Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Polgári esküvő egyszerűen fórum

Polgári esküvő egyszerűen (beszélgetős fórum)


2013. jan. 4. 10:11

Sziasztok. Nekem lenne egy kérdésem. A párommal babát várunk,mi is szeretnénk esküvőt,de csak polgárit, valamikor most januárban. A mi elképzelésünk,hogy a lehető legegyszerübben és legolcsóbban rendeznénk le,több okból is.Az én családom több mint 400 km-re van,a páromé helyben,és így az én családom kimaradna belőle. A másik,hogy egyikünk sem szereti a felhajtást,mintdketten zárkózottak vagyunk. Mivel a két családot nem tudjuk összehozni ugyanabban az időben,úgy gondoltuk,hogy a szülei,és a tanúink ott lesznek,a többiek,akiket meg illene meghivni,utólag kapnak egy bocsánatkérő levelet,hogy nem hívtuk meg őket,és egy-egy fényképet rólunk. A templomi esküvő sem mostanában lesz,és ebédet vagy vacsorát sem szeretnénk,mert feleslegesnek tartom arra a max 5 emberre. Viszont van egy kis bűntudatom is a többiekkel szemben,akik nem lesznek ott. De az anyagi keretbe nem fér be egy százezer forintos vacsi és én is szivesebben vagyok távol az ilyen összejövetelektől. Persze a szüleink azt mondják,hogy egy ember életében egyszer fordul elő ilyesmi,és meg kell adni a módját,szép fehér ruha stb... de mi van,ha én túl giccsesnek tartom, és idegenkedek tőle? Nem ciki,ha nem akarok nagy felhajtást,csupán összekötném az életem a születendő gyermekem apjával? Ha tudtok légyszi adjatok tanácsokat mi a legegyszerűbb módja az esküvőnek úgy,hogy senki ne tegyen szemrehányást nekünk. Előre is köszönöm.

Polly

15. cicakaktusz (válaszként erre: 5. - 9242a6388c)
2012. nov. 28. 19:25

Nektek is? Nekünk is!! Csak nálunk vacsora volt, mert az esküvő fél ötkor kezdődött elvileg... Mindenki késett!

Rajtam szövetnadrág, pulóver, az emberemen farmer, pulóver, a tanúkon is.

Soha egyetlen percig nem bántam meg, hogy így csináltuk, pedig nagyon belém akarták már beszélni, hogy nem volt így illő!

Már lassan 11 éve.

14. bd55e3f068 (válaszként erre: 9. - Sztolyka)
2012. nov. 28. 16:30

Mostanában volt egy topik, ott fény derült rá, hogy eléggé mások a tarifák, attól függ, hogy hol és mikor lesz az esküvő.


Mi nem fizettük semmit.

13. 9d7907a17a (válaszként erre: 11. - 9242a6388c)
2012. nov. 28. 14:07

Nekünk picit nagyobb volt. De a fizetni nem egészen 7.000Ft-ot kellett. Zene volt, gyertyagyújtás vitt gyertyával, pezsgőzés vitt pezsgővel és emléklap.


A gyertyákat megkaptuk, de a kért két pezsgőből csak egyet bontottak fel, a másikat megtartották. A zene végül nem az volt amiket kiválogattunk, mert volt valami technikai problémájuk és így a hiper modern audió berendezés helyett egy régi kazettás magnóról szólt a zene recsegve.

2012. nov. 28. 13:36

Ha csak két tanú+gyerekek a "násznép", akkor nem tudom, mi értelme lehet a bevonulásnak.

Annak idején mi is csak a két tanúval mentünk, hülyén nézett volna ki ha vonulgatok. Igaz, én is csak nadrág+blúz kombinációban voltam...:)

Az anyakönyvvezetővel megbeszélhetitek, mit kértek, nekik rengeteg ötletük is van (nyilván minél több mindent akartok, annál többet kérnek érte - legalábbis nálunk a galambröptetéstől kezdve mindenre van lehetőség, csak nekünk ez nem kellett...)

A gyerekeket inkább az előkészületbe vonnám be, ill. az anyakönyvvezetőnek mondhatjátok, hogy említse meg őket is a "beszédében". Vagy kérjétek meg, hogy ha a "hivatalos" része lement, és az igazi tanúk aláírták, írhassanak alá ők is valami emlék-oklevelet, szintén mint tanúk, amit majd otthon kirakhattok akár a falra. Ezt Te is megcsinálhatod előre, valami kedves szöveggel az örökké boldog családról, vagy hasonló!:)

11. 9242a6388c (válaszként erre: 9. - Sztolyka)
2012. nov. 28. 13:32
Igen, de most meg nem mondom, hogy mennyit...
10. sztolyka (válaszként erre: 8. - Pic74)
2012. nov. 28. 13:30
később szeretnénk templomit is.két csokor legyen?nem tudom.
2012. nov. 28. 13:29
úgy tudom mostmár kell fizetni is?.
2012. nov. 28. 13:29
nem tudom a szertartásnál hogyan tudnátok bevonni a gyerekeket, a gyűrűvivés jó ötlet lehet,ha a gyerekek nem érzik cikinek.... És ha ők döntenék el,hogy mi legyen az ebéd? Vagy választhatnának nektek egy tortát... Csokrot szeretnél? A nagylányod segíthet a választásban...
7. 9242a6388c (válaszként erre: 6. - Sztolyka)
2012. nov. 28. 13:27
Nem tudom, az anyakonyvezetot kerdezzetek meg, biztos van valami otlete!:)
6. sztolyka (válaszként erre: 5. - 9242a6388c)
2012. nov. 28. 13:26
igen ebéd az lesz,csak mi négyen.a gyerekeket mindenféleképp beszeretnénk vonni.
5. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Sztolyka)
2012. nov. 28. 13:24

Mennyire egyszeruen?

A mi polgari eskuvonk nagyon egyszeru volt: ket tanu es mi.

Szovetnadrag es bluz vot rajtam, a ferjemen nadrag, ing.

Utana ebed.

2012. nov. 28. 13:21

amilyenben szeretnétek


gyerekek vihetik a gyűrűt

3. 9d7907a17a (válaszként erre: 2. - Sztolyka)
2012. nov. 28. 13:18

Ruha olyan illik amiben jól érzed magad. Ha szeretnél habos fehér ruhát, akkor vegyél azt, ha farmerben szeretnél lenni akkor pedig legyen az. Nyílván ez kb. a két véglet és vérmérséklet függő, de mivel ez a ti napotok, igazából úgy lesz jó, ha a ti kívánságotok teljesül.


A gyermekek bevonását a szertartásba egyeztesd az anyakönyvezetővel, neki nyílván vannak tapasztalatai.

2012. nov. 28. 13:14
Csak polgári esküvőnk lesz most,van 2 gyermekünk 15 éves lány,9 éves fiú.2 tanú lesz.milyen ruha illik,a két gyereket hogyan lehetne bevonni?
2012. nov. 28. 13:13
Polgári esküvő egyszerűen.Tippeket kérek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook