Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Piros, viszkető, kissé hámló foltok az egész fejbőrön. Segítség!!! fórum

Piros, viszkető, kissé hámló foltok az egész fejbőrön. Segítség!!! (beszélgetős fórum)


19. 91d4989ab9 (válaszként erre: 18. - Bettike0523)
2014. jan. 26. 19:55
bőrgyógyászhoz menj , seborea szerintem
2014. jan. 26. 19:32

Sziasztok!

Én is elmesélném a történetem.

Nekem kb 2 éve jelentkeztek az első tünetek...Nem foglalkoztam vele, csak vakargattam, aztán elkezdett szinte "bomlani" a fejbőröm. Na mit tesz ilyenkor az ember... sűrűbben mos hajat, hogy ne legyen látható jelei a kialakuló problémáról...

Aztán egy ismerősöm szólt, hogy egy patikában havonta megjelenik egy doktornő, aki hajgyógyász. El is mentem...

Azt mondta, hogy utolsó stádiumban látja a hajhagymáimat mivel pikkelysömört vett észre rajta, és azonnal kezelni is kell. Persze megvettük a drága gyógynövényes sampont és az olajat. Megnyugtatott a doktornő pár hónap és tünetmentes leszek. Én hűségesen kenegettem... úgy voltam vele, hogy az egészség a fő és ennyi pénzt áldozhatok a hajamra igazán... Teltek múltak a hónapok talán vétettem abban, hogy abbahagytam 1-2 hónapra ezt a kenegetést, de már belefáradtam. Újult erővel ismét felkerestem a hajgyógyászt, hogy mégis mondjon már valamit mitől vannak még mindig jelen ezek a tünetek. Nos a válasz... rosszul használtam... Hirtelen nem hittem el, hogy jól hallottam e azt amit mondott, de jól hallottam...

És ismét eltelt 2 hónap a hajamon semmi változás, pedig azt mondta 2-3 hónap múlva rendbe jön, ha nem is szűnik meg, de mint már mondta tünetmentes lehetek 5 évre körülbelül...

Február 5.-én megyek újra hozzá... Én ezt már se anyagilag se sehogy nem akarom tovább csinálni!

Segítséget kérnék!

17. Csipkerózsika (válaszként erre: 12. - D71ef05a8e)
2013. ápr. 21. 03:51

Kb. 2 hete nekem is megint előjött ez a problémám és már szépen sebesre is vakargattam a fejem egy csomó helyen. (Egyébként én megfigyeltem, hogy ezek a gombás dolgok akkor jönnek elő, ha c-vitamin hiányom van és sok cukrosat eszek.)

Egyszer, az előző hajmosás után leöblítettem 20%-os ecettel (egy kevéske vizet adtam hozzá)és máris elmúlt. A következő hajmosásnál még megismétlem biztos ami biztos, de ez a módszer nekem nagyon bevált, csodát tesz.

Az viszont igaz, hogy "agresszíven" kell használni, nagy koncentrációban, mondhatni szinte töményen, az a jó, ha csíp mint az állat. Máskülönben lehet, hogy nem hat...

2013. ápr. 4. 00:35
Ha valaki tud valami okosat írni,az tegye meg! Bőrgyógyászatra még nem jutottam el.:/
2013. márc. 24. 15:31
Megyek is,ha minden igaz hétfőn,és remélem elmúlik már ez végre,mondjuk örökre!:)
14. A2880
2013. márc. 23. 13:25
Hasonló problémával mentem orvoshoz,menj el te is ,olyan ecsetelőt kaptam,hogy két nap múlva már javulást láttam,napról-napra jobb,úgyhogy irány a bőrgyógyász!
2013. márc. 21. 13:31
Csináltam én ezt az almaecetes öblítést,direkt ezért,hogy amíg nem olyan sampont használok,ami enyhítené a problémát,ez hátha segít,és valamilyen szinten tette is,majd meglátom még mi lesz. Valószínűleg alkalmazni fogom,mert fényes is lesz tőle a hajam,meg helyreállítja a fejbőr ph-ját(ha jól tudom),szóval ártani nem fog!:)
12. d71ef05a8e (válaszként erre: 11. - Csipkerózsika)
2013. márc. 21. 11:48
Az jó, ha neked bevált. Nekem ez a módszer is csak egy volt a sok hatástalan közül. Szóval egy próbát mindneképp megér, többet is, de nem olyan biztos, hogy segíteni fog.
2013. márc. 21. 09:34

Hagyd a fenébe a gyógysamponokat, meg drága kencéket. Ezen végigmentem én is sok éve és semmi nem használt, csak a pénzt költöttem.

Legegyszerűbb és legolcsóbb házi praktika: hajmosás után ecetes vízzel (kb. 20% ecet 80% víz, de lehet erősebb is) leöblíteni a fejbőrt. Nem baj, ha csíp, akár az sem, ha mar. Kellemetlen, de ezt maximum még egyszer kell megismételni és végleg elmúlik a probléma. Nem drága és nem macerás, valamint természetes.

Az ecet ugyanis kiváló univerzális gombaölő - ezért lábfürdőnek is alkalmas - plusz a haj puha és fényes lesz tőle.

2013. márc. 20. 21:15

Köszönöm mindenkinek,aki hozzászólt! Azért sem akarok látatlanban sampont venni,mert drága az ilyen problémára való,de nem biztos,hogy használ,aztán 2-3 ezer forint ide vagy oda nekem még perpill nem mindegy.

ansh köszi,hogy ezt mind leírtad,mert legalább tudom,hogy ne próbálkozzak mindenféle "csodaszerrel"...csak most annyira azon vagyok,hogy a méregmentes dolgokra átálljak,meg a szilikonmentes cuccokra...mert sokkal jobb tőle a hajam állaga is,de hát igen ez a h&s márka samponjai eléggé(hogy is mondjam)káros összetételűek...nem szívesen teszek ilyet a fejbőrömre...Nincs mese,valamit tenni kell!

2013. márc. 20. 15:55

Azért is kell mindenképpen orvos által felállított diagnózis, és azt is tőle megtudni, hogy arra a problémára milyne hatóanyag a megfelelő, mert a méregdrága korpásodás elleni samponok is mind különböző EREDETŰ korpára jók. Van, amelyik az egyik gombára, a másik a másikra, a harmadik nem csinál mást, csak erősen nyugtat, a negyedik hámlaszt, a gyógynövényesek sokszor "csak" annyit tesznek, hogy amit eg ymásik kozmetikum elrontott, azt helyreállítják, és van, akinek az egyikre, van, akinek a másikra van szüksége.


Ha korpás seborrea, akkor egyébként nem nagyon gyógyítható, csak kordában tartható, mégpedig sajnos csak úgy, hogy folyamatosan azt a terméket hazsnálod, ami beválik.

2013. márc. 20. 15:42
Selsun Blue jó.Azért nézesd meg.
2013. márc. 20. 14:08

Nem lehet,hogy zsíros korpa okozza?

[link]


Amit a bőrgyógyász felírt jó kiindulási pont pedig,a kéntartalom miatt is a sampon és a Nizoral pedig gombaölő.Megpróbálhatod esetleg a Nizoral-t,mint sampont.Vagy Selsun Blue sampon,arról is jó tapasztalatok vannak.

2013. márc. 20. 13:53
Páromnak is volt ilyenje,sokáig küzdött vele,és sokáig nem is segített neki semmi,még a doki által felírtak sem,aztán ajánlotta neki valaki ezt a kénszulfidos sampont,és elmúlt.Sokáig szenvedett vele,és volt,hogy sebesre vakarta....Szerintem próbáld ki,hátha nálad is beválik!Sok sikert hozzá!Persze azért dokihoz is menjél :)
5. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Bab_leány)
2013. márc. 20. 13:49

Egyébként ha te is kipróbáltál már mindent, akkor nem marad más hátra, ha nem csak tüneti kezelést akarsz, vagy ha a H&Sh sampon neked nem válik be annyira mint nekem, ki kell próbálni, hogy esetleg nem valamelyyik ételcsoport okozza-e a tüneteket.


elhagyni először esetleg a gluténtartalmú ételféleségeket, ha ez nem segít egy-két hónapon belül, akkor a laktóztartalmúakat, vagy fordított sorrendben. Számomra ugyan nagyon szigorú és drága a paleo diéta, de nagyon sokan meggyógyultak általa hasonló betegségből, és általában is a bőrbetegségekből.

4. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Bab_leány)
2013. márc. 20. 13:44

Kb. 17 évig küzdöttem ezzel. NÉha olyan elviselhetetlen volt a viszketés, hogy a falat tudtam volna kaparni, ehelyett a fejbőrömöet kapartam néha véresre. A viszketés és piros foltok mellett nagy plakkokban néha lerakódások is voltak a fejbőrömön, és persze állandó hajhullás is társult mindehhez.


Nme tudom összeszámolni, mennyit költöttem drogériás és patikai hajszeszekre, samponokra, illóolajokra, stb. Igazából semmi nem segített, ahogy te is írtad, néha valami ideiglenesen javított a helyzeten, aztán ismét kiújult a probléma, és így tovább.


Szedtem rá belsőleg is vitaminokat, immunerősítőket, vagy nem voltam elég kitartó, vagy ezek sem segítettek, de a lényeg, hogy aprobléma nem szűnt meg. Ja, és a nagy plakkokban leváló hámsejtek, faggyúlerakódások néha a fülem mögött és a hajtőnél körben a homlokomon is megjelentek.


Most kb. két éve rendben vagyok, és nem akarlak kiábrándítani, de nekem a H&Sh sampon segített, fogalmam sincs, hogy annyi sokezres gyógysampon után, miért próbáltam ki, főleg, hogy elég sok rosszat hallottam róla én is, az összetevői meg pláne botrányosak külön-külön megnézve.


Viszont amióta azt használom, gyakorlatilag megszűnt a probléma, minden 4-6. hajmosásnál azért valami más sampont hazsnálok, hogy a lerakódásait kimossam a hajamból, de csak egyszer, utána jönmegint a H&Sh, máskülönben ha nem is olyan durván, de visszakönnek a tünetek.


Legújabban azt próbáltam ki, hogy Dm-es teafaolajból 5 nagy cseppet keverek el a kezemben azzala samponmennyiséggel, amit egyszerre elhazsnálok, és ezt a teafaolajos habot hagyom rajta a fejemen, amíg szappanozom magam. Azóta még jobb a helyzet, de csak ezzel a samponnal együtt, mert a sima teafaolajos samponok, akár gyáriak, akár más samponba házilag keverve úgyanúgy nem segítettek.

2013. márc. 20. 13:36

pikkelysömör??

kénszulfidos sampon?

2013. márc. 20. 13:27
Nem lehet ez valamiféle ekcéma, ami a fejbőrödön jelentkezik?
2013. márc. 20. 13:17
Tavaly nyáron kezdődött az egész. Először azt hittem valamilyen korpa,de annyira brutálisan viszketett,hogy mondom ez tutira nem az. Addig h&s mentolos sampont használtam,ami elmúlasztotta ideiglenesen,de köztudott,hogy ez a sampon sokaknak inkább korpát csinált,minthogy segítsen...bár nekem jó volt. De csak a mentolos,főleg,hogy hűsített is és a viszketést enyhítette. Azóta helyrejött ideiglenesen,majd ismét előjött. Bőrgyógyász által felírt sampont használtam(detergens sulfuratum 100g,nizoralkrém 15g keverve)de nem múlt el teljesen...nem kezelni akarom,hanem meggyógyulni belőle,hogy ne azon kelljen tépelődni,hogy milyen sampont vagy egyebet használhatok,hogy nehogy megint olyan kínzóan viszkessen és rosszabb legyen. Persze elmegyek bőrgyógyászhoz ismét,de addig valaki,aki már tapasztalt ilyet az írjon kérem!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook