Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Reálhozam kifizetés fórum

Reálhozam kifizetés (beszélgetős fórum)

90. nadri7 (válaszként erre: 85. - D3752afcf3)
2011. jan. 19. 12:27

köszi ez már jó oldal.nem kér értelmezhetetlen dolgokat....

ki is számoltattam, nem sok különbség van a két összeg közt ha maradok MNY vagy ha megyek az államiba...

de segítség volt...

89. HViki (válaszként erre: 81. - D3752afcf3)
2011. jan. 19. 12:21

Hát ebből a szempontbó én könnyebb helyzetben vagyok, az én szüleim már nem nyugdíjasok (sajnos). Csak 1 nagymamám van, mellesleg jobban "keres" mint pl. a hugom valaha is keresett.

Ettől függetlenül én a gyerekeim jövőjére gondolok inkább és biztos vagyok benne, hogy anyám is őket tartaná fontosabbank. De ez megint nézőpont kérdése.

Mellesleg nem maradnak nyugdij nélkül a mostani nyugdijasok, mert fizetnek utánam az államiba is nyugdijjárulékot. Csak átnevezik adónak, és nem fogja az én nyugdijalapomat képezni, de az állam kapja meg, és nem a magánnyugdijpénztár.

88. HViki (válaszként erre: 83. - Nadri7)
2011. jan. 19. 12:14

A magánnyugdijpénztári hozamodat és hogy ebből mennyi kb. a reálhozam a nyugdijpénztárad tudja neked megmondani. Erre nincs általános kalkulátor. Minden nyugdijpénztár más hozamot hoz, és nyugdijpénztáron belül is van 3 kategória, ahova vagy besoroltak a korod alapján, vagy te választottál a befektetési kategóriák közül. Erre nincs és nem is lehet kalkulátor.

Azt meg, hogy mivel jársz jobban megtudod, amikor nyugdijba mész. Előbb nem nagyon. Ez leginkább hitbeli döntés.

Mivel az emberek többsége jobban hisz az államban valószíműleg menni fog. Én meg az államban hiszek a legkevésbé ezért én maradok. :)

Akinek jövőbel átó kristálygömbje van előnyt élvez ez esetben.

87. d3752afcf3 (válaszként erre: 86. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 19. 12:11
Azt nem tudom, hogy téged alátámaszt-e, de a a jövőbeni eseményekről alkotott véleményedet nem támasztja alá. :-)
86. 8625c5bd9b (válaszként erre: 70. - D3752afcf3)
2011. jan. 19. 12:09

Elolvastam és engem támaszt alá ez is. Nekem maradnom kell a MNYP-ban.


A szüleimnek viszont azt javaslom sodródjanak az árral...

85. d3752afcf3 (válaszként erre: 83. - Nadri7)
2011. jan. 19. 12:06
a netfolios kalkulátort nézted már?
84. d3752afcf3 (válaszként erre: 82. - Gilmore*girls)
2011. jan. 19. 12:06

bocsi, nem értem pontosan mit szeretnél, hogy kiszámoljak.... :-(

azt azonban biztosan tudom, hogy egy személy befizetése nem felel meg egy személy nyugdíjának.

azt se tudom, hogy a szüleid hány évesek, mikor mennek nyugdíjba, vagy már nyugdíjasak és nem mellesleg közgazdász se vagyok. :-(

83. nadri7 (válaszként erre: 78. - HViki)
2011. jan. 19. 12:05

[link]

ha erre gondoltál akkor ezen tul vagyok,hozzávetőlegesen kaptam is eredményt de azt akkor se tudtam meg mennyi a hozamom, mennyi pénzre számíthatok majd.... de igen megnehezítik azoknak a dolgát akik nem értenek az tb rendszerhez, nem tanultak közgazdaságot.

Miért nem lehet normális kalkulátort csinálni h a földi halandok is megértsék


lehet az én agyam befogadóképessége kicsi :-)

82. gilmore*girls (válaszként erre: 81. - D3752afcf3)
2011. jan. 19. 11:59
És az mennyi nyugdíjra lesz neki elég? Számold csak ki
81. d3752afcf3 (válaszként erre: 79. - Gilmore*girls)
2011. jan. 19. 11:57
a szüleid és a többi nyugdíjas megkapja a mindenképpen befizetendő havi 24 %-ot.
80. gilmore*girls (válaszként erre: 79. - Gilmore*girls)
2011. jan. 19. 11:56
vagyis, ha nem az államiban leszek, hanem a magánban maradok...elgépeltem, bocsi:-)
79. gilmore*girls (válaszként erre: 64. - HViki)
2011. jan. 19. 11:56

és ha én az államiban maradok, akkor mi lesz a két nyugdíjas szülőmmel? Kinek a befizetéséből kapják a nyugdíjat? Velük toljak ki? Hossszú távon gondolkozzak, vagy a szüleim holnapja, jövő havi nyugdíja lebegjen a szemem előtt? ha mindenki magánban lesz, akkor miből lesz a mai nyugdíjasoknak, drága szüleimnek, akik felneveltek nélkülöztek, taníttattak nyugdíja?

jajajaj...mit tegyek?

78. HViki (válaszként erre: 76. - Nadri7)
2011. jan. 19. 11:35
Korábban már többen is beírták: [link]
77. HViki (válaszként erre: 75. - Kiss Mária)
2011. jan. 19. 11:34
:) Igen, így elég átlátszó!
76. nadri7
2011. jan. 19. 11:31

tud valaki egy olyan kalkulátort a neten, hogy ki tudjam számolni a hozamomat?

Eddig nekem nem küldték meg , h mennyi a 10 év alatti hozam, a befizetések összegét megküldték de nem részletezték....

Így nem igazán tudom, menjek v maradjak melyik érné meg jobban

75. Kiss Mária (válaszként erre: 73. - HViki)
2011. jan. 19. 11:22
Egyértelmű a dolog számomra a nemrég kapott értesítőn is rajta van az adat ami állítólag hiányzik és neten is be tudtam jelentkezni, hogy megnézzem a jlenlegi egyenlegemet
74. Kiss Mária (válaszként erre: 72. - HViki)
2011. jan. 19. 11:21

Előfordult már sajnos a történelemben, hogy a befektetők nem kapták vissza a pénzüket, hiába ők voltak a tulajdonosok, mert az a bizonyos cég tönkrement.

Engem akkor kényszerítettek mikor beléptettek a magánnyugdíjpénztárba, nem volt választási lehetőségem.

Természetesen elfogadom más álláspontját én kizárólag a sajátomat írtam le

73. HViki (válaszként erre: 71. - Kiss Mária)
2011. jan. 19. 11:19

Mindenhol emberek dolgoznak. Egy szerződés elkallódhat, máshova fűzték le, ott lapul 1 fiókban, stb. A számítógépeknél meg előfordul időnként némi gubanc, főleg ha Windos-osak. Márpedig szerintem a 90%-a az.

Ezzel együtt simán lehet, hogy csak tájékoztatni akarnak a várható jövőről és ezért szeretnének veled személyesen beszélni.

Magából a központból hívnak, vagy egy üzletköző? Mert ez sem mindegy.

72. HViki (válaszként erre: 66. - Kiss Mária)
2011. jan. 19. 11:14

A magánnyugdijpénztárban a pénz tulajdonosa Te vagy. A nyugdijpénztáraknak épp úgy, mint a biztosítóknak biztonsági alapot képezniük. Ha tönkremennének a pénzedet akkor is meg kell kapnod.

Ez mindenképp bizalmi alap, persze. Van aki az államban bízik, van aki meg nem. Én nem bízom az államban, ez tény.

A kérdésedben is benne van, hogy úgy kényszerítenek döntésre, hogy nem vagy birtokában megfelelő információnak, viszont rémhírek és fenyegetések bőséggel elhangzanak.

1. Engem ne kényszerítsenek semmire. (Ha megkérnek én nagyon sok mindenre képes vagyok, de a kényszernek nem engedek azért se!)

2. Milyen információk bírtokában döntetek azok, akik elvárják, hogy emberek úgy döntsenek, hogy nem rendelkeznek semmilyen ismerettel.

3. Már most sok ellentmondást találtam a szavaik és a tetteik között. Ez pedig nem az őszinteség és tisztesség jele. Miért pont a nyugdij-ügyben lennének azok? (Nem mondom, hogy nem azok, de felmerült az alapos gyanú bennem.)

4. Saját, személyes, privát, stb. véleményem, hogy mire én nyugdijba mehetnék már rég az egekben lesz a nyugdijkorhatár. Ha pedig ez lesz, akkor a magánnyugdijpénztárban levő pénzem megkapja a gyerekem. És ez nálam mindent visz. (Az állami nyugdij bizonyos feltételek melletti örökölhetősége egy szóval összefoglalva a feltételeket az özvegyi nyugdij, de abból a gyerek nem kap semmit.)

Ezek az én gondolataim és érveim. Simán elfogadom, hogy más meg úgy gondolja, hogy az állam gondoskodni fog róla nyugdijas korában, hiszen eddig is mindig gondoskodott a nyugdijasokról. Mindenki máshogy látja a kérdést.

71. Kiss Mária (válaszként erre: 68. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 19. 10:56
Napok óta hívogat az Ing, hogy hiányoznak alapadataim le kéne személyesen egyeztetnünk, olyan adatokról beszél amelyek a kötvényen szerepelnek anélkül meg se tudtuk volna kötni a szerződést, mily igazat szólnak ezek szerint...
70. d3752afcf3 (válaszként erre: 69. - D3752afcf3)
2011. jan. 19. 10:54
Blina, a netfolios cikket nem olvastad el?
69. d3752afcf3 (válaszként erre: 67. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 19. 10:47

Én nem vagyok annyira biztos ebben, hogy az irányvonal adott.

Te miért vagy ebben biztos?

68. 8625c5bd9b (válaszként erre: 66. - Kiss Mária)
2011. jan. 19. 10:46
Bizzál csak az államban, elvégre még sohasem hazudtak nekünk :-)
67. 8625c5bd9b (válaszként erre: 65. - D3752afcf3)
2011. jan. 19. 10:45
De azért az sejthető, hogy nem lesz több fiatal aki befizesse a nyugdíjakra valót....szóval az irányvonal azért adott.
2011. jan. 19. 10:41
Én pedig nem bízom a magánnyugdíjpénztárakban, spec. mi van ha tönkremegy, mert egy tulaj úgy gondolja megpattan a pénzzel?
65. d3752afcf3 (válaszként erre: 64. - HViki)
2011. jan. 19. 10:34

Egy dolgot szögezzünk le.

Sajnos senki sem tudja, hogy mi lesz.

Azt sem, hogy 20-30-40 év múlva a nyugdíjrendszer milyen lesz, és azt sem, hogy ez a törvény meddig lesz érvényben.

Ez az egész egy rendkívül inkorrekt dolog, hogy most döntsünk a jövőbeni nyugdíjunkról, amikor nem tudjuk a döntéshez szükséges adatokat. :-(

A kalkulárok pedig számomra elég furcsa adatokat hoznak ki, nem is értem, hogy számolhatnak.....

Szóval én még eddig nem tudtam dönteni sajnos. :-(

64. HViki (válaszként erre: 61. - Gilmore*girls)
2011. jan. 19. 10:20

Eddig úgy állt fel a rendszer, hogy a Tőled vont nyugdijjárulék nagyobbi része (8%) ment a nyugdijpénztárba, a másik része (1.5%) és a munkáltatód által utánad fizetett nyugdijjárulék (24%) ment a költségvetésbe.

Most mindent a kötségvetésbe fognak fizetni, illetve aki nyugdijpénztári tag marad annak a saját járulékát a nyugdijpénztárnak utalják. De amit a cég fizet utána azt lenyúlja az állam. Szó szerint, mert az innetől (ill. ez év novemberétől) nem lesz számára nyugdijjárulék alap, pedig megfizetik utána. Na, ez szerintem lopás, de ez már más kérdés.

Ami a lényeg:

A magánnyugdijszámlán gyűlő összeg a tied lesz, ha nyugdíja lezsel. Ami éved eddig (ez év novemberig) összejön az után jár állami nyugdij is, de novembertől a magánnyugdijpénztár tagnak csak a pénztárban összegyült pénz lesz a nyugdijalapja a hátralevő évekre.

Viszint, ha maradok magánnyugdijpénztár tag, akkor tudom, hogy mire számítsak és gondoskodom magamnak a jövőmről. Aki államiba megy, azt hizsi, hogy majd az állam fog neki nyugdíjat fizetni. De nem lesz miből. Így neki sem lesz több a nyugdíja, csak épp ezzel akkor fog szembesülni és nem nagyon lesz már módja változtatni.

Hallottátok már a miniszterelnök nyilatkozatát ugye, hogy annyi lesz kifizetve nyugdijra, amennyi befolyik?

Azt is tudjátok, hogy mire a mai 40-esek nyugdijba mennek (a demográfiai hullám miatt) 2x annyian fognak nyugdijba menni 1 évben, mint most?

És azt hallottátok már, hogy fogy a népesség és kevés gyerek születik?

Tudjátok-e, hogy ők fogját összedobni a nyugdijunkra valót?

Én inkább nem várok az államtól semmit. Úgyse lesz neki miből fizetni, bármit is igérnek most.

63. laszlozsu (válaszként erre: 52. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 19. 09:58
Figyelőnet
62. 8625c5bd9b (válaszként erre: 61. - Gilmore*girls)
2011. jan. 19. 09:54

Hát nem pont te vagy, de egy 28 éves "átlag" férfire kiszámolták itt:


[link]


Az eredmény, hogy csak akkor jár jobban az államival, ha semmi nem változik a nyugdíjügyben, tehát ugyan ennyi fog befolyni a kasszába....


...nem nagy kunszt kitalálni, hoy a másik verzió valószínűbb, kvázi aki fiatal mindenképp a MNYP-vel jár jobban.

61. gilmore*girls (válaszként erre: 60. - HViki)
2011. jan. 19. 09:48
A kolleganőm most ment hasonló munkakörből nyugdíjba, 145000Ft a nyugdíja. Élete végéig kapja. Nekem mennyit kell a magánba havonta félretennem, ha 95v évig élek akkor is kapjak ennyit. valaki hozzáértő kiszámolhatná! 36 éves vagyok. nem vagyok semmi mellett elkötelezve, valóban érdekelne, hogy dönteni tudjak!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook