Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pénzügyi remény! fórum

Pénzügyi remény! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pénzügyi remény!

1 2 3
24. 9d7907a17a (válaszként erre: 8. - Bowie)
2013. febr. 17. 19:17

Bocs, de a végén az van, hogy amikor a nagyobb hitelre kezd valaki koncentrálni, akkor tegye valutába (ami azért necces lehet, mert lehet, hogy pont amikor kellene, akkor hónapokig nem kedvező az árfolyam) vagy nem könnyen elérhető helyre a félre tett pénzt. Arról egy szó nincsen az egyébként jó cikkben, hogy mi van akkor ha már nincs valakinek hitele. Vagy a korábbihoz képest annyira lecsökken az összeg, hogy már a tartalékképzésre is lehet gondolni.


Mert ugye abban egyetértünk, hogy akinek nincs tartaléka aza következő vészhelyzetet is hitelből fogja megoldani.

23. 117b1693d0 (válaszként erre: 17. - Annie1130)
2013. febr. 17. 18:57

"Nyugaton nem csak a magasabb ingatlanárak miatt, hanem a pénzügyi tudatosság miatt, már rájöttek az emberek, hogy a valóság az igazából egy illúzió, és ezért sokan inkább szívesebben laknak bérleményben, mint "sajátban"."


Ha arra gondolsz, hogy inkább laknak albérletben, minthogy belemenjenek egy nagyon előnytelen kondícióval rendelkező jelzáloghitelbe, akkor talán kevesebben futnak ebbe a csapdába.


De az nem igaz, hogy szívesebb laknának bérleményben, mint sajátban.

22. pirosbegre (válaszként erre: 9. - 3f2a864951)
2013. febr. 17. 18:56

Neked adok igazat.

Lehet most a cikkíró megtalálta a megoldást.

De a férje 290E-t keres, 3 gyerek. Most ki tudta fizetni a hitelkártyákat. De minek vette fel? Ugye, ugye? Ilyenek mind beetetések. Mármint a hitelkártya. Biztos tudta volna az összeget 45 napon belül kifizetni, de minek alapon, hogy azt félreteszi, stb, inkább nem fizette ki. Szóval most több gyerekkel ugyanannyiból jobban tud spórolni. Érdekes. De a 20E-ből 1 hónapra főzni és egyre kisebb adagot enni egészségtelen. Inkább lassabban add meg a hitelt anyukádnak, de étkezz egészségesebben. Fel kell nevelni azt a 3 gyereket. Mert 20E-ből tészták vannak tömegében nem hús, zöldség, gyümölcs. Egészségtelen étkezés= elhízás, betegségek, kórház, gyógyszerek, stb.

Lehet megkövezni, de van benne sok igazság amit leírtam

21. ab0650949f (válaszként erre: 20. - Ab0650949f)
2013. febr. 17. 18:56
...és egy a bajom a "tudatos tervezéssel"...ott nem én diktálok, hanem ezt kényszerítik ki a "bankok".
2013. febr. 17. 18:52

Én tudatosan évekkel ezelőtt beadtam az unalmast.

Nem fizettem...és láss csodát, sikerült közös nevezőre jutni a "bankkal" :)

Tudatosan...az én csekély tudatom szerint.

2013. febr. 17. 16:23

a posztírónak gratulálok a cikkhez, remekül megírta.

nos kifogásokat remekül lehet gyártani, miért nem sikerül kievickélni egy pénzügyileg nehéz helyzetből. megoldást találni rá, ahogy azt ő is tette, az a valami!

18. 731e5b9ffb (válaszként erre: 17. - Annie1130)
2013. febr. 17. 14:43
Ami a nyugatot illeti, konkrétan Németországról tudok nyilatkozni. Ugyanúgy mint otthon, itt is a szegényebbek laknak albérletben. A gazdagok vesznek sajátot, illetve befektetésnek is előszeretettel vásárolnak lakást. Alapvető dolog, hogy egy lakás éves albérleti díja az értékének kb. 6%-a. Ma Magyarországon nem éri meg albérletet kiadni, mert a bankban is 6-7% a kamat. És akkor még ott van költségként, amit te is felsoroltál állagmegóvás stb. De itt Németországban a banki kamat 1-2%, az albérletet viszont szintén 6%-ért tudja az ember kiadni. És itt most a hitellel is jobban járnak, ugyanis azt 2-3% kamatra adják, míg ugye albérletre 6%-ot fizet az ember és az nem is lesz sose az övé.
17. Annie1130 (válaszként erre: 16. - 731e5b9ffb)
2013. febr. 17. 12:51

Igen, de ez már a banki hitelezéseknél is meglátszik:"Adunk hitelt, ha bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged!"


Nem kell nagy képzelőerő, hogy lássunk magunk előtt egy fiatal párt, akik életük első lakását, családi fészkét szeretnék megvásárolni. A most 20-30 közötti pár jó esetben életkoruk duplája elérésekor tudja le majd a banki tartozását. Sajnos a többség ilyen "klassz" konstrukciót volt kénytelen választani annak fejében, hogy "saját" lakása legyen. Én igencsak megemelem az előtt a kalapom, aki azt ma garantálni tudja, hogy 5-10-20 év múlva is ugyanazon a szinten fog élni, tervezni tud ennyi időre...Az albérletnek is megvannak a maga előnyei. Pl. egy ingatlan értékének és állapotának megőrzéséhez folyamatos felújításokra, befektetésekre van szükség. Az albérlet esetében nem kell súlyos önerőt letenni (OK, max 1-2 havi kauciót), nem kell állagmegőrzéssel foglalkozni és nem frusztrálja az embert 30 évnyi teher. Persze nem a tiéd, de amit a tiédnek gondolsz, az sem az!:) Nyugaton nem csak a magasabb ingatlanárak miatt, hanem a pénzügyi tudatosság miatt, már rájöttek az emberek, hogy a valóság az igazából egy illúzió, és ezért sokan inkább szívesebben laknak bérleményben, mint "sajátban".

16. 731e5b9ffb (válaszként erre: 15. - Annie1130)
2013. febr. 17. 12:34
De még mindig jobb egy saját lakás hitellel, mint egy albérlet, ugyanis az albérletidíj egésze ablakon kidobott pénz, míg a hitelnek csak a kamata az. Tehát legalább csak addig a banké a lakás, amíg ki nem fizeted. Bartnőm a párjával egy fél lakás árát költötte albérletre. Mire elvégezték az egyetemet már szinte tulajdonosok lehettek volna. Vagy eladhatták volna a végén, és akkor visszakapták volna az "albérleti díjuk" nagy részét. Ebből is az derült ki, hogy az tud spórolni, akinek van pénze legalább önerőre.
15. Annie1130 (válaszként erre: 13. - 731e5b9ffb)
2013. febr. 17. 12:14
Ezzel egyetértek. Sokan csak a minimális önerőt tették le lakásvásárláskor, mert örültek, hogy kaptak egyáltalán hitelt (és nem lakást!). A bankok odadobtak az embereknek egy szép, nagy csontot, és jó pénzért eladtak egy hatalmas illúziót. Mégpedig azt, hogy saját lakáshoz juthatsz, itt és most. Márpedig tudomásul kell venni, hogy az bizony a banké mindaddig, amíg ki nincs fizetve! A két csoport ellentéte ellentétes:a bank minél magasabb fizetési ígérvényt (adósságot) akar, a vevő pedig a lehető legkevesebbet szeretné fizetné az otthonáért. Amit az egyik árucikként kezel, az a másiknak az otthont jelenti. Ezt az érzelmi függőséget használja ki a bankrendszer. Üzletként kell tekinteni a pénzügyekre, a lakásra, a kocsira,meg mindenre, amit pénzzel meg lehet venni, és akkor fogjuk csak megérteni, és használni a rendszert, ahelyett, hogy a rendszer használ minket!
14. 731e5b9ffb (válaszként erre: 13. - 731e5b9ffb)
2013. febr. 17. 12:05
Van egy nagyon jó mondás, amit magam is vallok: " Bízni kell a legjobban, de a legroszabbra kell felkészülni.."
2013. febr. 17. 12:02
Aki lakáshitelt vesz fel, annak már a hitel felvételekor fel kell arra is készülni, mi van, ha elveszti a munkáját és több hónap lesz, mire újat talál. Ezt úgy lehet megoldani, hogy kevesebb önerőt kell a lakásba tenni, mint amennyi valójában van, és akkor a lakás vételárának kifizetése után is marad vésztartalék, amiből lehet pár hónapig-fél évig fizetni a törlesztést esetleges munkanélküliség esetén. Erre előre kell felkészülni, és nem utólag kapkodni, ha már megtörtént a baj..
12. CsillagTM (válaszként erre: 9. - 3f2a864951)
2013. febr. 17. 11:31

nem értek egyet.


sok emberen látom, h totál bután intézi a pénzügyeit, nem tudatosan vásárol, a több-kevesebb pénzét elszórja, nem főz (ami olcsóbb és egészségesebb), hanem gyorséttermekben szórja a pénzét (sokszor a szegényebbek is!), stb.


szerencsére nekem van állásom, a férjemnek is. és mivel én nagyon alaposan intézem a pénzügyeinket, ezért tudunk takarékoskodni is. hitelünk nincs, csak a lakáshitel, mert azt nevelték belém a szüleim, hogy "addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér". van tartalékunk arra az esetre, ha beüt a krach. szóval nálunk rendben mennek a pénzügyek. de ettől még jó volt olvasni, hogy valaki, aki nehéz helyzetből indult, megpróbált tudatosan javítani az életén. az pedig, h a tapasztalatával segíteni akar másoknak, dicséretes. persze fikázni a legkönnyebb...


én gratulálok a cikkírónak!

11. syria (válaszként erre: 9. - 3f2a864951)
2013. febr. 17. 11:29

Mi az, hogy nem megoldás?


Neki sikerült, egyetlen lakáshitele maradt, amit belátható időn belül le fog tudni.


Aki elveszti a munkáját, annak nyilván nehezebb, de nem reménytelen. Csak nem kell belemerülni az önsajnálatba, és jólsvájfolt kifogásokat keresni.


És egyet mindenki vegyen tudomásul: a hitelkártyát a bankok saját gazdagodásukra találták ki. Azok tudják veszteség nélkül, sőt, nyereséggel használni, akiknek semmi szükségük nincs rá.

10. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Dolorex)
2013. febr. 17. 11:00

Gartulálok az eredményekhez!Sugárzik az írásodból a pozitív gondolkodás és a tudatosság. Elképzeltem, milyen út vezethetett a "megvilágosodás" felé, hogy mi mindent kellett átélnetek ahhoz, hogy azt mondjátok:ELÉG!Igazából minden embernél egyszer eljön az a pont. Itt nem is a pénzügyeken kell felülkerekedni, hanem sokkal inkább önmagunkon, ahhoz, hogy tartós változás történjen.


Olvastam egyszer egy nagon jó könyvet: Dr. Tóth András:Ősember a pénztárcámban. Röviden arról szól, hogy több tízezer éves programozás ellen küzdünk mi, 21. századi emberek. Az emberiség történetét végigtekintve, hosszú évezrdeken keresztül halásztunk, vadásztunk és gyűjtögettünk. Pl. amikor a férfiak elmentek vadászni, és leterítettek egy nagy mamutot, abból az egész közösség jól lakott.De gyorsan el kellett fogyasztani azt a hatalmas állatot, nehogy megromoljon, hiszen akkoriban még nem voltak tartósítási eljárások, sem pedig hűtő. Tehát a programozásunk szerint, a mai ember fizetéstől fizetésig él, annak nagyságától függetlenül. Tudja a következő "vadászat" (fizetés) időpontját, és igyekszik addig mindent felélni...A könyv abban segít, hogy ráébreszt bennünket ezekre a helytelen programokra, és utat mutat, hogy a 21.század emberének a 21.századi viszonyok között mi a tennivalója, ha gondosan megtervezett pénzügyeivel anyagilag jól, szabadon szeretne élni.

Csak ajánlani tudom mindenkinek!

2013. febr. 17. 10:53

Tudom, hogy a cikkirot a joszandek vezerelte, de ez semmire nem megoldas.


Eletmodvaltas? Ha ennyire egyszeru lenne az adossagcsapdabol kilabalni, akkor nem lenne annyi ember, aki mindenet elvesztette a magas kamatok, a bankok nyereszkedesei, stb. miatt.


Hitelkartya. Allitolag nektek negy volt es ugyanannyi penzbol gazdalkodtok, mint ot eve. A hitelkartyakkal kamatmentesen lehet vasarolni, amennyiben egy honap alatt visszafizeted a TELJES osszeget. Ha csak a minimalisat, akkor eves szinten 35-65%-os kamat terheli a fennmaradot!


Ugyanannyi penzbol, mint amennyit ot eve osszehoztatok egy honapban, egy kozgazdasagi zseni sem tudna kifizetni ezt a tomentelen hitelkartya adossagot.


Masfelol, hiaba irogatok en fuzetekbe barmit, ha a bank 3 honap nem fizetes utan KHR listara tesz. Utana meg adosageendezo hitelhez sem juthatok, az adossagcsapda bezarult.


S legutoljara: a legtobben azert kerultek ilyen helyzetbe, mert elvesztettek a munkajukat, s mire talaltak a rendszer kimeletlenul lecsapott rajuk.


Ezen nem segit a cikkben leirt modszer. Persze delibabnak jo...

8. bowie (válaszként erre: 6. - 9d7907a17a)
2013. febr. 17. 10:49

Az is ott van a végén! Hogy valutába,stb-be, mindegy, csak kezdjen el félretenni az ember. Tetszett a cikk..de tuti jönnek majd a kesergők, hogy ha munkájuk nincs, akkor ezt nem tudják megoldani..pedig de, csak sokkal kisebbel kell kezdeniük.

A tartalékképzést pedig lehet 60-40% jól ismert százalék arányban..egy részét rövid távra (akár egy új ruha, de pl nyaralás is ide tartozik), másik részét hosszabb távra (nyugdíj, vagy gyerek továbbtanulás, vagy mindkettő)..a lényeg, hogy rövid távra is legyen, hogy legyen öröme az embernek.:))

És akik nem keresnek, mert nincs munkájuk, azok is félre tudnak tenni, ha csak 500 ftot is..hisz sajna annyit észre sem lehet venni..az meg jól jön akár karácsonykor..

2013. febr. 17. 10:49

Nagyon ügyesek vagytok, de ehhez

1. kell egy olyan habitus

2. minimális jövedelem - nem minimálbérre gondolok - amiből ez megvalósítható.

Megkérdezhetem, hogy nagyságrendileg mekkora bevételből valósítottátok ezt meg? És hogy ha van gyerek, akkor hány?

Nem kötözködésből kérdezem, tényleg érdekel! Nekünk mondjuk most "csak" egy lakáshitelünk van és némi elmaradt rezsiszámla, de még a kezelhető nagyságú, viszont én GYED-en vagyok és bár van némi mellékes, azért megérezzük a különbséget...

2013. febr. 17. 10:14
Én egyetlen dolgot hiányoltam a végéről, a tartalékképzés megkezdését, ha minden hitel ki van fizetve.
2013. febr. 17. 10:06
Ügyes vagy!
2013. febr. 17. 10:01
:) Jó volt olvasni,mennyire körültekintő vagy. Ajánlom azoknak is, akiknek nincs vagy kevesebb hitele van, de nehezen jönnek ki a fizetésből és azoknak is, akiknek sok a fizetésük, de tartalékolni szeretnének.
2013. febr. 17. 09:52
Ügyes vagy gratulálok. :)
2. elbb
2013. febr. 17. 09:42
Okos cikk, remélem sokan tudják majd használni :)
2013. febr. 17. 09:08
Minden a tervezésen, rendszerezésen, utánajáráson, de leginkább a POZITÍV hozzáálláson múlik, ne add fel! Tömérdek hiteltől, elmaradt számláktól, álmatlan éjszakától szabadulsz meg, ha bele mersz vágni és jobbá teszed az életed!

Ugrás a teljes írásra: Pénzügyi remény!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook