Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pénzügyi remény! fórum

Pénzügyi remény! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pénzügyi remény!

1 2 3
54. 9d7907a17a (válaszként erre: 53. - Bubinana)
2013. febr. 20. 14:45
Ma nem tudom. Itt több mint 20 éve az akkori növényvédő volt jogosult bérlőt kijelölni, majd a növényvédő felszámolása és megszűnése miatt visszakerült az önkormányzathoz. Azóta újra önkormányzati bérlakás. Ebben a lépcsőházban 14 ilyen lakás volt (más-más cégek bérlőkijelölési jogával, van itt pl. orvos, színész, volán lakás). A tömbben három ilyen társasház van és három ilyen tömb van egymás mellett. Sok van egyébként amit már megvettek esetleg tovább is adtak.
53. bubinana (válaszként erre: 39. - 9d7907a17a)
2013. febr. 20. 14:31
Ki jut ma önkoris bérlakáshoz?????
52. 731e5b9ffb (válaszként erre: 51. - Michelle.r)
2013. febr. 20. 13:29
10milliót 20 évre 71874ft-os törlesztővel lehet felvenni, 8,2%-os THM-mel. Az ilyen hosszú távú hiteleknél elég magas infláció is történik, ez ugye bele van kalkulálva a kamatba. De így se a 3szorosa a felvett hitelnek, hanem 1,72%-a az össz befizetés, ez se kevés, de az albérletnél még mindig jobban megéri.(Nem az ingyen albérletről beszélek, mert akinek a rezsiért adják ki a lakást, az egy speciális eset.)
51. michelle.r (válaszként erre: 43. - 9d7907a17a)
2013. febr. 20. 12:12
Ha az emberek a havi törlesztő részleteiket összeszoroznák a az idővel, amíg törlesztik a hitelt, azért az árnyalná némileg a képet. Legutóbb egy ismerősöm, aki csak 10milliót vett fel húsz éves részletre, az első évben 110.000 forintot fizetett, most a referenciakamat miatt ebben az évben 120.000-et fog. A végén közel a háromszorosát fizeti ki annak, amit felvett. a 110.000 forintos részlettel számolva.
50. bubinana (válaszként erre: 47. - Margitnéni)
2013. febr. 20. 11:47

Sajnos!! Ilyesmikre gondoltam én is...csak nem szeretek hosszan írni. Nem áldás már az a kis kert sem...:(

Tegyem hozzá,hogy már ásni sincs erőm. Csináltatni meg ugye pénz...sorolhatnám..de miért???

Az okosak ugyis jobban tudják..:(

49. 731e5b9ffb (válaszként erre: 48. - 7a23ed9179)
2013. febr. 20. 11:41
Otthon tartottátok?
2013. febr. 20. 11:38
Tőlünk tegnap lopták el a házra félretett pénzünket. Na erre varrjon gombot valaki, mert nekem nemhogy gombom, cérnám sincs.
2013. febr. 20. 10:53

Sziasztok! Gratula a cikkírónak, jó neki! De csak akkor lehet megoldani a gondokat,ha van miből átcsoportosítani.

Nekem volt kertem, illetve még megvan, vetettem is bele a múlt évben mindenféle jót. Hát abban az aszályos időszakban nem sok hasznát láttam. Locsolás nélkül semmit nem ér, ha meg locsolom, m ég több lenne a vízszámlám, amit már így sem bírok kifizetni, pedig nagyon takarékoskodunk.

Nem is tudom,hogy miben reménykedhetnék, már nagyon belefáradtam. Pár évvel ezelőtt még meg tudtunk élni, azóta minden szolgáltató jócskán felemelte az árát, nem 10 %-kal, a hitel törlesztő részlete az egekben, az élelmiszer is nagyon megdrágult, de a fizetés az maradt, sőt lejjebb ment, mert elvették a kedvezményt.

Már útálom, ha jön egy levél a postaládába, mert vagy egy új fizetnivaló, vagy felszólítás, már követni sem tudom. És a legrosszabb, hogy az egész fizetésemet akarják, a kutyát nem érdekli, hogy mit fogunk mondjuk enni. Régen azért meghagyták az embernek a fizetése valamennyi százalékát. Már a gyógyszereimet sem tudom kiváltani, pedig kellene, és olyan vackokon élünk, amit azelőtt messze elkerültem. Még az a jó, hogy gyönyörű sárgarépa, és alma is van itt a piacon, ez nem drága, veszek lilahagymát, csirkenyakat, valahogy csak el vagyunk.

Nem tudom, hogy fog megoldódni, de már a reményem is haldoklik!

46. jozsi.38 (válaszként erre: 44. - Pirosbegre)
2013. febr. 20. 06:51
én nem a panelra gondoltam, hanem a kertes házzal rendelkezőkre, ahol jókora hely jutna a kertnek, de inkább a füvet locsolják
45. Annie1130 (válaszként erre: 44. - Pirosbegre)
2013. febr. 19. 22:34
Pedig chili paprika-és koktélparadicsom bokrod is lehetne!:)Sőt,mùltkor még mini gránátalma fát is láttam egy kertészeti magazinban!:)
44. pirosbegre (válaszként erre: 33. - Jozsi.38)
2013. febr. 19. 22:26

Annyira nem ostobaság.

Én is kihasználom a földemet a harmadik emeleti garzonba: muskátlit ültetek a francia erkélyen. Érdekesen nézne ki itt a répa, paradicsom:). Folyosóra meg semmit nem engednek.

43. 9d7907a17a (válaszként erre: 42. - Geranna7)
2013. febr. 19. 14:40

Igen, én ezzel tökéletesen tisztában vagyok.


Csak azt is látom a környezetemben, hogy senki nem értette és ma is kevesen értik, hogy miért rakom az LTP-t. Nem vagyok LTP értékesítő, de több ismerősömnek javasoltam sok-sok évvel ezelőtt, hogy inkább albérlet + LTP és pár évvel később lakás, de szinte mindenki megvolt őrülve, hogy azonnal kell a lakás és mennyire kidobott pénz az albérlet és ezt én úgysem érthetem, mert egyedüli gyerekként, egyedüli unokaként két lakást és egy házat fogok örökölni (azóta sem örököltem, mert szerencsére még mindenki él). Van olyan ismerősöm, aki újra albérletben lakik mert elvitték a lakást nem törlesztés miatt. Ma már azt mondja, hogy igazam volt. Maradjunk annyiban, hogy nem örülök neki, hogy igazam volt.

42. geranna7 (válaszként erre: 40. - 9d7907a17a)
2013. febr. 19. 13:25

Szerencsés vagy!!!

De ez sem adatik meg mindenkinek..:)

2013. febr. 19. 13:23

Már kűnyű akinek van fizetése hogy tervezen,ne agodjon,családját el tudja tartani,de akinek nincsen munka helye,hitelt nem kap még a napi enivalot is alig tudja elő teremteni,ott már csak tőprngés,bánat,és --------------------?

kegyelem nincsen hogy valak(bankosok)segitsen,árverás ki laklotatás,akkor mit is lehet tervezni,ha még a lakás mafia lép kőzben,igy zajlok a munkanélkűliek élete,szomoru.

40. 9d7907a17a (válaszként erre: 39. - 9d7907a17a)
2013. febr. 19. 09:40
Bocs, folytatom. Szóval akinek nincs ekkora mázlija egy önkormányzati bérlakással, annak is lett volna lehetősége az albérlet mellet LTP-t rakni és abból picit később lakást venni. Tudom, hogy Bp.-en elszálltak az albérlet árak és ott nem biztos, hogy ez működőképes, de a környezetemben azt látom, hogy kb. 45.000Ft-ért jó albérletet lehet találni, ha hozzáteszem az LTP-t az még 20.000Ft, tehát 65.000Ft. Ez alatt nem nagyon volt hitele a környezetemben senkinek, ma már ezek a hitelek min. 90.000Ft-os törlesztőt kóstálnak.
39. 9d7907a17a (válaszként erre: 38. - Bubinana)
2013. febr. 19. 09:35
Lehet, hogy én vagyok a hülye, de a lakás is megoldható másként nem csak hitelből. Magyarországon mánia csak az, hogy saját lakás kell. Önkormányzati bérlakásban lakunk. Felajánlották megvételre, mégpedig igen jó pénzért, mert ha most egyösszegben kifizetnénk akkor a piaci ár 50%-áért megvehetnénk (még lenne is ennyi kp a családban, tehát nem kellene rá hitel). De eszembe sincsen megvenni, mert a bérleti díj 13.000Ft/hó. Ha megvenném fizetni kellene a közösköltséget, a felújítási alapot, az adót, a szemétszállítás költségét, ez így együtt kb. 20.000Ft/hó. Szóval tisztán nyerem a havi 7.000Ft-ot, amit LTP-be téve minden lakással kapcsolatos felújítás megoldható.
38. bubinana (válaszként erre: 37. - Jozsi.38)
2013. febr. 19. 09:25

Ühüm! De ez nem vonatkozhat annyira a lakáshitelre...:(

Az létszükséglet!!!

Hidd el ,nagyon sokan átgondolták mielőtt felvették!

És mégis...:( jött a baj.

37. jozsi.38 (válaszként erre: 36. - Hamyka)
2013. febr. 19. 07:20
nézd, én voltam olyan anyagi helyzetben,hogy vhettem volna fel hitelt autóvásárlásra. de én végiggondoltam azt, hogy mi van ha nem tudom fizetni? inkább vettem egy leharcolt járgányt, azzal mászkálok 6 éve és nincs autóhitelem. az öreg roncsocskám mellett pedig próbálok gyűjteni egy jobb állapotú autóra. nagyon sok szempontot figyelembe kell venni, ha az ember hitelt akar felvenni
36. hamyka (válaszként erre: 33. - Jozsi.38)
2013. febr. 19. 00:42
annak jó a hitel akinek van rá pénze, én nem kapok seholsem hitelt, mindent készpénzre veszek, persze nem milliós értékrendűt :D
35. hamyka (válaszként erre: 31. - CsillagTM)
2013. febr. 19. 00:41
csak mondtam neharagudj :)
34. kovaevakiss (válaszként erre: 33. - Jozsi.38)
2013. febr. 18. 09:28
Csillagos ötös!
33. jozsi.38 (válaszként erre: 26. - Bubinana)
2013. febr. 18. 06:46

na ez az igazi ostobaság, hogy nem vetek, mert jajakártevők.nekem is volt olyan 2-3 évem, hogy ki sem kelt a sárgarépám pl. de tovább csináltam,és nem kell vennem a zöldség sárgarépát évek óta, a zöldborsómat lefagyasztom, a zöldbabot pedig üvegben teszem el, mert azt jobban szeretem így, mint fagyasztva. ki kell tapasztalni mit hova érdemes vetni, és miből milyen fajtát egy adott területen. ha valami nem sikerül, azt még nem kell feladni, mert egyik évben nem jött össze.

egyébként a sajét véleményem az a lakáshitel mellé egyéb hiteleket felvevőkről, hogy az emberek elfelejtették azt az alapvető hozzáállást, hogy várok egy kicsit, gyüjtögetek, és megveszem az új bútort, hűtőt, lapostévét, mosógépet, akármit, hanem bedőltek a fogyasztói társadalom mostazonnalakarom imázsának

2013. febr. 18. 06:45

Hitel volt van és lesz. Volt harminc évvel ezelőtt is és bankok is voltak. Annyi, hogy akkor több munkehely volt és bizonságosabban lehetett bevállalni a törlesztést.

A hitelkártya nagyon jó konstrukció, csak tudni kell használni, vissztörleszteni megfelelő időre és akkor kamatot sem kell rá fizetni. Na, ez tudom, nem könnyű, még átlátni sem, ezért jobb tartózkodni tőle.

A devizahitel is jó volt sok éven keresztül, hiszen alacsonyabb volt a törlesztőrészlete, mint a forinthitelnek és várható volt, hogy az árfolyam emelkedni fog. A legnagyobb baj, hogy sokan azt gondolták, hogy kit érdekel mi lesz később, most legyen jó nekem, legyen lakásom és kész, vagy egyszerűen nem tudták értelmezni a feltételeket. Ha már így történt, akkor viszont kaptak engedményt kifizetésre, utána árfolyamrögzítésre. A forinthiteleseket nem védi semmi a jegybanki alapkamat mozgása ellen. Most ugyan lefele stagnál, de lefelé fog a köv. 20 évben is? Nem hiszem.

Tömören: Jó dolog a hitel, csak meg kell gondolni, mennyit vegyen fel az ember és mi az a cél, amiért érdemes felvenni és ki tudom fizetni.

Nem utolsó sorban az is fontos, melyik bankban veszi fel a hitelt, mennyire korrekt a bank, ha fizetési nehézségek támadnak.

31. CsillagTM (válaszként erre: 30. - Hamyka)
2013. febr. 18. 03:57

aranyos, ahogy lekezelsz :) tudom, mi az a "cserebere kereskedelem" (ez tök cuki volt :D)

a többit inkább nem kommentelném.

30. hamyka (válaszként erre: 28. - CsillagTM)
2013. febr. 18. 02:48

miért szerinted pénz elött mi volt? hát ez cserebere kereskedelem, csak azóta totál átirták a törvényeket hogy ezt nem lehet meg azt nem lehet a drágalátos magyar állam ( van aki szereti őket én ki nem állhatom őket) mindenből részesedést akar, mikor lépünk már fel az lenne hogy hagyják abba az emberek sanyargatását? annyi helyük meg úgy sincs a börtönbe hogy mind annyiunkat lecsukjanak, lázadni kéne, egymagam kevés vagyok


segítseteeeek, és segitsünk egymáson :)

29. hamyka
2013. febr. 18. 02:45

nekem nincs hitelem, hát lassan én is sakozni fogok, miket beszélek már azt csinálom :D


de amúgy az elmélet jó csak az a probléma a történettel ( nem tudom mikor irodott nem figyeltem) hogy mára a bankok rosszabbak lettek nem ismerem őket meddig lehet halogatni, mire valaki kifizeti vagy kifizetné a hiteleket addigra akkora adóssága felhalmozodik hogy nem igaz, szerintem a nagyot fizesse ki ha ki tudja ha nem adja oda a házát a banknak oszt ennyi oszt menjen a hajléktalanok közé :D nem megbántásból mondom jobb ha a végrehajtó megy ki? hát nem...


megértem azokat akik bele ugrottak a sok hitelbe, és ugye a probléma ott van hogy mindenkinek kell az a nyavalyás pénz, a bankoknak, igy akiknek nagyon kell a pénz hát beleugrik akár 20-25 vagy akár 30 éves hitelbe is, amiről tudja hogy soha az életbe nem fizeti ki, mert mondjuk keveset keres, vagy felmondtak neki, mit mond a banknak? azt hogy : elnézést de nincs állásom? na kiváncsi lennék ilyenkor a bank mit felel, szerintem azthogy kösse fel magát mire oda érnek a behajtók :D

28. CsillagTM (válaszként erre: 27. - Frischfisch86)
2013. febr. 17. 23:36
ez a cserekereskedelem tök jó lehet!
27. frischfisch86 (válaszként erre: 26. - Bubinana)
2013. febr. 17. 23:33

azért ennyire nem kellene feketén nézni. itt élek egy kis faluban, van 11 csirkém, egy kakasom, legútóbb vágtunk 5 kakast és vettünk egy disznót, azt is levágtuk. van egy kis veteményesem, abban minden volt, tavaly, tavaly elött, ami kell a családomnak. pénzben nem kerül, de idöben, eröben! és ez a nem könnyü dolog kicsi gyerekek mellett, a kert pedig nem vár! ha a borsó nincs leszedve és egy hétel késöbb megyek csak arra, addigra késö!

tehát tele a mélyhütöm kajával. egészséges, jó húsokkal és zöldségekkel. cserélni is szoktunk, én pl. odaadtam egy csomó gyerekruhát egy kismamának, az anyósa adott 15kg lefagyasztott zöldséget - szintén a saját kertböl. fél évig ebböl föztem.

van benne igazság, ha a cikkíró azt mondja, hogy akinek van földje, az használja ki! ügyesen okosan gazdálkodva csodákat lehet így elérni!

26. bubinana (válaszként erre: 22. - Pirosbegre)
2013. febr. 17. 19:35

Nekem is ez a véleményem. Meg még a veteményesre sem lehet számitani...nem olyan olcsó játék az,hogy a vetőmag 100 Ft. Legtöbbször ki sem kél...:(

A sok kártevő írtása..itt nem közvetlenül a lopásra gondolok.. Bogarakra..


Nem is folytatom...mese ez habbal..:(

Remény??

25. 9d7907a17a (válaszként erre: 12. - CsillagTM)
2013. febr. 17. 19:27
Abban tökéletesen egyetértek veled, hogy Magyarországon az emberek nagy százaléka sajnálatos módon pénzügyi analfabéta.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook