Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a postai utánvétel menete? fórum

Mi a postai utánvétel menete? (tudásbázis kérdés)

2012. febr. 29. 20:54
Köszönöm a válaszokat. Sokkal okosabb lettem. :)
2012. febr. 29. 20:12

Én mostanában elég sok mindent adtam fel utánvétel,a mobiltelefon nagyságától nagy edzőgépig.

Így van, kitöltöd a papírt,ráírod hogy mennyi az összeg amit lebeszéltél a vevővel és ők megmondják a posta költséget,ez 2670fornt a kettőt összeadod és azt is beírod.

Akinek megy, az egészet kifizeti és a posta a saját költségét leveszi,a többit kézbesítik neked.

Volt olyan ami 1 nap alatt volt, de 2 napnál nem volt több,és vissza a pénz ugyan ennyi idő.

2012. febr. 29. 19:31

utánvétes papírt töltesz a postán a csomag feladásakor, a beszedendő összeg az áru értéke + a szállítás és az utánvét költsége lesz


a postás majd hozza neked a beszedett pénzt


ha jól tudom, a postán csomag kézbesítése eygszer történik, ha sikertelen, akkor értesítőt hagy a címzettnél, hogy menjen be és vegye át személyesen

(futárszolgálatoknál viszont kétszeri kézbesítés van az árban, ill. a megadott telefonszámon hívják az illetőt - ezért és sok más miatt szerintem jobb egy futárszolgálat és a tévhitekkel szemben sok esetben olcsóbb is)

4. homern (válaszként erre: 2. - 1d97508455)
2012. febr. 29. 19:27
ha nem veszi át akkor buktad a költségeket,valakinek fizetni kell :(
2012. febr. 29. 19:27
Igen,ő fizeti az árut,a postaköltséget és plusz 200valahány ft utánvét díjat.Egy héten belül megkapod a pénzed elvileg.
2012. febr. 29. 19:25
És még annyit. Ha véletlenül a címzett nem veszi át, akkor mi van? Nekem kell kifizetnem az oda- vissza posta költséget?
2012. febr. 29. 19:24

Ez hogy működik?

Ha eladok valamit, és nem akarnak előre utalni, akkor a postás ha kiviszi a terméket, ő kifizeti a postaköltséget is, és az áru árát is? Utána én mikor kapom meg a pénzem? A postás hozza? Na és mennyi idő múlva érkezik meg az hozzám?


Válaszokat előre is köszönöm!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook