Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Plus size "modellek" fórum

Plus size "modellek" (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
73. timycat (válaszként erre: 55. - Greeneyed)
2023. márc. 9. 13:27

Aldi, Lidlben régen még tudtam venni ruhaneműt, ma már nem mert borzasztó nagyok. A német vagy északi népek méretezése mindig is nagyobb, szélesebb volt, kb mint az amerikai méretezés. Mára már a francia, olasz méretezés is megbolondult 😕


Kínai cuccom szerintem sosem volt, arról nem tudok nyilatkozni.

72. PöttyösPanka (válaszként erre: 67. - Csillagszem38)
2023. márc. 9. 13:26
Most már kíváncsi vagyok. Tudsz linkelni egyet?
71. Főnix3 (válaszként erre: 67. - Csillagszem38)
2023. márc. 9. 13:24

Fen fogok akadni,és ha kell újra és újra leírom, hogy ne bántsunk,degradáljunk senkit, azért, mert kövér, sovány,szeplős, más identitása van,vagy mert eltér a "normálistól".

A gyerek elsősorban az otthoni példát fogja magába szívni.

Otthon a hűtőbe az kerül, amit anya vesz, ezt a szokást is átveszi majd a gyerek. Nálunk az édesség,nasi nem volt napi szintű,nem azért mert kövérek lesznek, hanem mert egészségtelen. A gyerekeim ugyan ezt a szokást viszik, friss gyümölcs méz,persze néha nasi, csoki is van persze ez mellett.

Lakásba illatosítót is magunk csinálunk, nem kell szar méreggel permetezni a lakást, nem kell drága tisztítószereket használni. Ezek mind apró dolgok, de ellesték, eltanulták. Engem követnek, nem a médiát!

Ha anya cseszteti a gyerekét, mert az nem modell alkatú, akkor az a gyerek örökre sanyargatni fogja magát,frusztrált lesz, depressziós.Kinek akarna a gyermek megfelelni, ha nem a szüleinek. Rengeteg szorongó embert nevelünk, mert bele kényszerítik a "normába".

70. globus
2023. márc. 9. 13:16

Kicsit elferdült a téma.

Észre kellene venni, hogy a modell nem magát reklámozza, hanem amit visel. Akárhogyan néz ki valaki, akkor is kívánhat csinosan öltözni. Bármelyik irányba tér el a társadalmilag "normálisnak" jelzett irányba. Aki ebbe mögöttes sugallatot lát, annál fejben van hiba.

Mintha a tökéletes modellek, celebek, színészek, híres emberek mind boldogok lennének, haha.

69. tien (válaszként erre: 66. - Főnix3)
2023. márc. 9. 13:11

"Nem vagyunk egyformák,de ne legyünk már ellenségesek a másikkal,mert más életet él,máshogy néz ki"



Nekem mindig a nagyra tartott,"igazi "nők ,plusz size asszonyságok szóltak be.Folyamatosan b@sztattak.

Persze ,hogy nem a szívem csücskei.

Én pont lekakkantottam ,hogy néz ki a nyomorultja ,de nekik mindig bele kellett pofázni a külsőmbe.

68. tumbo2 (válaszként erre: 64. - Csillagszem38)
2023. márc. 9. 13:10
mit nem adtam volna,ha fiatal koromban pár kilóval több lettem volna.bár az anyám is talán 48 kiló volt,mikor férjhez ment,utána meg majd 90-re hízott.ennyit a genetikáról.most le kéne adni pár kilót,de őszintén már nem érdekel
67. Csillagszem38 (válaszként erre: 65. - Főnix3)
2023. márc. 9. 13:08

A plus size modellek manapság már nagyon-nagyon kövérek sajnos. Párat én is láttam instán és borzalmas. :(


És igaza van, nem a csontsovány modellekre gondol, hanem a normális modell alkatokra. Nekem ez az értelmezési mód át se jött, ahogy te ezt irod most.


Sztem teljesen egyértelmű, amit ír.


Igen, lehet felkaptad a vizet és érzékenyen érintett a téma, sztem ne akadj fent ennyire ezen. Köszi a gratulációt.

66. Főnix3 (válaszként erre: 64. - Csillagszem38)
2023. márc. 9. 13:02

Neked gratulálok, hogy megcsináltad, hogy sikerült helyre billentened a súlyod, de gondolom nem egészségtelen hányattatás volt az eszközöd, hanem az egészséges életmóddal változtattál magadon!

Te attól, hogy lefogytál, gondolom nem csontsovány szintre, fiús alkatra sanyargattad magad! Abban is biztos vagyok, hogy nem a média befolyásolt téged.

A másik..., még tőled nem olvastam,hogy ilyen hangon beszéltél volna a nőtársaidról, vagy bárkiről!

Lehet elragadott az indulat és el is fog, mikor ilyen ocsmány szavakkal illetnek embereket!

Jó lenne, ha mindenki a helyes életmódot követné, de erről jól tudjuk, miért nem beszél a média, mint ahogy az orvosoknak sem az a céljuk, hogy meggyógyuljunk. Tisztelet a kivételnek!

Nem vagyunk egyformák,de ne legyünk már ellenségesek a másikkal, mert más életet él,máshogy néz ki.

65. Főnix3 (válaszként erre: 64. - Csillagszem38)
2023. márc. 9. 12:55

Ez neked mit sugall?

A másik kérdésem, hogy hol vannak 200kg-os modellek?



"mégis sokkal jobb volt amíg a modellek vékony, arányos/fiús alkatú, szép arcú lányok voltak."


Az én korosztályomból az erre fogékonyak még önéheztetéssel és a vékonyság után való vággyal sanyargatták magukat, de a kislányomat már arra motiválnák, hogy "zabálj nyugodtan, legyen akkora karod mint egy díjbirkózónak, meg mangalica-hasad:

2023. márc. 9. 12:47

"Nagyon sok nő genetikája nem teszi lehetővé, hogy vékony legyen, ettől ő rusnya?"


Ez nem állja meg a helyét. :) Ilyen nincs, hogy ilyen meg olyan a genetikám. :) Erre nem lehet hivatkozni, ha valaki nem tud lefogyni. Tudom magamról, velem is elhitették. Majd lefogytam és máris nem olyan volt a genetikám.:)



"Miért példa értékű az neked, hogy éheztessék magukat a lányaink, hogy megfeleljenek az általad diktált szépségideálnak? Milyen viselkedési normát akarsz ezzel a gyerekeidre elölteni?"


Sztem nem erről beszélt egyáltalán, ilyet fel se hozott, hogy a csontkollekciókra kellene hasonlítani.

63. Főnix3 (válaszként erre: 62. - Csillagszem38)
2023. márc. 9. 12:43

Megteszed azt a szívességet, hogy leírod, hol túloztam?

Megeshet, hogy igazad van,szeretném tudni, hogy hol érzed ezt!

Előre is köszönöm!

62. Csillagszem38 (válaszként erre: 59. - Főnix3)
2023. márc. 9. 12:40

Volt abban igazság, amit írtál sok is, de volt, amit eltúloztál, kiforgattad.


Nem, nem jó, hogy azt reklámozzák, hogy a kövérség jó. Nem, nem jó. Az arany középút a jó, amit te is mondtál. De az, hogy 200 kg-os modelleket reklámoznak, nagyon nem használ!

61. PöttyösPanka (válaszként erre: 58. - Csillagszem38)
2023. márc. 9. 12:28
Erről valóban nem beszélnek a fiataloknak a duci modellek. De miért is kellene nekik? Nem a család dolga ezekről a fontos kérdésekről beszélni a gyerekeknek? Szerintem lehet ez egy jó apropó is arra, hogy az anya elbeszélgessen a lányával az elhízás valóságáról és a médiában mutatott látszat kép közti különbségről.
60. PöttyösPanka (válaszként erre: 53. - Főnix3)
2023. márc. 9. 12:25
🤗👏💗💗💗
59. Főnix3 (válaszként erre: 58. - Csillagszem38)
2023. márc. 9. 11:54

Szerintem teljesen jól értettem!

Nem vettem magamra, szerencsére a genetikámnak, nem szenvedek túlsúlyban, a felmenőim sem kövérek. Viszont nem szeretem, mikor emberek ítélkeznek a másik felett! És teljesen megállja a helyét, amit írtam!

Lehet te értettél engem félre, lehet nem átszaladnod kellett volna azon, amit írtam!

58. Csillagszem38 (válaszként erre: 53. - Főnix3)
2023. márc. 9. 11:37

Sztem te teljesen félrebeszélsz és kiforgatod, amiről ír a fórumindító.


A túlságosan, kórosan kövér modellekről beszél, akikkel azt reklámozzák a fiatalok számára, hogy a kóros elhízás jó, elfogadott, fogadd el magad. Ami részben igaz, hogy legyen meg a lelki békéjük, de könyörgöm, ne az legyen már a követendő, hogy sz.rrá zabálja magát az ember, felszed 50 kg pluszt és a későbbiekben mindenféle eü problémái lesznek. Erről nem beszélnek a fiataloknak azok a duci modellek! Pedig csak arról van szó, hogy lusták lefogyni és vkik reklámot és pénzt csináltak belőlük, lesz.rják, hogy hányan követik a példájukat és lesznek elhízva.


Igen, egy nőnek legyen kisugárzása, én is voltam kövér és soha semmilyen hátrányát nem éltem meg, de eü okokból nem lehetett tovább tartani az az életformát. De az is tény, hogy sokkal kívánatosabb egy nő, ha nincs elfolyva.


Szóval sztem nem kell ennyire élesen fogalmaznod, magadra vetted esetleg? :O

57. Greeneyed (válaszként erre: 56. - Greeneyed)
2023. márc. 9. 11:21
kb. = kg.
56. Greeneyed (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 9. 11:21

A "maximum a hímnemű zsírsertés" épp annyira értelmetlen kijelentés, mint "a férfi 100 kilónál kezdődik". Mert nagyon nem mindegy, hogy

1. milyen magassághoz

2. milyen testzsír-izom aránnyal.

Egy 170 centis, nem izmos férfinak nyilvánvalóan sok a 100 kb. Egy 190 centis izmosnak meg nem.

55. Greeneyed (válaszként erre: 10. - Timycat)
2023. márc. 9. 11:17

"Ami régen M volt az most az XS, hogy ne sérüljön szegény fogyasztó lelke, hogy egy XL-es ruhát kelljen venni, büszkén mondhassa, hogy ő nem kövér hiszen jó rá az M-es."

Én mást tapasztalok; a kínai ruhák még mindig nagyon alul vannak méretezve, úgyhogy egy M-es méretű nőnek kínaiból L-es, sőt XL-es kell. A német, holland ruhamárkák közelebb állnak a valósághoz, és ők szerintem nem is változtattak.

54. andilaci (válaszként erre: 53. - Főnix3)
2023. márc. 9. 11:15
Nagyon jol összeszedetten leirtad.....ez igen!!!!
53. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 9. 11:12

Senki nem lesz népszerű, hogy fikázza a másik embert. Ki is bánthatna a külseje miatt egy nőt, mint egy másik nő!?

Tele a hócipőd, mert számodra elfogadhatatlan testek kerülnek a szemed elé.? Azért itt kívánom, hogy ettől nagyobb gondod ne legyen az életben!

Nagyon sok nő genetikája nem teszi lehetővé, hogy vékony legyen, ettől ő rusnya? Hogy jön bárki ahhoz, hogy ilyen jelzővel illessen egy másikat?

Miért van az, hogy a te arcodban folyamatosan ilyen modelleket tol a média? Hogy lehetséges, hogy nekem nem tűnik fel, hogy ilyen kerek fejű emberek vennék át a hatalmat a csontsovány modellekkel szemben,pedig azok mennyivel szebbek voltak a fiús testükkel. Tényleg az egészségességet sugározzák neked azok a volt modellek?

A kiskorú lányaink nem hülyék. Ill. azok, akik megfelelő példát kapnak otthon. 2 nagy lányom van,vékonyak, mert ilyen a genetikájuk,nem zabálnak azért, hogy elhízzanak, hogy hasonlítsanak bárkire, hogy miért, mert úgy neveltem őket, hogy fogadják el a testüket, mert ebben kell leélniük az életüket. Nem majmolnak senkit.

Miért példa értékű az neked, hogy éheztessék magukat a lányaink, hogy megfeleljenek az általad diktált szépségideálnak? Milyen viselkedési normát akarsz ezzel a gyerekeidre elölteni? Miért mozogsz a szélsőséges határokon? A középutat kellene megtalálni. Nem pedig azt,erőltetni, ami tönkre teszi az életünket! Az egészséges életmód lenne a megoldás, de azzal ki is nyerne? Nem az orvosok és a gyógyszergyártók..


Önelfogadás az egyik legszuperebb dolog, a gyerekeinknek a helyes táplálkozás mellett ezt is meg kell tanulni. Ha nem fogadják el magukat, soha a büdös életben nem lesznek boldog emberek.

Eltudom képzelni,hogy mit sulykolsz, tolsz a gyerekeid fejébe anyaként..., aggódással tölt el. :/

Van egy kis feleslegem, ezzel én átlagosnak mondom magam. Nem fogok azért éhezni, vagy hánytatni magam, hogy az ilyen gondolkodású ember elfogadjon. Belenézek a tükörbe és látom, hogy hopp, megint lejjebb ereszkedett a cicim, ohh a narancsbőr, a kutyafáját mindenhol ott van. Szarkalábak,hmm, remélem lesz még sok. Látom a hibáim, de nem érzem rosszul magam, nyáron felveszem a kétrészes fürdőrucimat és nem érdekel, hogy valaki nem nézi jó szemmel, hogy a testem nem modell alkat,hogy a striák a hasamon tönkre tették a bőröm, ez vagyok én és boldog vagyok, hogy egészségben élhetek! Nem fogok azon agyalni,hogy te, akinek ez nem tetszik hogyan nézel rám, mert az a te problémád!

Viszont vigyázz mit kommunikálsz kifelé, mert azzal sok mérget tolsz a fejekbe,gyerekeid fejébe, ami lassan öli el a lelket. Nem azzal kellene neked sem foglalkozni, hogy ki hogyan néz ki, mert sok ember, nagyon sok esetben nem tud megszabadulni a feleslegétől, mert egyszerűen nem kivitelezhető. Ettől ő még a legcsodálatosabb ember lehet a világon!

Még egy dolog! EGY NŐ NEM ATTÓL NŐ, HOGY TÖKÉLETES! Nem a kilogrammjaitól függ mennyire kívánatos! Hanem a kisugárzása, ami belülről fakad és csak akkor lesz valaki csodálatos, ha nem akar egy olyan ideálba beletartozni,ahova nem illik bele!

Ragyogjatok lányok, mert ez a ti fegyveretek!

Puszi minden csodálatos embernek,mert mindannyian különlegesek vagytok!

2023. márc. 9. 10:40

Miért is kell a reklámok meg a média nyomásának engedni? Mindenki legyen olyan, amilyen akar. Minek ideáloknak megfelelni? Régen sem értettem, hogy miért akar mindenki csontvázra fogyni, mert a modelleket akkoriban a kis szél is elfújta. Ma se kell csak azért hízni, mert azt látod valahol. Ami egyébként hol is van? Tévében látjátok, vagy hol? Én nem látok úton-útfélen plus size nőket reklámokban.

Mondjatok már egy példát hol jönnek minden nap szembe?

51. 3272f5ad6f (válaszként erre: 38. - Simple)
2023. márc. 9. 10:11
Nagyon. Egy alacsony, 50 kg-os nő anorexiás... 🙄
50. PöttyösPanka (válaszként erre: 47. - Tien)
2023. márc. 9. 10:11
Ne vedd magadra, nem rólad szólnak ezek a beszólások, hanem arról, aki mondja őket. Engem életemben kétszer kövéreztek le. Mindkét pasi megszállott sportoló, aki betegesen fél az elhízástól. 52 kg és 165 cm vagyok és voltam mindig is.
2023. márc. 9. 10:04
Hol kezdődik a plus size modell amúgy? Aki L-es már az, nem? Mert nem XS, mint az átlag modellek.
48. boldogzokni (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 9. 10:03

Az én gyerekeimnek nincs ilyen problémája, érdekes.

A kislányod minek nézeget állandóan plus size modelleket? Változtasd meg az ingereket, amik érik, ha nem tetszenek.

47. tien (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 9. 09:56
Hiába nem veszem magamra ,de akkor is fáj olvasni ezt a lenéző kifejezést.
46. 3272f5ad6f (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2023. márc. 9. 09:48
Nem tudom, hol vásároltok, ahol nincs XL méret...
45. tien (válaszként erre: 38. - Simple)
2023. márc. 9. 09:37

Igen,ezt érzem én is.


A fiatalok ezt veszik követendő példának.

44. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Channa*)
2023. márc. 9. 09:35

A 26 BMI enyhe túlsúly.

Olyan kb. mintha egy 165 cm magas nő 70 kiló lenne.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook