Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Régi időkben.... fórum

Régi időkben.... (beszélgetős fórum)

2014. márc. 26. 14:02

Fagylaltot sem ettünk akármikor, csak nyáron,

sört is csak nyáron, akkor esett jól

161. 3d787b167a (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2014. márc. 25. 14:12
Tartom.
2014. márc. 25. 14:11
Én most sem eszem máskor. Kisvárosban, a környékünkön lévő két zöldségboltban sem árulnak, még szezonban sem.
2014. márc. 25. 14:03
Régen nem ettek az emberek szilvát, cseresznyét, csak amikor termett kis hazánkban
2014. márc. 24. 16:04

Régen sokat szültek az asszonyok (nagymamáék 10-en voltak), és Édesanyámék öten.

Nekem csak két fiam van.

Valamiért egyre kevesebb gyerek születik.

2014. márc. 23. 15:18
régen nehéz fizikai munkákat végeztek a nők (is), pl. vizet cipeltek fel a lakásba, szent, fát hordtak fel a kályhába, lavórba tették a sok meleg vizet mosakodáshoz, vájlingokba tették a meleg vizet a mosogatáshoz, porolták a szőnyegeket...
2014. márc. 22. 18:07

régen nem volt internet...

az én szüleim öreg korukban is rengeteget olvastak, keresztrejtvényt fejtettek - ezek is jó szórakozások, nem mondom.

Viszont ma én fotóztam 5 képet, és betettem albumba, s majd jönnek ide a fotók a Hoxára. Sajnos, alig van időm olvasni ezek miatt...

155. 27c72ee00a (válaszként erre: 154. - Selena78)
2014. márc. 21. 18:02
Én is utáltam volna felügyelni a lányaimat, mintha nem bízhatnék meg bennük.
154. selena78 (válaszként erre: 148. - Rochlitz Szilveszterné)
2014. márc. 21. 16:51
Mondjuk, ezt nem hoznám vissza....
153. 27c72ee00a (válaszként erre: 150. - Rochlitz Szilveszterné)
2014. márc. 21. 15:26

Megnyugtattál:)

Elhittem, amit írtál, hogy orvos - posta - patika, aztán annyi ... :)


Kellemes tavaszi hétvégét kívánok Neked!:)

2014. márc. 21. 12:33
Régen árultak a piacon kis maradék anyagokat. Azt ha megvette valaki, csinált belőle akármit (kendőt, zsebkendőt, vagy unokának kis játékot, akármit).
2014. márc. 21. 12:31

bocs: nem ami, hanem amit...

és

nem kieszem, hanem kiteszem...DDD

150. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 149. - 27c72ee00a)
2014. márc. 21. 12:30

Kedves Pusszedli!

Biztosan vannak olyanok, akik több kilométert meg tudnak tenni. Nekem sajnos a jobb csípőmben lévő csípőprotézis kilazulhatott, mert bizonyos mozdulatoknál nagyon fáj. A gyaloglás kell nekem, de az a baj, hogy túl hamar elfáradok (talán a csípőim miatt), és a lábaimban olyan fájdalmat érzek, mintha erős izomlázam lenne.

Megnézted az adatlapomon - gondolom - hogy debreceni vagyok. Akkor, mikor beléptem, az voltam, de most már 5 éve Szolnokon lakom, tehát a debreceni programokra nem tudok elmenni.

Járok két kórusba (ma is megyek), sokszor énekelünk vasárnap a templomban, ami vagy a TV, vagy a rádió közvetít egyenes adásban! Ezt is nagyon élvezem, meg a Hoxára kieszem a saját magam által szerkesztett képeslapokat (a szerkesztést is nagyon élvezem), és 2 aranyos szomszéddal beszélgetek naponta. Fotózom is, naplóba teszem itt a Hoxán - szóval én jól elszórakozom! A fiam is jön egy héten egyszer, aki itt lakik.

Köszi a kedvességedet!

149. 27c72ee00a (válaszként erre: 147. - Rochlitz Szilveszterné)
2014. márc. 20. 17:32

Fiatal vagy még:))


80 - on felüliekkel sok kilométeres túrákat teszek, múzeumokba, irodalmi délutánokra stb. járok velük, majdnem tájékozottabbak a kerületi programokat illetően, mint én, és simán letagadhatna mindegyik 10 - 20 évet, mert úgy gondolkodnak, hogy nem akarnak igazán megöregedni!

Én "csak" bátorítani akarlak, hogy ne gondolkodj úgy, hogy 70 - en felül már csak az orvoshoz, postára, meg patikába járás a lehetőség!


[link]


:)

2014. márc. 20. 16:03
Régen a mamák gardírozták a lányaikat/ lányukat, és ők is jól szórakoztak...
147. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 146. - 27c72ee00a)
2014. márc. 20. 16:02

Köszi a bókot, de én 70 és fél éves vagyok...

Nincs kivel utazni, tudom, h. ingyen lehet. Egyedül unalmas.

Nem vagyok a 4 fal között ! Sőt minden nap mászkálok (boltokba, stb., ma is voltam, és az egyik szomszédnál is voltam beszélgetni, utána netezni szoktam.

Menni akarok Nyíregyházára vonattal - ha szebb idő lesz, a temetőbe, virágot vinni a férjem és Szüleim sírjára. Remélem, összejön egy találkozó egyik volt osztálytársammal is.

Szóval unatkozni nem szoktam.

146. 27c72ee00a (válaszként erre: 145. - Rochlitz Szilveszterné)
2014. márc. 19. 17:01

Biztos, hogy Feléd is vannak szép helyek, ingyen utazhatsz amúgy ...

És nem vagy öreg!

Itt a tavasz, mozdulj ki, nem szabad a négy fal között maradni!

145. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 144. - 27c72ee00a)
2014. márc. 19. 16:39

Én már nem tudok bukfencezni, kimenni meg hová lehet? Csak a strandra, ami elég drága, és nincs társaságom, úgy meg uncsi.

Az öregek nem járnak sehová, csak boltokba, és postára meg orvosokhoz, patikába, utána kész - elfáradnak.

144. 27c72ee00a (válaszként erre: 143. - Rochlitz Szilveszterné)
2014. márc. 18. 17:09
Ezt most is megtehetjük, a bukfencet kivéve talán, de végül is próba - szerencse ... :)
2014. márc. 18. 12:25
kimentünk a szüleimmel vasárnap egy közeli kis tó mellé, és plédre ültünk, vittünk ki kaját és inni valót, élveztük a természetet. Közben édesapám horgászott a tóban. Lehetett heverészni, vagy bukfencezni, vagy olvasgatni - jaj de jó volt!
142. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 140. - Regin_a)
2014. márc. 17. 13:53

Kedves Regin_a,

nem voltunk mi grófok, csak én egyedüli gyerek voltam. Édesapa ügyészség vezetője volt, elég jól kereshetett, mert a nagyiméknak is mi adtunk pénzt (és még egy gyereke), hogy éhen ne haljanak, ugyanis Rákositól nem kaptak nyugdíjat (egy fillért sem, csak 56 után).

A vizet mi is felcipeltük 10 lépcsőn kb., és Anyukám is súrolta a padlót, meg beeresztette, kefélte, a szőnyegeket porolta a porolón.

141. 9f2badaa34 (válaszként erre: 140. - Regin_a)
2014. márc. 16. 19:29

"Vagy csak mert gyerekek voltunk?"

Nem hiszem, hogy csak, illetve nem csak azért.

Érzésem szerint az emberi mentalitás alakult.

Megfigyelhető valamifajta elszigetelődés törekvés.

Egyik embert zavarod, ha zenét hallgat, a másikat telefon/chat közben ne "piszkáld".

A világ változásaihoz nem, vagy folyamatban van az alakulása az embernek.

De az elidegenedés egyre általánosabb.

Több alkalommal hallottam az emberi kapcsolatok "sorvadásáról" panaszkodni.

140. Regin_a (válaszként erre: 126. - Rochlitz Szilveszterné)
2014. márc. 16. 18:36

Akkor ti grófok voltatok

:)

Anyám begyújtott a mosokonyha kemencéjébe, lecipeltük a mosnivalót és fateknőben mosott

Aztán fel a padlásra teregetni, majd leszedni amikor megszáradt

piacra befőzés elött ruháskosárral

A varrógépe ma is megvan, sajnálnám kidbni, de az lesz a vége :(


A "kisudvarban" állt a poroló és poroltuk a szőnyegeket.

Parketta fesúrolva gyökérkefével, beereszteni, vikszolás, aztán lábbal felkefélni


Arany élet van ma a háztartásban, de mégis kevesebb az idő

Vagy csak mert gyerekek voltunk?

2014. márc. 16. 16:05

1 halk, szerény megjegyzés, nem!-kettő. (vagy több!)

Sánta Ferenc: Sokan voltunk (ajánlom figyelmetekbe!)

A "templom egeréhez" jártunk kölcsönt kérni!

Akkora volt a "csóróság", de ezzel együtt, nem! - ennek ellenére gyönyörű gyerekkorom/korunk volt.

Az, hogy télen-nyáron, éjjel nappal szabadban, szutykosan, többnyire éhesen tekeregtünk, természetes volt.

"Nagymama hangjára keveredtünk elő, amikor belesivított a kiserdőbe.

Ahol futotta egy zsíros "deszkára", az utca összes "hülyekölyke" ott kajált!

Szép volt, de vissza azért nem hoznám, hisz' az azóta alakult/eltelt időknek is vannak remek "dolgai".

Amit azért hiányolog, az az összetartás/összetartozás olyan meghitt, mélyen emberi mivoltja, amit nem tudott lerombolni az akkoriban is létező "fenenagy frász" tipusú emberek "kavarása".

138. selena78 (válaszként erre: 137. - Rochlitz Szilveszterné)
2014. márc. 16. 13:14

Na, végre egy jó emlék a régi időkről.:)


Igen, ott korcsolyáztunk a befagyott tavon, patakon, és ott szánkóztunk a domboldalon. Az udvaron meg hóembert építettünk, és sisonkáztunk az utcán. És ahogy visszaemlékszem, szülői felügyelet nélkül.


Nyáron fára másztunk, és bicikliztünk a környéken, fogócskáztunk, ugróiskolát játszottunk, labdáztunk, sokszor az utcán.


És nem kellett a szüleinknek heti ötször edzésre vinniük ahhoz, hogy mozogjunk. Mozogtunk mi, anélkül, hogy előírták volna nekünk mit és mikor tegyünk. És ritka volt az elhízott kisgyerek, pedig akkor a házisütemény nem volt ördögtől való. A zsíroskenyér sem!

2014. márc. 16. 12:27
Télen befagyott a közeli kis tó, ingyen lehetett ott korcsolyázni, ott tanított meg Édesapám.
2014. márc. 15. 12:37

Nem volt fürdőszobánk, csak egy kád, ahová meleg vizet kellett önteni, télen nem is lehetett fűteni.

Ezért eljártunk a városi fürdőbe. Ott be kellett fizetni, majd várni kellett, míg kijön valaki és kimosták a kádat, majd be lehetett menni. Édesanyámmal együtt mentünk be, mert 2 kád volt. Adtak szappant, törülközőt. Lubickoltunk kicsit a fürdés után, majd felöltöztünk. Kinn kellett még üldögélni egy padon, hogy ne menjünk ki a hidegbe átmelegedett testtel.

2014. márc. 14. 17:36
Nem volt hoxa fórum, ahol könnyesre nevettem magam.
134. c4851bb5de (válaszként erre: 133. - 27c72ee00a)
2014. márc. 14. 17:35
Olyan régen volt, már nem emlékszem. :D
133. 27c72ee00a (válaszként erre: 132. - C4851bb5de)
2014. márc. 14. 17:32

:DDDDD


Mesélj inkább a régi időkről!:DD

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook