Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Reflux műtét? fórum

Reflux műtét? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. dec. 28. 08:27
Sziasztok! Hallott már valaki a TIF beavatkozás róla?
42. Sütikee (válaszként erre: 41. - Póra-Simon Zsolt)
2021. ápr. 29. 22:48
Szia! Nekem két éve volt műtétem, de nekem a súlyos refluxon kívül rekeszsérvem is lett, ezért kellett a műtét. Nem sikerült túl jól, mert csak 60 százalékos javulást eredményezett (ezt előtte is tudtam hogy csak ennyi). Sajnos kiújult, így újabb drasztikusabb műtét lesz nyáron. Kérdésed van, szívesen válaszolok.
2021. márc. 11. 17:15
Sziasztok! Engem is nagyon érdekelne, hogy milyen műtéti tapasztalataitok vannak (privátban is nyugodtan írhattok). Én esomeprazol gyógyszerrel próbálom kordában tartani a refluxomat, több-kevesebb sikerrel. Üdv, Zsolt
2018. nov. 23. 19:14
Visszatapsolom a kérdést ...
2018. nov. 23. 18:32
Sziasztok ! A hozzászólásokat visszaolvasva ,akiket műtöttek már , nincsenek fent :-( ... A refluxom olyan mértékű, hogy csak úgy egyik pillanatról a másikra hányok .. főleg ha ideges vagyok , vagy ha sokat eszem , bő folyadékkal .(nem alkohol )Ez persze kizárja hogy társas kapcsolatot létesítsek .Ha tud valaki tanácsot adni , vagy már volt műtéte kérem írjon .
38. Ami182 (válaszként erre: 25. - Bogolád)
2018. szept. 19. 12:39

Kedves BOgolád!


Mesélnél arról, hogy most milyen ennyi évvel a műtét után? Még mindig megérte? Tudsz böfögni, hányni, ha kell? Nyelés? Még mindig jónak tűnik a műtét eredménye? Köszönöm

37. Ami182 (válaszként erre: 29. - Manó 72)
2018. szept. 19. 12:38

Szia Manó72!


Sikerült anyukád műtétje? Hogy van azóta? Hogy megy a nyelés, evés-ivás? REflus? Megérte?

36. Ami182 (válaszként erre: 30. - Babe72)
2018. szept. 19. 12:37

Szia Babe72!


Volt végül műtéted? Sikerült? Milyen azóta, ha volt? Köszi

35. Ami182 (válaszként erre: 1. - Be173a447d)
2018. szept. 19. 12:36

Szia Aquary!

Nagyon régen jártál itt. Megvolt a reflux műtéted? Sikeres lett? Milyen volt utána, és azóta az eltelt évek alatt? Most milyen? Köszi

34. pernyepandur (válaszként erre: 32. - Sorip)
2016. ápr. 5. 13:49

Kedves sorip!


Újonc vagyok itt a fórumon de a refluxban sajnos nem. Kb. 10 éve kezdődtek a tüneteim gyomorégéssel, éjszakai sav felböfögéssel. Akkor kaptam rá nexiumot ami használt is és egy idő után elhagytam. Pár éve újra kezdődtek a tünetek de már annyira rosszúl voltam vagyok hogy sokszor fulladok, krónikus Bronchitisem van, ha megfázok nagyon nehezen gyógyulok ki belőle. Rengeteg féle gyógyszert szedtem főleg proton pumpa gátlókat de úgy veszem észre hogy már ezek sem használnak. Sokat fáj a melkhasom a hátam. Időközben kivették az epémet is. A legutóbbi gyomortükrözés eredménye: a nyelőcsőben a cardia felett reflux okozta erosiok a cardia norm. A gyomor ny.h.ép. A pylorus, bulbus és a postbularis duod. ép. Vélemény: REFLUX oesophagitis (erosiv)

Ön szerint mennyire rossz a helyzet ezek szerint, és leírná nekem is hogy mik az igazán komoly tünetek. Sajnos az orvos nekem sem említette hogy létezik ilyen műtét. Email címem: pernyepandurr@gmail.com

Előre is köszönöm

2016. febr. 13. 18:48
Sziasztok ! Kb 4 éve vannak negatív tüneteim ...megcsinálják a tükrözést (közben is jön fel a gyomorsav ) Bocsánat . Adnak gyógyszert , de nekem még senki sem mondta , hogy ezt lehet műteni is c. Most én mondjam az orvosomnak ?
32. sorip (válaszként erre: 31. - Cerruti)
2016. febr. 13. 18:25
Szia. Én sokkal öregebb vagyok, és - sajnos - meglehetősen nagy refluxos tapasztalattal rendelkezem. Ha igényled, priviben megírom a már igen komoly tüneteket. Egyébként a gyomortükrözéstől ne féljél, mert elviselhető. Mondjuk nem egy népünnepély, de érzéstelenítik a torkodat, és max 15 perc alatt vége.
2016. febr. 2. 22:50

Sziasztok.Én már "öreg" 50 éves nő vagyok.Elég

régóta vagyok refluxos, de soká nem jöttek rá a bajra. Mióta rájöttek próbálom az étkezéssel és életmódváltozással javítani. Viszont, ha kinevettek,ha nem fogalmam sincs, mi az az állapot, amikor olyan mérvűnek ítélhető a reflux, hogy muszáj gasztroentológushoz menni és komolyabb gyógyszerekkel kelezni. Nekem Igazából a rekedtségem és a köhögésem a tünet, nagyon ritkán van égő érzésem illetve "nem komfort érzés"

a gyomromban. A tükrözéstől nem félek hanem egyszerűen rettegek....... Ha valaki aki tapasztaltabb ezekben a dolgokban megtenné, hogy felvilágosít.....és megköszönném azt is, ha valaki tudna ajánlani olyan orvost, aki jó, bevált, és nem aranyárban számolja a perceit

köszönöm szépen ha segít valaki infókkal

Cerruti

30. babe72 (válaszként erre: 16. - Bogolád)
2013. dec. 31. 17:58

Szia!

Engem érdekelne mindem a műtéteddel kapcsolatosan attól amikor betoltak és az utánna következő lábadozás.Műtétem lesz vagyis tervben van és megvan a para de rendesen. De ha nem válalom attól is félek hogy romlik az állapotom már sok a mellékhatás.

köszi a választ.

2011. okt. 15. 20:03
Sziasztok!Édesanyám tegnap esett át anti-reflux műtéten!Van e valaki ,aki tud segíteni tapasztalatokkal,életmódbeli tanácsokkal!Meddig jön még felfelé a sok váladék a műtét után?Stb.Köszönöm!
2011. okt. 13. 14:03

Sziasztok!


Találtam egy nagyon érdekes videót ebben a témában, eddig erről senki nem beszélt:

[link]

2011. aug. 16. 18:48

Sziasztok!


Esetleg ha bárkimás tud segiteni az alább feltett kérdésekben szívesen fogadom!

Köszönöm szépen!

2011. aug. 16. 18:44

Kedves Bogolád!


Szeretnélek kifaggatni a műtéttel kapcsolatban, ha megengeded! Már 12 éve vagyok reflux beteg, de az utolsó 2 éve az életminőségem elviselhetetlen.

Hiába szedem a legjobb (nexium) és legdrágább gyógyszert, gyógygombával kombinálva és hasonló természetes gyógymódokkal kiegészítve nem változik semmi. Részleteznéd egy kicsit a műtétet, a mellékhatásaival együtt és esetleg megmondanág, hogy téged hol és kiműtött?

Segítségedet előre is köszönöm!

2010. nov. 9. 09:26

Azért fáj a nyelés mert a nagyon szűknek érzed a gyomorszájat. Nem a torkodban fáj.


Laparoszkóppal műtik. Ez 5 db lyukat jelent a hasadon.

2010. nov. 8. 20:11
VAgy úgy műtik, mintha tükrözés lenne, torkon át??
23. 36a26f5226 (válaszként erre: 18. - Bogolád)
2010. nov. 8. 18:30
A nyelés az miért fáj, ha a gyomorszájat műtik?
2010. nov. 8. 16:08

A COPD-re nem csak hörgőtágítókat adnak, hanem nagyon sokszor nagyon sok szteroidot is be kell szedni, amikor olyan sok váladékot termel a tüdőm, hogy elakad a főhörgőben, és nem tudom felköhögni, és belevörösödöm a köhögőrohamokba, amik hasprésesek, és évek óta vagyok refluxos, csak sokáig féltem lenyelni a csövet, de amikor oda jutottam, hogy kifeküdtem a heves gyomorfájdalmaktól, akkor erőt vettem magamon, és lenyeltem a csövet, azóta kezelnek azzal is, és már több gyógyszer ki lett próbálva, és folyamatosan csuklok egész nap, nem használnak a gyógyszerek, és már nem merek enni, mert a torkomba is jut a savból a gyógyszerek mellett, és a hangszálamat megszórja a sav, amit sajnos sokszor lelélegeztem, és heveny gyulladást okozott a légcsövemben...


És úgy lettem copd-s, hogy csak passzív dohányos voltam a volt munkahelyemen, ahol fittyet hánytak a dohányzási törvényre, és éveken át károsították az egészségem...

2010. nov. 8. 16:04
Mind a kettő diagnosztizált betegség nálam...
2010. nov. 8. 16:03
Igen, COPD-s is vagyok, és egy ideje már refluxos is, ami rontja a copd-m, nem is kicsit...
2010. nov. 8. 13:43

De honnan tudod, hogy a reflux műtét segítene rajtad ha COPD-ról van szó? Arra nem hörgőtágító gyógyszereket adnak?

Vagy voltál már gyomortükrözésen, ahol megállapították hogy reflux is társul a COPD-hoz?

2010. nov. 8. 13:11

Szia Sünike,

Engem az I.sz. Sebészeti Klinikán műtöttek.

Műtéti előkészítés? hát előző nap be kellett feküdni, másnap reggel volt a műtét.

Ne félj, nincsennek csövek :-)

Enni lehetett már másnap, de ugye csak pépeset...

Nekem kb 2 hónapig volt gondom a nyeléssel, de ez mindenkinél változó. Nagyon mini falatokat tudtam csak legyürni.

Még a műtét után sokáig meg volt a panaszom (égett a torkom). Kb 1-1.5 év kellett míg rendesen beállt.

De MEGÉRTE :)

2010. nov. 7. 18:38

Szia!


Melyik osztályon műtik? Az Általános sebészeten?


Milyen műtéti előkészítés van?

Ugyanúgy teledugnak csővel, mint amikor láttam, hogy gyomorműtéteseknek, (egyéb), még az orrukból is kiáll a cső??


Mennyi idő múlva lehet enni? És közben infúzióznak, amíg nem lehet enni?


Légyszíves írj meg mindent, nekem sem segít semmilyen gyógyszer, és csak rontja a COPD-m is...

2010. okt. 26. 14:05

Sziasztok,

Nekem 2 éve volt reflux műtétem.

Semmilyen gyógyszer nem volt hatásos. Végig próbáltam az összes protopumpa gátlókat. Végül a műtét segített...

Szivesen válaszolok a kérdéseitekre :)

2010. okt. 16. 09:23

Sziasztok!

Most regisztráltam fel, mert érdekelne olyanok hozzászólása, akik túl vannak reflux mütéten.

Nálam, még csak szó van róla.

Bármilyen infonak örülnék.

Előre is köszi, mindenkinek.

2009. jún. 10. 07:57
Szia! Az a baj,hogy nem érdekli igazán,hogy mi lesz vele!Én hiába könyörgök neki!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook