Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Reformélelmiszereket használok! Mit? Hogy? Miért? Osszuk meg tapasztalatainkat. fórum

Reformélelmiszereket használok! Mit? Hogy? Miért? Osszuk meg tapasztalatainkat. (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. csera (válaszként erre: 34. - 2d5a00656a)
2009. aug. 3. 21:55

Elolvastam, ezt még "emésztenem" kell! Tényleg készülni kell rá.

Pl. mi a kesernyés zöldsaláta? Bocsi a hülyeséget kérdezek, de nekem még új.

Még azt áruld el, ha nem titok, hogy hol van neked vendéged, nem tornatanár vagy?

35. csera (válaszként erre: 33. - 2d5a00656a)
2009. aug. 3. 21:39

Köszi! Tudom hogy imádod a csírákat, ott is beszélgettünk már.

Most azért forszírozom annyira ezt a szójalisztből, ital témát, mert kaptam egy csomag szójalisztet, mindjárt lejár a szavija és nem tudom mire elhasználni. Gondoltam, ha ital készítenék, hátha elfogyna.

Hiába írom be különféleképpen a keresőbe, nem találok okosságot.

2009. aug. 3. 21:36
Csera ,küldtem privit!
2009. aug. 3. 21:28

Csera!

A csíramungó jó főzve is,de a csírája egyszerűen zseniális/szójacsíra/nagyon friss és zsenge/a fiaim kedvence/

a lakto/tej/-ovo/tojás/vegeták esznek tej és tojásszármazékokat,a szemi/fél/vegák pedig halat,és havonta 1-2 x fehér húst /csirkemell/is.

Én nem szeretnék leszokni a húsokról ,mert semmi szélsőségnek nem érzem hasznát,de esetenként beleugrok a vegák világába,ha úgy érzem ezt szeretné a szervezetem.

32. emagdi (válaszként erre: 29. - Csera)
2009. aug. 3. 21:24
bocs, hogy beleszólok, de szerintem ami csíráztatásra OK, az "főzésre" is:)
31. csera (válaszként erre: 17. - 2d5a00656a)
2009. aug. 3. 21:22
Ha van időd, elmagyarázod mit jelen a lakto-óvó, szemivega?
30. csera (válaszként erre: 15. - Vaczila)
2009. aug. 3. 21:19

Szia Vaczila!

Bocsi még nem volt időm válaszolni :)! Örülök, hogy itt is találkozunk.

Nagyon szép eredményeid vannak, várom a tapasztalataidat.

29. csera (válaszként erre: 24. - A6cd9cfa0c)
2009. aug. 3. 21:16

Na ez tetszik! Kipróbálom.

Csak azt nem tudom, hogy a Natura termékcsaládban (ez a legszimpibb nekem) csak Mungóbab csíráztatásra, létezik. Az is jó így megfőzve?

28. 2d5a00656a (válaszként erre: 26. - A6cd9cfa0c)
2009. aug. 3. 21:13
Hát a léböjt nem azt az egynapos hülyéskedést takarja mint itt a fórumon sokan beiktatnak.Ez egy testi ÉS lelki rákészüléssel járó tisztítás,amirae rá kell hangolódni,szeretni,és várni kell,mert különben hiába az egész.Elsőre áltsalában egy hetes/8 nap pontosan/ kúrát ajánlanak a nagyok,amiből 5 nap a tiszta léböjt a többi rávezetés és levezetés.
2009. aug. 3. 21:10
Ezzel a teljeskiőrlésű mizériával csak az a gond hogy ha valakinek nem százas a béltraktusa akkor a durvább őrlésű gabonafélék még nagyobb melót támasztanak a beleknek mint a "fehér"kenyér.Először meg kéne edzeni a beleket,és utána ráterhelni a szervezetre.
26. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 25. - 2d5a00656a)
2009. aug. 3. 21:09
meddig tartsam szerinted hogy hatásos legyen?
25. 2d5a00656a (válaszként erre: 19. - A6cd9cfa0c)
2009. aug. 3. 21:08
Egy jó kis léböjt??
24. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 21. - Csera)
2009. aug. 3. 21:07

ez ugyan nem szójalisztből van, de talán hasznos lehet Neked:


szójaital

Hozzávalók: 2 – 2½ dl szójabab (száraz),

5 bögre (kb. 1 liter) víz,

pici só,

vanília cukor,

2-3 ek méz


Elkészítési mód

A babot 4-12 órát áztatjuk. A héját eltávolítjuk, majd turmixban 1 bögre

víz hozzáadásával pépesítjük,. A kapott híg masszát lábasba tesszük és

állandó kavarás mellett, kb. 20-25 percig főzzük. Vigyázzunk, ki ne fusson!

Felfőzés után leszűrjük, és ízesítjük a szójaitalt. 3-4 napig tárolható a hűtőben.

A sűrűjét édes, sós krémek, öntetek, vagy főzelékek sűrítéséhez használhatjuk

fel.

23. vaczila (válaszként erre: 19. - A6cd9cfa0c)
2009. aug. 3. 21:06
Nekem is voltak régebben ilyen gondjaim. Azt javasolta az orvos, hogy csak teljes kiőrlésű kenyeret egyek, ha lehet magosakat és fogyasszak zabkorpás, zabpelyhes ételeket. Nekem használt. Emellett rendszeresen méregtelenítek 1-2 napos gyümölcs és folyadékkúrával.
22. 2d5a00656a (válaszként erre: 21. - Csera)
2009. aug. 3. 21:02
Fú ezt még nem próbáltam,mert a szóját is próbálom kizárni..:)De utána nézek:)
21. csera (válaszként erre: 17. - 2d5a00656a)
2009. aug. 3. 21:00
Az volt a konkrét kérdésem, hogy kell szójalisztből italt készíteni?
20. vaczila (válaszként erre: 18. - 2d5a00656a)
2009. aug. 3. 21:00
Jó majd kipróbálom. (De most mosolygok magamban, mert rendszeresen veszek kölest, de eddig csak a papagájomat etettem vele, még sosem gondoltam arra hogy én is megegyem.)
2009. aug. 3. 20:58
akkor Nekem is van egy kérdésem. szörnyen sokszor puffadok és gyakran gyötör hasi diszkomfort. belgyógyászatilag és egyéb módon is ki lett zárva sokminden, elméletileg egészséges vagyok, egyedül ami még nem derült ki hogy laktóz érzékeny vagyok-e?? ezek szerint a tejet kiválthatom szójaitallal ez esetben? valamint tudtok javasolni valami "emésztést rendbe rakó" dolgot????
18. 2d5a00656a (válaszként erre: 16. - Vaczila)
2009. aug. 3. 20:56
Válassz helyette kölest:)Sokkal kevésbé "ízes"és mindenféle kajához jól dominál/fasírtot ,sütit..lehet csinálni9 belőle ,és nem lesz olyan "zölcség jellege/
17. 2d5a00656a (válaszként erre: 12. - Csera)
2009. aug. 3. 20:54

Szia!

Nem tudom mit szeretnél tudni róla?!

A tehénke kiváltására ,és a vegák körében használt "TEJ"Aki a tej valamelyik komponensét ellergizálja,vagy vegán ,az issza pótlóként. Én lakto-óvó sőt szakaszinként szemivega vagyok,úgyhogy nekem belefér a tehéntej,nem is vagyok allergiás rá/ami csoda hiszen szinte minde szarra az vagyok:)/Amikor méregtelenítő kúrázom akkor szoktam kiváltani a tejet ,de én inkább irizstejjel,mert a szója maga is erős allergén.

16. vaczila (válaszként erre: 14. - Csera)
2009. aug. 3. 20:53
Hajdinát már én is próbáltam, de nem ízlett, meg sem tudtam enni. Valamelyik nap árpagyönggyel szemeztem a boltban, de még nem szántam rá magam hogy vegyek.
2009. aug. 3. 20:50
Én is nagyon előnyben részesítem a zöldségeket, gyümölcsöket, csírákat. A fehér lisztet és a cukrozott dolgokat próbálom kerülni, legalábbis nagymértékben csökkenteni. A szója még nem igazán került nálam látótérbe, de nyitott vagyok az újra, meggyőzhető vagyok a jó dolgokról. Várom a tapasztalatokat vele kapcsolatban.
14. csera
2009. aug. 3. 20:41
Saját tapasztalat, nekem a hajdina nem igazán jött be. Ráadásul először szétfőztem :(.
13. csera (válaszként erre: 10. - Apokrif)
2009. aug. 3. 20:39

Szia Apokrif!

Nagyon igazakat írtál, idéztél.

Remélem, konkrét recepteket is kapunk tőled.

Pl. mi volt a mai ebéd, vagy a holnapi,, valami említésre méltó?

12. csera (válaszként erre: 9. - 2d5a00656a)
2009. aug. 3. 20:37

Szia Csalánlevél! Már akartam írni, hogy hol vagy :)!


Nem tudsz a szójaitalról valamit?

11. csera (válaszként erre: 7. - A6cd9cfa0c)
2009. aug. 3. 20:37
Nos a stevia engem is régen izgat, de még nem nagyon futotta rá, remélem még az idén összejön :)!
2009. aug. 3. 20:31

MIT TEHETÜNK?


Jövőnk saját kezünkben van.


1. Először is fel kell ismernünk, hogy egészségünk elsősorban saját személyes felelősségünk, és megfelelő odafigyeléssel legtöbb betegség elkerülhető.

2. Minden embernek fel kell ismernie azt az egyszerű igazságot, hogy az emberi test önhelyrehozó rendszer. Ehhez csak kedvező feltételeket kell teremteni.

3. A megoldás nem extra vitaminok és nyomelemek szedése, hanem friss, természetes - lehetőleg bio - étel fogyasztása nap mint nap.

4. „Minden személynek kötelessége saját és az emberiség érdekében, hogy megismerje az élet törvényeit, és lelkiismeretesen engedelmeskedjék azoknak.” /E.G. White/

5. "Sokkal jobb, ha megelőzzük a betegségeket, mint, hogy tudjuk, hogyan kell kezelnünk, ha megbetegszünk." /E.G. White/

2009. aug. 3. 20:26

ÉN már évek óta "reformkonyhát " vezetek:)

Nem olyan gáz mint amilyennek hangzik!

2009. aug. 3. 20:25
amúgy még szoktam mira vizet inni, nem tudom ez mennyire tartozik ebbe a kategóriába, de azzal nagyon jó tapasztalataim vannak, tökletesen rendbe tette az emésztésem...
2009. aug. 3. 20:21
Én Stevia-szirupot akarok majd venni. állítólag nagyon édes íze van és finom és nagyon sokáig elég. most nézem, hogy az 50ml-es több mint 2000Ft, d elvielg tényleg nagyon kiadós. no, meg amúgysem olcsók ezek a dolgok :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook