Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Postai utánvét miért nem jó a címzettnek? fórum

Postai utánvét miért nem jó a címzettnek? (tudásbázis kérdés)

1 2
31. globus (válaszként erre: 4. - Ritmus)
2011. nov. 24. 13:58
Utalhat, de csakis előre :)
2011. nov. 24. 13:55
mert nyoma van ezért
2011. febr. 3. 15:45
Na és az milyen, hogy nekem egy id.óta k.cs.g kevesebbet utalt, mit amit kellett volna, rákérdeztem, erre visszaír, hogy azért, mert nem ajálva kéri. Azt hittem a fejem szétrobban, komolyan gondolja, hogy bármit is feladok ajánlószelvény nélkül? Olvastam már ilyet, aztán letagadja, hogy megkapta. És talán erről előbb ENGEM az eladót meg kéne kérdezni, nem? Mi az, hogy ő magától így dönt...?!! És a legszebb az egészben, hogy akik több tízezer forintért vásárolnak, azokkal semmi problémám nincs, de akik pár száz forintért, azok sz.rakodnak, ahogy csak tudnak...
28. mkjudit (válaszként erre: 18. - Rinike)
2011. febr. 3. 15:31
Én már utaltam előre,a csomagot pedig nem kaptam meg. Nem kis összeg volt...
2011. febr. 3. 13:05
Mi már hosszú évek óta Vaterázunk a párommal. Mindig is az volt a rendszer, hogy a vevő előre utalta az összeget, és pedig utána küldtem a terméket, ha megérkezett a pénz a számlára. Mivel sokan panaszkodtak már, hogy a vevő nem vette át az utánvétes csomagot, ezért mi a termékekhez külön odaírjuk, hogy UTÁNVÉTTEL NEM POSTÁZOK! Így nem esünk ebbe a csapdába. Nem beszélve arról, hogy az utánvét nagyon drága.
2010. dec. 27. 14:28
Én is úgy tudom h a címzett utal először a te számládra, amikor Te megkaptad, küldöd neki a csomagot. Ez így ferr. :-)
25. pmjudit (válaszként erre: 9. - Szilvamama)
2010. dec. 27. 14:06

Pontosan így van.

Előreutalásal elküldi a pénzt, mikor megérkezik a számládra mész a postára és feladod a csomagot.

Utánvét drága és te járhatsz rosszul, ha esetleg mégsem veszi át a csomagot, Neked kell kifizetne az utánvét díját a saját csomagodért.

Az internetes vásárlásoknál ez a szokás és működik.

24. Szilvamama (válaszként erre: 20. - Ritmus)
2010. dec. 27. 13:00
Ez az egész internetes piacozás a bizalmon alapul szerintem. Hosszú évek óta vagyok a vaterán és a teszveszen is, adok-veszek. Eddig a vevőim csak pozitívan értékeltek, én is csak jó tapasztalatokról tudok beszámolni, egy-két olyan eset van, hogy nem voltam megelégedve.
23. Szilvamama (válaszként erre: 14. - Nemmaci)
2010. dec. 27. 12:58
Így van!
22. Talian35 (válaszként erre: 20. - Ritmus)
2010. dec. 26. 22:56

A 4-ben azt irod hogy azt mondta add meg a számlaszámod és utal...igaz nem irtad hogy előre, de szerintem ez számára egyértelmű, legfeljebb a szót nem irta le :-)


Az utánvét semmivel sem biztosabb sem a vevőnek, sem az eladónak. Ha nem veszi át a vevő, Te fizetted a drága odautat, meg a visszát is. Ha nem küldöd el utalás után a csomagot, akkor meg simán feljelent (hiszen Ő elutalta a pénzt, banknál meg nem tudsz számlát nyitni úgy, hogy nem adod meg a személyes adataidat - magyarul azért "lenyomozható" vagy :-)) ).

21. -magnólia- (válaszként erre: 20. - Ritmus)
2010. dec. 22. 12:40
Lehet, hogy van ilyen is, de ezért találták ki az értékelést. Nyilván attól az embertől, akit mindenki pozitívan meg ötösre értékel, bátran rendelnek az emberek.
20. Ritmus (válaszként erre: 19. - Talian35)
2010. dec. 22. 12:18

szó nem volt arról, h ELŐRE akar utalni. Csak h utalni akar.

De akkor ez az egész a vevőnek neccesebb. Hiszen mi van, ha mégsem küldik el a csomagját??? Szerintem tuti van ilyen.....

19. Talian35 (válaszként erre: 4. - Ritmus)
2010. dec. 21. 21:55

Drága. És a vevőnek semmi biztositék (drága postáért), hiszen csak akkor bonthatja ki, amikor már kifizette a postásnak.

Fejlődik a világ, lépést kell tartani, utalnak, küldöd, hol a gond? Miért problémás Neked, ha előre akarnak utalni? :-)

18. rinike (válaszként erre: 4. - Ritmus)
2010. dec. 21. 21:45
Én is megjártam már az utánvéttel, azóta csak előre utalást fogadok el. Ha nem veszi át az utánvétel küldeményt a címzett, akkor a feladónak is csak akkor adják vissza a saját dolgát, ha fizet... Én akkor sem küldöm utánvéttel, ha kifejezetten kérnék. Utaljanak előre, és ha megjött a pénz, akkor postázom amit megvettek.
17. SF (válaszként erre: 12. - Nemmaci)
2010. dec. 21. 21:43
600??? Egy vékony könyv is 1100-ba kerül! Iszonyú drága, és ha a vevő nem veszi át a küldeményt, ennyit fizettél, hogy visszakapd:-((
2010. dec. 21. 21:38
Szerintem is az utalás a legegyszerűbb. Eltérő, mennyi idő alatt jön meg a pénz, de van, hogy azonnal. Írja, hogy épp most küldte át és valóban, ott van a számlán. Szerintem ez a legbiztosabb, hisz ha a pénzt megkaptad, nagy baj nem lehet. :) AZ más kérdés, hogy ha az embertől sok mindent vesznek, azt a bankszámláján nyomon lehet követni...
2010. dec. 21. 21:15

Nekem az utalás teljesen bevállt..sőt a legjobb,ha az illető is annál a banknál van ahol én..

van nem egy olyan adás-vételem,hogy utalok,az illető számláján már 1 órán belül rajta is a pénz..(persze net-és azonos banknál a leggyorsabb)majd másnap feladja a csomagot én harmad,negyednap pedig megkapom..:)

14. nemmaci (válaszként erre: 13. - Ritmus)
2010. dec. 21. 21:04
amíg nem jön meg az összeg, ne add fel a küldeményt.
13. Ritmus (válaszként erre: 9. - Szilvamama)
2010. dec. 21. 21:03
hogyan oldjam meg, h biztosan utaljon?
12. nemmaci (válaszként erre: 4. - Ritmus)
2010. dec. 21. 21:01

a legegyszerűbb esetben is több, mint 600 Ft plusz költség.


neked sem a legjobb megoldás, mert ha nem veszi át a címzett, a visszapostázás is neked kell kifizetned.

11. gne2
2010. dec. 21. 21:00

Az utánvét nemcsak drága a címzettnek, hanem neked sem jó. Ugyanis ha nem veszik át, akkor a posta visszaviszi neked, és fizetheted a visszautat is!

Sokkal jobb, ha előreutalással kifizetik neked a terméket és a postaköltséget (bankszámlára), és úgy adod fel amit küldeni szeretnél!

2010. dec. 21. 20:59
Meg úgy tudom, drágább az utánvét. De ha utalni akar, akkor csak a csomag átvétele előtt. Lehet ő meg ebbe nem megy bele, de mind kettőtöknek ugyan annyi a rizikó.
2010. dec. 21. 20:59
A postai utánvét lényegesen drágáb, mint a sima ajánlott. Bevett szokás az internetes vásárlásnál, hogy az eladó bankszámlájára a vevő utalja a vételárat. Én is így adok-veszek a licitálós oldalakon!
2010. dec. 21. 20:57
Gondolom neki kénylemesebb,tud biztos netről utalni,s nem utolag kell neki a postán rendezni..
7. nemmaci (válaszként erre: 4. - Ritmus)
2010. dec. 21. 20:56

egyszerű!

drága!!!!!

2010. dec. 21. 20:55
már látom:)
2010. dec. 21. 20:55
kérdés rola?
2010. dec. 21. 20:55
Postán szeretnék számomra ismeretlen embernek csomagot küldeni. Kis csomag, akár levélként is elküldhető. Azt olvastam, h a postai utánvét a legbiztosabb. Már a második ember írja nekem, hogy adjam meg a bankszámlaszámom, majd oda utal. Hogy az kényelmesebb. Kinek? Nem látom át, miért nem jó nekik a postai utánvét? Segítsetek!
2010. dec. 21. 20:53
mi van vele?
2010. dec. 21. 20:52
Aha...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook