnak,gondolom ezt nem csak a magam nevében írhatom.Holnap nem biztos,hogy itt leszek mert a hétvégén unokázom,ilyenkor kapnak a lányaim egy kis "kimenőt".Szép estét ,kellemes hétvégét.
29. Milédy (válaszként erre: 26. - Tojpike)
2010. nov. 12. 19:22
Neked is köszönöm a segitséget holnap ismét vagyok,addig szép estét!
28. Milédy (válaszként erre: 27. - Mamuci55)
2010. nov. 12. 19:20
Igen tudom nem egyszerü.És hoszadalmas. De azthiszem sokat segitetettek ,mivel abszolut nem vagyok járatos ezekben a dolgokban.Ha felmerülne még valami jöhetek hozzátok ugye?Olyan jo,hogy vagytok mindjárt könnyebb is kicsit.Mégegyszer köszönök mindent. Szép estét mindenkinek
27. mamuci55 (válaszként erre: 25. - Milédy)
2010. nov. 12. 17:16
Szia!Ez már egy kicsit bonyolultabb ügy.Lemondani nem lehet csak úgy róla.Azt a földhivatalba mindenképpen rendezni kell,ha most az Ó nevén van bejegyezve.Szerintem Neked vagy a gyerekeknek kell ajándékozni talán az illetékmentes.De ehhez nem értek,egy jogásszal vagy ügyvéddel kellene beszélni.De azt nem értem hogyan férhetne a befizetett pénzhez?Te egy számlára fizeted,és nem közvetlenül a banknak?Bocsi,de ez már jogi dolog.
2010. nov. 12. 16:42
Szerintem gyermektartás ügyben fordulj mindenekelőtt a családsegítő szolgálathoz, de úgy is bíróság lesz a vége, ahol nem Te fogod húzni a rövidebbet és akkor apuci fizetheti a perköltséget is. De majd azért holnap beszélek a kolléganőmmel, aki családsegítős! A gyermekvédelmi kedvezmény kérelemhez pedig mindenképpen csatolj jövedelemigazolást, mert anélkül nem fogják elfogadni. Mi elfogadunk folyószámla kivonatot is, ha arra utalják a járandóságokat. Emellett 16 éven felüli gyermek esetén kérni fogják az iskolalátogatási igazolást is. Nem tudom, hány gyerkőc van, de megpróbálkozhatnál egy lakásfenntartási támogatás kérelemmel is!
25. Milédy (válaszként erre: 18. - Mamuci55)
2010. nov. 12. 16:31
Bocsika még annyit,hogy a hiteleket ketten vettünk fel,és mégis csak én fizetem.A válókereseten igaz szerepel olyan,hogy nem tart igényt a házra ,de akkor nem kelenne irásban is lemondani mert ez szerintem igy nem elég!Nem vihetem a bankba előbb a pénzt mert a befizető ablaknál figyelmeztettek,hogy le is nyulhatja a pénzt a volt férjem mert a bank számláról kap értesitést,hogy pénz megy rá!!!
24. Milédy (válaszként erre: 18. - Mamuci55)
2010. nov. 12. 16:27
Lenne még egy fontos kérdésem talán tudsz segiteni.Mint irtam jul-ban hiatalosan is elváltunk.Bp-n vettünk házat egyik rész szüleim családi házára több mill.jelzálogból és a már kiszemelt házra szintén jelzálogot vettünk fel.Ez a kettő hitel fedezte a ház vételét.Na már most sa volt férjem nem fizeti a tartozás egyik felét sem,szüleim,hogy segitsenek visszafizették az ő házukra a jelzálog kölcsönt ami felvett összeg duplája lett. most egy kölcsön van de ebben sem segit a volt férjem,és mint már előzőleg irtam havi 82.000 -ből kell-lene mindezt kifizetnem rezsi bérlet megélhetés stb.Forduljak Birósághoz? de nincs rá keretem! Nélküle nem tudok tenni semmit mert az ő nevén van minden,szóval nem egyszerü!!Ehhez is tudnál valamit? köszönöm
23. f8db0709b8 (válaszként erre: 21. - Mamuci55)
2010. nov. 12. 16:16
Köszönöm,legalább ezt is tudom!:)
22. Milédy (válaszként erre: 18. - Mamuci55)
2010. nov. 12. 16:11
Mindenkinek köszönöm a kimeritő választ.
21. mamuci55 (válaszként erre: 20. - F8db0709b8)
2010. nov. 12. 16:08
Akkor egy kicsit lemaradt az ügyintéző a jogszabály változást illetően.
20. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - Mamuci55)
2010. nov. 12. 15:46
Nálunk 6.osztályig jár az étkezés térítés mentesen.
19. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Csodapók)
2010. nov. 12. 15:44
Akkor én biztos nem hivatalosan intéztem:)csak ugy fű alatt.......
2010. nov. 12. 15:44

Sziasztok!Látom egy kicsit hiányosak az ismereteitek,de hát ez nem a Ti hibátok.Én foglalkozom rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény megállapításával.Az utolsó havi nettó jövedelem,családi pótlék és az esetleges tartásdíjról kell igazolást csatolni.A formanyomtatványt ki kell tölteni a vagyonnyilatkozattal együtt.Nem számít vagyonnak az az ingatlan amelyben laksz.Az autó is csak akkor számít ha értéke meghaladja a nyugdíjminimum/ami most 28.550 Ft/hetvenszeresét.

Ellenőrizni akkor szoktunk ha vitatjuk a jövedelem igazolás,és a vagyonnyilatkozatban foglaltakat.Megmondom őszintén ha az autót nem írja be a kérelmező nem szoktunk nyomozni.A nyilatkozatban leírtakat el kell fogadni.Az egy főre jutó jövedelem családoknál nem haladhatja meg a 37.050 Ft,egyedülállónál a 39.900 Ft.De tudjátok ez főleg a bölcsődében, óvodában,ált.iskola 7 .osztályáig jelent ingyenes étkezést,júliusban,novemberben pénzbeli támogatást.De havonta nincs pénzellátás.Ha még van kérdésetek ,kérdezzetek.

17. csodapók (válaszként erre: 16. - F8db0709b8)
2010. nov. 12. 15:42
Hivatalosan kell!
16. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - Csodapók)
2010. nov. 12. 15:41
Nem kell nyilatkozni,
2010. nov. 12. 15:39
Ha Gyesen vagy nyilatkoznod kell, hogy van v. nincs egyéb jövedelmed.
2010. nov. 12. 15:38
Minden jövedelemről ill. ha nem érkezik a gyermektartás és ezt bejelentetted, vinni kell az igazolást, a kérelemhez csatolva.
13. csodapók (válaszként erre: 11. - Milédy)
2010. nov. 12. 15:35
Sziasztok! "A TELEPÜLÉSI ÖNKORMÁNYZAT JEGYZŐJE MEGÁLLAPÍTJA A GYERMEK RENDSZERES GYERMEKVÉDELMI KEDVEZMÉNYRE VALÓ JOGOSULTSÁGÁT, AMENNYIBEN A GYERMEKET GONDOZÓ CSALÁDBAN AZ EGY FŐRE JUTÓ HAVI JÖVEDELEM ÖSSZEGE NEM HALADJA MEG a) az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének (2010-ben VÁLTOZATLANUL 28.500 Ft) - 140%-át ( jelenleg 39.900 Ft), ha a gyermeket egyedülálló szülő, illetve más törvényes képviselő gondozza, vagy ha a gyermek tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos, vagy ha a nagykorúvá vált gyermek megfelel az 1997. évi XXXI törvény 20. § (3) vagy (4) bekezdésében foglalt feltételeknek (lásd későbbiekben részletesen) b) az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 130%-át (jelenleg 37.050 Ft) az a) pont alá nem tartozó esetben. MINDKÉT ESETBEN FELTÉTEL, HOGY A VAGYONI HELYZET VIZSGÁLATA SORÁN AZ EGY FŐRE JUTÓ VAGYON ÉRTÉKE NEM HALADJA meg az 1997. évi XXXI. törvény 19. §-ának (7) bekezdésében foglalt értéket." Tehát a Ti esetetekben 3*39.900,- Ft. Rendkívüli segély minden kritikus élethelyzetben kérhető. Ez jelentheti pl., hogy téli ruhát kell venni, v. számlát fizetni.
2010. nov. 12. 15:34
Természetesen kell minden jövedelemről igazolás.
11. Milédy (válaszként erre: 3. - Barackmag)
2010. nov. 12. 15:25
Elnézést kérek mindenkitől,olvastam az oldalt és én is érintett vagyok a dologban. Voltam a legközelebbi családsegitő hiv-ban és nekem azt mondták,hogy ezt már eltörölték,nincs már rendszeress szoc. segély! Julius óta egyedül a két gyermekemelm mindent magam fizetek havi 82.000,.-ből akkor hozzá irták a volt férjemtől a tartásdijat ,persze amit nem fizet ,ugy hogy még rendkivülit sem adnak.Szerintetek igy van?
10. brigy
2010. nov. 12. 15:15
köszi remélem sikerül.
9. Sicike (válaszként erre: 7. - Brigy)
2010. nov. 12. 15:00

Van 1 olyan rész,ahol be kell írni a családban lévő autó,telek,lakás,nyaraló....stb. minden értékét ami a tulajdonotokban van.

Sz.tem mindegy kinek a nevén van,ha a családban van,azaz az 1 háztartásban veled együtt élők valamelyikének.

Amitek van,annak az értékét jobb beírni,mindegy mi az,mert nem régen hallottam róla,hogy véletlen szerűen kimentek ellenőrizni,bár mi igaz belőle nem tudom.De én szerintem jobb a becsületesség.

A címek alapján úgy is kibukna,az autó,mert arra súlyadót vagy mit tudom én mit küldenek időszakonként az önkormányzattól.

Szeptemberben én is ,azaz mi is megigényeltük.

Beírtunk mindent kerek perec.

Aztán aggódtam nem kapjuk meg,de megkaptuk.

Van 1 keret is,mennyit nem haladhat meg az össz jövedelem,ebbe csp.,gyes,jövedelem,gyerektartás,minden beletartozik.

A lap hátulján van 1 tájékoztató.

Bár nekünk sem volt 1 értelmű,de a hölgy segített kitölteni.Kell mindenről papír.Ha bankszámlára megy a fizu,akkor arról,de Kincstártól is,a gyerek után a cs.p.-ról.

Sok kitartást kívánok.

Nem egyszerű.

De valahol megértem.

Mert sok olyan ember van,aki nem jogosult és mégis kap........ aki meg rászorult,...... érted mire gondolok.....???

8. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 7. - Brigy)
2010. nov. 12. 14:52
igen. azt is be kell irni, plusz azt is, ha ingatlanod van, bármilyen.
2010. nov. 12. 14:50
ha van a nevemen autó de hitelre van akkor az is vagyonnak számít?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook