Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Plus size "modellek" fórum

Plus size "modellek" (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2023. márc. 9. 07:38
Szerintem legelőször magadat, majd a lányodat kellene megtanítanod a felelős médiafogyasztásra. Eleve hibásnak tartom a felfogást, hogy a médiában bármit is az arcodba tolnak. Persze, próbálkoznak vele, de ma már olyan sok a lehetőség, olyan nagy a választék, hogy azt nézel, ami érdekel. Ezt kellene tudatosítani. Ahogy követik az érdeklődésedet, hogy mire kattintasz rá, hogy mi meddig köt le, stb., úgy dobják fel a hasonló tartalmakat. Nekem például állatos képeket tol az arcomba a fb. Másodszor pedig fontos lenne legalább annyira tudatosan élni, és ezt átadni a gyereknek is, hogy legalább észre vegyük, mikor akarnak manipulálni. Ne pedig sodródjunk az épp aktuális divattrenddel. Az önelfogadást pedig pláne ne a médiából tanulja meg egy kislány, hanem a szülei által. Ha otthon kap egy elég szilárd alapot, nem lesz kitéve a média szeszélyeinek. Persze akinek magának sincs meg ez az alapja, az nehezen adja át másnak.
12. b9e097a9f6 (válaszként erre: 9. - PöttyösPanka)
2023. márc. 9. 07:36
Pontosan. Olyan, mint egy bizonyos márka zöld kampánya a ruhák újrahasznosításáról szóló litániákkal, miközben a “nagyon zöld” papír csomagolóanyagban küldik az egyesével műanyagba csomagolt árut.
11. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 9. 07:31
Teljesen egyetértek. És hangoztatják, hogy ezek az "igazi" "valódi" nők. Ezek szerint aki nem túlsúlyos, az nem igazi, és nem valódi. Szerintem is szomorú.
10. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 9. 07:25

Én a ruhák méretezésén vagyok kiakadva. Ami régen M volt az most az XS, hogy ne sérüljön szegény fogyasztó lelke, hogy egy XL-es ruhát kelljen venni, büszkén mondhassa, hogy ő nem kövér hiszen jó rá az M-es.

Legutóbbi döbbenetem, rendeltem 2-es méretezésű Triumph bugyit, megérkezett és nagyobb volt mint a 110-120 kg-s férjem gatyája. Nonszensz.

Lassan a gyerekosztályról kellene öltöznöm, pedig én nem változtam, 16 éves korom óta kb. ugyanazok a méreteim centiben.

9. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2023. márc. 9. 07:25
Szerintem a fogadd el magad kampány olyan, mint a termékeknél a "zöldre mosás". Csak egy csel, hogy szimpatikusabb legyen a márka, de nincs mögötte tartalom.
8. PöttyösPanka (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2023. márc. 9. 07:21
Pontosan.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 9. 07:16

Ne haragudj, de miért tolod át a felelősséget a médiára? Te vagy az első számú példa a lányodnak, a túlsúlyoddal.


Amúgy szerintem ez a fogadd el magad egy nagy kamu. Még mindig az megy, hogy legyél gebe.

6. dad1f54482 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 9. 07:14

Egyik véglet sem egészséges és természetes. Az anorexiás és a túlsúlyos modellek sem. Beszélj a lányoddal.


Egyébként nem látom nagy veszélyét hogy ez túlságosan elterjedjen. Talán a fiatal lányok egy részét át lehet programozni, hogy nyugodtan legyen túlsúlyos, de a férfiakat nem lesz egyszerű átnevelni a kövér nőkre. Szerintem lehetetlen.


Tehát, ha egészséges külsejű és gondolkodású férfit szeretnének a lányok, akkor kénytelenek lesznek ők is foglalkozni a saját testükkel és nem elhagyni magukat.

2023. márc. 9. 07:09

A divatipart elsősorban nem a lányok önképe érdekli, hanem hogy megtalálják azt, amire buknak a vásárlók, amivel gyarapodhat a netes kattintások száma. A molett modellek miatt nőhet a vásárlások száma, mert általuk egy teltebb nő is könnyebben el tudja képzelni magán a megvásárolni kívánt ruhadarabot. Ez fontos a mai világban, ahol nagyon elterjedt az internetes vásárlás.

Szerintem ez vásárlói szempontból is fontos. Én is nyugodtabb szívvel rendelek ruhát, ha meg van adva a modell, és a képen látható ruhadarab mérete. Ilyen szempontból szerencsés vagyok, 177 centivel és 58 kilóval. Ez miért is ne járhatna ugyanúgy a teltebb testalkatot képviselő nőknek?

Az önelfogadásnak pedig nem feltétlenül kell megegyeznie a beletörődéssel. Lehet valaki duci és szeretheti magát, amellett, hogy törekszik a fogyásra és az egészséges életmódra. Akiben eddig is volt akarat fogyni, azt nem a plus size modellek fogják visszatartani. Mellesleg, vannak, akik akkor sem lesznek gazellák, ha bele is pusztulnak az edzésbe.

Tényleg nem kéne bántani a nőket a testalkatuk miatt. Így is elég sok szart kapunk az élettől.

2023. márc. 9. 07:06

Értem a problémádat, de ha a te lányod nem a médián nő fel, hanem te mutatod neki az utat, akkor nem fog olyan lenni, azaz nem lesz elhízott, ahogy ugye a soványak hirdetésekor sem volt mindenki sovány...


A 26-os BMI már elég nagy túlsúlyt jelent, ha jól gondolom, nem? Lehet, hogy nem leszek népszerű nálad, de ha ezt a példát mutatod a lányodnak, akkor egy kicsit sem kell majd csodálkoznod azon, ha olyan lesz, amilyennek nem akarod látni, és nem a média lesz a hibás, hanem te, mert a te mintádat már lemásolta. A lányodnak te vagy az etalon/minta a 26-os BMI-del, azaz már megalapoztad azt, amit szerinted a plus size modellek tennének...

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 9. 07:02

Valószínű ezeket nézegeted, ezeket dobja fel a géped ,ezért látod ezeket, mert én túlzások nélkül, nem láttam még XL méretet sem, elvétve L-s méret akad a fürdőruháknál. Milyen méretre keresel rá, azokat dobja fel.

Nem a modellek adják a gyereked értékrendjét, hanem a szülő, ha kellően foglalkozik a gyerekével, az anorexiás modellek idejében sem lett mindenki csontsovány.

2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 9. 06:48

XXXXXXXL-es 🤣

Azért ne ess túlzásokba. Sima L-es, XL-es méretű ruhákat alig lehet venni.

Az sem normális, hogy akinek nem jó a kínai M-es, az egy dagadt disznó, 64 kilósan.

2023. márc. 9. 06:44

Sziasztok. Lehet nem leszek népszerű de vállalom: Tele a hócipőm azzal, hogy szinte minden divatcég nagy hasú, rusnya kerek fejű, aránytalanyul hájas "modelleket" tol az arcunkba nap mint nap. Én sem vagyok vékony a 26-os BMI-indexemmel, öregszem is, 40 éves vagyok, mégis sokkal jobb volt amíg a modellek vékony, arányos/fiús alkatú, szép arcú lányok voltak. A plus size modellek túlsúlya (a szó minden értelmében) meg ez a "fogadd el önmagad" csak arra jó, hogy iszonyatosan rossz példát mutasson a kiskorú lányainknak.


Az én korosztályomból az erre fogékonyak még önéheztetéssel és a vékonyság után való vággyal sanyargatták magukat, de a kislányomat már arra motiválnák, hogy "zabálj nyugodtan, legyen akkora karod mint egy díjbirkózónak, meg mangalica-hasad: csodagyönyörűszép vagy XXXXXXXL-es mérettel is, sőt, modell is lehetsz" ? Ezt szülőként nem tudom elfogadni.


Az, hogy a plus size modellek a női népesség többségét reprezentálják, számomra rohadt szomorú. Mindenki úgy cseszi el a külsejét ahogy akarja, de arról nem kellene elfeledkezni a baromi nagy önelfogadásban, hogy a kövérség egy hadseregnyi betegségért és az élettartam megrövidüléséért is felelős.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook