Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Probléma az oviban fórum

Probléma az oviban (beszélgetős fórum)


1 2
33. Sütikee (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 17:19

Mivel nem tudom a konkrét részleteket, így nem nyilatkozom, a véleményem elmondtam, már csak egy kérdésem van, hogy az óvónő tényleg elzárkózik? Miből gondolod ezt? Hogyan viselkedett, mit mondott?

Nekem még mindig hihetetlen ez a sztori, és továbbra sem kerek valami.

Az, hogy nem nézett rá a gyerekedre, nem jelent semmit! Neki legalább 25 gyerekre kell figyelni, míg neked csak egyre, vagy kettőre. És azt is feltételezem, hogy ennek a hisztinek volt előzménye, amit nem tudunk, hogy mi. Egyébként a hiszti tök természetes reakció egy óvodás gyerektől.

32. papája (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 14:37

Nagyon jól teszitek, hogy jogi lépéseket tesztek.

Nem mindenki való pedagógusnak. Ez az óvónő a szakma szégyene.

Sok sikert !

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Dfc04c70e4)
2022. máj. 23. 14:34

"Az óvónő elzárkózását végképp nem értem. Normál esetben akár egy fogadóóra keretében szokták megbeszélni a problémákat a szülőkkel."


Az elzárkózásnak én két lehetséges okát feltételezem:

1. Az óvónő régebben maga mondta néhány szülőnek (én érdekes módon kimaradtam ebből a körből), hogy ha valamelyik gyerek "hülyeséget csinál", akkor azt lefotózzák/felveszik, és megmutatják a gyereknek...erről én csak most szereztem tudomást, és a szülők nagy részének az a hozzáállása, hogy amíg nem az ő gyerekéről készül ilyen felvétel, addig nem érdekli, hogy más gyerekével mi történik.


Egy biztos, hogy ha nekem is mondja ezt anno, én minden módon tiltakozásomat fejeztem volna ki ez ellen...


2. Lehet, hogy nemcsak a hisztit vette fel, hanem valami még történt mellette - akár mondtak a gyerekemre/gyerekemnek valamit és az hallatszik, vagy csináltak is vele valamit, amit jobb ha én nem látok...

30. dfc04c70e4 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 13:33

Sajnálom, ha így van.


Nem tudom. Valahogy nem igazán értem ezt az egészet. A hiszti óvodás korban - nem azt mondom, hogy természetes, de nagyon gyakori. Általában tudják kezelni az óvónők, és nem hallottam még olyat, hogy ilyen eszközhöz folyamodtak volna, hogy felveszik a gyerek hisztijét. Persze attól, hogy én még nem hallottam ilyet, még megtörténhetett.


Az óvónő elzárkózását végképp nem értem. Normál esetben akár egy fogadóóra keretében szokták megbeszélni a problémákat a szülőkkel.

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Dfc04c70e4)
2022. máj. 23. 13:24

Sablonos, teljesen igazad van.

Nem szeretnék konkrétabb részleteket írni, mert nem tudom, nincs-e fent itt bármelyik érintett és esetleg magára ismer.


A gyerek és az óvónők nyilatkoznak másképp, mi volt a hiszti kiváltó oka.

Mi most a mindent számolós korszakban vagyunk, így el tudom képzelni, hogy tényleg számolta a gyerek, hány alkalommal látta a felvételt.

Sajnos már azt is el tudom képzelni, hogy a "büntetés" része az, hogy az óvónő maga mondta neki, hányadjára nézeti meg a felvételt...


De ha mégsem 9 alkalommal, legalább egyszer biztosan megmutatta neki a felvételt az óvónő.


Ma reggel figyeltem őket, az óvónő konkrétan levegőnek nézte az én gyerekemet, miközben az én kicsikém csak ott állt, és az óvónő tekintetét kereste...komolyan az ilyen nem pedagógus, hanem egy nárcisztikus pszichopata...


Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Egy ügyvéd barátom beszáll az ügybe, és jogi lépéseket is teszünk.

28. dfc04c70e4 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 13:09

Tényleg nem volt teljesen világos, hogy személyesen beszéltél-e a felvételt készítő óvónővel. Bár én úgy értelmeztem, hogy igen, de nem voltam benne biztos.

Sok a felmerülő kérdés, és te még most is elég szűkszavú vagy a történettel kapcsolatban.


Azt írtad a felvezetésben, hogy mindenki másképp nyilatkozik a hiszti kiváltásának okáról. De ki az a mindenki? Egyáltalán magáról a hisztiről sem tudunk semmit. Miért hisztizett a gyermeked? A gyerek mit mondott erről? Az óvónőtől megkérdezted egyáltalán, hogy mi történt, ami miatt a gyereked kiborult? Mert csak arról írtál, hogy kérted az óvónőt, hogy mutassa meg a videót, de ő ezt nem mutatta meg. Miért nyugodtál bele? Az, hogy a gyereket az eset miatt nem járatod néhány napig oviba, az nem oldja meg a problémát.

Bocs, de valahogy számomra az elképzelhetetlen, hogy az óvónő azt mondta neked, hogy a gyereked vele beszélje meg a dolgot. Egy óvódás gyerek beszéljen ilyen jellegű problémáról? Hát, ez elég furcsa. Ha igaz a történet, akkor igenis járj a végére!


Ne haragudj, de némi fenntartással kezelem ezt az egész sztorit. Nem tudom elképzelni, hogy egy anya a gyerekét érintő dologban ne járjon utána annak, hogy mi is történt valójában.

Az is furcsa, hogy azt írod, a gyerekednek 9 alkalommal mutatta meg a hisztiről készült videót az óvónő. A gyerek számolta, hogy éppen hányadszor mutatja meg neki az óvó néni a hisztijét? 😯 Furcsállom.


Ha nem harapófogóval kell kihúzni belőled az infókat, akkor érthetőbbé válik számomra ez az egész. Egyelőre csak találgatok.

27. dfc04c70e4 (válaszként erre: 17. - Sütikee)
2022. máj. 23. 12:48
Dehogy haragszom! Semmi gond.🙂
26. papája (válaszként erre: 25. - Sütikee)
2022. máj. 23. 09:39

Sajnos hallottam már ilyen igaz történetet, azért gondolom, hogy ez is lehet igaz.


Az anyuka meg nem elég határozott, így könnyen sarokba szoríthatják, megalázhatják.

25. Sütikee (válaszként erre: 22. - Papája)
2022. máj. 23. 09:06
Ha egyáltalán igaz ez a történet abban a formában, ahogyan fi, illetve a gyerek elmondta! Valami nem kerek ebben a történetben
24. Léna123 (válaszként erre: 23. - Bichi)
2022. máj. 23. 08:53
Egyetértek. Nekem még kicsik a gyerekeim, ez a 2. év, hogy közösségbe járnak. Ebben az évben az ötödik óvónőnk van, de hála az égnek egyikkel sem volt semmi gond. Bízom benne, hogy így is marad.
23. Bichi (válaszként erre: 21. - Léna123)
2022. máj. 23. 08:22

Főleg, hogy ha ez igaz, és nem mutatja meg, simán feljelentheti.

Mondjuk lehet szerencsém volt, de még nem találkoztam olyan óvónővel, akiről ezt akár csak elképzelni tudtam volna. Még a legundokabb fajtából sem nézem ezt ki...

És valahogy el sem tiszta nekem, hogy nem megyek be mint szülő, és nem maradok addig, amíg az óvónő meg nem mutatja és tisztázom vele a helyzetet, bármilyen esetben, főleg ha a gyerekem napok óta sír miatta.

Tuti a legfelső szintig mennék, ellenkező esetben úgy érezném, hogy cserbenhagytam a gyerekem, akit még most 24 évesen is úgy nevelek, hogy bármikor bármiben számíthat rám...

22. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 08:15

Napokkal ez előtt történt az eset és még csak itt tartasz a megoldás terén.

Ez verbális bántalmazás, ami 2 évig terjedő börtönbüntetéssel sújtható - jogszabály szerint.

Én elhiszem Neked a leírtakat és a megoldás a kezedben van.

Elsőre jelentsd a tankerületnek. Sokan látták a felvételt, ha neked nem is mutatja meg, mások igazolhatják.

Ne hagyd annyiban, mert a fejedre nő az óvónő, aki azt hiszi ez után mindent megtehet a gyerekkel.

Vizsgáltasd ki az esetet, jogod van hozzá.

Mi az, hogy a telefonjával felvételt készít engedély nélkül. Amennyiben viszont készített, mert úgy ítélte meg, hogy ez valami rendkívüli viselkedés, esetleg orvosi eset - van ilyen - akkor a felvételt kizárólag csak neked mutathatta volna meg és beszélhette volna meg.


Az óvónő cselekedete mindenképpen zaklatásnak minősül, kivizsgálandó és megoldást "követel"

21. Léna123 (válaszként erre: 20. - Bichi)
2022. máj. 23. 07:38

Én úgy értelmeztem, hogy beszélt az óvónővel, és az óvónő mondta, hogy a gyerek beszélje meg vele.

Ekkora hülyeséget még nem hallottam. Egy max 6 éves beszélje meg a problémát? Nyilván a szülőnek kell ezt lerendezni, és ha nem lehet az óvónővel dűlőre jutni, akkor valóban a vezetővel kell beszélni. Ugyan a másik oldalról nem ismerjük a sztorit, de az, hogy videót készít gyerekről, vagy a gyerek hisztijéről, és azt mutogatja többször, felháborító. Az meg pláne, hogy, ha ez akkora hiszti volt, hogy "érdemes" volt videora venni, és ezért többszöri büntetés is jár, akkor FI, neked miért nem mutatja meg.

20. Bichi (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 07:21

Először is kötelesen megmutatni a felvételt, ha az valóban létezik.

Pont nem érdekelne a másik óvónő, már rég elmentem volna a vezetőhöz.

Valahol írtad, hogy mondtad a gyereknek beszéljen az óvónővel. Ezt nem gondolhatod komolyan egy óvódás esetében. Messze van még az önálló problémamegoldóképességtől.

Ha valóban ilyen komoly a probléma, ahogy írod, akkor neked kell tenni valamit, hacsak nem te generálod a gyerek felé, mert ugye azt nem tudjuk, hogy te miként viselkedsz az esettel kapcsolatban....

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Sütikee)
2022. máj. 23. 05:31
Nem, nem mondja el. És ez a baj.
2022. máj. 23. 05:30

Talán az indító bejegyzésből nem volt egyértelmű, de beszéltem az óvónővel. Elismerte, hogy felvette a gyerek viselkedését a mobiljával.

Elkértem a felvételt, de nem kaptam meg.

Amikor megkérdeztem, mégis mit tegyek, mert minden nap sírva alszik el a gyerek és sírva ébred, azt válaszolta, hogy mondjam a gyereknek azt, beszélje meg vele (az óvónővel) a problémát.

A csoport másik óvónője is azt mondta, hogy ne intézkedjek az óvódapedagógusok feje felett, ne ártsam bele magam...

17. Sütikee (válaszként erre: 16. - Dfc04c70e4)
2022. máj. 22. 21:58

Igen tudom, egyet gondolunk! 😊

Ne haragudj, ha félreérthető voltam, igazából finek szántam a mondandómat. 🤭

Talán ha ketten vagy többen egy véleményen vagyunk, az nem véletlen.

Amit neked is szántam, az az, hogy nekem nem kerek a történet.

Még egyszer bocsi, ha félreérthető voltam.

16. dfc04c70e4 (válaszként erre: 15. - Sütikee)
2022. máj. 22. 21:45

De hiszen én is pont azt írtam, hogy nem megoldás, hogy pár napra kivette a gyereket az anyuka.

Ugyanarról beszélünk. 🙂

15. Sütikee (válaszként erre: 14. - Dfc04c70e4)
2022. máj. 22. 20:44

Ez nem megoldás, hogy kivesszük a gyereket pár napra, ahogy az sem, hogy nem az érintett óvónővel beszélt anyuka, hanem másokkal. Egyrészt mert a többinek semmi köze az esethez, másrészt meg mert az érintett óvónő nem tudta megvédeni magát, magyarul őt senki nem hallgatta meg, csak a háta mögött beszéltek, ami feltételezem, nem a teljes valóság. Nem mondom, hogy a gyerek hazudik, de az tény, hogy a gyerekek hajlamosak a saját malmukra hajtani a vizet, és ez természetes egy óvodásnál.

Nekem nem kerek a történet, mert egy ilyen eset után nem tartom otthon a gyereket, és nem az óvónő háta mögött beszélek!

14. dfc04c70e4 (válaszként erre: 13. - Sütikee)
2022. máj. 22. 20:36

Igen. Pont ezt nem tudjuk még az eddig leírtakból. Kevés még az infó.

Mondjuk az már kiderült, hogy pár napra az anya kivette a gyereket az oviból az eset miatt. De ez biztos nem megoldás. Tényleg bemehetett volna személyesen az oviba tisztázni, hogy mi is történt valójában. Mert most akkor valószínű, hogy csak a kisgyerek szemszögéből ismeri a történetet. Vagy már nem is tudom, hiszen a legelején azt is írta az anyuka, hogy a felvételt kiváltó okot mindenki másképp adja elő. Akkor csak beszélhetett személyesen is más óvónőkkel. Csak éppen a videót készítővel nem.

Talán kiderül.

13. Sütikee (válaszként erre: 12. - Dfc04c70e4)
2022. máj. 22. 20:25

Pont ezért írtam, hogy magával az óvónővel kell beszélni, nem írásban, hanem személyesen! Ha nem volt bent az oviban, akkor másnap. Személyesen kell tisztázni. Azt is el tudom képzelni hogy anyuka este írhatott az óvónőnek, és nem kapott választ. Hozzáteszem jogosan! Az óvónőnek is van családja, nem hiszem, hogy este kellene erről írásban beszélni!

Azt is el tudom képzelni, hogy szóban mondhatta a gyereknek, hogy mehet máshova, ha így viselkedik. A másik, hogy a hisztinek is lehetett előzménye,amire szintén csak az óvónő tud válaszolni.

Nagyon összetett dolgok ezek, biztos az óvónő elmondja, mi és hogy történt, de személyesen kell felkeresni az óvodában! Ez a minimum.

12. dfc04c70e4 (válaszként erre: 11. - Sütikee)
2022. máj. 22. 20:19

Én úgy értelmeztem, hogy az anya már beszélt az óvónővel. Az 1. hsz. arról szól, hogy "A felvétel tényét nem tagadta, mikor rákérdeztem. Elkértem a videót, mert én még tényleg nem láttam hisztizni a gyerekemet, de nem küldte el nekem."

Csak azt nem értem, hogy miért nem konkrétan azt kérte az anyuka, hogy ott helyben mutassa meg neki az óvónő a telefonján, amit felvett.

Bár az is lehet, hogy amikor a gyereket hazavitte az oviból, akkor már a videót készítő óvónő nem volt az óvodában, és csak otthon mesélte el a gyerek, hogy mi történt. Talán csak egy e-mail váltás történt. Nem tudjuk, idáig ez nem derült ki.


A másik csoportba való áttételt pedig szerintem nem úgy értette az óvónő, hogy végleg át akarja tetetni egy másik csoportba. Van olyan, hogy fegyelmezési célzattal néhány percre átküldik másik csoportba a gyereket. Szerintem ez nem egyedi eset. Jobb, mintha a folyosóra állítanák ki.

2022. máj. 22. 19:58

Azért azt ne felejtsük el, hogy az éremnek mindig két oldala van! Először is ezt az egészet az érintett óvónővel kell megbeszélni.

Olyan nincs, hogy az óvónő átteszi a másik csoportba a gyereket, csak akkor ha amúgy is csoportösszevonás van, általában reggel és délután,vagy ha emberhiány van.

Nem mondom, hogy a gyerek nem mond igazat, mert az írás alapján biztos, hogy valami történt, de az érintett óvónővel kell elsősorban tisztázni!

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2022. máj. 22. 19:35

"A oviban nyilatkozni kell minden év elején, hogy hozzájárulsz e a gyermekedről készülhet kép, videó amit a közösségi oldalon nyitott ovis csoportba feltesznek."


Ezzel tisztában vagyok, de nem megalázásra ad a szülő engedélyt.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - NomNom)
2022. máj. 22. 19:32
Megérdemelné. Azt is, hogy többet gyerek közelébe se mehessen. Semmit nem tud a gyerekek pszichéjéről.
8. 5236d12e25 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2022. máj. 22. 19:32

A oviban nyilatkozni kell minden év elején, hogy hozzájárulsz e a gyermekedről készülhet kép, videó amit a közösségi oldalon nyitott ovis csoportba feltesznek.

Ez viszont már jóval túlmutat ezen.



Kérdező.

Elsőkörben biztosan az óvónővel beszélnék. Nem vagyok az a fajta szülő aki azonnal habzó szájjal veri a tamtamot anélkül, hogy tisztában lenne a teljes képpel, de ezt egészen biztosan nem hagynám két kedves szóval annyiban.

Ne mondja senki, hogy az ő gyereke sosem hisztizik, mert ilyen nincs. Nem is ez a probléma, mert normális egészséges gyerek is letol egy egy bődületes hisztit. Ezt az óvónőnek tudnia kell kezelni. De az óvónőt semmi nem jogosítja fel, hogy megszégyenítse a gyereket. Ez miatt egészen biztosan mennék az óvoda vezetőhőz, és amennyiben elzárkózik, akkor tovább.

Nem, nem azért mert ragaszkodnék az ovihoz, vagy a bosszúhoz, de egy óvónő se lépje túl a hatáskörét. Ha az én gyerekemmel ezt megtette, mással is megfogja.

2022. máj. 22. 19:30

Már nem azért de ilyen korban melyik gyereknél nem fordul elő néha hiszti….?

Én az asztalt rájuk borítanám.

Egyrészt mikor a gyerekekkel kellene foglalkoznia, mi az istenért a hülye telefont nyomkodja?

Másrészt beleegyezésed nélkül kamerázza es mutogatja? Aztán meg is alázza vele?

Én kirúgatnám a p*csába.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Channa*)
2022. máj. 22. 19:25
Lett volna az több is szerintem, csak pár napra kivettem az oviból...
5. Imisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 22. 18:58
Milyen válasz ez, hogy a gyerek beszélje meg az ovónővel? Egy ovis gyerek még nem tud kiállni magáér. Ha fejük felett ha nem, Neked kell a vezetővel beszélni. Pont az ilyen válaszaik miatt!
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 22. 18:53

Büntetendő a gyereket a szülőtudta nélkül felvenni, fotózni, mutogatni meg főleg.


Vezetőóvónővel beszélnék, ha nem vergődsz zöldágra, velük, akkor felettes szervvel.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook