Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Programozók (C, C++, C#, Java, Python, Javascript, PHP(, HTML) és társaik) fórum

Programozók (C, C++, C#, Java, Python, Javascript, PHP(, HTML) és társaik) (beszélgetős fórum)


17. Moglin
2022. júl. 15. 09:27

Sziasztok!


Egy francia úriember keres

C++ és php szakértőt streaming server létrehozására.


A részletek:

I need someone to create a server for streaming video.

It needs to:

- Broadcast to Facebook live, as well as on a webpage

- receive video feeds from several sources and being able to broadcast them

- create a forum where people can leave a comment


Kontakt:+36704225326

+36702237032

2021. jan. 20. 12:45
SoloLearn nevű oldalt is javaslom a tanuláshoz. Az alapok elsajátításához nagyon jó.
15. brunette* (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2020. jan. 7. 09:42

Szia!


Igen, erre a fórumra hivatkoztam az első hozzászólásomban, mint programozós topik, amiről kiderült, hogy a témaindító HTML-re kíváncsi.


Tisztában vagyok, hogy a Hoxán 90%-ban nők vannak, és nagy részük 40+ év feletti korosztály és ez óhatatlanul azt jelenti, hogy nem sok programozó van.


Viszont, 18-25 éves korosztályban már bátran állíthatom, hogy nem elhanyagolható a programozó nők százaléka(a mi évfolyamunkon 30%-ra saccolom őket). Szóval bizakodó vagyok, hogy az idő annak dolgozik, hogy ez a fórum fellendüljön. :)


Aztán lehet hülyeség az optimizmusom.


Mindenesetre 5-en már bekedvencelték a témát.


Az általad írt linkeket már ismertem és tudom, hogy direkt ezzel foglalkoznak, de gondoltam kezdeményező leszek egy ilyen "csajos" felületen, mint a Hoxa.

14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Brunette*)
2020. jan. 7. 06:47

Azt gondolom, hogy ez sem lesz egy pörgős, sok hozzászólást megélt fórum, ahogyan a korábbi sem.

[link]


Persze, lehet róla beszélgetni, de itt nagyon kevés érdeklődőt fogsz találni.


Ha fejlődni, beszélgetni szeretnél, akkor a javaslom az olyan oldalakat, mint a Prohardver vagy a prog.hu.

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2020. jan. 6. 00:44

Egyelőre hagyom, sehonnan sem jön ihlet hozzá.

Jelentkezem szakfordítóira, az két félév csak. Utána egy távegyetemen tanulok majd német nyelven, úgy lehet. Az is ad mesterfokozatot.

12. Bözsi néni (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2020. jan. 6. 00:10
Ne tegyél le róla, csak gyakorolj :-)
11. brunette* (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2020. jan. 6. 00:07
Bocsáss meg, erre az egyre nem gondoltam :))
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Brunette*)
2020. jan. 6. 00:01
Az Udemy nekem németül nyílt meg, pont jó.
9. brunette* (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2020. jan. 5. 23:58
Akkor nézz fel a WebUni-ra, ugyanaz, mint az Udemy, csak magyar.
8. Guruljka (válaszként erre: 6. - Bözsi néni)
2020. jan. 5. 23:57
Nem - letettem az angolról, legalábbis egyelőre.
7. Guruljka (válaszként erre: 5. - Brunette*)
2020. jan. 5. 23:56
Köszi, nem is számítástechnikában gondolkodom.
2020. jan. 5. 23:53

Nagyon jó a w3schools.com is, ott rengeteget tanulhatsz. Html, css Java, Python, Javascript, Php, Sql, stb.


Igsz, angol nyelvű, de legalább azt is lehet gyakorolni:)

5. brunette* (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2020. jan. 5. 23:41

Alapszinten ne költs rá, mert rengeteget minőségi anyag van fent az interneten kezdőknek! :)


Itt a fő lelőhelyük: edx.org, Coursera, Youtube


De magyarul is van, azt hiszem a webuni, bár azt nem próbáltam.


Itt az Udemy-n tényleg akkor vegyél valamit, ha valami spéci elképzelésed van, és nem találsz hozzá anyagot.


Egyébként Udemy-vel vigyázni kell, mert úgy van sajnos megcsinálva az oldal, hogy egyre nagyobb árakat ír ki. Nem becsületesek árazásnál. Ezért kell inkognitó módban használni, vagy törölni a sütiket, és akkor mindig 10 dolcsi marad az összeg.

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Brunette*)
2020. jan. 5. 23:31
Na már megérte idedugni az orrom, nem ismertem eddig ezt az Udemy-t. Havi 10 € meg nem sok.
3. brunette* (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. jan. 5. 23:25

Ha alapszinten érdeklődsz, akkor nagyon egyszerű a helyzet. A neten nagyon sok oktatóvideó van, tényleg a bőség zavara.


Viszont azt vettem észre, hogy haladóbb, specializáltabb területeken már sokkal gyérebb a felhozatal. Én például most születésnapomra Udemy.com-ról fizetős oktatóanyagot kértem, mert az ingyenes Youtube-os verziók között nem találtam megfelelőt.

2020. jan. 5. 21:39

Ez tök jó, és alapszinten még érekel is, de azt se tudom, mit kérdezzek.

Pedig Assembly-t még tanítottak is nekem valamikor. Utánaszámolva, 95-ben talán.

2020. jan. 5. 21:04

Sziasztok!


Bár láttam egy topikot a programozásról, de a hozzászólásokban kiderült, hogy a témaindító igazából a HTML-re kíváncsi, ami hivatalosan nem programozási nyelv, csak egy leíró nyelv. Viszont itt szeretném behozni a képbe az igazi programnyelveket is, legyen az alacsony vagy magas szintű. Bár azt nem ígérem, hogy ha valaki assembly-al nyomul, akkor sok hasznosat fogok tudni hozzászólni. :)


De mivel ez nem a kiközösítés helye, ezért természetesen örömmel látom a HTML, CSS-el kapcsolatos hozzászólásokat is. :)


Témaindítóként kezdhetnénk valami lazával:

1. Milyen nyelven programozol?

2. Milyen keretek között tanulod és mióta?


Vagy ha teljesen laikusként keveredtél ide, akkor megkérdezem:

1. Hogyan látod kívülről az IT/programozók világát?

2. Mit gondolsz így messziről, mi az a programozás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook