Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Placenta previa fórum

Placenta previa (beszélgetős fórum)


1 2
2017. szept. 25. 08:35

Szia Lányok!Még én indítottam ezt a fórumot.

Rossz hír, hogy valszeg nem jöttök a kórházból addig amíg a baba nem születik meg,de higyjétek el ott a legjobb.Ha nem vagyok ott nem tudom mi lett volna.Nekem két komoly vérzésem volt.Ne a legrosszabb forgatókonyv járjon a fejetekben minden oké lesz.Ha olvassátok, majd számoljatok be mi történt!szorítok

37. littletimi (válaszként erre: 36. - KicsiSkorpió)
2017. szept. 22. 23:14
Szia! Nekem is előlfekvő méhlepényt diagnosztizáltak 20 hetesen. Most 24 hetes vagyok. Egyelőre kopkop semmilyen panaszom nincsen. De nekem is azt mondták akár a méhemet is elveszíthetem. :( eléggé kéteégbe vagyok esve. Szintén egy két évessel vagyok itthon :( Azóta jobban vagy?
2017. aug. 18. 20:02

Sziasztok

Nem tudom h él e még ez a fórum.

Én 27 hetes vagyok. 20.hét óta tudom h placenta preavia totalisom van. 26.héten súlyosan bevéreztem, mentő hozott be a kórházba. Már egy hete itt fekszem, a vérzés elmúlt. Nem tudom hogy hazaengednek e, de azt hallom (olvasom) másoktól hogy nem fognak. Otthon vár a 22 hósom, most Apa (párom) vigyáz rá.

Próbáljuk beiratni bölcsibe, hogy a párom vissza mehessen dolgozni. Anyumék is nagyon sokat segítenek.


Az első baba is korábban jött (34.hétre), császár lett. Sajnos emiatt elképzelhető, hogy a méhemet is elveszítem :(


Van itt valaki hasonló helyzetben?

2016. márc. 26. 18:27
Csak azertcirtam le,mert valoban,az esetek donto tobbsegeben felljebb vandorol a lepeny,de ha nem,akkor erre is lehet szamitani ami velem tortent. 8 honapos a kisfiam,egy aldott jo baba,a rossz lepenytapadas miatt kisse kotottek a nyakizmai,amit Deveny-tornaval korrigalunk. Hala Istennek elunk es ez csak ez szamit. Vilagbeke!
2016. márc. 26. 18:21
Sziasztok,nekem is placenta praeviam volt,a 3.gyerkocnel,ket csaszar utan. A 12.het utan kezdtem barnasan verezni,3 hetig korhazban voltam,akkor derult ki,h.mi a baj. Bar sokaig azzal biztattak,h.majd feljebb megy,nekem egy mm-t sem vandorolt el.:( Az egesz terhesseget vegig kellett fekudnom,az egesz csalad hadrendbe lett allitva,honapokig ok vigyaztak a ket nagyra,en meg mint egy oreg rokon fekudtem a kanapen. Az orvosom tanacsara a 32.hettol befekudtem a korhazba,a baj van,azonnal mutobe kerulhessek. Nekem a legdurvabb volt,a placenta praevoa totalis,tehat teljesen elfedte a mehlepeny a kijaratot. A 37.4 -n egy rutin ctg-n lement a baba szivhangja,igy azonnal megcsaszaroztak.Boldizsarunk 3 kg-san,egeszsegesen szuletett.A mutet soran derult ki,h.nagy baj van. Olyan melyen tapadt a lepenyem,h.nem tudtak eltavolitani,vereztem mint a vagohidi allat,ugyhogy ki kellett venni a mehemet. 3 oras eletmento mutet lett belole,7 egyseg vert kaptam,4 plazmat. Atvagtak a hugyholyagomat,mert arra is ratapadt a lepeny (increta). 10 nap utan ereztem azt eloszor,h.tudok 5 lepesnel tobbet menni. Borzaszto volt...
2015. szept. 28. 22:31

Szia! Nekem is úgy volt, hogy a 36. hét második felében azt mondta az orvosom, majd jövő héten valamelyik nap meglesz a császár. S ezzel otthagyott....

A 36. hét 6. napjának estéjén elkezdtem görcsölni, 100-as fájásokat mért a gép, amire azt mondták, azonnal irány a szülőszoba. Ott viszont azt mondták az orvosok, hogy mivel nem vérzek, s ha ez így marad, akkor megvárjuk az éjszakát, hogy ne legyen már papírforma szerint koraszülött a baba... S a lelkem kivárta.... reggel vissza akartak küldeni az osztályra, de ahogy a vizitelő főorvos rámrakta a kezét, hirtelen bekeményedett a hasam. Akkor döntötte el, hogy készítsenek elő a császárra. S így teljesen egészségesen megszületett a kisfiam. Épp 26-án volt 7 éve.

32. Erasss
2015. szept. 22. 21:35

Sziasztok!

Úgy örülök hogy rátok találtam ès csak pozitívumot olvasok.

De nem tudom hogy aktív-e még a fórum .

A 35.hetben jarok, placenta previam van.

Ketszer volt 1-1 kisebb verzesem de voltam bent napokat korhazban. En vagyok itthon a 2,5 eves lanyommal de jovoheten, a 36.heten fekszem be a SZent Imre korhazba.

Erdeklodnek hogy ki hogy volt kiirva ezzel a panasszal a csaszarmetszesre?

Kulfoldon a 36.heten tortenik, nalunk pedig a 37-38.heten.

Lanyom a 37.en napra pontosan beindult...most nem lenne elonyos. Szeretnem ha a 37.heten megszulethetne a kisfiam.

Szerintetek van ra esely?

Felek hogy a 38.hetig csak a baj jonne ....

Koszonom ha valaki olvassa es tud segiteni.

31. zebracsikó (válaszként erre: 30. - Jniki82)
2015. aug. 6. 09:24
Jó egészséget, sok-sok örömet kívánok Nektek!!!
2015. aug. 6. 09:15

Sziasztok!


Véget ért a klandunk!2015 ausztus 2-án 7 óra 40 perckor megszületett manókánk, Máté!

köszönöm mindenkinek aki segített ebben a pár hónapban!

29. jniki82 (válaszként erre: 28. - Bbeus73)
2015. aug. 1. 21:39
Koszi,jol.Hetfon betoltjuk a 37. hetet.Meg egy het es lathatom a picikem.
28. bbeus73 (válaszként erre: 27. - Jniki82)
2015. júl. 31. 21:46
Mi újság van Niki????? Hogy vagy/vagytok?????
27. jniki82 (válaszként erre: 26. - Bbeus73)
2015. júl. 9. 16:53
Koszi!Majd irok hogyan alakultak a dolgok!
2015. júl. 9. 12:52
Jó messze akkor tőlem. De így virtuálisan nagyon szurkolok neked!Kitartás kedves Niki!!!!!
25. jniki82 (válaszként erre: 24. - Bbeus73)
2015. júl. 8. 20:51
PĂŠcs
2015. júl. 8. 19:36
Hol fekszel egyébként? Melyik városban?
23. jniki82 (válaszként erre: 22. - Bbeus73)
2015. júl. 8. 15:13
Koszi a biztatast mindenkinek,nagyon arik vagytok.Probalok kitartani,de most meg nehezebb.A szobatarsaima,akikkel heteket tĂśltĂśttem egyutt ma hazaengedtek.Ez a pĂĄr het meg nehezebb lesz igy.
22. bbeus73 (válaszként erre: 20. - Jniki82)
2015. júl. 8. 14:17

Annyira emlékszem, ugyanilyen kérdések motoszkáltak bennem a vége felé. De kibírtam, kitartottam, hisz egy cél lebegett előttem! A kisfiam egészsége.

Te is ki fogod bírni. Mi nők mindent kibírunk! Az a három-négy hét már nem plyan sok... Csak ne add fel!!!!!!

Kitartást kívánok Neked!!!!!!


Meglátod majd, ha meglesz a babókád, teljesen el fog törpülni a most érzett lehangoltság. Évek távlatából pedig tényleg csak a gyerek marad meg, a sok nehézség, amit a kórházban átéltem, eltörpültek...

2015. júl. 7. 07:28
Sokan végigcsinaltuk,nagyon kemény,de képes vagy rá!!! Nekem ebben az időszakban mélyről előjöttek az ösztöneim,azota is együtt élek veluk, orulok ennek,és hálás vagyok érte az Égieknek... Nem pörögsz ami ezt most elnyomhatna,használd ki. En olvasni nem tudtam,tv sem kötött le... Erős vagy,megcsinalod!!!
20. jniki82 (válaszként erre: 19. - Bbeus73)
2015. júl. 5. 17:34
KĂśszĂśnĂśm, aranyos vagy!Holnap mĂĄr 33.Ezt a hĂĄrom hetet kellene mĂŠg kibĂ­rni,de mĂĄr nem csak a lepĂŠnyemnek hanem nekem is.ElfĂĄradtam sok ez a majd 11 hĂŠt igy tĂĄvol mindemtĂśl ĂŠs mindenkitĂśl.
19. bbeus73 (válaszként erre: 18. - Jniki82)
2015. júl. 4. 07:55

Kedves Niki! Nagyon ügyes vagy, nagyon jó a pozitív hozzáállásod!!!! Csak így tovább! Kitartás!!!!

A 32 hét már nagyon szép eredmény!!!! DE a 36-37. hét lenne a legjobb!!!!! Nagyon szorítok neked!!!!!! Gondolok rád!!!!!! Sok szeretettel!!!!!

2015. jún. 29. 12:52
Már a 32. hetet tapossuk.A múlt héten volt ijedelem,csütörtökön elkezdtem vérezni.Azt hittem műtő lesz a vége.Kaptam egy napon keresztül infúziót.Csak még 3-4 hetet szeretnék.Nem tűnik olyan soknak,de itt sajnos pillanatok alatt történnek a dolgok.
2015. máj. 22. 21:31
Kisfiú a drágaságom.
16. bbeus73 (válaszként erre: 13. - Jniki82)
2015. máj. 22. 21:18

Helyes a hozzáállás!!! Meglátod, minden rendben lesz! Kitartást kívánok továbbra is!

A kicsi fiú vagy leány lesz?

15. jniki82 (válaszként erre: 14. - Lapbarna)
2015. máj. 22. 20:41
Jó ilyeneket olvasni.
2015. máj. 22. 18:39

Sziasztok!

Nekem a 12. héten derült ki, hogy placenta previa van, akkor kezdtem vérezni. 25. hétig véreztem, aztán szerencsére felhúzodott a lepény.

A kisebbik fiamnál aggódtam, nehogy megint ez legyen. Az orvos nevetett, hogy ez "statisztikailag nem fordhat még egyszer elő". Jah. A placentám ezt nem tudta, úgyhogy ismét ez volt, csak most érdekes mód nem véreztem. A 25. hétre szerencsére felhúzódott. Mindkét fiam gyönyörű, egészséges. A nagy 2, a kics 3 héttel jött korábban. Kitartás!!!

13. jniki82 (válaszként erre: 11. - Bbeus73)
2015. máj. 22. 14:28

Jól,eddig!Gyorsan le is kopogom.Vérzés most nincs, kisebb barnás valami,de a dokik szerint az belefér.

Most kitűztem célúl a 36.hetet.

Hétfőn betöltjük a 27-tet.

2015. máj. 22. 12:03
"Nekünk" is placenta previa totalis volt.
11. bbeus73 (válaszként erre: 9. - Jniki82)
2015. máj. 22. 11:57
Szia Niki! Hogy vagy?
2015. máj. 15. 09:29

Nekem le volt a nagyobbik lányom maradva, a lepényre fogták, hogy meszes(a kisebbiknél ugyanolyan meszes volt, és normál súllyal született!!!), szóval nem lehet tudni miért... de valóban a 36. héttől már nem nőtt egy mm-t sem, talán sorvadni nem sorvadt, mert áramlást nézték naponta, meg nst volt napi kétszer, én is számoltam-ellenőrizték a magzatmozgást napi háromszor... 33. héttől voltam bent és 38,5 hétre született. Megmondták vagy császár és kora, vagy maradok és mindent elfogadok, amíg jók az áramlási értékek marad odabent, amint gond van indítják a szülést.

Nem volt könnyű, sokat sírtam, de inkább a gyerek miatt, mert féltettem.


Mindenkinek azt mondom (és sajnos sok anyukát ismerek, aki kikérte magát, nem vette komolyan a dolgokat és kora lett, meg rengeteg fejlesztés évekig...), hogy itt nincs választási lehetőség. Ezt ki kell bírni, ki lehet bírni, rengeteg nő kibírta. Egy jóbarátnőm már félidősen nyílt, előtte ikreket vesztett el... a lába tíz héten keresztül magasabban volt mint a feje, hosszú napokig ágytálazták... és gyönyörű, egészséges kisfia született, igaz 33-34. hét körül, de ha mindezt nem teszi meg érte, akkor valószínű nem is élne.


Az én Lányom is egészséges, okos, értelmes, és iszonyatosan zsivány, hatalmas életenergiával rendelkező gyerek - azt hiszem, ha nem így lenne, odabent sem tudta volna végigcsinálni! - túlélő, hatalmas akarattal!


Kitartást!

2015. máj. 15. 08:52
A gyerekért én is bármire képes vagyok,eddig március óta 6 hetet voltam bent és most jön a többi.Még legalább 10 hetet szeretnék akkor leszünk 36 hetesek!A többi nekem már ajándék lesz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook