Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pszichológus vállalkozás nyitása fórum

Pszichológus vállalkozás nyitása (beszélgetős fórum)


2020. jún. 16. 01:21

Például Debrecenben ez a munkarend:


"A levelező munkarendű képzésben a hallgatók tanóráira tömbösítve, legfeljebb kettő hetenként munkanapokon, vagy a heti pihenőnapon kerül sor. Ennek megfelelően az adott szakon a képzés gyakorisága: hetente pénteki és szombati napokon."


Ősszel Debrecenben, Szegeden, Pécsett és a Károlin indul, de erre már nem tudsz jelentkezni.

Februárban újra meg kell nézni, hol indul levelező képzés.

24. Guruljka (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 16. 01:00
A levelezőre, persze szakja válogatja, nem kell naponta bejárni. Szóval olyan nagyon sok időt nem venne el az utazás.
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 16. 00:58

Úgy láttam a Felvi-n, hogy ahol indul a szak, ott nem kezdik februárban.


[link]

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Ellacica)
2020. jún. 15. 14:08

Értem.

Nekem a diploma min. A Bsc-t jelenti.


Mindenkinek köszönöm a segítséget.

Család mellett csinalnam, nagy áldozatot követelne Férjemtol és Anyukámtol is. Babakrol nem is beszélve.


Ugyanakkor multihoz, autoiparhoz ertek elsősorban ami ugye majd a családdal nem összeegyeztethető.


Ezért jár az agyam, hogy mi az ami érdekelne és jó is lenne.


Az a baj, hogy a városomban lévő egyetemen már nem oktatják és az utazás nagyon sok időmet elvenne. Ugyanakkor tömegkozlekedesen lehet tanulni.


Szerencsere szeptemberig van még idő kitalalni, mert leghamarabb februári képzést kezdenek, ha indulna levelezőn.


Szép napot 🙂

21. Ellacica (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 15. 12:16
Szerintem arra gondolt, hogy sokan a felsőfokú szakképzést is diplomának hívják, meg azt mondják, hogy "egyetemre jártak" holott az fényévekkel van tőle!
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Papája)
2020. jún. 14. 18:23

😁😁😁😁😁


Bocsi 😁😁😁😁😁


Mi a diploma? Most ez komoly? 😁😁😁😁


Miért lennék tájékozatlan?


Te talán mindent tudsz?

19. papája (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 14. 12:19
Hogy lehet, hogy 2 diplomával ennyire tájékozatlan vagy. Mégis milyen diplomád van, vagy mit nevezel te diplomának ?
18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 21:44

Szíved joga! Én is azt vallom, tanulni bármikor lehet, főleg, ha a boldogságot jelentheti.

Nézz utána a jelentkezni való tárgyaknak, nem kell-e emelt szintűt tenned utólag. Nekem pl. kellett, mert amikor én érettségiztem, még nem is létezett emelt szintű.

Ha kell, akkor már lassan kezdhetsz is készülni rá.

A felvételi jelentkezés időpontjáig még nem lesz meg az érettségi időpontod, de attól még a jelentkezést időben be kell adni.

Díja is van az érettséginek.

Bármely oktatási intézményben leteheted, ahol oktatják az adott tárgyat.

Ha nem kell semmiből emelt szintűt tenned, akkor szuper, csak jelentkezned kell, aztán a kalkulátorban mindjárt meg is tudod nézni a pontjaid számát.

Aztán várod a ponthatár-kihirdetést. :D

Kellemes diákéveket kívánok!

2020. jún. 13. 21:20

Mindenkinek köszönöm a választ.


Tandíjat fizetnem kell, azzal tisztában vagyok.


Meg igazából informálodok, mert hiába a két diploma és nincs okom panaszra sem a jelenlegi munkámat illetőleg nem ezzel szeretnék foglalkozni életem végéig.

Szeretem, jól is megy de családdal nem összeegyeztethető a multis élet.

16. Guruljka (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 17:21

Levelezőként sem lesz rövidebb a képzés, és kell a mesterszak is.

Sőt ha már két diplomád van, akkor valószínűleg csak tandíjas képzést választhatsz. Nem lesz könnyű megkeresni a rávalót is, meg tanulni is.

2020. jún. 13. 16:30

Amúgy meg valóban nem kicsit félrevezető ez a topikcím, aki még csak el sem kezdte a tanulmányait, az inkább "Felvételi a pszichológia szakra" címen kellene, hogy kérdezősködjön, mert még akik a szakot elvégzik, azoknak is csak igen kis része nyit saját vállalkozást, pláne egyhamar. A többség szépen végigjárja a szamárlétrát, kórházban, nevelési tanácsadóban, iskolapszichológián stb. Nincs kolbászból a kerítés ott sem.

Ellenben ami elvileg tilos, mégis sokan csinálják: coach vagy mentálhigiénés tanácsadó képzést elvégezve (ez sokszor csak pár hétvége) nyitnak magánpraxist, ahol vannak, akik számomra érthetetlen okból fel is keresik őket "terápiás" céllal. Remélem, nem ilyesmire gondoltál a topikcímben.

14. virgilius (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 16:21
Ott is hasonlóak a követelmények pontszámilag, talán vidéken kicsit alacsonyabb, az ELTÉ-n pedig nincs levelező képzés, úgy tudom.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Virgilius)
2020. jún. 13. 16:08

Értem.

Köszönöm.


Igazából levelezon csinálnám, sajnos a városomban nem oktatják.

12. virgilius (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 15:50
Ha nézted a felvételi tárgyakat, akkor nincs több kérdés. Gyakorlatilag kell két emelt érettségi (elvileg egy, de az kevés szokott lenni pontban), és minimum 440 pont, de inkább több. És kell tudnod angolul valóban jó szinten.
2020. jún. 13. 15:34

Köszönöm a válaszokat.

Mik a felvételi követelmények amire gondoltok?

Neztem a tárgyakat a felvi.hu-n.


Két diplomám van a tanulással nincs gondom, csak szeretnék mással foglalkozni hosszú távon mint jelenleg.


Köszönöm

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Bozsu55)
2020. jún. 13. 13:14
Azért persze lehetnek hosszú távú céljai, de az is megeshet, hogy az egyetemi évek alatt körvonalazódik valami más, amit izgalmasabbnak talál.
9. bozsu55 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2020. jún. 13. 12:51

Lényeg hogy kicsit álmodozott.

Valamikor az ilyenre azt mondták "hosszú madzagon vezet az út odáig"

2020. jún. 13. 12:26
Ha felvettek, akkor pár évig még nem kell gondolkodnod a magánpraxison. Addig, meg háromszor is újraírhák a vonatkozó törvényi előírásokat.😁
7. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 11:35
Én nem mindjárt magánrendelésben gondolkoznék, hanem először a felvételin.
2020. jún. 13. 10:24
3 ev az alapképzés, majd 2 év mester. Ha ez megvan, dolgozhatsz, mint pszichológus, de ez kevés. 3 ev a szakpszichológus képzés, de ez meg mindig kevés, ehhez legalább kell vmi terapeuta szak is, ha maganban gondolkodsz. Minimum 8 év tanulás
2020. jún. 13. 10:18
2020. jún. 13. 10:17

Elvégezni a pszichológia képzést egyetemen.

A többi meg majd amikor aktuális lesz, mert addig biztosan változnak a törvényi környezet.

2020. jún. 13. 10:15
Ráérsz még a magánrendelésen gondolkodni!:D
2020. jún. 13. 10:15
Szakosodnod kell. Sima pszichológia diplomával nehéz lesz
2020. jún. 13. 10:12

Sziasztok,


Szeretnem elvegezeni a pszichológia képzést egyetemen.


Milyen feltételeknek kell eleget tennem hogy magán kezelést adhassak.


Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook