Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A programozott császár valóban többlettraumát okoz a babának? fórum

A programozott császár valóban többlettraumát okoz a babának? (beszélgetős fórum)


15. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - Vilo)
2013. júl. 10. 14:43

picit vicces mar azon is izgulnod, hogy a babanak mekkora trauma a szuletes. valahogy ki kell jonnie, nem? :) szerintem legalabb annyira 'rossz' lehet csaszarkent sokkot kapnia, mint esetleg hosszu orakon keresztul nagy fajdalmaktol kinlodo anyukaban varni a vilagrajovetelt :)

minden gyerek mas, a genek es a neveles hatarozza meg a szemelyiseget, kizartnak tartom, hogy a szules modja es a szemelyiseg fejlodese kozott bizonyithato es elfogadhato parhuzamot tudnanak vonni :) naponta szulnek milliok hagyomanyos uton es csaszarral is, ezen ne aggodjal, nem lesz baj :) nalunk is van mindkettore pelda, semmi elfajulas nem latszik egyelore, pedig mar jo sok ev eltelt azota :)

2013. júl. 10. 14:32
Mindkét gyerekem császárral született, az első muszájból, a második programozott volt. Szépek, okosak, egészségesek é nagyon rosszak!!!!! :)
2013. febr. 5. 10:02
Nem, egyszerűen fogalmazva, mindegy, hogy melyik ajtón jön ki, a jövőjét te határozod meg.
2013. febr. 4. 23:10
Én császárral szültem, kolléganőm hagyományos módon. Mindketten egy-egy kiegyensúlyozott törpediktátor anyukái vagyunk;)
11. vilo
2013. febr. 4. 19:56
Köszi a válaszokat! Egészen megnyugodtam. :)
10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Vilo)
2013. febr. 4. 18:11
Nálunk nem. Semmilyen gondot nem okozott.
2013. febr. 4. 12:40
Röviden és tömören: nem.
8. cimoka (válaszként erre: 5. - Cimoka)
2013. febr. 4. 09:47
És még annyit, hogy mindketten velem voltak az első perctől kezdve, a nagylányom délután töltött kb 1,5 órát a csecsemőosztályon, a kisebbiket egy percre se vitték el a bent töltött 4 nap alatt.
7. vilo
2013. febr. 4. 09:45
Köszönöm az eddigi válaszokat! A baba szempontjából mindenféleképp traumát jelent a szülés, függetlenül attól, hogy "normálisan" vagy császárral születik meg. Kérdés, hogy a kinti életre való felkészülésben mennyire segítenek a hormonok, amik a vajúdás során jóval nagyobb mennyiségben szabadulnak fel, mint császár esetén. Bír ez akkora jelentőséggel egyáltalán? Szegény csöppség így is, úgy is sokkot kap, amint kiérkezik a műtőlámpák fényébe, és talán mindegy, hogy milyen úton.
2013. febr. 4. 09:43
Én mindkét módon szültem. Császárral 11 hete, természetes úton 20 éve. A babák mindkétszer egészségesek lettek - Istennek hála - és nem látok semmi különbséget emiatt. A császáros szülés után egy icipicit nehezebben indult be a tejem, de csak minimálisan. Timikém jelenleg is csak szpik, és remélem, hogy egy éves koráig tudom majd szoptatni, akárcsak 20 éve a fiamat. A császárom előtt azt mondta az orvos, jót tenne a babának, ha kicsit izgulnék. Montam neki, hogy az jó ha azért izgulok, mert már nagyon vágyom látni a kicsit, és nem azért mert félek? Azt mondta, hogy az is jó, próbáljam minél erősebben érezni.
2013. febr. 4. 09:43
Mindkét lányom programozott császárral született, a 38. héten. Szintén egészségügyi indokkal, más megoldás szóba sem jöhetett. Összehasonlítási alapom nincs, de azt elmondhatom, hogy mindkét lányom másként viselte az első 1-2 órát. A nagyobbikomnak egy hangját sem hallottuk, békésen aludt pár órát a mellkasomon. Utána is ugyanilyen nyugis, sokat alvó baba volt. Most már 2 éves, okos, ügyes, semmi hatással nem volt ill. nincs se rá nézve, se a kapcsolatunkra nézve a programozott császár. A kisebbik lányom hatalmas ordításban tört ki, mikor kiemelték, s kellett 1-2 óra, mire megnyugodott, de onnantól kezdve ugyanolyan nyugodt baba, mint a tesója volt. Most 2 hónapos, eszik-alszik-nézelődik.
2013. febr. 4. 09:37
Nekem ket csaszarom volt mindketo programozot es en sem kertem muszalybol volt. De nagy hulyeseg hogy lelkiserult lesz a gyerek. En is programozot csaszaral szuletem es nem vagyok semivelsem gyengeb mint mas es nem vagyok lelkiserult sem :). Visszont a masodik csaszarnal megindult a lanyom a programozot reggel elotti esten es 7 orat vajudtam. De nagyon nyugot baba es en ahogy latom neki az volt a fontos hogy nyugotan hordtam ki es nyugi baba is lett. Nagy baromsag azok a halandzsak hogy a csaszaros babak masabak lennenek. Magamon tapasztalom.
3. eec2089081 (válaszként erre: 1. - Vilo)
2013. febr. 4. 09:37
3 és fél éves fiam normál úton, 15 hónapos fiam császáros úton született... Mindkettő értelmes, érzelmes, okos gyerek, nem látom hátrányát ilyen szempontból a császáros szülésnek, nem is hiszek benne, hogy ez kihathat a későbbi személyiségére, annyi, hogy a császáros fiam nehezen tűri ha a feje sötétbe kerül, pl mikor áthúzzuk a fején a ruhát, vagy alagútban mászás stb...
2013. febr. 4. 09:34

Szerintem egy anyának, két ugyanolyan "módon" világra hozott gyereke között is akkora eltérések lehetnek, hogy ezt így reálisan leírni, megmondani nem nagyon lehet.

Persze biztos lesz, aki majd megmondja a tutit, de szerintem ne azzal foglalkozz, hogy hogyan születik majd meg, hanem azzal, hogy az összes többi körülményt optimalizáld a baba és a saját magad számára. Akkor remélhetőleg semmi gond nem lesz!

Boldog babázást!:)

1. vilo
2013. febr. 4. 09:27

Tapasztalt édesanyák véleményére lennék kíváncsi, nem lexikonból idézett szócikkekre és amerikai kutatási eredményekre. Ha szültél természetes módon és programozott császárral is, lehet némi összehasonlítási alapod, hogy a gyermekeid lelki, személyiségi fejlődésében van-e jelentős különbség aszerint, hogy a több órás vajúdás, vagy egy gyors műtét eredményeként látták meg a napvilágot.

Mielőtt szemrehányást tennétek és azt hangoztatnátok, hogy milyen csapnivaló anya leszek azért, mert kényelmi szempontok miatt döntök a programozott császár mellett a természetes úton való szülés helyett, elmondanám, hogy nincs más lehetőségem. Egy néhány évvel ezelőtti súlyos baleset miatt darabosra tört a medencém, a keresztcsontom, és még sok egyéb csontom. Nincs orvos, aki bevállalná a hüvelyi szülést az esetemben. Nos, ennyit az előtörténetemről. Várom a jóindulatú, segítőkész véleményeket. Köszönöm! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook