Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vannak itt pénzügyi tanácsadók? fórum

Vannak itt pénzügyi tanácsadók? (beszélgetős fórum)

1 2 3
72. Kyra07
2011. aug. 24. 09:22
Sziasztok!Olvastam az előzményeket,és szívesen beszélgetnék az itt felmerült kérdésekről, véleményekről.Remélem van,aki még olvassa egy a fórumot.
2011. jún. 25. 01:27

Remélem nem halt ki teljessen ez a fórum.


Ismeritek a következő vállalatot? [link]


tapasztalatok?

2009. aug. 24. 13:19
én is szivesen kioktatnám itt magam ha volna ki segítene...
2009. aug. 24. 12:27

Halihó!

Jó lenne, ha újra életre kelne ez a téma. Én is valami ilyesmivel szeretnék foglalkozni. Főleg családoknak szeretnék pénzügyi tanácsot adni a későbbiekben. A hiteltől kezdve a biztosításokig, mindenben.

2009. ápr. 23. 12:14

Bocs gyerekek, nem akartam belétek folytani a mondani valótokat.

Visszatérve az eredeti témára.

Csak akkor vágj bele, ha úgy érzed, hogy képes vagy embereket meggyőzni az általad értesítésre kínált termék fontosságáról. Képes vagy nap, mint embereket megkeresni, tárgyalni velük olyan sikeresen, hogy kössenek is nálad (erre szokták azt mondani, hogy ha képes vagy sokat dolgozni), valamint be tudod vállani a jutalékos fizetéssel kapcsolatos változó mértékű fizetést.


Nem kell keresni ügyfelet hozzászólással kapcsolatban: Nem kell keresni, mert ajánlanak már. Az ügyfelek csak akkor ajánlanak, ha tényleg jó vagy!!!

Nem nevezném ajánlásnak: addig az ügyfél nem mehet haza, amíg nem mond 5 nevet telefonszámmal.


Tehát csináld, ha úgy érzed, hogy akarod, esetleg próbáld meg másodállásba, és ha kipróbáltad eltudod dönteni, hogy tényleg akarod e:-)

67. anaterra (válaszként erre: 66. - Alfoldi13)
2009. ápr. 23. 12:10
most olcsó, de ha helyreáll a piac, erőteljesen erősödni fog. Most olcsó a föld, az a jó. Tőzsdén is így működik valahogy. Mikor esnek a részvények, sokan igyekeznek megszabadulni tőle. Mások meg ezeket veszik meg. Ők a spekulánsok. És valami miatt erősödnek a részvények, kaszálja a bevételt. De a tőzsde, nem kispályásoknak való. Ezt most hirtelen nem rád értettem, ezt általános megállapításként írtam. Nagyon könnyen pofára lehet esni ott. Németek, hollandok előszeretettel vásárolják a magyar földet. Pl. most vásárolják fel a Balatont. Jó nekik!:(
66. alfoldi13 (válaszként erre: 59. - Alfoldi13)
2009. ápr. 23. 12:04
az ingatlanok akár a föld is amit én müvelni nem tudnék most erősen lefelé tart... még az építési telkek is olcsobbak lettek.. lakások tizezrei eladhatatlanok... az emberek papirokat vesznek adnak tovább én mint nem szakértő talán most a tözsde zuhanással egyetemben most mol és otp részvényeket kéne venni.. mert ez a kettő teljesen nem fog padlót és előbb utobb visszatér az eredeti kerékvágásba.. beszélgessünk inkább befektetési lehetőségekről is...
65. 874eb11dfd (válaszként erre: 64. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 23. 11:53

Értem :)

írtam is vissza regényt :D

64. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 62. - 874eb11dfd)
2009. ápr. 23. 11:46
Erről beszéltem, érted már? ;)
2009. ápr. 23. 11:46
Fiúk a bányában dolgoznak:)
2009. ápr. 23. 11:40

fú de nagy csönd lett itt :)

Fegu, ehhez aztán senki nem tud hozzászólni :D

2009. ápr. 23. 11:24

Azért sikerült megértenem, amit írtál:-)

Csak pusztán érdeklődés volt a végzedséged stb.

Kíváncsi lennék miért csinálod. Talán nem vettek fel egy igazi bankba?

Neked miért is kell képben lenned a tőzsdével?

Mennyi részvényt adtál el pályafutásod alatt? És most nem részvényalapra gondolok és főleg nem valamelyik keletázsiaira:-)

Akár magyar, akár külföldi részvényekre gondolok. Ha adtál el, amit nem hiszek, akkor Te egy befektetési szolgáltató cégnél dolgoznál üzletkötőként, nem pedig tanácsadóként.

Tehát ne mond másnak, hogy olvasson ezt. Első fizetésedből tőzsdéztél? És mit vettél? Egy távlat nevű valamit, amire azt mondták neked, hogy valamilyen értékpapír és 10 év múlva milyen sok hozammal együtt szörnyen sokat fog érni?

Vagy segítek: esetleg valamilyen részvényt vettél (richter, Matáv, OTP, stb.)?

Ebbe a szakmába szinte csak azok vágnak bele, akik nem tudnak sajnos elhelyezkedni és mindennel megpróbálkoznak és vagy bejön vagy nem. Ha valakinek erős a gyomra akkor az menő lesz.

Ja és viszont egy rendes bankban dolgozom és igazi tőzsdei üzletkötők működését engedélyezem, felügyelem, ellenőrzöm:-)))

2009. ápr. 23. 11:23
Ha lenne pénzem, földet vennék. Annak az értéke állandó, vagy éppen nő.
2009. ápr. 23. 11:21
ujra felteszem a kérdést ha lenne pénzetek ti mibe fektetnétek mennyi időre ?
58. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 53. - Anaterra)
2009. ápr. 23. 11:20
Köszönöm.
57. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 43. - Anaterra)
2009. ápr. 23. 11:18
Először is nézd meg, hogy mikor van a biztosítási évfordulód, mert csak akkor mondható fel. Olvasd el a szerződésedet. Aztán nézz körül a neten az árakat, én az Aegonnál kötöttem, nekem az tűnt a legjobbnak az árat és a szolgáltatás arányát tekintve.
56. 874eb11dfd (válaszként erre: 55. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 23. 11:13

hát mert olyan gonoszan " hangzott" :)

Hát pesze, hogy legalább addig kerestem valamit..mert sajna nincs munkám..és jól jön azért a pénz!! De nem csak ezt irtam,hogy csak a pénzért csinálom! Azt is irtam,hogy érdekel!

nem irtam ,hogy lesz ami lesz!!! Nem csak heccből szeretnék ott dolgozni!

55. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 36. - 874eb11dfd)
2009. ápr. 23. 11:10

Miért volt gonosz? Te is azt írod, hogy lesz ami lesz, de legalább három hónapig kerestél valamit.

Cégvezetőként is így gondolnád?

54. 874eb11dfd (válaszként erre: 51. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 23. 11:09
oké:) Már tegnap óta tanulgatom, olvasom a neten :):)
53. anaterra (válaszként erre: 51. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 23. 11:08
Az nem egy egyzerű világ. Viszont jó alapjaid voltak, így nem csoda ha értesz hozzá. Az ilyen embertől én is elhinném, hogy ért hozzá. Csak ezt ne használják ki!
52. anaterra (válaszként erre: 49. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 23. 11:07
Csak a régit szeretném módisítani, csak abban az irodában dolgozik az az illető, akivel nem szeretnék talákozni. Vagy menjek be azért külön Pestre?
51. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 46. - 874eb11dfd)
2009. ápr. 23. 11:06

Ami engem illet, úgy kezdtem, hogy elvégeztem a Közgázt, az első fizetésemből más tőzsdéztem, mindig is érdekelt.


De tanácsolok: tanulj! Olvass gazdasági lapokat, tanulmányozd a tőzsdét, a befektetési alapokat, és figyeld a világ gazdasági híreit, vállalatok fúziói befolyásolják a részvényeket, légy képben.

50. 874eb11dfd (válaszként erre: 45. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 23. 11:06
mondom ,hogy én tudom, hogy néhány hónap alatt nem leszek tanácsadó!!!! Hol írtam azt,hogy elvégzem a 3 hónapot, és én tanácsadó leszek ?? :D :D
49. b9fb9d38f8 (válaszként erre: 43. - Anaterra)
2009. ápr. 23. 11:04

Menj be egy biztosító társaság irodájába, vagy ha hitelhez kell, akkor a hitelt nyújtó banknál is tudsz kötni újat.

Ha a régit szeretnéd csak módosítani, akkor az adott biztosító társaság irodáját keresd fel. Fognak segíteni.

48. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 35. - Anaterra)
2009. ápr. 23. 11:01

Nehogy azt hidd, hogy ez olyan felemelő érzés egy embernek azt mondani, hogy sajnálom, nem.

A tesztek pedig tényleg nagyon hasznosak, én mindig kérek grafológiai elemzést is a jelentkezőről. Ezt természetesen csak akkor lehet ha beleegyezik, szerintem az egyik leghatékonyabb válogatási módszer.

2009. ápr. 23. 11:00

A hírdetések megtévesztőek, ezért sokan jelentkeznek. Sokan azt sem tudják mit jelent az, hogy vállalkozói hajlandóság.

Nem magoznak a sok jelentkezőből, hanem mindenkit felvesznek, mert ugye a vezető tanácsadó kap pénzt az elemzői és a tanácsadói után is, illetve az általuk hozott üzletekből is, így neki már nem kell dolgozni, nem kell embereket zaklatnia.

Na meg a felvett új emberkék kapcsolati tőkéit is ki használják. Odaviszik az ismerőseik címét telefonszámát, esetleg az elkészült elemzést, majd amikor bebizonyosodott, hogy nem neki való a szakma, ott hagyja az egészet és ők intézik tovább.

És még egy: a kezdő tanácsadóval elkezdenek egy ügyletet, de húzzák a végtelenségig és ráadásul a mentor nevén fut az ügylet, hiszen, amíg nincs vizsga addig az ő nevén nem mehet, így a majdan befolyó jutalék a mentor számláján landol, és természetesen nem osztozkodik.

46. 874eb11dfd (válaszként erre: 42. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 23. 10:59

hát én ezt tejesen értem, meg azért nem gondolhatod rólam azt, hogy azt hittem,hogy 3 hónap után én tanácsadó leszek!! Ezért kérdeztem,hogy a 3 hónap után mi lesz.. ti hogy kezdtétek?

Hát persze,hogy nem ismerem ezt a területet, ezért kérdezek,de te nem mondasz semmit, nem tanácsolsz...csak azzal jössz,hogy felesleges belevágnom,ha kérdezek..

45. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 39. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 23. 10:58

Drága fegu,


szerintem ez a hozzászólásod egy kicsit félre ment. Éppen én próbálom elmagyarázni, hogy nem lesz pénzügyi tanácsadó attól, hogy elvégez egy tanfolyamot.


Ha elolvasnád a hozzászólásaimat és megpróbálnád megérteni, nagyon szívesen beszélgetek tovább. De a jelek szerint nem sikerült értelmezni ezt a néhány mondatot sem :))

44. anaterra (válaszként erre: 41. - 874eb11dfd)
2009. ápr. 23. 10:58
De ez nem gyanús neked, hogy munkakerülő és szeret ott golgozni? Lehet hogy megvan az egyéb oka is. Azért mondom, hogy tisztázd a dolgokat és úgyis rendben találod, vágj bele! De ne tudatlanul kezj neki!
43. anaterra (válaszként erre: 39. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 23. 10:56
Figyelj! Van amikor az ügyfélnek van szüksége egy jó tanácsadóra! Pl. mikor házat építene és felszeretne venni lakáskölcsönt, szoc.polt stb, akkor alapból kérnek lakásbiztosításról igazolást. Már akkor lehet kaparni, kihez forduljanak. Nekem addig jó, míg nem tukmálják rám. De nem baj, ha van aki jobban ért hozzá. Pl. én most gondban vagyok, mert szeretnék változtatni a lakásbizt. és nem tudom kihez forduljak. Mert akivel megkötöttem a szerződést, az egy gyökér volt és nem szeretnék vele többet találkozni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook