Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kell postai utánvéttel csomagot feladni? fórum

Hogyan kell postai utánvéttel csomagot feladni? (tudásbázis kérdés)

2010. aug. 6. 23:35
Lejárt kérdések.
2010. aug. 3. 21:51
mondjuk más kérdés, hogy a postán szokták húzni a szájukat, mikor megjelent egy rakat csomaggal, azt mondjuk nem tudom miért, mert végülis munkát és pénzt vitt nekik ezzel
16. f303be5590 (válaszként erre: 10. - 319cd6978b)
2010. aug. 3. 21:50

pl én is szoktam előre fizetni, és ebből még soha nem volt semmilyen gondom.

a postán is lehet egyencsomagolóanyagot kapni, és kolléganőm elég nagyban nyomta az ipart ezeken az oldalakon és ő ott szokta beszerezni

2008. júl. 1. 20:59
2kg-ig levélként is fellehet adni.
2008. júl. 1. 20:57
Én árulok a vaterán,nekem mindig előre utalnak,szerintem még vannak becsületes emberek.Mindenki magából indul ki.Én pl nem tudnék aludni ha átvernék valakit.Nekem csak pozitív visszajelzéseim vannak.ha megjön a lové a kártyámra még aznap postázok.Sőt párnap múlva megy email,hogy megkapta-e.Én csak ajánlva postázok Utánvéttel nem, mert nem csak drága,de rizikos is.Ami olyan azt egyszerű csomagoló papírba csomagolom.Pl babakocsit is adtam már el,söt szobahintát stb.
13. 319cd6978b (válaszként erre: 12. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 1. 20:06

Ez a lány aki licitált a hajvsalómra, már 21 szer nyert meg aukciót és csak kétszer kapott negatív kritikát,mert visszamonta a vásárlást, még mielőtt elküldték volna az árutneki,mert elnézte a ruhákméretét. Szóval nem nagyon kételkedem a komolyságában.

Én mondjuk nemutalnék át idegennek pénzt, hameg utánvétellel küldöm akkor sok lesz a szállítási költség, de ez már az ő döntése.


Hameg tényleg nemveszi át és nekem kétszeresen ki kell fizetnem a szállítási költséget akkor ez egy IJB+ eset és többet biztos nem csinálok ilyet.

Amúgy meg háromezer forint nem nagy tétel szóvalha enniyre megbízik bennem akkor semmi akadálya hogy átutalja.

Köszönöm a segítséget

12. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 10. - 319cd6978b)
2008. júl. 1. 19:22

Én pl. egy ilyen hülye vagyok.......... :))) Rendszeresen vásárolok ezeken az oldalakon, vettem már festmény, kovácsoltvas bútort, stb. Soha nem volt semmi kellmetlenségem.

Igen, papírboltban mindent megkapsz.

Ha viszont utánvéttel küldöd és nem veszi át, nagyon mérges leszel, közel kétezer lesz a szállítás oda és vissza.

11. szemanistvanne (válaszként erre: 3. - 319cd6978b)
2008. júl. 1. 19:21
Szerintem hívd fel telefonon a Posta Ügyfélszolgálatát 06-40-46-46-46 ott mindent elmondanak neked, de írhatsz is nekik és hamar válaszolnak ugyfelszolgalat@posta.hu címre
10. 319cd6978b (válaszként erre: 9. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 1. 19:11
És ilyen csomagoló cucco t hol lehet szerezni? Papírboltban? Ja és ki az a hülye aki pénzt utal át egy vadidegennek? Nem tom hogy ezt hogy oldjuk meg.
9. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 8. - 319cd6978b)
2008. júl. 1. 19:09
Tök mindegy, milyen színűbe, csak egy színű legyen, hogy olvasható legyen rajta minden. A vastag barna azért jó, mert az jó erős, nem szakad ki és valamelyest védi is a csomagot. A postaköltséget nem te állod, de a postának ki kell fizetned a feladáskor. Ezért mondtam, hogy előre utaltasd el a termék árát és a szállítási díjat is, akkor garantáltan nem veszítesz az üzleten.
2008. júl. 1. 19:07
Hát a szállítási költséget nem én állom szóval nem lényeg. Meg nem is tom hogy hol lakik az illető. Majd nyolc nap múlva kiderül hogy kinek lesz? Azt monta egy ismerősöm hogy ilyen vastag barna csomagolópapírba kell becsomagolni adobozt. Erről tudsz valamit?
2008. júl. 1. 19:06

De a dobozra is ragaszd rá a címet és a feladót, aztán még a csomagolópapírra is.


Azért kell a dobozra is ráírni, hogy ha esetleg megsérül a csomagoló anyag, akkor is tudni lehessen a címet és a feladót.

6. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - 319cd6978b)
2008. júl. 1. 19:03
Súlytól függ, szerintem azt levélként is feladhatod. Ha megvan, a saját doboza jó lesz, aztán azt becsomagolhatod még vastag csomagolópapírba és jól ragaszd le. Ha nincs meg, esetleg vehetsz olyan levegős belsejű nagy borítékot, ami védi az ütésektől. a www.posta.hu oldalon pedig meg tudod nézni, hogy mennyi lesz a szállítási díj.
2008. júl. 1. 19:00
És hogyan kell csomagot föladni? Mibe kell becsomagolni? Van valami szabvány erre, vagy amibe akarom?
2008. júl. 1. 18:58

Nos, többnyire úgy szokott történni, hogy ő előre elküldi a számládra a pénzt postaköltséggel együtt, amikor megkapod, ajánlottan elküldöd.

Az utánvéttel egy baj van, ha mégsem veszi át a csomagot, a postaköltség dupláját fizeted ki. Egyszer elküldöd, és a visszautat is kifizetteti a posta.

2008. júl. 1. 18:55
Egy népszerű aukciós oldalonmeghirdettem 3000ért egy babyliss 2170 es hajvasalót és valaki licitált rá. De amikor föladtam akkor nem gondoltam át hogy hogy is juttatom el a vevőhöz. Szóval fogalmam sincs hogy hogyan kell. ha valakinek votl már evvel dolga az írja már meg légyszi.
2008. júl. 1. 18:54
Igen. Mit szeretnél tudni?
2008. júl. 1. 18:53
Adtál már föl postai utánvéttel csomagot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook