Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Premens tapasztalatok fórum

Premens tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2018. febr. 8. 09:35
Nekem az orvos javasolta az említett készítményt, arra, hogy mostanában sok idő telik el két ciklus között. Bizonytalan vagyok, hogy beszedjem-e, mert eddig olyan szerencsés voltam, hogy nem voltak pms tüneteim. Az orvos azt mondta, hogy minden rendben, ezután javasolta ezt, meg egy másik gyógyszert. A másikat kipróbáltam, és sokkal rosszabb lett, úgyhogy most nem merem ezt kipróbálni. Valaki járt hasonlóan?
2013. jún. 4. 21:21
Szia!Nekem is volt barnazasom es elmentem vele nodokihoz aki csinalt hormon vizsgalatot.Nekem kiderult h a pajzsmirigyem alul mukodik es ezert volt a barnazas.
2013. máj. 31. 13:09

Szia!



Szülés után nekem nem állt vissza a rendes ciklusom, 21,24 napos is előfordult előtte utána barnázás, endo doki nézett hormont, az rendben volt... így gondoltam nem ártok a prem tabival ha kicsi a baj lehet elég lesz az a hormonkezelés helyett... barnázás el is múlt elsőre, viszont a második hónapban terhes lettem ( csak peteérés idején védekeztünk, úgy tűnik rosszul olvastam a jeleket...), szerettünk volna is még egy babát csak pár hónappal később úgyh örültünk h ilyen simán összejött. VISZONT! 7hetesen méhen belül uh-on látszott egy haematoma( vérömleny) ami előfordulhat sárgatest elégtelenség miatt is, bár ezt csak utólag tudtam meg.. Veszélyezteti a terhességet, az embrió akár ki is lökődhet vele... Kaptam gyógyszert, pihentem sokat, végül 12hetesen elmúlt... De nagyon sokat aggódtam. Jobb lett volna ha mindent az elejétől fogva megbeszélek az orvossal, tudjon mindenről! Neked is ezt javaslom, ahogy atöbbiek is!


Minden Jót!

5. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Regina005)
2013. máj. 31. 10:14

Nekem az égvilágon semmit nem használt.

Keress jó nődokit, és endo dokit. Sajnos az egyik ehhez, a másik ahhoz nem ért, mind a ketten kellenek!

4. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - Regina005)
2013. máj. 31. 09:52
Na, erre én is kíváncsi leszek, mert nálam is hasonló a szitu. Én is pont hétfőre nem várom. A PMS tüneteim nem ilyen gázak, de én is barnázok. Annyi különbség még, hogy nekem a doki javasolta a PreMenst, mert 11 hónapja próbálkozunk és nem jön össze a baba, uh-n látta a megrepedt tüszőt, de nem volt friss, mert szabad folyadék már nem volt, viszont sárgatest se jelent még meg. Azt mondta, nem akar rögtön telenyomni hormonokkal, előtte ezt még próbáljam ki. 3 hó, míg hat és még 3 hót várjunk, utána jönnek a hormonok. Odáig már nem szeretnék eljutni, de eddig nem túl bíztató.
3. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Regina005)
2013. máj. 31. 09:50
Nekem doki irta fel, de losz*rt sem hasznalt. Normalis! Nogyogyit keress, akit hormonszinte(ke)t is vizsgal es lelkiismeretes. Hala Istennek minden nehezseg nelkul sikerutl teherbeesnem. Szval mindenkepp nezesd meg magad,az a biztos
2. szafaripók (válaszként erre: 1. - Regina005)
2013. máj. 31. 09:43

Nem bántásból írom, amit fogok, hanem jószándékból!!


Ne kezeld magad egy olyan dolog miatt, ami vagy van, vagy nincs! Jó esteben talán nem ártassz magadnak, rossz esetben nagyobb kárt okozol, mint hasznot!

Menj el orvoshoz (nőgyógyász, endokrinológus), kérj vérvizsgálatot, hormonpanelt, stb.

És a pontos leleteid ismeretében kezdj el szedni bármit is, úgy, hogy a dokival megbeszélitek!!!!

2013. máj. 31. 09:34

Sziasztok,

a véleményetekre lennék kíváncsi.

Több, mint egy éve próbálkozunk egy második babát összehozni. 23-24 napos ciklusaim vannak, menzi előtt mindig 2-3 napot szoktam barnázni. Minden erről szóló dolgot összeolvastam a neten és arra jutottam, biztos sárgatest elégtelenségem van. Gondoltam, még nem futok a dokihoz, előtte kipróbálom a Premenst. Már több, mint másfél dobozzal beszedtem, ez alatt az idő alatt 2 ciklusom volt. Az elsőnél ugyanúgy megmaradt a barnázás 2 napig, most a másodiknál viszont már hétfő óta barnázok és csak jún 3. hétfőn kellene megjönnie. A PMS tüneteim nagyon felerősödtek, már több mint egy héttel mensi előtt puffadtam, nem volt kedvem a szexhez, ingerült voltam és az első ilyen ciklusban a fejem is fájt. Ugyan írta a betegtájékoztató, hogy 3 hó egy kúra, meg hogy kezdetben felerősödhetnek a tünetek, de mégis, normális ez??? Mármint az 1 hétig barnázás, meg a mindjárt megjön érzés??? Lehetséges, hogy még rendbejön, ha tovább szedem a Premenst, vagy hagyjam inkább abba? Volt vkinek hasonló tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook