Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Polárium, vagyis fényterápia. Ismeri valaki? Tapasztalat? fórum

Polárium, vagyis fényterápia. Ismeri valaki? Tapasztalat? (beszélgetős fórum)


5. c1e9612cd3 (válaszként erre: 4. - Judita79)
2009. ápr. 3. 15:11

Szia!

Én inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi (nővérként dolgozok ott, ahova én járok, így az elvi működését, stb. magától a feltalálótól meg tudom kérdezni igazából)! Amúgy, én is érzem a változást. A fejbőröm már nem viszket szinte 1általán, nem hámlik úgy, ahogy előtte, energizál, stb. Egyenlőre úgy tűnik, hogy tényleg jó! Most azt tudom, hogy daganatos gyerekek is járni fognak hozzánk terápiára.

2009. ápr. 1. 17:03
Szia! Egyik barátnőm jár! allergiás a bőre rettenetesen, és miskolcon a semmelweis kórházban van ilyen fényterápia. Neki szinte csak ez használ a bőrére, különben igen csúnya lenne! Ennyit tudok róla.... esetleg ha vmi konkrét dolog érdekel szivesen megkérdezem neked! J
2009. márc. 24. 15:45
Senki nem ismeri ezt a terápiát? Nem is hallottatok róla?
2009. márc. 23. 06:55
Én ezt nem ismerem, de Bioptron lámpánk van. Ritkán jut eszünkbe használni, de elégedett vagyok vele. Fogínygyulladástól kezdve lábszárfekélyen át a megfázásig sokmindenre használtuk már a családban, és azt kell mondanom: nem értem, miért, de hat!
2009. márc. 22. 23:30

Mi most kaptunk 1 ilyen polárium gépet, a hét közepén kezdtük el használni. Annyit tudok, hogy lényegében olyasmi, mint a Bioptron lámpa, csak egész testet érő a fény. Bőrbetegségekre, lábszárfekélyre, hangulatzavarokra, meg 1 csomó mindenre jó. Egyedüli kontraindikációja a használatnak, a magasvérnyomás, és az akut gyulladás.

Ma este én is befeküdtem 15 percre a gépbe, mert erős vegyszer allergiám van, és a fejbőrömön már olyan szintű pszoriázis van, hogy már megőrülök tőle (pedig már babáknak gyártott samponokat használok, de akkor se múlik). Gondoltam, veszíteni nem veszítek, meglátjuk mit csinál vele.

Elsődleges tapasztalatom a menszeszemmel kapcsolatos. Nekem az első kb. 24 óra, azzal jár, hogy csak a méhnyálkahártya ürül belőlem, nem is vérzek igazán, inkább csak véres folyásnak mondanám. Most, kb. 1-2 órával azután, hogy megjött, befeküdtem a polárium gépbe, és miután véget ért a kezelés, ömlött belőlem a vér, nincs az a kellemetlen alhasi érzésem, ami szokott, nincs görcsölés, még enyhe se! Elmúlt, megszűnt a 15 perces kezelés után!

Azt tudtam, hogy a vérnyomást emeli a fényterápia, de ezek szerint, ez elősegítette a nyálkahártya lelökődését is.

Ezek után, kíváncsi vagyok, mit csinál a fejbőrömmel?

Van valaki, aki ismeri még ezt a terápiát? Van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook