Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antireflux és rekeszsérv műtét után bypass fórum

Antireflux és rekeszsérv műtét után bypass (beszélgetős fórum)


ápr. 16. 16:54

Sajnos, ezek régi hozzászólások, és én most vagyok ebben érintett! Panaszt is okoz, 8cm, ami laikusan nézve nagy, és félek, mi lesz. Gyomortükrözésre megyek. Van itt olyan, akivel tudnék beszélni?

Amit visszamenőleg olvastam, hát, az elkeserítő. Ha valaki olvas, akkor szeretném vele felvenni a kapcsolatot. Biztatásnak, mert félek

7. Ketike2 (válaszként erre: 1. - Sütikee)
2023. ápr. 30. 15:13

Szia Sütikee!

Kérdezni szeretném, hogy hol műtöttek és másodszorra is átestél a műtéten?

Te most, hogy vagy?

Mik a tapasztalataid?

Nekem semmi jó, újra panaszos vagyok, de iszonyat sok szövödmènnyel és valszeg kiújulással ismét. Engem 2x műtöttek már, 9 és 13 éve. Nissen és rossetti eljárással. Először 3 cmes volt a sérvem, a második műtét előtt meg a gyomor 1/3-a fent volt. Most konkrétan nem tudom mi a jelenlegi diagnózisom, , de nekem is hasonló panaszaim vannak, mint a nyelőcső lassú motilitása, de azóta lehet le is állhatott. Sőt érzem, hogy feljött megint a gyomrom a rekesz fölé. A kaja megakad egy helyen pang, szúr, feszít és még órák után is érzem, hogy ott van. Még pár hét és kiderül a sorsom ismét!😥 Jövő hónapban van időpontom a gasztróshoz, addig szenvedhetek még. Most ismét nekifuthatok az orvoshoz járó köröknek sajnos, de őszintèn szólva nem hiányzott ez megint, de kinek hiányoznak ezek a problèmák, nem igaz? Sajnos, már kissé kivagyok így 49 évesen, hogy nem élhetem a mindennapjaimat jól, ha nem is tökéletesen. Ugyanis ez a sz@r állapot megkeseríti a mindennapjaim. Voltak műtét utàn jó periódusaim, de nem sokáig. Van, akinek jobb lesz, de sokak vagyunk, akinek kiújul és rosszabb lesz, de így sem állapot a mindennapos szenvedés.

Ha valaki más is tud esetleg pozitív tanáccsal, segítséggel vagy az ő sikeres helyzetével, műtét utáni állapotával szolgálni szívesen meghallgatnàm.

Szép napot kívànok😊

6. dori1991 (válaszként erre: 1. - Sütikee)
2023. márc. 12. 12:25

Szia!

Szeretnem kerdezni, hogy azota mi van veled? Megvolt a mutet? Sikerult, hogy erzed magad?

Nekem most diagnosztizaltak a rekeszservet, szimplan savlekoto szedeset javasoltak. Puffad a hasam mar a viztol is, es nagyon szur a bal oldalam, mintha nyomna a szivem. Tartok tole hogy ez nem fog javulni, igy gondolati szinten felmerult bennem a mutet.

Vegzik ezt a mutetet allamiban is? Azt olvastam hogy nem feltetlenul.

Most csinaltatok egy ct-t a gyomortukrozeses leletem melle, es felkeresek egy sebeszt, hogy kikerjem a vekemenyet. Az a zavaro, hogy nemely oldalon azt olvasni hogy minden esetben muteni szukseges, masik helyen pedig azt irjak hogy ritkan kell muteni.

Ha elmulnanak a panaszaim nem is erdekelne. Puffadast nem erre fogjak, de egyidoben jottek a tunetek.

Koszonom a valaszod!

2022. nov. 15. 09:03

Kérem szépen! Írjon valaki, aki már átesett rekeszsérv műtéten. Hogy sikerült, jól van-e, stb. Nagyon félek, hogy csak a műtét a megoldás, 5 cm-es sérvem van és a PPi-vel már rengeteg mellékhatása miatt le kellett állnom, más meg nem használ sav ellen.Címem:orgomarian3@gmail.com

Kérlek segíts!

4. orgomari (válaszként erre: 1. - Sütikee)
2022. nov. 15. 08:58

Szia Sütike!

Most vagyok ott, hogy abba kellett hagynom a PPI szedését a mellékhatások miatt, (12 éve szedem) de amit felírtak (Quamatel), az szart sem ér! Műtétet javasolnak. Leírnád nekem, hogy neked hogy sikerült? Félek, rosszak a visszajelzések. Írj nekem: orgomarian3@gmai.com címre várom nagyon válaszodat. Hol végezték, ki csinálta, stb.

2021. ápr. 4. 16:30
Nincs senki, aki átesett ilyen műtéten? 😒
2. Sütikee (válaszként erre: 1. - Sütikee)
2021. márc. 27. 13:47
Hozzáteszem, hogy nem vagyok túlsúlyos, NEM fogyás miatt javasolta az orvos ezt a műtétet!!!
2021. márc. 27. 13:44
Sziasztok! Két éve műtöttek rekeszsérvvel és refluxszal. A műtét 60 százalékos megoldást jelentett a refluxra, rövid nyelőcső miatt nem tudták teljesen bezárni a gyomorszájat. Egy hónapja derült ki, hogy ismét 5 centis sérv illetve súlyos reflux van, egyáltalán nem zár a gyomorszáj, a nyelőcső leállt. Az egyetlen esélyem az orvosom szerint a bypass műtét, ami száz százalékos megoldást jelentene. Erre várok. Van valaki, akinek hasonló problémája van? Aki átesett antireflux műtéten és utána bypasst végeztek nála? Tapasztalatokra lennék kíváncsi,kinek hogy alakult. Esetleg akit kétszer műtöttek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook