Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Policisztásoknak lehet babájuk? fórum

Policisztásoknak lehet babájuk? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. dec. 29. 18:38
Köszönöm mindenkinek a választ,sokat segítettetek!Sikerült rádöbbennem,HOGY ENNEK UTÁNA KELL JÁRNI!Januárban el indulok nőgyógyászat,diabétesz stb...Időben elkezdem a kivizsgáltatást!Egy másik portálon beszkenneltem az orvosnak a leleteim,leírtam a problémám várom válaszát...Kiváncsi vagyok mit fog válaszolni!Könnyebb dolga lesz hisz ott feketén-fehéren le van írva mikor milyet,mekkora cisztát találtak!Kívánom mindenkinek a legjobbakat,akik babára várnak NAGYON SOK SOK GÓLYÁT kívánok nekik és erőt és kitartást!Akik babásak azoknak egészséget!Jelentkezni fogok ha tudok valamit magamról!Addig is nagyon szívesen tartom bárkivel priviben a kapcsolatot!Csók özön nektek!
2009. dec. 29. 16:01

Szia!

Még soha nem írtam fórumba itt, de úgy éreztem, most kell! Pcos-es vagyok, idén februárban pici fiam született :) Ha már kiderült, akkor lehet rajta segíteni!!! A cukrom jó volt, de az inzulinértékek 3szor nagyobbak a normálnál. A diabetológusom Meforal 1000-et szedetett velem fél évig, mondva, hogy szerinte annyi idő alatt teherbe kell esnem. És pont fél év múlva sikerült!! Persze keményen tartottam a diétát is, meg mozogtam. Ne aggódj, alattomos betegségnek mondják, de lehet, hogy Nálad is hamar megtalálják a gyógymódot! Egyáltalán nem biztos, hogy évekig kell majd az orvoshoz rohangálnod! Fel a fejjel, kitartás, diéta és testmozgás, meg hátha találsz jó hozzáértő orvosokat (én debreceni vagyok, itt tudnék néhány nevet adni). Én is elkeseredtem az elején, de összejött, ráadásul hamar :) Csak azért írtam, hogy lásd: nem törvényszerű a sok keserű év... Remélem, segített, hogy írtam...

38. zurbika (válaszként erre: 37. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 29. 14:15
Pcos oldalon az orvos ajánlóban nézted? Nekem sem volt könnyű megtalálnom a nődokit, mert élből utálom az össezs "turkálós"(Nőgyógyász, urólogus stb) orvost. De ő az én emberem, mert birka türeleme van, nagyon nyugodt és elviseli a hülye kérdéseket is. Az én zsizsegésem mellé meg ilyen ember kell. Amiatt, hogy nagyon türelmes, mindig megcsúszik a rendelése, mert nem azt nézi hogy mióta vagy bent nála, hanem azt, hogy van-e a kérdésed és nagyon alapos. Csak tényleg sokat kell várni ár. De nekem megérte.
37. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 36. - Zurbika)
2009. dec. 29. 13:57

köszi a drukkot

gratulálok a családodhoz, jó ilyet is hallani természetesen

nem még nem olvastam azt a könyvet

én is minden tőlem telhetőt megteszek

most mennék egy kínai orvoshoz, aztán meg egy olyan tarapeuta vagy mi aki a talpadon keresztül gyógyít

de attól tartok, hogy ez mind csak pénzkidobás

jó endós dokit már találtam, csak egy jó nőgyógy kellene

36. zurbika (válaszként erre: 35. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 29. 13:51

Semmi baj. Mindenki másként reagál a nehéz helyzetekre... Én is el szoktam keseredni, de mindig igyekszem megkeresni a jót a helyzetben, meg hogy mi a tanulság. Nekünk is nagyon nehéz volt, amikor a második babát elvesztetük, főként, hogy kiderült, mindez bizonyos orvosok hibája. Én hiába mentem időben a "megfelelő" helyre(szakambulancia), elküldtek... És ennek az lett az ára, hogy elvesztettünk egy babát... ekkor eldöntöttem, hogy nem hagyom magam és igenis kiderítem mi a baj és hogy mit lehet tenni...Aztán a bizonytalanság, struma műtét... de végül megadta az endokrinológus az engedélyt, és újra probálkozhattunk... és most van egy Kisfiam is. De ehhez be kellett tartanom, amit a doki mondott, meforal+diáta+mozgás. És msot is ezt kell tennem. A Barátnőm is küzd. Neki is nagyon sokszor van mélypont az életében, de azért nem adja fel. Pedig már több, mint 5 éve, hogy elvesztették az első babát!

Tudom, hogy könnyen mondom, de a jó orvost kell megtalálni, aki jó, ért hozzá és bízol benne. Nekem két ilyen dokim is van: az endokrinológus és a nőgyógyász. De pcos ügyben az endokrinolgusnak és baba ügyben van szava nálam.

Nem tudom olvastátok-e Zita West könyvét, szerintem nagyon jó. Hasznos infok vannak benne. Szorítok Neked!

35. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 34. - Zurbika)
2009. dec. 29. 13:28

igen

előre kell nézni

de írtóra megvisel minket is

nagyon rátelepszik az életünkre és tönkretesz

sokat gondolkodtam már azon, hogy abbahagni

jobb elviselni azt, hogy nem lesz

mint azt hogy, lesz vagy nem lesz, és várni, menni orvostól orvosig


bocsi nem keseregni akarok, csak már elég gyengék az ideeim

2009. dec. 29. 13:23
Nem állítom, hogy egyszerű, de ezek fontos dolgok. Nekem vannak gyerekeim, a barátnőmnek, aki szintén inzulinrezisztens és a hipofízis mikroadenómája van, nincs. Háromszor volt várandós, mind három alkalommal méhen belül elhalt a baba. Igen, sajnos van ilyen is. De kezelik és próbálkoznak tovább. Nem adták fel.
2009. dec. 29. 12:53
bárcsak ennyire egyszerű lenne az egész
2009. dec. 29. 09:14
Herbateának igaza van, pontatlanul fogalmaztam, a legtöbb pcosnak vagy így vagy úgy lehet babája. Abban is igazat adok neki, hogy a műtét legyen az utolsó, mert ez endokrinológiai probléma, hiszen az inzulinrezisztencia generálja az egészet. Ezért is fontos a diéta és a mozgás, illetve az inzulinháztartásra ható gyógyszer!!! Nagyon sok pcosnak nem is javasolják/mondják a diéta és a mozgás fontosságát! Pedig nagyon fontos ez a három így együtt! Herbatea által megadott pcos oldalon van orvos ajánló is! Érdemes megnézni és onnan választani valakit, mert akik ott fent vannak, azok értenek hozzá és a pcos-nak jó tapasztalai vannak velük. És van diétás tanács is fent (Zentai Andi féle, kifejezetten pcos-nak).
2009. dec. 29. 00:50

[link]


Na, itt pedig egy kérddezz-felek rovat!

Sok kérdés, a doktor úr pedig válaszol!

30. Herbatea (válaszként erre: 29. - Herbatea)
2009. dec. 29. 00:40
Mármint az Igaz Történeteket lenne érdemes elolvasni......
2009. dec. 29. 00:37

[link]


Érdemes lenne elolvasni!!!!


Csupa szép és bíztató türténet!

Mi is ott vagyunk Nórival......


Találsz ott egy Met-bébi mozit is!


Soha fel nem adni!

Kivizsgálni és a met+diéta+mozgás kombót betartani!

A műtét az UTOLSÓ lépés legyen, nagy kár lenne ok nélkül megműttetni magad!

28. Bcicus
2009. dec. 28. 23:40
Nagy valószínűséggel lehet, de sajna vannak akiknek emiatt nem lehet, de szerencsére mi vagyunk kevesebben. De minnél elöbb kezdd el kezeltetni.
2009. dec. 28. 21:53
Köszönöm:)Rendszeresen fogok mozogni,hisz ez a jövőm:)
2009. dec. 28. 21:51
Sziasztok Lányok! Szia Zsebes! Látom már jobb kedved van! Igen, lehet gyereked, ha pcos vagy! Egyéni hogy milyen hamar és hogy kell-e bármilyen beavatkozás. Amikor a Lányom született még nem is tudtam róla, hogy pcos vagyok, csak a amikor a második babát elvesztettük. Akkor mentem utána és kezdtek el kezelni. Azóta van egy Kisfiam is! :-)Pedig a pcos-en kivül pajzsmirigy alulműködésem is van! Csak keress egy jó!!! endokirnológust! Pcos esetén nagyon fontos a gyógyszeres kezelés+ dita+mozgás!!! Ezek segítik, hogy az inzulin anygacsere javuljon és így csökkennek a pcos tünetek! Sok sikert!
25. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 24. - D8181e8509)
2009. dec. 28. 21:50

előbb ezeket kellene megtudni

és elkezdheted a diétát

2009. dec. 28. 21:48
Nem mondták mitől van!Cukrot néztek meg ilyeneket,de semmit nem mondtak....édesek vagytok,h vigasztaltok...
2009. dec. 28. 21:45
És még az,hogy babát hoztál a világra,de az én szülinapomon!A hideg is ráz:)Köszönöm neked:)Ha annyira súlyos eset lennék,már az orvosom elküldött volna valamerre,tuti!Amúgy nekem se volt rendszeres!Anyum is cisztás volt évekig,2 gyereket szült:)
22. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 20. - D8181e8509)
2009. dec. 28. 21:45
kivizsgálták már mitől van?IR? pajzsmirigy?...
2009. dec. 28. 21:44

Szia!

Nekem életemben nem volt rendszeres mensim. Mindig mentem a dokikhoz, meghozták, aztán mondták szedjek fogamzásgátlót. Mindig azt kérdezték, akarok-e gyereket, mondtam, hogy most nem. Aztán egy idő után elegem lett a fogamzásgátlóból. Tavaly júniusban állapították meg igazán a pcos-t nálam, plusz egy adenómát az agyalapi mirigyben. Ja, és még némi pajzsmirigy alultermelést. Volt egy doki, az azt mondta, hogy meg kell műteni a petefészkem, de én úgy gondoltam, hogy nem vetem alá ilyesminek magam. A nődokim felírt clostilbegytet, amit nem vettem be augusztusban, mikor megjött. Aztán csak vártam, hogy majd megjöjjön, és akkor beveszem a gyógyszert, mert akarok én gyereket. November közepén derült ki, hogy gyermeket várok, spontán:) Nem vettem be semmit, nem vetéltem el, némi magas vérnyomáson kívül gondtalan terhességem volt. Szerintem a pajzsmirigy volt a ludas, hogy addig nem estem teherbe... Ja és úgy estem teherbe, hogy nem volt menstruációm két hónapja, szóval attól még lehet peteérés!

Csak azt akarom mondani, hogy engem is egész életemben tini koromtól zavart és nyomasztott, hogy biztos nem lehet majd gyerekem. Kár volt!

2009. dec. 28. 21:43
Hihetetlen mennyire aranyosak vagytok:)Még nem szeretnénk babát,de olyan 3-4 év múlva tuti!Januárba irány a doki:)Köszönöm nektek,nélkületek nem indultam volna el:)
2009. dec. 28. 21:43
Remélem vigasztalódni fogsz a sztorimon: nekem soha nem volt rendszeres a menzeszem (kiv. mióta fog-gátlót szedek 1997 óta) 2003 körül sikerült végre kideríteni, hogy miért is. Mondtam nem gáz, amúgy se akarok még gyereket. Ez a tény 4 év múlva (2007-ben) változott, amikor is figyelembe véve azt, hogy úgy is sokáig kell majd próbálkoznunk letettem a gyógyszert október végén. Nem is foglalkoztunk a témával, csak éltük világunkat. Hogy a lényegre térjek: 2008. 08. 08 az a dátum, amikor egy gyönyörű és egészséges kisbabának adtam életet! Számolj vissza :D
18. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 15. - D8181e8509)
2009. dec. 28. 21:40

jaj drága ne szomorodj el ilyen hamar

legalább téged előre elkezdhetnek kezelgetni

az biztos, hogy nekünk ez a majdnem 2 év pokol volt

17. 8f93a64f70 (válaszként erre: 15. - D8181e8509)
2009. dec. 28. 21:40
pozitívan kell gondolkodni
16. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 12. - D8181e8509)
2009. dec. 28. 21:39

nem hinném, hogy szerencse

de remélni kell a legjobbakat

2009. dec. 28. 21:39
Basszus bele fogok örülni ha gyerek mániás páromnak nem szülhetek babát:(
14. mamuci
2009. dec. 28. 21:38
Ne add fel! Kitartás!
13. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 10. - 8f93a64f70)
2009. dec. 28. 21:37

én műtétre várok

de az sem nyújt teljes meoldást

persze ha kipakolják az embert akkor igen

de a ciszták visszanőnek

2009. dec. 28. 21:36
Egyre jobban keseredek el,vissza gondolva...eddig babát nem szerettünk volna,de sok olyan dolog történt sztem amikor egy ember teherbe eshetett volna én nem...vagy csak a szerencse?hmmm...?
2009. dec. 28. 21:36
Ja, azt nem írtam, hogy mi 4 évet vártunk mire végre sikerült a fiam. A szerencsémnek köszönhetem, hogy akkor épp egy kh.-ban dolgoztam ahol volt meddőségi részleg. És még csak 19 éves voltam, friss házas stb. De mentem és milyen jól tettem! Így van most a fiam:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook