Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Péterffy Sándor utcai korház szülészete? fórum

Péterffy Sándor utcai korház szülészete? (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. 43287dec91 (válaszként erre: 34. - Agi0324)
2009. jan. 23. 12:50

ha nem alapítványi szobát akkor is együtt lehetsz a kicsivel, ez teljesen bababarát kórház ilyen szempontból, sőt még csúnyán néznek rád ,ha beviszed a babót, azért hogy pihenhess egy kicsit, de ez is max. 3 óra, mert utána hozzák szopizni...


én hajnalban szültem 5.17 kor+ 4 óra a szülőszobán, általában 2, de én egy kicsit véreztem és nagy lett a vérnyomásom,, de semmi komoly csak elővigyázatosság volt( szülésznő+doki felkészültsége, aggódása), bevittek a szobába, Gellértet a csecsemősökhöz, mondván pihenjek egy kicsit. persze 5 percenként nézték van-e valami bajom, jól vagyok-e, minden rendben, semmit nem pihentem, aztán dél lett és hozták is a fiamat. nem is adtam vissza...:o)


estére azért kicsit elfáradtam és kértem hadd vigyen be egy pár órára. úgy néztek rám mint a véres rongyra! elvették persze, de 3 óra múlva hozták is ....hát ennyit erről...


a csecsemősnővérek elég gázosak, egy cseppet sem kedvesek és marha unottan végzik a munkájukat, nem tudom az ilyen minek megy ilyen állásba?


még a takarítónéni is kedvesebb volt, naponta 2x jött felmosni és mindig megkérdezte, hogy vagyok és megnézte Gellértet is...:o)

2009. jan. 23. 12:38
Ja, es az sem mellekes, hogy a babaval lehet az anyuka a szobaban. Az egyik baratnom augusztusban szult, de o nem elt ezzel a kulonszoba lehetoseggel, mert o ugy gondolta, hogy kellett neki a pihenes, ugyis annyit lesz a babaval, ha hazamennek...persze imadja a kisfiat, szoval nem gondolom, hogy szivtelen lenne, de ugy latszik, hogy ahanyan vagyunk ezt is annyifelekeppen eljuk meg.
2009. jan. 23. 12:35

Igen, a kulonszobat fogom valasztani, remelem lesz hely, egy ketagyas megfelelne, hogy azert megse legyek egyedul.

Nem olvasom el most, majd csak ha megszultem, mert ez mindenkinel mas! Es valoban mindenki ezen az allasponton van, hogy fejben dol el minden, ha eleg jol ismerjuk a testunket, az rengeteget segit. Eros leszek, igerem :)

32. 43287dec91 (válaszként erre: 31. - Agi0324)
2009. jan. 23. 11:32

elhiszem! nagyon cuki azon a 4D-s képen, mi is csináltunk annak idején, bár szerintem nem hasonlít magára...

a szüléstől ne félj, minden fejben dől el, tehát arra koncentrálj amilyet szeretnél. most nem mesélem el az enyém milyen volt, de elolvashatod a szüléstörténetem, ha érdekel...


ja, és szerintem megéri az alapítványi szoba...főleg a vécé miatt, a közös elég gázos, itt meg van saját...:o)

2009. jan. 23. 10:46

De jo ezeket is tudni!...ossze van keszitve a cuccom mar egy ideje, de meg fer a taskaba par dolog, bedobalom a pelusokat is!

Az egyik unokatesom vedono, tegnap beszelgettunk a szulesrol...igazabol nem egy leanyregeny, de csak par naprol van szo, meg aztan, ha a baba kibujt mar, karpotol minden fajdalomert!Varom mar nagyon, hogy talalkozhassunk Pupival :)

30. 43287dec91 (válaszként erre: 28. - Debóra)
2009. jan. 22. 23:18

hello, neked is válaszolok, szívesen...:o)


napi 5 pelus kapsz, de törlőkendőt neked kell vinned, azt nem adnak, de vigyél még pluszba pelust is mert nem mindig elég az 5. nekünk mondjuk elég volt, de azért én vittem...:o)

29. 43287dec91 (válaszként erre: 27. - Agi0324)
2009. jan. 22. 23:16
én 30.000 adtam neki, meg egy óriás Mercit, persze csokit:o) nem autót:o)...szerintem meg volt elégedve, de szerintem meg is érdemelte...
28. debóra (válaszként erre: 26. - 43287dec91)
2009. jan. 22. 20:54
Szia. Én is ott fogok szülni júliusban, és a babának pelenkát meg ilyesmit adnak vagy neked kell vinni?
2009. jan. 22. 20:47

Aha, értem, a ruha kipipálva :)

A szülésznőn meg gondolkodom...mennyibe kerül ez meg pluszban, ha lehet ilyet kérdezni?

Egyébként tettem fel pár képet...


:)

26. 43287dec91 (válaszként erre: 23. - Agi0324)
2009. jan. 22. 17:26

állok elébe:o)


nem muszáj vinni ruhát, adnak ott, de én vittem, szóval lehet sajátban is. van olyan kórház ahol nem is engednek sajátot bevinni. itt lehet sajátban.

tudok ajánlani egy tündéri aranyos szülésznőt, ha szeretnél én a másodikat is nála szeretném szülni, Kovács Margit a neve, és nagyon előzékeny, felkészült, kedves, mindent megmutatott a szülőszobán, amikor látogattunk, és tényleg mindig a kedvedben jár. csak ajánlani tudom....:o)

ja, és a dokik is szeretnek vele dolgozni, mert nagyon ügyes...olyan 45-50 év körüli, igazi tapasztalt hölgyike...:o)

2009. jan. 22. 15:41
:)
24. sereva
2009. jan. 22. 15:33
37 évvel ezelőtt jó volt,de ez már senkit sem érdekel.
2009. jan. 22. 15:32

Hello BettiBea!

Kerdes???Na, az van rengeteg, bar az unokatesom is ott szult, legutobb 3 evvel ezelott, nem tudom, hogy mi valtozhatott azota...?

A Picinek kell bevinni sajat ruhacskat, vagy ott adnak neki?Lehet, hogy hulye a kerdes, de mar hallottam olyat, hogy ezzel is keszulni kell.

Az orvosom kerdezte, hogy szeretnek-e sajat szulesznot, vagy sem. Nem tudom, hogy ennek van-e valami jelentosege, mert a doki mindenkivel szeret dolgozni, tehat, nekem mar az is megnyugtato, ha O ott van, es egyutt tud mukodni a kollegaival.


:)

22. 43287dec91 (válaszként erre: 21. - Agi0324)
2009. jan. 21. 11:50

mindenképp!!!:o)


addig is ha van kedved, itt dumcsizhatunk, ha van kérdésed szívesen válaszolok:o)

2009. jan. 21. 10:37

Szia BettiBea!


Köszönöm szépen, remélem minden rendben lesz, és feltétlen beszámolok a történtekről...


Hello!

20. 43287dec91 (válaszként erre: 19. - Agi0324)
2009. jan. 20. 12:02

Ő is jó doki, én csak hallomásból ismerem és csak jókat mondtak róla...


sok sikert neked, és könnyű szülést:o)

majd számolj be milyen volt...

2009. jan. 20. 11:08

Sziasztok Sicz Agi vagyok, nemreg koltoztem fel Pestre mar kismamakent. Most a 37. heten jarok es a joido miatt izgalmakkal telnek a napok, ki tudja mikor varhato a babank...Kisfiu lesz, ez mar honapok ota hatarozottan latszik :)

Jo erzes volt olvasni, amiket irtatok a P.S. utcai korhazrol, mert en is ott fogom vilagrahozni Pupit :), mi igy neveztuk el a picit.

Szoval van egy tunemeny orvosom, csak ajanlani tudom mindenkinek, Dr Boros Gyorgynek hivjak.

Olvastam toletek fajdalomrol, felelemrol, talan bennem is vannak ilyen erzesek, de mivel ismeretlen szamomra a terhesseg es a velejaroi, ezert probalok egesz masra koncentralni. Epp tegnap beszeltunk errol az orvosommal,aki szinten azt mondta, amit en is gondolok, hogy nyugodjak meg, baba meg nem maradt anyaban es probaljak meg arra osszpontositani, hogy a babanak is segitsek megszuletni. Szinte csak a pocakom no, keskeny a csipom, de talan megsem annyira, hogy csaszar legyen a vege...igy vagy ugy nemsokara bovul a kis csaladunk!

Kellemes napot mindenkinek!

2009. jan. 18. 22:11
-lidocainozzák- kicsit elírtam
2009. jan. 18. 22:09

Én csak ajánlani tudom az epidurált,nem imerek senkit akinek vmi gondot okozott volna.Sőt azóta volt egy bokatörésem amit műteni kellett és ott is így érzéstelenítettek.

Arra viszont nagyon emlékszem,hogy a baba miatt is ajánlották.Nem görcsölsz ,rendesen veszed a levegőt ezáltal a babád is sokkal jobban érzi magát amíg még bent van.Utána pár órát még nem lehet felkelni,de aztán még a helyét sem éreztem a szurinak,ja és szúrás előtt még a területet is linocainozzák,hogy az se fájjon,csak nem szabad mocorogni.

Ha még egyszer szülnék (ami nem valószínű :o( ) biztos,hogy kérném nagyon rosszul tűröm a fájdalmat.

16. Narzisse (válaszként erre: 12. - Debóra)
2009. jan. 18. 21:59
Dr.Sabjányi Lászlónál szültem,de Ő már legalább 7. éve nyugdíjba ment.Valami nagykutya volt akkoriban mindenki azonnal ugrált neki,ha csak megszólalt.
15. 43287dec91 (válaszként erre: 14. - Debóra)
2009. jan. 7. 19:43
örülök, és könnyű ,gyors szülést kívánok neked! :-)))
14. debóra (válaszként erre: 13. - 43287dec91)
2009. jan. 7. 19:35
Nagyon megnyugtattál az EDA-val kapcsolatban, biztosan kérni fogom. Köszönöm
13. 43287dec91 (válaszként erre: 12. - Debóra)
2008. dec. 31. 13:11

én nagyon ajánlom az EDÁt!!! egyáltalán nem fáj, kicsit én is tartottam tőle, de az infúzió sokkal sz@rabb volt. a doki profi volt és nem érzel mást egy szúnyogcsípésnél. nem beszélve hogy a kórházban lévő dokik nagy többsége előszeretettel csinálja és ajánlja mindenkinek...


más kórházban külön altatóorvos kell jelen legyen, hogy megkaphatsd, de itt a Péterfyben szinte minden orvos rendelkezik ilyen vizsgával is és nem kell külön doki...


én csak ajánlom....

12. debóra (válaszként erre: 11. - Narzisse)
2008. dec. 30. 21:25
Szia. Melyik orvosnál szültél? Én magándokihoz járok, de oda van leszerződve, ezért ott nem rendel, de ott fogok szülni. Én a két lányomat EDA nélkül szültem, de most picit jobban félek és gondolkodtam az epidurálison, de attól is félek. Milyen volt? Ki lehet birni?
2008. dec. 24. 11:26

Szióka!

Először is Boldog Karácsonyt.

Én 1998-ban szültem a Péterffyben.Nekem csak jó emlékeim vannak,habár az orvos választást akkoriban elhamarkodtam.A szülésznő viszont tünemény volt,sajnos nem emlékszem már a nevére,nagyon sokat segített,kedvesen és még szülés után is jött megnézni minket.Ami a legjobb volt,hogy az epidurálért nem kellett könyörögni (külön fizetni)egyből ajánlották és nem bántam meg.Így nagyon jó élmény volt nekem és páromnak is a lányunk születése.

10. 43287dec91 (válaszként erre: 8. - Debóra)
2008. dec. 13. 12:14

igen vannak fizetős szobák, 1 ágyas ahol csak te vagy és a baba 8000ft, 2 ágyas ahol van szobatárs 5000ft. én 2 ágyast kértem, hogy legyen kivel beszélgetni és tapasztalatot cserélni.

a fizetős szobák abban különböznek a többitől, hogy itt bent van a mosdó, zuhanyzó és wc, nem kell a közösbe járni. nekem ez fontos volt. és napi 2-3x jöttek takarítani...ez a része teljesen rendben volt.


Én dr. Kiánál szültem egy iráni doki, aki szakmailag remek és magánemberként is vicces, rendes, gyengéd....

9. debóra (válaszként erre: 4. - 43287dec91)
2008. dec. 13. 07:56
Szia. Kinél szültél, ha megkérdezhetem?
8. debóra (válaszként erre: 2. - 43287dec91)
2008. dec. 13. 07:54
Mi az hogy alapítványi szoba? Amúgy fizetős szobák is vannak?
7. 43287dec91 (válaszként erre: 5. - Lampakorte)
2008. dec. 12. 11:46
én is csak a tapasztalataimat írtam le. én ezt tapasztaltam!!!!
2008. dec. 12. 03:00
Ja, és ami nekem a legnagyobb segítség volt, -csak azt egyenként mutatták meg- az a helyes mellre helyezés volt. Nagyon hálás vagyok érte, mert így még most is szoptatok.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook