Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Reflux/gyomortükrözés fórum

Reflux/gyomortükrözés (beszélgetős fórum)


29. alinka01 (válaszként erre: 28. - Alinka01)
2022. ápr. 27. 17:46
Bocs, mielőtt rendesen megírtam volna, elküldtem, de talán így is érthető a lényeg. Reflux esetén visszafelé áramlik a gyomorsav. Ha a gyomorsavtermelést csökkentjük diétával és/vagy gyógyszerrel, akkor enyhül a nyelőcső égése, felmaródása stb.
28. alinka01 (válaszként erre: 27. - Jucuska0)
2022. ápr. 27. 17:42
A reflux nem savtúltengést jelent, hanem amikor a gyomorsavtünet. De ha pl. alkati adottsága valakinek, hogy a nyelőcső alsó záróizma gyengébben müködik, akkor az is okoz refluxot. Ilyenkor a megfelelő étrend mellett is csökkenteni kell gyógyszeresen a gyomorsavtermelést.
27. Jucuska0 (válaszként erre: 26. - Alinka01)
2022. ápr. 27. 17:27

A reflux mindig egy tünet .nekem a laktóz és fruktóz érzékenység miatt volt

Mióta nem eszem ezeket,nem ég a gyomrom

26. alinka01 (válaszként erre: 23. - Jucuska0)
2022. ápr. 27. 17:13

Nekem éppenséggel büfögni kell, ha már sok a sav a gyomromban.

Most amiatt túrom a netet, hogy az eddig már próbáltak után még melyik protonpumpagátlóval kisérletezzek, hogy eredményesebben csökkenjen a gyomorsavtermelésem.

25. Jucuska0 (válaszként erre: 24. - Nagymarcsi)
2022. ápr. 27. 16:59

Igazad van.

Köszönöm!

24. nagymarcsi (válaszként erre: 23. - Jucuska0)
2022. ápr. 16. 21:50
Nem kifejezetten ezt érzem,hogy sóhajtoznom kellene,de a mellkasi fájdalom,nyomás a mellkasban az van.Ilyenkor úgy érzem nehezebben veszek levegőt.Szerintem a pániktól van,hogy ezt érzed.Nekem azt mondta a házi dr,hogy az ijedségtől meg a félelemtől érzem,hogy nem kapok levegőt,és minél jobban pánikolok,erre figyelek,annál rosszabb!Sajnos ezek lehetnek idegi alapon,nem könnyű refluxxal együtt élni.Sokan azt hiszik ó hát csak ég a gyomra az embernek,de ez nem csak arról szól.Sok kellemetlen tünete van,ami megkeseríti a napjainkat.Jobbulást kívánok!
2022. ápr. 14. 16:33

Nektek esetleg van a reflux miatt olyan tünet,hogy állandóan sóhajtozni kell,nagy levegőt venni ?

Miért van ez mit lehet ez ellen tenni ?

Évek óta refluxos vagyok de ez mostanában van,most is éppen és már kezdek rá pánikolni,mert néha nem tudok nagy levegőt venni és megijedek,néha remegek .

22. nagymarcsi (válaszként erre: 19. - Sütikee)
2022. febr. 9. 21:54
Nagyon sajnálom,akkor te is sokat szenvedsz!Állitólag nem Chrohn,Colitis,időnként begyullad a vastagbél.De IBS-re is gyanakodnak.
2022. febr. 9. 21:54
Nekem pl.colitis ulceroza van / 3x tükröztek / 3 évente
20. Sütikee (válaszként erre: 17. - 4df706278f)
2022. febr. 9. 21:26
Amúgy miért kérdezted? Tükrözésre vársz?
19. Sütikee (válaszként erre: 15. - Nagymarcsi)
2022. febr. 9. 21:25
Milyen bélbetegség? Chrohn?
18. Sütikee (válaszként erre: 15. - Nagymarcsi)
2022. febr. 9. 21:24
Elhiszem! Én tavaly már ott tartottam hogy felkötöm magam, minden napos rosszullétek, utáltam enni, utána nem kaptam levegőt sem, borzalmas volt, rekeszsérvem is volt. Nyáron műtöttek másodszor vele, drasztikusabb módszerrel, mivel az első után kiújult. Ráadásul a nyelőcsövem is leállt. Gyakorlatilag a háromnegyed gyomromat leválasztották.
2022. febr. 9. 21:09
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
16. 4df706278f (válaszként erre: 7. - Nagymarcsi)
2022. febr. 9. 21:05
A gabonakávét írták, hogy az nem bántja a gyomrot.
15. nagymarcsi (válaszként erre: 14. - Sütikee)
2022. febr. 9. 20:54
Nem is nagyon férne belém,már megszoktam...többször keveset!Nehéz így az élet,sokszor el is megy a kedvem mindentől.És még a bélbetegségre is figyelnem kell,vannak napok amikor görcseim vannak,és sokszor ülök a wc-én!Ilyenkor sehová sem tudok menni!
14. Sütikee (válaszként erre: 13. - Nagymarcsi)
2022. febr. 9. 20:44
Ez így van. Nagyon sokmindent nem lehet enni, és a mennyiség sem mindegy. Többször keveset kell enni. És ha elfogadsz még egy tanácsot, akkor evés után közvetlenül ne igyál, illetve evés közben sem. Egy húsz perc teljen el a kettő között. És sokkal könnyebb a gyomornak is.
2022. febr. 9. 20:38
Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat,mindennek örülök,mert tényleg nagyon meg kell válogatni mit eszek.
12. Sütikee (válaszként erre: 11. - Nagymarcsi)
2022. febr. 9. 20:13
Az jó! 😊 Viszont ha a gyomrod nem bírja így sem a rántott húst, akkor mindenképpen próbáld meg a sütőben való sütést, esetleg bespricceled pici olívaolajjal és megsütöd sütőben. Ezt dietetikus ajánlotta műtétem után. Párolt hús, rizs jó még, kicsi zsiradékban hirtelen átsütött csirkemáj, tonhal rizzsel vagy kenyérrel/zsemlével. Tejtermékből a laktózmentes változatok jók még, azok nem bántják a gyomrot.
11. nagymarcsi (válaszként erre: 10. - Sütikee)
2022. febr. 9. 18:48
Mi is sertészsírt használunk!
10. Sütikee (válaszként erre: 9. - Nagymarcsi)
2022. febr. 9. 18:30

Próbáld ki, mert igazából a bő olaj az, ami panaszt okoz. Vagy bő zsírban, vagy sütőben egy pici zsírral bekenve sütni. Igaz úgy szárazabb lesz, de finom. Milyen zsiradékot használsz? Azért kérdezem, mert az étolaj nekünk nagyon káros.

Engem másodszor műtöttek nyáron, azt mondták hogy bő olajat felejtsem el jó darabig, legalább fél évig. Három hónap után ettem először rántott húst, zsírban sütve, és én azóta csak és kizárólag sertészsírral sütök főzök.

9. nagymarcsi (válaszként erre: 8. - Sütikee)
2022. febr. 9. 18:17
Még nem próbáltam,de kipróbálom,mert nagyon szeretem,kár lenne lemondani róla!
8. Sütikee (válaszként erre: 7. - Nagymarcsi)
2022. febr. 9. 18:08
Rántott húst sütőben sütve nem próbáltad?
7. nagymarcsi (válaszként erre: 5. - 4df706278f)
2022. febr. 9. 16:59
Rizs,krumpli,párolt húsok,zöldségleves,virsli,párizsi,korpás zsemle,kenyér,piritott kenyér,főtt tojás.Nem túl sok a paletta!Se üditő,se paradcsom,paprika,se fűszeres,se zsiros,még a rántott húst sem sokszor.Tejtermékek tiltólistán.Kávét sem lenne szabad,de mindenről nem tudok lemondani.Pörkölt,halászlé elfelejtve!De nálam a bélbetegség is közrejátszik a szigorításoknál.
6. aszparagusz (válaszként erre: 1. - 4df706278f)
2022. febr. 9. 16:34

Volt/van refluxom és voltam gyomortükrözésen.

Mi a kérdés?

5. 4df706278f (válaszként erre: 4. - Nagymarcsi)
2022. febr. 9. 15:04
Jobbulást! Miket tudsz enni?
2022. febr. 9. 14:44
Sajnos refluxos vagyok,voltam 3-szor tükrözésen.Rohadt kellemetlen egy betegség,savlekötőt szedek,hol jobb,hol rosszabb.Nagyon oda kell figyelni az étkezésre!Ha ez még nem elég bélbetegség is társult mellé!
3. Sütikee (válaszként erre: 1. - 4df706278f)
2022. febr. 9. 14:11
Igen és igen. Súlyos refluxos voltam, kétszer is műtöttek vele. Voltam tükrözésen, 24 órás pH mérésen, manometrián, nem is egyszer. Mi a kérdés?
2. barbylove (válaszként erre: 1. - 4df706278f)
2022. febr. 9. 14:07

Szia!


Én refluxos vagyok és voltam gyomortukrozesen is.

2022. febr. 9. 14:04
Sziasztok! Valakinek van, volt itt refluxos panasza? Gyomortükrözésen volt e? Köszönöm!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook