Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Refluxom van... fórum

Refluxom van... (beszélgetős fórum)


2013. szept. 3. 17:58
Ovastam a cikket amit irtatok,en 2 evig kuszkodtem ugyanilyen problemaval,lett egy sulyos gyomorverzesem is mivel utolag kiderult fekelyem is lett,12 szer nyeltem a csovet es az az orvos akihez jartam Magyarorszagon leirta a diagnozist de semmit nem csinalt,gyogyszerek dieta kontroll,egyre rosszabbul voltam,kerestunk egy orvost akit Kecskemeten meg is talaltunk,email-ben beszeltunk,minden addigi eredmenyeket elkuldtem neki,es adott egy idopontot mikor menjek,meg akkor lesutottek a fekelyt ami folyamatosan verzett es 2 honap mulva egy mutetre idopontot a reflux miatt,a lenyeg meg ilyen emberseges orvossal kevesszer talalkozik az ember otthon,azota jol vagyok meg savcsokkentot se szedek mar januarba volt a mutet,lassan minden rosszerzes ami volt elmullt,hust en sem eszem de minden mast igen,ami dietas,de minden nap egy citromot vagy par db paradicsomot eszem.
2013. szept. 3. 16:56

A diéta és a helyes életmód nagyon fontos, hogy váljon súlyosabbá, de azért kellene egy pontos diagnózis is, nem ártana tudni, milyen mértékű is az a sérv.

webbeteg.hu/cikkek/sebeszet/6567/rekeszserv

27. luciti (válaszként erre: 24. - Kantara)
2013. szept. 3. 15:33
Elolvasnam a cikket amit betettel de csak felig engedi, hiaba regiztem. Igazabol lassan odakerulok hogy barmit kiprobalnek csak muljon el ez a sok rossz...paleoval annyi a problemam hogy szerintem en nem tudnam csinalni, persze megsem probaltam meg nem igy kellene hozzaallni, de en peldaul szinte egyaltalan nem eszem hust mostanaban, semmilyen formaban, mert nem esik jol, el sem tudom kepzelni hogy mit is ennek akkor. a masik dolog hogy jelenleg ki sem tudom probalni mert itthon lakom szuleimmel es oszinten nem szeretnem azt hallgatni reggeltol estig hogy nem vagyok normalis hogy em eszem rendesen. De remelem hamarosan elkolozom itthonrol es ha nem javul addig sem a helyzet magprobalom, tenyleg nem veszitek vele semmit. te paleos vagy es jok a tapasztalataid?
26. luciti (válaszként erre: 23. - Lysiantus)
2013. szept. 3. 14:18
Orvosnal kettonal voltam mar itthon, s meg parnal mig kulfoldon voltam. Szoval kint fel eves kurat mondtak Controloc 20 mg egy nap, plussz etkezesek elott motilium azt hiszem ez a neve es etkezes utan valami szirup volt, nem jut eszembe a neve. Amig ezeket szedtem egesz jol voltam, mar olyan szempontbol hogy a hanyinger kimaradt es enni tudtam. A nehezlegzes viszont nem szunt meg teljesen ezert is mentem el itthon masik orvoshoz. O azt mondta hogy motiliumot szedjek 10 napig es kesz, utana eletmodvaltas vagy ha nem mindig kinlodni fogok ezzel meg elkuldott. Kaptam tole egy listat is hogy mit egyek meg mit ne. :)) Ide mar nem mentem vissza nem lattam ertelmet, elmentem egy masik orvoshoz aki azt mondta napi egy controlocot szedjek este es mozogjak sokat :)) Igazabol tukrozes nalam nem volt, valami kotrasztos kasas rontgenre akart elkuldeni csak meg nem kerult ra sor. Ugyhogy teljesen igazad van, nem artana egy jo gasztros orvos velemenyet kikerni, mert mar eleg regota kinlodom ezzel es semmi javulas. Fogytam is par kilot, mert egyszeruen nem birok enni, sot undorodom nehany dologtol, meg szagoktol is fordul fel a gyomrom. En vagyok a hulye keresnem kellett volna hamarabb egy normalis orvost, de gondoltam ha odafigyelek mit eszem akkor minden rendben lesz.
2013. szept. 3. 07:56
Sziasztok!A lenliszt az ellenség ilyen szempontből és az olívaolaj is? 1-1 kanállal
24. Kantara (válaszként erre: 22. - Luciti)
2013. szept. 3. 06:30

nem akarok lobbizni, meg sokan negativan ugranak erre, de a segítő szándék íratja velem, hogy paleolit életmódra áttérve akinek refluxa volt az mind tünetmentessé vált, legalábbis akinek az írását olvastam.

[link]

Én úgy vélem, hogy ha esetleg ellenérzésed van a paleoval kapcsolatban, annyit megtehetsz magadért, hogy teszel egy 30 napos próbát. Már az első napokban könnyebb lesz az életed. Mit veszíthetsz vele?

23. Lysiantus (válaszként erre: 22. - Luciti)
2013. szept. 3. 00:31

Orvos mit javasol? Esetleg nem volt szó műtétről? Szedsz valami savközömbösítőt? Nem ártana kikérni egy jó gasztros orvos véleményét.

Nekem azt mondták: "még" nem kell műteni.

22. luciti
2013. szept. 3. 00:08
Itt vagyok en is, refluxos nehezlegzessel. Ha volt meg olyan akinek a refluxhoz nehezlegzes tarsult irjon hogy hogyan szabadult meg tole. En az egeszbol leginkabb ezt nem tudom elviselni, pedig a tobbi tunet sem gyenge. Megvan nekem is a hanyinger, kekszet hordok en is magamnal allandoan,reggeli kohoges, torokfajas, rekedtseg, megemeltem a matracot is, kerulom az olyat ami savat csinal, nem iszom szensavasat, nem dohanyzom, nem eszem zsirosat, ra sem birok nezni, eros fuszereseket sem, csiposet sem,csokit sem megsem javul a helyzet. Az egyetlen amirol nem tudom lemondani az a reggeli kave nescafe tejjel.
21. Lysiantus (válaszként erre: 20. - Lizbetha)
2013. szept. 2. 01:26
Én reggel iszom citromos vizet, így nem okoz gondot. Gyakran egyél és egyszerre keveset. Tanácsos az ágyadat, vagy matracot fejrésznél megemelni, hogy ne teljesen vízszintesen feküdj, így a gyomorsav kevésbé tud a nyelőcsőbe folyni. Nekem segít, ha a baloldalamon fekszem. Savcsökkentő bogyót is szedek minden este.
20. Lizbetha (válaszként erre: 2. - Bd55e3f068)
2013. aug. 31. 12:40
Szia, citrom fogyasztása is tilos?
19. dunvic
2013. aug. 30. 22:38
Koszi a valaszokat,tippeket! :) Kiprobalom oket.
2013. aug. 30. 20:43
Valószínűleg ezért nem tudod elviselni a merevítős melltartót.Próbáld meg a merevítő nélkülit.Én csak ritkán viselek merevítőset.Kávé helyett esetleg próbáld meg a borsmenta teát nekem bevált.Ja és még szerintem az is fontos,hogy a túl édes ételeket és italokat is kerüld,sajnos savat csinálnak.
2013. aug. 30. 18:04

próbáld ki. a legjobb lúgosító.

nekem se jutott eszembe, úgy ajánlották.(a flakonos az nem jó, sőt..)

16. dunvic
2013. aug. 30. 18:02
Citrom? Na az eszembe se jutott volna...
15. 65cbd9a253 (válaszként erre: 1. - Dunvic)
2013. aug. 30. 17:49

Én minden nap citromos vizet iszom. (legalább napi 1 citrom)

és reggelente a kávé előtt pár darab korpás kekszet eszem.

régebben háztartási kekszet ettem, de azt mondta az orvos, hogy az nem igazán jó, mert édes.

azóta semmi bajom, pedig előtte sokat fájt a gyomrom, több féle gyógyszert ettem, de nem ért semmit.

kb 1 éve nem szedek rá semmit.

14. dunvic
2013. aug. 30. 14:57
Akkor ezért nem tudom elviselni a melltartót?!?
13. dunvic
2013. aug. 30. 14:56

Én meglepődtem a diagnózison, én azért mentem dokihoz, mert nehezen kaptam levegőt, azt hittem, valami allergia vagy tüdőgyulladás, de nem. Bár először ő sem gondolt refluxra, (egy-két hete fájt a torkom), elküldött vérvételre, mire mentem vissza, már fájt a gyomorszájam körül, akkor mondta, hogy ez az. Plusz elkezdett fáj feljebb is a mellkasom a nyakam alatt kicsivel (talán a nyelőcsöem, nem tudom, de kellemetlen)...na meg hányingerem van egyfolytában.

Adott gyógyszert is, az vajon mennyi idő alatt enyhíti a tüneteket, Nálatok hogy volt?

Salvus víz bevált Nektek? Elkezdtem azt is inni, azt ajánlották még (bár én nem érzek gyomorégést konkrétan). Mennyit kell abból inni és mikor, hogyan?

Szóval elég, ha kerülöm a tiltott dolgokat?

Kávé helyett valami ötlet? Nagy kávés vagyok! Esetleg a tejeskávé mehet (nescafé)?

nehezen tudnék lemondani róla... :(

Ha van még ötletetek, tapasztalatotok, szívesen fogadom. köszi mindenkinek! :)

2013. aug. 30. 14:16
Lemaradt a háztartási keksz és a pászka,ezeket nyugodtan eheted.Még valami,ha teheted vigyél magaddal kekszet,mert bárhol és bármikor nagyon jól jöhet.Nálam mindig van a táskámban pár szem.Kaptál rá már gyógyszert?
2013. aug. 30. 14:12
Napi 5 szöri étkezés javasolt,és mindig csak keveset lenne jó enni.Nekem is van refluxom,és ezeket a tanácsot kaptam a dokitól.Kényelmesebb az olyan nadrág ami nem nyomja a hasat ilyen a csípő nadrág.Kényelmetlen és túl szoros felső sem jó.Néhány nő emiatt nem tud kosaras melltartót viselni,mert kényelmetlen a reflux miatt.A reflux nálam egy részről szerves,más részről pszichés.Kaptam rá gyógyszert ami bevált,és nem ez miatt diétázom,ami szintén jó hatással van.A második hozzászóló már leírta jól a dolgokat.Ami savat csinál lényegében azt ne edd,ne idd,pl:szűrt almalé amit boltban lehet kapni.Helyette rostos gyümőlcslevet keress inkább.
2013. aug. 30. 13:59

Azt nem tudom, hogy nekem volt-e reflux vagy sem, mert sosem megyek dokihoz (egy csomót kell várni, továbbküld, stb. nincs hozzá türelmem), de a tünetek alapján az volt.


Mióta nem eszem tejes dolgot, magas glutén és szénhidrát tartalmút (pld. semmilyen búzás dolog, tészta, stb.) és "szétválasztó" diétára fogtam magam, azóta nincs gondom.

Vagy hülyeség vagy nem, de nekem bevált.

2013. aug. 30. 13:54
ki kell iktatni a szénhidrátot.
2013. aug. 30. 13:42

Itt több oldalon csak a diétával foglalkoznak.


[link]


Ha nem tudod megnyitni, akkor valahol szünetet tett bele H.xa, vedd ki és előtted lesz 1001 recept.

Jobbulást!

2013. aug. 30. 13:38
magas fejparna ejszakara
6. bd55e3f068 (válaszként erre: 3. - Dunvic)
2013. aug. 30. 13:37
Ha nem ártasz neki, nem lesz tüneted.
2013. aug. 30. 13:36
Nekem is van. Én sok gyoromégés után, már hánytam és a gyomorszájam rettenetesen fájt. Kaptam rá lansacidot, meg ilyesmit, de már vagy 9 hónapja diétázom(nem ezen okból) és azóta 1x sem jött elő.
4. Lara anyuja (válaszként erre: 1. - Dunvic)
2013. aug. 30. 13:34

Sajnos nekem is van, de nem tudtam róla! Év elején egy magánrendelésen (nem emiatt voltam kivizsgáláson) derült ki. A 2. hozzászólás nagyon jól leírja a kerülendő dolgokat.

Nekem azt tanácsolta a doktornő, hogy 6 óra után ha lehet, már ne is igyak!

Amióta ezt igyekszem (80%) betartani lényegesen kevesebbszer fáj/ég a gyomrom.

Nekem tünetként a téli időszakban folytonos - nagyon nehezen gyógyuló - garatgyulladás jelentkezett. Nyári időszakban "csak" a gyomrom égett!

2013. aug. 30. 13:33
Es ami jotekony hatasu?
2013. aug. 30. 13:28

Köhögés is lehet a tünete.

Ront(hat)ja az állapotot

-szénsavas ital, alkohol

-csípős, fűszeres étel

-zsíros ételek

-kávé, tea

-paradicsom, hagyma, fokhagyma, egyéb zöldség, gyümölcs

-dohányzás

2013. aug. 30. 13:21
Van itt olyan,aki ezzel kuzd? Milyen tuneteid voltak? Van olyan,akinek nem tipikus tunetei voltak (mint pl.gyomoreges),hanem mas es nem is sejtette,h.refluxos?! Milyen etelek,italok vannak jo hatassal es mi az,amit nem javasolt fogyasztani?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook