Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Receptet meddig lehet kiváltani? fórum

Receptet meddig lehet kiváltani? (tudásbázis kérdés)

2018. jún. 10. 12:36
nem 3-hónap 90-nap,
2018. jún. 10. 00:51

Ezt találtam:


A gyógyszerek vényei 90 napig érvényesek. Gyógyászati segédeszköz vények (pl. tesztcsíkok, fecskendők, tűk, stb.) 1 hónapig válthatók be. A 90 napos érvényességgel kapcsolatban felhívjuk a figyelmet arra, hogy az nem azonos a 3 hónappal. A TB csak a felírás napjától számított 90. nap végéig nyújt támogatást a beváltott vényekhez, ezért célszerű a kiváltást nem az utolsó napokra hagyni. Egyébként is azt tanácsoljuk, hogy a rendszeresen szedett gyógyszereik vényeit váltsák ki még a gyógyszer elfogyása előtt legalább 1 héttel. Az egyszerre több hónapra felírt rendszeresen szedett gyógyszerek esetében, amennyiben a több havi adag egy vényre lett felírva, a teljes mennyiség csak egyszerre váltható ki. Ha viszont több vényre van írva 1-1 havi adag gyógyszer, akkor azok a vények az érvényességi időn belül tetszőleges időpontban kiválthatók (tehát egyszerre, vagy külön-külön is.)


[link]

7. simple (válaszként erre: 5. - Kisj)
2018. jún. 9. 23:17
Akkor ezek szerint vannak gyógyszertárosok, akik nem jól tudják a határidőt? :O
6. globus (válaszként erre: 4. - Simple)
2018. jún. 9. 21:53
Nekem sem, mert két egymást követő 31 napos hónap volt, éppen rezgett a léc.
5. kisj
2018. jún. 9. 21:33
Minden gyógyszerre egyformán vonatkozik a 3 hónap recept érvényesség.
2018. jún. 9. 21:05
Ez engem is érdekelne... olvasom sokszor a 90 napot, de többször előfordult, hogy egy hónapos receptet már nem adtak ki, merthogy lejárt a 30 nap. Más más vonatkozik különböző gyógyszerekre?
3. Piroska52 (válaszként erre: 1. - *Pillecuki*)
2018. jún. 9. 19:24
90 nap,
2018. jún. 9. 19:19
Szia! Úgy tudom 3 hónap.
2018. jún. 9. 19:03
Sziasztok! receptet meddig lehet kiváltani?egy vagy három hónap??köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook