Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pikkelysömör tünetmentesítése?! fórum

Pikkelysömör tünetmentesítése?! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
200. picur12 (válaszként erre: 197. - Jázmyn)
2012. márc. 22. 16:44
Szia, örülök, ha hasznát veszi valaki :) amúgy nekem kisgyerek korom óta van sajnos, volt olyan, hogy általános suliba egyszerűen nem mentem be, csak azért mert véresre vakartam a fejem :( ma már megállom, nem vakarom amikor észnél vagyok, de sajnos sokszor úgy kelek fel, hogy a körmöm alatt tele van... éjszaka vakarom ki sajnos
199. Jázmyn (válaszként erre: 198. - Nanuka)
2012. márc. 22. 16:39

Köszi,hogy maradsz:)))

Azt nem mondtad,hogy a kecsketejes szappant hol veszed.DM,Rosmann,Müller?Nem néznek rám gügyén,ha így kérem?

Én eddig "Baba termékeket"használtam fürdéshez.De most váltok.

198. nanuka
2012. márc. 22. 16:08

Nekem is segít a nap + a szoli is segített valamennyit. Nyugodtan rakd ki a lábad napra - csak vigyázz, azért ne égesd meg :)

Nem megyek messzire ;)

197. Jázmyn (válaszként erre: 195. - Picur12)
2012. márc. 22. 15:38

Szia picur,jó hogy ezt írod,mert arra gondoltam,hogy ha tehetem,kirakom a talpam a napra.

Akár napi 10-15 percre is.Szoliba azért nem megyek,mert emiatt kijött néhány pötty a combomon,és inkább lemondok róla.

196. Jázmyn (válaszként erre: 191. - T.Ili)
2012. márc. 22. 15:30

Biorezonanciás vizsgálaton voltam.Ismered?Én még neddig nem érdeklődtem a természetgyógyászat iránt,mert nem volt szükségem rá.

A kúra 3 hete kezdődött,de minden rosszabb.Mindenféle gyógynövénnyel kapcsolatban azt mondják,hogy eleinte az ellenkező hatást váltja ki,mint amire számítunk...nekem ez a reményem,hogy azért lett csúnyább a talpam,lehet,naív vagyok?

Várom a hatást,lehet türelmetlenül,de igyekszem elhinni,hogy jó lesz.Van erről tapasztalatod?

195. picur12 (válaszként erre: 194. - Picur12)
2012. márc. 22. 15:25
Ja igen, a szolizás is nagyon jót tesz nekem, meg persze a napfény
194. picur12 (válaszként erre: 1. - F54d0e6a81)
2012. márc. 22. 15:23
Szia én Diprosalicot használok, ami nagyon zsíros krém, de egy éjszaka alatt eltűnteti a tüneteket! Mondjuk a hajam miatt nekem is nehézkes a dolog, de én inkább az arcomon és a homlokomon használom, mert nekem ha ideges vagyok rögtön előjön sajnos.
193. Jázmyn (válaszként erre: 190. - Nanuka)
2012. márc. 22. 15:18

A kecsketejes szappant már olvastam másoktól is,és ha megerősítesz,fogok venni,Müllerben biztos kapható,és holt tengeri sót is.Síma tengeri sót vettem,abból is jódozatlant,mert nem tudom,a pm.működésemre hogyan hat.Sós fürdővel kapcsolatban azt olvastam,hogy leviszi a vérnyomást??

Igen,a stressz....nagy traumán mentem át tavaly nyáron...én tudatosan igyekszem pozitívan feldolgozni,de úgy látszik,a szervezetem nem így gondolja.

Köszi,nanuka,hogy segítesz,de ne menj messzire:)))...még biztos kérdezlek.

192. t.Ili (válaszként erre: 189. - Jázmyn)
2012. márc. 22. 11:54

Mindenképpen kevés az egy marék.

Egy marék,csak egy lavórnyi vízbe elég.

191. t.Ili (válaszként erre: 188. - Jázmyn)
2012. márc. 22. 11:53

Igen. Mindenre allergiásak vagyunk :(

Én szerencsére,csak a vegyszerekre, de a szakmámból adódóan, elég nagy baj :(

Kíváncsi vagyok a cseppek,és bogyók hatására.

Majd jelentkezz,ha a kúrának vége van.

Bár,tudom,azt mondják a végén,hogy a bevitt szerek,legalább fél évig dolgoznak,csak várd a hatást :(

190. nanuka
2012. márc. 22. 11:49

Lassan 10 éve kezdődött fejbőrön, aztán megjelent sípcsonton és könyéken. A fejem a L*sh samponkorongoktól lett tünetmentes kb másfél éve, a lábam, könyököm pedig azóta, hogy csak kecsketejes szappannal fürdök és csak "tiszta", vegyi anyagoktól többnyire mentes testápolót kenek magamra.

A sót dm-ben vettem (a kifejezetten holt tengerit), de én az egész zacskót beleöntöttem a kádba, annyi vízbe, hogy ha belefeküdtem, ellepett :) Ez volt ráírva, én meg biztosra akartam menni, úgyhogy nem apróztam el. Én ezzel már nem viccelek :)

Az argánolajat ajándékba kaptam, vmelyik netes bioboltból rendelték. Drogériákban sztem nincs is.

Irtó büdös, de nem érdekel, kenem tetőtől talpig testápolóval keverve, mert nagyon jót tesz a bőrömnek. A szag meg kb 5 perc múlva elillan, csak addig kell kibírni :)

Mondjuk ahogy olvastam a te tüneteidet, az azért súlyosabb eset, mint az enyém. De amiket írtam, azokkal biztosan nem árthatsz magadnak ;)

Ja, és még fontos, amit itt előttem már írtak: stresszt valahogy mellőzni és arra figyelni, hogy a lelked rendben legyen. Ez akármilyen betegség ellen véd :)

189. Jázmyn (válaszként erre: 187. - Nanuka)
2012. márc. 22. 11:34

A holt-tengeri sót és argánolajat dm-ben veszed?

Mitől lettél tünetmentes?Neked hol jelent meg?

nekem a trmészetgyógyi azt mondta,hogy 1 kád vízbe 1 marék tengeri sót tegyek.Ez nem kevés?Bár ez is elég relatív,kinek mennyi 1 kád,és mennyi 1 marék?

Mikor kezdődött a betegség nálad??

188. Jázmyn (válaszként erre: 186. - T.Ili)
2012. márc. 22. 11:23

Ezért mondtam,hogy a részleteket majd leírom...képtelenség lett volna 1 hsz-ban.

Jó,hogy jelentkeztél,nekem már ez is nagy dolog,hogy nem vagyok egyedül a bajban.

A bőrgyógyász 1 hónapig tömött antibiotikummal,gombaölővel,szteroidos kenőccsel.Ezért elmentem természetgyógyászhoz,aki még a bajom tetézte....7 féle érzékenység,allergia derült ki,többek közt a fémek a szervezetemben,és a sugárfertőzés,ami köszönhető az izületi bajok röntgenvizsgálatainak,és a pajzsmirígy betegségem izozópos vizsgálatainak.Legalábbis őszerinte.Most erre eszem a cseppjeit,bogyóit,ami a pikkelysömörreis jó....remélem.

187. nanuka
2012. márc. 22. 09:43
Több, mint fél évi tünetmentesség után nálam is felbukkant lábszáron egy kis pöttyöcske. Belefeküdtem egy kád holt-tengeri fürdősós vízbe és segített az is. Ha hetente kétszer megcsinálod, valamit biztosan javít a helyzeteden. A fürdősó óta még argánolajjal kenegetem esténként azt a kis pöttyöt, és úgy nézem, nem nő tovább és lassan-lassan halványodik is.
186. t.Ili
2012. márc. 22. 09:30

Fémek,sugárfertőzés???

Hol jártál Te?

Vannak apró pörsenések kezdésként,de az nem genny szerintem,hanem, csak a szövetek közötti vizes kolloid,ami összegyűlik pici csomókban.

Azt gondolom,itt az immunrendszer azt gondolja,ez is idegen anyag,és löki kifelé. Ha pedig ott nincs nedvesség a bőr felszíne alatt, akkor az kiszárad, szinte pikkelyesen.

A só,épp azért segítség,hogy a felszíni rétegeket lezárja,nem engedi,hogy a víz ki tudjon jönni,ergo,nem pikkelyesedünk el.


A szódabikarbóna, inkább viszketés ellen való, de mi nem viszketünk. Max csak annyit,hogy megérezzük, ha egy pikkelyke húzódik,és válik épp le, vagy, ahogy repedezik a hámréteg a száradáskor. De ez nem viszketés,csak mit amikor egy légy rád száll,és oda kell kapnod, mert ingerel.

A stresszmentes élt lenne a megoldás, de az a mai világban lehetetlen. Ezért én ha fellobban a tünet,akkor bekapok egy fél szem frontint,a 0.5-ösből.

185. Jázmyn
2012. márc. 22. 08:35

Tengeri sós,szódabikarbónás fürdőt ajánlott heti 2x a természetgyógyász.Ezt a fémek és sugárfertőzés kivezetése miatt.De akkor be fogom áztatni külön a lábam is naponta.

a talpamon még 4 hónap után is jönnek a gombostűfejnyi gennyes hólyagok,ami végül kiszárad és hámlik.Gennyes hólyagról itt nem írt senki,nem tudom,nektek milyen a bőr felülete.Az enyém olyan,mint a kiszáradt halbőr(nem tudom máshogy leírni),és egyre nagyobb felületen.

184. t.Ili (válaszként erre: 183. - Jázmyn)
2012. márc. 21. 22:08
Tedd a lábad mindenképp langyos tengeri sós vízbe. akár naponta is. Két.három nap után mesélj,látsz.e változást
183. Jázmyn
2012. márc. 21. 21:13

Sziasztok!

Látom,a többi pikkelysömörös fórum megszakadt 1-2 éve,ide nem rég még írtatok,ezért fordulok hozzátok,talán tudtok nekem is segíteni.

Az én "őrületem" kb.4 hónapja kezdődött,előtte csak annyit tudtam a p.sömörről,hogy létezik ilyen,és ennyi.Végig olvasgattam a fórumot,sok mindent megtudtam tőletek,de még nagyon az elején vagyok a betegségnek,és kétségbe vagyok esve.

Nekem a talpamon és tenyeremen kezdődött az ősszel,azóta kezelgetem,de csak egyre rosszabb.

A részleteket majd leírom,ha valaki jelentkezik ide.

182. 03e8385f6c (válaszként erre: 179. - Timcsike89)
2012. febr. 10. 18:15

Nálam a stressz miatt tetőzött cca. 10 hónapja - az összes terápiát megpróbáltam, de a szteroidoktól majd felrobbant a májam és abba is hagytam.


Randa egy nyavaja...


Én tiszta! teafaolajat használok és vitaminokat zabálok mellé.

Próbáld meg a Psoratinex kenőcsöt, igaz 20 ezer felett van az ára. de állítólag nagyon jó.


A Psorioderm nekem annyit ért, mint a halottnak a csók.


Beszéltem rég nem hallott reikimesteremmel, azt mondta az agyamban tegyek rendet először - szerintem nem is butaság...

181. t.Ili
2012. jan. 10. 17:57

Ezt találtam


A pszoriázis

- ismertebb nevén a pikkelysömör - krónikus bőrbetegség.Főként esztétikai kellemetlenségeket okoz. Az orvostudomány mai állása szerint e kór alapja

genetikai

eredetű, nem gyógyítható... Ám szerencsés esetben különböző kezelésekkel a beteg tünetmentessé tehető!Pszoriázis esetén a hámsejtek érési folyamata felgyorsul,körülbelül felére rövidül. Ezáltal az adott felületen

viaszszerű pikkelyképződéssel járó, nagymértékű elszarusodás következik be, alatta pedig foltokban begyullad a bőr

. A betegségben a populáció 1,5-2%-a érintett.Az

első tünetek általában 20-30 éves kor között

jelennek meg, de gyermekeknél is előfordulhatnak. A pikkelysömörre való hajlam

genetikailag örökölhető

, de olyanoknál sem kizárt, akiknél nincs családi halmozódás.- Leggyakrabban a végtagok, azon belül is a könyök és a térd környéke érintett. Előfordul, hogy a

hajas fejbőrön

izoláltan jelentkezik a probléma,ez hasonlít a korpásodáshoz, de valójában nem az. A pszoriázis egyik érdekes formája

gombásodáshoz hasonló

körömtünetről ismerhető fel.A köröm felületén sárgászöld folt alakul ki, és növekedéskor morzsás anyag távozik alóla. Ám ez nem gomba, hanem a pszoriázisos plakk körömágyban való megjelenése. Szintén erre utaló tünet lehet a hosszanti körömbarázdáltság vagy a körömlemezen keletkezett, tűszúráshoz hasonlók is behúzódások.A komoly probléma akkor kezdődik, amikor nagyobb foltokban jelennek meg az elváltozások: ezek aztán a széli részeken továbbnőnek, és összeérve hatalmas plakkokká alakulnak. Ilyenkor nem ritka, hogy kísérőtünetként a nyirokcsomók is megduzzadnak.Előfordul, hogy a betegség

az ízületekre is ráhúzódik, fájdalmas duzzanatot okoz

. Leggyakrabban a térd és a kéz-láb kisízületei érintettek. Az ilyen esetekhez gyakran társul kötőhártya-gyulladás és/vagy húgy-csőfolyás is.

Speciális esetben

nem a hámlás a fő jellemző, hanem az

egész testfelületet érintő, erőteljes gyulladás

. Ez a pszoriázis legsúlyosabb formája, és kórházi kezelést igényel.

Melyek lehetnek a tüneteket kiváltó okok?

- Sokféle provokáló tényező előfordulhat. Ilyen a szervezetben valahol felbukkanó

gyulladás

, a hirtelen

stresszhelyzet vagy a lelki válság

,de még egy egyszerű nyári

hasmenés

is okozhatja a tünetek megjelenését. Első lépésként mindenképpen érdemes általános

góckutatást végeztetni. A szokványos vizsgálatokkal sajnos nem mindigsikerül megtalálni a problémát kiváltó okot. Ilyenkor további speciálismódszerek szükségesek. Nagyon fontos a pszichés faktorok felismerése is.A tünetek a mindennapi életben rendkívül zavaróak. A pszoriázisos beteggyakran kedvezőtlen megítélés alá esik, ha közösségbe megy, annakellenére, hogy

a pikkelysömör nem fertőző

- ám ezt kevesen tudják. Ahajas fejbőr tünetei a legszembetűnőbbek. Aki testének más területeinviseli a tüneteket, sokszor melegben is nyakig begombolkozva jár, mertpszichésen rendkívül rosszul viseli a rá irányuló tekinteteket...

TERÁPIÁS LEHETŐSÉGEK

- Első lépésként

a szervezetben lévő gyulladást, gócot kellmegszüntetni

. Majd a bőrtünetek javulni kezdenek, bár előfordulhatátmeneti rosszabbodás is. Általában ezután indul meg a javulás. Néhahetekig-hónapokig kell folytatni a kezelést. A tünetmentes állapotegyénileg változó ideig tart: van, aki évekre elfelejtheti a betegségét, mígmások csak rövidebb időre szabadulnak meg tüneteiktől.A pszoriázisra a napozás általában jó hatással van. A tengerparti fürdőzésés napozás különösen hatékony.

Leginkább a Holt-tenger ajánlhatóegyedi klímája és a tengervíz különösen magas só- és gazdagásványianyag-tartalma miatt

. Emellett tanácsos megváltoztatni az érintett életkörülményeit, mert a lelkitényezők nagyban befolyásolják a betegség kialakulását és mértékét.Ezenkívül számos külső és belső gyógyszeres kezelés alkalmazható atünetek enyhítése céljából.A hétköznapi gyakorlatban többnyire

szteroidos készítményeket

alkalmazzunk a gyulladás megszüntetésére!

Hosszú távú, nagybőrfelületeken való alkalmazásuk azonban mellékhatásokkal jár:károsak a májra, kedvezőtlenül befolyásolhatják az anyagcserét,elvékonyítják a bőrt, lecsökkentik a bőr saját védekezőfunkcióitstb.

Ezért, ha egy mód van rá,

meg kell próbálni szteroidos anyag nélkül„megfogni" a betegséget

. Léteznek olyan készítmények is, amelyek azimmunrendszer stimulálásával késztetik a szervezetet a tünetekleküzdésére. Elérhető már kenőcs formájában olyan D-vitamin-származékis, ami szintén hatásos lehet, nagy kiterjedésű, makacs esetekben pedig A-vitamin-származék-tartalmú gyógyszerrel lehet sikerrel kezelni abetegséget. Ez azonban megterheli a májat, tehát csak jó májfunkcióvalrendelkező beteg esetében alkalmazható.Szerencsére kapható

2012. jan. 10. 10:08

Sziasztok!! Én több mint két éve küzdök egy eddig orvos által nem diagnosztizálz köröm betegséggel, nem gomba, a pajzsmirigy hormonszintem is rendben van egy év,e de a körmeim függőlegesen töredeznek, válnak ketté, majd alá megy a levegö, iszonyatosan néznek ki, a kezemen és a lábomon is, vitaminokat, mindent kipróbáltam már,nem segített.A máj funkció értékem is magasabb a normálisnál. Ezért gondolom hogy izolált köröm pikkelysömöröm van, de majd január végén megyek Heilbronnba a börklinikra és akkor felvetem ezt az lehetőségét a professzornak.

Megköszönném ha valaki tudna ezzel kapcsolatban felvilágosítást vagy valamilyen információt adni. Szép napot mindenkinek!

2011. szept. 20. 16:28

üdv

Hajas fejbőrre vmi ecsetelőt tudnátok ajánlani? vény nélkülit? kartiszteroidos oldatot használok, de nem szeretem mert sok mellékhatása lehet, ezenkívűl sampont psorioderm-et ami jó de a hajamat kezelhetetlenné teszi ugyh ezt de tudom rendszeressen használni. A doki neutrogéna sampont ajánlott.

Ha valaki tud vmi ecsetelőt legyenszíves írjon

178. AAlexa
2011. aug. 31. 09:10

Egyet még kifelejtettem. A hajmosást úgy végzem, hogy először megmosom a hajam egy normál samponnal, de már ezt is ki akarom cserélni egy természetesre. Lehetne előmosás nélkül is használni, de így gyorsan fogy a drága sampon. Aztán megmosom a fejem a Squa-meddel. Jól bele maszírozom a fejembe és várok 6 percet, amíg érzem, hogy beledolgozta magát.Ez a legfontosabb. Várni, hogy beszívódjon.

Aztán öblítés.Amit már nem a pacsulikkal, hanem pici ecetes vízzel végzek. Bele egy csepp illóolaj illatnak. Nem kócos, nem büdös és természetes kondiciónáló.

177. AAlexa
2011. aug. 31. 08:58

Nekem 20 éve van.. rendben tartom.. hajas fejbőrön kezdődött.. elindult a bőrömre is , de elcsíptük időben. Azért írok, mert minden tanács jól jöhet..


Persze mi is próbáltunk mindent kezdetben.. a csúnya zsíros krémektől a hajszeszig.. de aztán rátaláltam 2 dologra, amit 15 éve használok és karbantart. De először hagy mondjam el, hogy megfelelő táplálkozás nélkül soha nem fog enyhülni. Nem diétát mondok, hanem odafigyelést. Olvassatok erről.. az egyszerű cukrokat, fehér lisztet, pancs tejeket és a sok állati fehérjét le kell csökkenteni.Sütik, pékárú, üdítők.. Ez már eleve sokat segít. A napozás kis mértékben is. Tengeri sós levegő tuti. Stressz minimalizálása tuti. És a sok vegyszer, amit a hajsamponokból, kondicionálókból, mosóporok, öblítőkből és testápolókból.. kap a szervezeted.A pikkelysömört úgy kell elképzelni,mint egy allergia és anyagcsere betegség. A szervezetednek elege lesz a sok allergénből..

Ezeket most 70%-ban érzem,hogy befolyásolja majd a tünetek előjöttét.


Én arra jöttem rá, ha 3-4 naponta mosok hajat Squa-med samponnal, akkor már az is egész rendben tartja a fejemet, ha a táplálkozásra és a stresszre odavigyelek. Én ezt használom már 15 éve. Sokáig egy gyógyszert alkalmaztam sajna, de ez is bejött. Nem ajánlanám, hogy rászokj, de elmondom, mert sokat segít: Diprosalic oldat a neve. Ez egy szteroid oldat.Csak akkor használom, ha elkezd viszketni a fejem, vagy ha látom, hogy egy két helyen jönnek a korpák. Nagyon bejött ez 2 szer, de most az dolgozom, hogy a szteroidosat helyettesítsem. Dr. müllernél vettem teafa olajat és azt higítom vízzel, és használom a fejemre, mint ahogy a Diprosalikot. Eddig bevált. De továbbra is a kénes Squa med sampon 3 naponta a döntő és a táplálkozás.

Remélem tudtam segíteni..

176. t.Ili (válaszként erre: 175. - Mercike74)
2011. júl. 31. 00:37
naponta kétszer is vigyen fel,ha annyira súlyos
175. Mercike74 (válaszként erre: 173. - T.Ili)
2011. júl. 30. 23:18
Köszönöm,ki probáljuk:-)
174. t.Ili (válaszként erre: 163. - Nanuka)
2011. júl. 30. 21:34

Kipróbáltam,három hete!

Vettem egy boltban tengeri sót. Egy marékkal beledobtam a vízbe,fél óráig áztattam,hogy jól ellepje a bokámat.Utána kézzel is le tudtam dörzsölni a pikkelyeket. Gyönyörű lett :)Bekentem jó vastagon Gabi babapopsikenőccsel. Azóta most kezdem érezni,hogy kicsit durvább a tapintása,és megint áztatok,kenek! De nincs pikkelyesedés,és egy idegen észre sem veszi,hogy ott volt valami egyáltalán. Beszéltem a borgyógyásszal is,elmondtam,mit csináltam,erre azt mondta,hogy ők is ajánlják a Holt tengeri sót,de az,hogy a sima tengeri só,egy lábfürdőben is megteszi,az még neki is új volt :)

173. t.Ili (válaszként erre: 172. - Mercike74)
2011. júl. 30. 20:35
Én javaslom a fiadnak a Subrina dandruff tonikját. Egy hét alatt letisztázza a fejbőrét.és ezer forint kb.
2011. júl. 30. 19:36

Sziasztok!

Mercike74 vagyok :-)

Fiamnak 14 éves ki jött a pikkelysömör a fejbőrén és nem nagyon használ semmi:-(

Most a T-Gélt kapta rá és az Elokom 1%-os oldatot.

Ez szépen rendben tartja ,de ha már egy -két nap nem használja újra, vörös foltos és kezdődik elöröl:-(((Valaki tudna tanácsot adni,mert már ki sem megy az utcára ,komplexus alakult ki nála és ezt látva a szivem meg szakad:-(((Köszönöm a segitséget!Üdv itt mindenkinek!

171. nanuka (válaszként erre: 170. - Dice04)
2011. jún. 27. 21:53
Kecsketejes szappan + olyan testápoló, amiben nincs semmi kőolajszármazék (alve.de, déem-ben:)). És mosódióval mosok, öblítő meg vagy bioöblítő vagy ecet és illóolaj.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook